Recommended Posts

Viktore, prva i zadnja slika su razvodnjene bully kutte, britanskog uzgoja. Ocito je koliko se razlikuju od izvornih po boji dlake i obliku glave.

...To mi je bila poenta...velika je to razlika...

Neka cuvaju pakistance...inace ode im rasa,bice sve samo manekene :)

Viktore, prva i zadnja slika su razvodnjene bully kutte, britanskog uzgoja. Ocito je koliko se razlikuju od izvornih po boji dlake i obliku glave.

...To mi je bila poenta...velika je to razlika...

Neka cuvaju pakistance...inace ode im rasa,bice sve samo manekene :)

Treba ,treba sacuvati originalne primjerke pasa iz svake vrste,jer kasnije bi mogli plakaati da nemamo vise pasa.

neiskvaren još bully kutta oduševljava me ovaj ker.

to je njihov nacionalni ponos...generacijski selektiran pas, mocan i pas s kojim se nije lako nosit iziskuje puno vremena i znanja te truda. U nekim primjercima ove vrste jako je izrazen udio njemacke doge bas se na njima vidi...

Pozvao sam mog druga iz paksitana da se pridruzi. on anm moze reci nesto vise o bully kutti. njegov nick je shah i pricace na engleskom. ja cu se truditi da prevodim koliko mogu

Kakva je razlika u karakteru između Gull Terra,Bully Kutta,Kanda,sta je to bitno sto ih razlikuje.

Pozdrav

to cu postaviti ovom kad dodje,a ja cu reci po meni:

gull dong je mix bk i gull terijera. znaci manji je,okretljiviji itd. kao kad bi mix-ovao tezu tosu sa pitom pa uporedio tog bandoga i tosu. sad predpostavljam da ti mislis na cuvarske karakteristike jer oba psa se koriste kao cuvari tamo... postabicu to pitanje shahu

Kakva je razlika u karakteru između Gull Terra,Bully Kutta,Kanda,sta je to bitno sto ih razlikuje.

Pozdrav

to cu postaviti ovom kad dodje,a ja cu reci po meni:

gull dong je mix bk i gull terijera. znaci manji je,okretljiviji itd. kao kad bi mix-ovao tezu tosu sa pitom pa uporedio tog bandoga i tosu. sad predpostavljam da ti mislis na cuvarske karakteristike jer oba psa se koriste kao cuvari tamo... postabicu to pitanje shahu

E dobro,bas me zanima.

e svaka cast gr ch king sto cimas pakistanca da nam kaze iz prve ruke sve o njihovim psima i ovo sto kaze Vinkec za karakter i da li je tacno da postoji vise tipova kod bully kutte i po cemu se razlikuju

bully kutta

hik.jpg

bully kutta mastiff type

19.jpg

bully kutta nagi type

naginn.jpg

bully kutta from south korea

DSCF0246.JPG

Da li se javio pakustanac,da cujemo vjesti.

poslao sam ti poruku i ovde i na drugi forum. pa paksitanac je dosao na drugom i odgovara veoma detaljno sto bi te interesovalo... postavlja videose itd. ne samo za bk,vec za sve indijske rase: gull dongove,gull terijere,sage kooche itd. idi na onom sajtu na temu bully kutta i vidi,pitaj sta hoces slobodno a ja cu prevesti :wink:

Moram jedan mali off topic, ne zamerajte mi.

@gr ch king, `Sage Koochee` nije indijska rasa, vec je to varijetet pastirskih pasa koji se nalaze na podrucju Afganistana, te je to lokalni afganistanski naziv.

Da li se javio pakustanac,da cujemo vjesti.

poslao sam ti poruku i ovde i na drugi forum. pa paksitanac je dosao na drugom i odgovara veoma detaljno sto bi te interesovalo... postavlja videose itd. ne samo za bk,vec za sve indijske rase: gull dongove,gull terijere,sage kooche itd. idi na onom sajtu na temu bully kutta i vidi,pitaj sta hoces slobodno a ja cu prevesti :wink:

Evo docu cu pogledati.

Moram jedan mali off topic, ne zamerajte mi.

