Hugoo

Problem sa hranom

Recommended Posts

Imam staforda od 5 meseci, vec 3-4 dana nece da jede nista, ponekad uzme cisto iz ruke, e sad zanima me sta bi to moglo da bude, mucio ga je jedan zub pre par dana krvario je, klimao se pa sam mu ja izvadio to... Da li ga mozda muce zubi pa zato nece da jede ili sta bi moglo da bude? 

I sta sad da radim? 

Ako jede samo granule probaj da mu ih natopiš sa nečim, mlakom vodom na pr. Ako onda počne da jede onda je verovatno do zuba. Ako neće ni meku hranu ili natopljene granule onda je nešto drugo problem. Kad sam videla da se Aris muči sa hranom dok je menjao zube, ja sam mu natapala granule da mu bude lakše. Tada su bile i užasne vrućine pa je nekako u to vreme i izbacio dnevni obrok. 

Ja bih prvo probala to.

Dajem mu i sirovo meso, juneca rebra, srce, pileca ledja itd... 

Kupio sam mu cak i konzervu sa hranom, malo lizne i ostavi, ali nece granule uopste da jede

Onda se bojim da nije do zuba. Nadam se da će ti neko stručniji ubrzo odgovoriti, a ti razmišljaj i o veterinaru. Čini mi se da je on i na nekoj terapiji? Kakvo mu je raspoloženje?. Moraš da navedeš sve da bi ljudi mogli bolje da ti pomognu. Srećno i nadam se da nije ništa ozbiljno. 

1 hour ago, Hugoo said:

Dajem mu i sirovo meso, juneca rebra, srce, pileca ledja itd... 

Kupio sam mu cak i konzervu sa hranom, malo lizne i ostavi, ali nece granule uopste da jede

Pored svega navedenog nije ni cudo sto nece granule. Poceo je da bira. 

Ma raspolozenje nikakvo, stalno spava, kao prebijen je, kad izadje napolje istrci se tu je okej, i opet dodje kuci i spava... 

Da i ja sam mislio da bira, ali nije bas to davao sam mu meso, 200g mesa razvlaci ceo dan, inace ga hranim sa 600g mesa i 400g granula za ceo dan

Za svaki slucaj opet kod veta, ako je bas slab infuzija moze malo da ga podigne. Ako prima antibiotike to moze da napravi haos u stomaku jer ubija i dobre i lose bakterije. Dante na primer je dobio gorusicu pa je pre atb-a dobijao Ranisan. Tako da nazad kod veta po savet.

4 minutes ago, Malle said:

Za svaki slucaj opet kod veta, ako je bas slab infuzija moze malo da ga podigne. Ako prima antibiotike to moze da napravi haos u stomaku jer ubija i dobre i lose bakterije. Dante na primer je dobio gorusicu pa je pre atb-a dobijao Ranisan. Tako da nazad kod veta po savet.

Hvala ti, dobio je bravecto tabletu ne znam da li je to antibiotik... Svakako moram kod veta

Nije, to je protiv parazita a moze da ima kao nezeljeni prateci efekat stomacne probleme, proliv, povracanje, mucninu, mrljavljenje sa hranom. 

Ali ne bi trebalo od toga da bude ko prebijen. Pitaj ti VET-a makar telefonom posto kazes napolju normalno trckara. 

17 hours ago, Tuncay said:

Nije, to je protiv parazita a moze da ima kao nezeljeni prateci efekat stomacne probleme, proliv, povracanje, mucninu, mrljavljenje sa hranom. 

Ali ne bi trebalo od toga da bude ko prebijen. Pitaj ti VET-a makar telefonom posto kazes napolju normalno trckara. 

Jutros je povracao, i ima proliv, granule jede nekako kad mu ubacim zivo jaje u to... 

Ma, okreni ti telefonom VET-a opisi, napomeni da ti je ko prebijen i spava ko krpa pa nek VET kaze moze li ti od od tog sredstva protiv buva i krpelja ili da ipak svratite. 

Ako povraca i ima proliv nemoj sirovo jaje. 

3 minutes ago, Tuncay said:

Ma, okreni ti telefonom VET-a opisi, napomeni da ti je ko prebijen i spava ko krpa pa nek VET kaze moze li ti od od tog sredstva protiv buva i krpelja ili da ipak svratite. 

Ako povraca i ima proliv nemoj sirovo jaje. 

A problem je sto ja Huga vodim na veterinarski fakultet i taj vet koji ga leci radi samo sredom i cetvrtkom, on je za dermatologiju i otpocetka je upucena u sve, tako da tek sutra mogu da zovem 

Dobro, sreda je sutra a usput je pitaj kome da se javis i kako da reagujes u vanrednim situacijama ako nije sreda/cetvrtak. 

Sa tim simptomima se ne čeka, a posebno kada je štene u pitanju. Najtoplije ti preporučujem da nadješ veta u kog imaš poverenja a koji će ti biti dostupan 24/7. Čini mi se da si negde već dobio odličnu preporuku.Nijedan savesan vet, ma koliko dobar bio neće prepisati dijagnozu (u ovakvoj situaciji) bez detaljnog pregleda, analize krvi/ stolice.

Nadam se da će maleni biti dobro, srećno!