ivan d

TRENING ZA STAFORDE

65 posts in this topic

Evo ovako,ja imam mladog staforda starog 8ipo mj i sad me zanima kakve mi treninge preporucujete za njega da malo dobije misice i definiciju jer je cini m ise sad malo deblji.Trenutno mu bacam lopticu da trci al me zanima jeli to dovoljno i koliko toga dnevno treba da dobije dobre misice i razvije se i sta raditi za vilicu i da li uopce ensto radit dok je mald ovako.Eto svaki savjet c dobro doc pozzzz

Evo ovako,ja imam mladog staforda starog 8ipo mj i sad me zanima kakve mi treninge preporucujete

Nikakve :!:

Polako,ne zuri, pusti ga da poraste. Sad ga samo setaj, igraj se sa njim i pustaj ga da se igra sa drugim psima.

Evo malo saveta.. Psa tokom setnje uci da ne vuce, nemoj ga setati na amu, amovi krive kicmu { prave amove za vucu kojima se povodac kaci iza ili pored zadnjih nogu ne krive kicmu i njih ne mozes lako naci, znaci svaki am kojem se povodac kaci na ledjima ne valja!!!}. Pokusaj da ga vodis na davilici, jer stafordi vole da vuku i da se takmice, sa ovim ces to malo suzbiti. Pustaj ga da se igra sa drugim psima! A sto se tice debljine tvog psa, smanji mu ishranu to jest svedi je na najkvalitetnije. On je mlad pas i ne mozes od njega ocekivati masu i definiciju! Sto se tice treninga, malo se igraj sa lopticom ali ga nemoj mnogo forsirati.. Pas treba da ulazi u trening postepeno tek od nekih 10 - 11 meseci!!

Sto se tice vrste treninga, evo nekih po meni najboljih vezbi za psa!

Tokom pripreme {treninga} pas mora dobijati obilniju i kvalitetniju ishrani kao i vitamine!!!

Plivanje:

Nemoj psa bacati ili na silu terati u vodu od toga ce dobiti fobiju od vode i plivanje ce mu biti mucenje i stres a ne igra! Cesto ces morati i ti da udjes u vodu, bar na pocetku dok se pas ne oslobodi! Plivanje ti je najbolja vezba koja postoji za sve pse pa i za njih! Ali ne sme se pas preforsirati, polako kreni od 5 min pa povecavaj svake nedelje po 2-3 min, nemoj ici preko 30-40 min! Dva puta nedeljno je psu sasvim dovoljno da se zabavi a da da svoj optimalni maksimum! Ako ga budes vodio svaki dan, psu ce to dosaditi i imaces muke sa njim!

Trcanje:

Lagano trcanje, pas treba da ti ju uz nogu, ne sme da sprinta vec da kaska, ako si nekad isao ili gledao staforde na izlozbama onda znas kako! Trudi se da trcite po mekanoj podlozi {zemlja-trava}. Ni u ovoj vezbi nemoj forsirati, pocni da ga vodis u duge setnje kao priprema za ovu vezbu! Sa trcanjem pocni sa 5 min i svaki sledeci put povecavaj za 1 min!

Skokovi:

Pas kroz igru ako si primetio voli da skace i to mu je odlicna vezba za razvijanje zadnjih nogu! Skokovi po dubokom snegu su najefektivniji jer iziskuju najvise snage! Preskakanje razlicitih prepreka itd...

Sto se tice vilice, velike junece kosti su najbolje! Daj psu da ih gricka onako velike, pored ogromne zanimacije razvice misice vilica poprilicno.

Ali zapamti da je tvoj pas jos mlad i da se sa nim sad samo treba igrati i uvoditi blagu dresuru { komanda dodji, donesi, pored - noge kod trcanja ...}, jer ti je to preduslov za ostale vezbe i treninge u buducnosti!

Ako te jos nesto zanima, pitaj slobodno, bolje pitati nego skitati!!!!