@gr ch king, `Sage Koochee` nije indijska rasa, vec je to varijetet pastirskih pasa koji se nalaze na podrucju Afganistana, te je to lokalni afganistanski naziv.

ne znam koji mi je djavo... nije ni bully kutta indijska rasa... hteo sam reci istocna rasa,ne indijska... Znam da je kooche afganistanska rasa. Verovatno sam se zezno jer je bully kutta nastala mesanjme indijskih mastifa pa...

hvala na ispravci :wink:

Pretpostavih da je samoo greska u pitanju. :)

Al` reko` da te ispravim, za svaki slucaj...al ne htedoh za bulije nista da pricam, posto nisu moj fah. :)

Pretpostavih da je samoo greska u pitanju. :)

Al` reko` da te ispravim, za svaki slucaj...al ne htedoh za bulije nista da pricam, posto nisu moj fah. :)

hvala ti :wink:

nema te na mom forumu :evil: :D :wink:

Tvoj munja je zakon

Možda je ipak najbolje da i ona izumre i tako se riješimo još jednog problema. Još pit ,pa tosa, pa još 50 borbenih vrsta i uživamo .

nadam se da ovo nije ozbiljna izjava :roll: :?:

Inace obzirom da se ovi psi kao i ostale rase koje oni drze i cuvaju na zalost koriste za borbe i najvise nalaze u Pakistanu gde naravno zive muslimani samo pokazuje licemerje tih ljudi koji se bave psima i borbama a zive po merilima i vrednostima koje propoveda njihova vera, a pustaju pse u borbu, iako u kuranu pise jasno da je stavljati zivotinje u borbu jednu na spram druge greh i osudjuje to.

a evo i onog sto sam procitala na temi tj sajtu vezanom za ove pse a koji pise covek pakistanac obazirem se sad samo na deo o borbama pasa a orginal teksta moze se videti ovde mada mislim da je neko vec stavio link http://beasts-from-the-east.webs.com/is ... ghting.htm

CITAT

Такође је испричао да је забрањено да поставите животиње једна против друге, али иснаад је да'ееф (слаб).

Она каже да у Ал-Ал-Мавсоо'ах Фикхииах (10/195): Као и за одређивање животиње једни против других, у смислу постављања једног од От ради лова, то је дозвољено у вези са обученим псима и слично животиња. Али, не постоји разлика у мишљењу међу фукаха "у вези са тим што jе харам да поставите животиње једни против других и да их охрабри да се бори, јер то је лудост и резултате у штету животиња, и то може довести да се убијају за нема легитимне сврхе. Он каже у извештају да је Аллахов Аллаха (мир и благослов Аллахов на њега) забрани постављање животиње једног против другога. Крај цитата.

Ал-Кхаадими наводи се у Барееках Махмоодиииах (4 / 79): Примери одређивања животиња једна против друге укључују постављање лавови тигрови против, или против краве и магарци. Крај цитата.

Али, ако је ловачки пас је пуштен против срна са циљем да се обуку и учење је, не постоји ништа лоше, јер је начин да се дозвољени краја.

И Аллах зна најбоље.

Ислам К & А Фатуа Нема 102828

Порука свим муслиманима у свијету, који учествују у тим тзв "Спорт", није касно да се покаје и пита Аллах СВТ за опроштај.

Аллах каже: "Ако је он покаје, верује, и ради праведна дела, за Аллаха ће променити зло тих лица у добру, и Аллах је често прашта, Самилосног," [Сура Ал-Фуркан: 70]

Dakle ja se izvinjavam svakome i bilo kome sto pominjem neku veru, ali razlog sto sam ja samo kopirala prevod teksta sa sajta za koji sam postavila link a sajt je o rasi bully kutta i srodnim rasama indije a pre svega pakistana a tekst je covek ciji je sajt koji pojedinacno upoznaje posetioce sa svim tipovima ove rase napisao tj verovatno isto kopirao pod tackom "islam i borbe pasa". Tek da se se vidi da pomenuta vera borbe pasa osudjuje, pa mi je cudno i neprirodno da se u Pakistanu koji je vernicka drzava gde se jako drzi do toga toliko krsi taj zakon iz njihove svete knjige :?

bojana,a sta sa psima koji se koriste u lovu. tu je smrtni ishod mnogo veci,zatim povrede su mnogo vece gde pas bude otvoren ili mu bude otkinuto pola glave a on jos ziv. zatim psi koji se koriste u policiji za nalazenje droge recimo. znas li da te pse drogiraju? sto to ne zabrane? jer im koristi... da uvedu porez na b.... onda im i to ne bi bio problem...

ne bih da pricam o veri jer bas imam druga iz pakistana koji se bavi time... znas i sama da neki veru tumace drugacije... teroristi pozivaju na sveti rat dok "obicni" ljudi propovedaju mir... a iste su vere... znaci tumace drugacije :wink:

trebala bi znati da su bully kutte koristene jos u doba plemena da se odluci koje pleme dobija teritoriju ili slicno. kad kod izbije sukob,nisu prolivali krv nego svako pleme je imalo svog psa i psi su resavali sukob. imam celu pricu o tome ako te zanima...