Recommended Posts

Bully kutta e sad će i na ovoj temi moderatori imati pune ruke posla.Meni jedna od najdražih rasa.

edit moderatora: izbrisan deo o borbama pasa, ujedno opomena da ce naredni postovi na tu temu biti celokupno brisani.

Postoji jedan mužjak u hrvatskoj čini mi se.Nažalost sve se više pojavljuju razne mješavine sa bully kuttom pa je izvorna kutta rijetkost i u svojoj zemlji.

ja zivim u nemackoj i pukom slucajnoscu sam dosao u kontakt sa covekom iz pakistana(inace rodjak moga druga)koji gaji sve vrste bully tipa(bully kutta,gul ter,guldong,mastiftip bulli).on tvrdi da ih je u pakistanu manje od 500 pasa(cistih ne mesanaca).u engleskoj ima odgajivac ,ali on kaze(asad mu je ime)da to nema veze sa bully kuttom,poz.

a inace bully kutta vs tosa je sigurna pobeda bulli kutte(moje misljenje,jer sam gledao i borbe tosa inu)

Ivane da te upozorim da ovdje ne koristiš buno riječ borba jer će ti moderatori banovati temu.Sigurna ili ne to se nezna ima tosa od 45-90kg.A u kutte dosta variraju i izgledom i performansama.Inače ti je ovako u Japanu uglavnom tosa,u Pakistanu Kutta,u Španjolskoj presa, u Rusiji volkodav itd itd.Svaki cigo svojeg konja hvali.Ako imaš prijatelja iz pakistana raspitaj se o još nekim legendarnim vrstama iz toga kraja svijeta Sindh mastiff,Aryan moloss sve su ovo legendarni gladijatori i samo ih ima u tome djelu svijeta.

pozdrav svima,

drago mi je da se otvorio topic i o ovoj prekrasnoj pasmini...

u mom kvartu u zagrebu je jedno vrijeme bio jedan, prema riječima vlasnika uvezen direktno

iz Pakistana i stvarno me oduševio svojim karakterom.

Evo, postavit ću par njegovih slika koje imam u arhivi, tada je imao cca 7 mjeseci a već je bio mrcina :shock:

nažalost, njegovi vlasnici su se odselili, pa ne znam koliki je sad :cry:

http://s242.photobucket.com/albums/ff26 ... re2000.jpg

http://s242.photobucket.com/albums/ff26 ... ure309.jpg

nažalost, nemam fotki gdje je sam, pokušat ću još pronjuškati :mrgreen:

lp

ja se vracam za srbiju za 1-1.5 godinu i sigurno cu doneti 2 steneta(inace sam ljubimac dogo kanario),ali mislim da je bully jako radan pas i kako asad kaze izuzetno privrzen i neustrasiv

Ma ko zna sta su mesali,dosta pasa i u Pakistanu se razlikuje i po izgledu i karakteru.Sto se tice fizickih sposobnosti moje licno misljenje je da su precenjeni i to dosta,

Gledao sam ih u radu i stvarno nista posebno a pre toga sam citao i cuo bukvalno da su neunistivi samo realnost je malo drugacija.A sto se tice velicine i izdrljivosti pogledaj Tose al ne sa onog ruskog "volkodav-je-najjaci" sajta.Inace lepi psi.

naravno da nije dragane :wink:

samo što moraš uzeti u obzir da je na ovoj slici kutta star 7 mjeseci a dante 1,5 god :lol:

mada se odmah znalo tko je glavni u tom odnosu. "malac" je jednom pokušao nešto, ali dante mu je pokazao

mjesto :lol:

Malo obraćanje moderatorima.Možda bi samo BOG ako postoji mogao me natjerat da svog psa pustim u borbu,možda!Ali šta ja mogu reći o Bully kutti a da ne spomenem borbe.Ako netko zna neku izložbu gdje je sudjelovala kutta nek kaže ali to nažalost neće nikad postojat.One su borci i samo to. I meni je žao ali tako je u Pakistanu stotinama godina.Pitovi mogu biti čuvari,imaju povlačenje težine ,imaju iron dog,ali ove jadne životinje menaju ništa osim zna se čega.To što netko kupi kuttu u europi je uglavom zbog toga što su one egzotika a ne zbog toga da je spasi sudbine da bude mrcvaljena sat vremena na 45 stepeni.Pa idući mjesec ,pa opet ,pa opet.Pakistanci kažu da nema smisla držat kuttu ako se neće natjecat jer postane izrazito nervozna i napada sve(nemojte sad napadat mene ,ja samo pišem što sam čitao o njima)od ljudi koji se svakodnevno susreću sa njima.Možda je ipak najbolje da i ona izumre i tako se riješimo još jednog problema. Još pit ,pa tosa, pa još 50 borbenih vrsta i uživamo .