Pozdrav

Hvala vam na savjetu poslusat cu vas a i sad sam radio slicno kao sta ste mi rekli nista pretjerano pa cemo znaci malo kasnije pocet sa ozbiljnijim treninzima zasad samo malo trcanja.

pozdrav

po meni najbolja je tehnika na biciklo[naravno ako ga imas] ali ne da pas vuce tebe,nego da kaska u jednom odredjenom tempu...i svaki dan mu povecavas distancu.... :D

po meni najbolja je tehnika na biciklo[naravno ako ga imas] ali ne da pas vuce tebe,nego da kaska u jednom odredjenom tempu...i svaki dan mu povecavas distancu.... :D

Da to je dobar trening, ali ima niz otezavajuci okolnosti za njegovo izvodjenje! Prva je ta sto pas ne bi trebao trcati po betonu jer kao sto ni za ljude nevalja trcanje po betonu tako isto ne valja ni za pse! E sad ako vec to uzmes u obzir, pokusaj naci toliku distancu, prohodnu za bicikl, sto bi znacilo da nema vecih uspona i padova!

Druga je ta sto ako si to ikad praktikovao, znas da psu je to veoma nezanimljivo i svaki sum mu budi interesovanje! A posto govorimo o stafordima, dovoljno je da vidi neku drugu zivotinju ili zivotinjicu i vi cete biti na zemlji! To je naravno diskutabilno, ali verujte znam jednog od najboljih odgajivaca u srbiji, kome se upravo ovo desilo i to sa evropskim sampionom! Znaci psom koji ima poprilicno dugu dresuru! Praktikovao je ovu vrstu treninga, i kad je naisao na deonicu gde na okolnim pasnjacima ima koza, pas je odjednom krenuo u njihovom smeru... On je zavrsio sa malo vecim ogrebotinama ali nista strasno! A da nepricamo ako pas uleti izmadju tockova ili skoci preko prednjeg tocka... Meni se konkretno to desilo, i za malo sto nisam poginuo, jer sam naravno kocio ne bi li sacuvao psa!

Medjutim ako imate mogucnosti za izvodjenje ovakvog treninga, toplo ga preporucujem, ali ne vise od dva puta nedeljno!!!!

To je moj neki savet!

Svaka cast na ovim savetima!!!!! TI SI PRAVI LJUBITELJ PASA!!!!

Pa vidi, ja stafove gajim nekih sest-sedam godina, i za to vreme sam naucio mnogo i to najvise na svojim greskama! A dosta vidjam mlade ljude koji imaju stafove i prave iste greske kao i ja nekad! Dzabe sto platite stene 800-1000 evra ako ga sa svojim neznanjem unistite, zar nije tako? A sve u svemu pas najvise ispasta!!! Zato toplo preporucujem svim ljudima koji se odluce da kupe bilo kog psa, da se predhodno dobro raspitaju o njihovoj rasi, istoriji, ishrani, treningu i zdravstvenim problemima! U suprotnom ce te se susresti sa gomilom problema, a kao sto rekoh vec, pas ispasta najvise!

Molim sve ljude koje zanima neki savet ili resenje neke nedoumice oko spremanja njihovog psa, da postave pitanja, pa cemo se svi potruditi da mu damo odgovor!

Pozdrav

Vladimire svaka chast ;)

Stvarno bi bilo ok da se josh neki odgajivachi jave i obogate malo ovu temu :roll: :roll: :roll: :roll:

Vladimire svaka chast ;)

Stvarno bi bilo ok da se josh neki odgajivachi jave i obogate malo ovu temu :roll: :roll: :roll: :roll:

cao ja sam novi blasnik staforda starog dva meseca hto sam da vas pitam kad poceti sa osnovnim komandama da li je jos mali i da li je normalno da stalno oce da gricka noge itd znam da je mali ali se bojim da ce mu preci i u naviku i kad poraste inace obozavam ga i provodim sa njim pola dana zato vas molim za savet kad poceti sa blagom dresurom tipa ostavi. mesto,sedi sa koliko meseci hvala unapred.

vec mozes da krenes nije nikakav problem

to sto gricka..zubici ga muce..kupi mu koskice za grickanje itd

vidim ima dosta iskusnih......ja planiram da uzmem stene malo staforda...pa kad nabavim obavesticu vas....:D.......mene najvise interesuje pravilna ishrana i treninzi.....:D.......veliki sam ljubitelj staforda...pozz

Evo malo saveta.. Psa tokom setnje uci da ne vuce, nemoj ga setati na amu, amovi krive kicmu { prave amove za vucu kojima se povodac kaci iza ili pored zadnjih nogu ne krive kicmu i njih ne mozes lako naci, znaci svaki am kojem se povodac kaci na ledjima ne valja!!!}. Pokusaj da ga vodis na davilici, jer stafordi vole da vuku i da se takmice, sa ovim ces to malo suzbiti. Pustaj ga da se igra sa drugim psima! A sto se tice debljine tvog psa, smanji mu ishranu to jest svedi je na najkvalitetnije. On je mlad pas i ne mozes od njega ocekivati masu i definiciju! Sto se tice treninga, malo se igraj sa lopticom ali ga nemoj mnogo forsirati.. Pas treba da ulazi u trening postepeno tek od nekih 10 - 11 meseci!!

Sto se tice vrste treninga, evo nekih po meni najboljih vezbi za psa!

Tokom pripreme {treninga} pas mora dobijati obilniju i kvalitetniju ishrani kao i vitamine!!!

Plivanje:

Nemoj psa bacati ili na silu terati u vodu od toga ce dobiti fobiju od vode i plivanje ce mu biti mucenje i stres a ne igra! Cesto ces morati i ti da udjes u vodu, bar na pocetku dok se pas ne oslobodi! Plivanje ti je najbolja vezba koja postoji za sve pse pa i za njih! Ali ne sme se pas preforsirati, polako kreni od 5 min pa povecavaj svake nedelje po 2-3 min, nemoj ici preko 30-40 min! Dva puta nedeljno je psu sasvim dovoljno da se zabavi a da da svoj optimalni maksimum! Ako ga budes vodio svaki dan, psu ce to dosaditi i imaces muke sa njim!

Trcanje:

Lagano trcanje, pas treba da ti ju uz nogu, ne sme da sprinta vec da kaska, ako si nekad isao ili gledao staforde na izlozbama onda znas kako! Trudi se da trcite po mekanoj podlozi {zemlja-trava}. Ni u ovoj vezbi nemoj forsirati, pocni da ga vodis u duge setnje kao priprema za ovu vezbu! Sa trcanjem pocni sa 5 min i svaki sledeci put povecavaj za 1 min!

Skokovi:

Pas kroz igru ako si primetio voli da skace i to mu je odlicna vezba za razvijanje zadnjih nogu! Skokovi po dubokom snegu su najefektivniji jer iziskuju najvise snage! Preskakanje razlicitih prepreka itd...

Sto se tice vilice, velike junece kosti su najbolje! Daj psu da ih gricka onako velike, pored ogromne zanimacije razvice misice vilica poprilicno.

Ali zapamti da je tvoj pas jos mlad i da se sa nim sad samo treba igrati i uvoditi blagu dresuru { komanda dodji, donesi, pored - noge kod trcanja ...}, jer ti je to preduslov za ostale vezbe i treninge u buducnosti!

Ako te jos nesto zanima, pitaj slobodno, bolje pitati nego skitati!!!!

Pozdrav

BRAVO DRUZE SVE STO KAZES JE NA MJESTU.. :mrgreen:

Da li je moguce izdresirati staforda koji ima 2 godine? Brat je dobio staforda na poklon, nije mu previse paznje posvetio, ja bih sada nekako da ispravim gresku ako je moguce.

Da li je moguce izdresirati staforda koji ima 2 godine? Brat je dobio staforda na poklon, nije mu previse paznje posvetio, ja bih sada nekako da ispravim gresku ako je moguce.

Vlasnik i pas treba da imaju dobru komunikaciju, da bi pas mogao da se dresira. To se najbolje postize kroz igru. Ako pas ima 2 godine bice malo teze. Ne kazem da nece uspeti, ali ipak je lakse raditi sa stenetom. Pozdrav i srecno :D

Vlasnik i pas treba da imaju dobru komunikaciju, da bi pas mogao da se dresira. To se najbolje postize kroz igru. Ako pas ima 2 godine bice malo teze. Ne kazem da nece uspeti, ali ipak je lakse raditi sa stenetom. Pozdrav i srecno :D

Sve zavisi od psa! Ako je pas inteligentan i ako nije agresivan, ima zelju da radi, nece biti vecih problema! Takodje veliko je pitanje sta ti podrazumevas pod dresurom!!!

Za 2 dana dobijam zenku staforda, stara 2 meseca, pa me zanima da li je dugo da je setam oko sat vremena, mislim da se ne umori puno, svakako da cu poneti vodu i davati joj ali me ipak brine da je to dug put za tako malo stene? I da li je obavezno da joj dajem granule?

pozz narode imam samo jedno pitanje imam staff zenku staru 10 mes i problem je u tome sto kada sam je seto na davilici ona je stalno vukla i stalno je kasljala(davila se) i sada sam kupio oprtac i mnogo bolje je nemam nikakvix problema sa njom..jel ima neka metoda ili nesto slicno kako da je naviknem da mi seta uz nogu na ogrlici ili davilici...???

svakog kera se može izdresirati jedino mačku :?: može ali jako teško

Za 2 dana dobijam zenku staforda, stara 2 meseca, pa me zanima da li je dugo da je setam oko sat vremena, mislim da se ne umori puno, svakako da cu poneti vodu i davati joj ali me ipak brine da je to dug put za tako malo stene? I da li je obavezno da joj dajem granule?

po meni je to dosta za jedno shtene od dva meseca

a i ja ga josh ne bih vodio u shtenje neke poshto josh nije primilo sve vakcine....

Svoje stene od 2 meseca ne da ne moes da setas sat vremena, nego ne mozes da setas UOPSTE! Prvo karantin, revakcina, pa nastavak karantina, pa onda tek napolje.

Ti sad mislis da to moze tako, ali ne ide... Malo stene se brzo umori, posebno sto mu je sve novo, mirisi, drugari, uzbudjenje, ako budete setali po pola sata (u smislu izlaska u park i sl.) to ce biti dovoljno. Setnja kao ciljano hodanje od tacke A do tacke B i natrag u trajanju od sta vremena sa malim stenetom-tesko :wink:

Prvo morate da se naucite na povodac, na automobile, prelazak ulice, ljude, drugare,... A sve to traje... Pri tom, malo stene prosto legne na sred ulice (ili gde je vec) kad se umori, pa ces ga nositi veci deo puta, zato bolje odmah skrati tu putanju :wink:

Pusti ga neka se uci za pocetak u parku, sa drugim psima i ljudima, imate ceo zivot pred sobom za setnje. Tamo od 5 meseci pa nevise cete se vec uigrati, pa setajte do mile volje :wink:

Al` PRVO karantin, revakcina, karantin pa TEK ONDA napolje, makar i da samo piski!

Svoje stene od 2 meseca ne da ne moes da setas sat vremena, nego ne mozes da setas UOPSTE! Prvo karantin, revakcina, pa nastavak karantina, pa onda tek napolje.

Ti sad mislis da to moze tako, ali ne ide... Malo stene se brzo umori, posebno sto mu je sve novo, mirisi, drugari, uzbudjenje, ako budete setali po pola sata (u smislu izlaska u park i sl.) to ce biti dovoljno. Setnja kao ciljano hodanje od tacke A do tacke B i natrag u trajanju od sta vremena sa malim stenetom-tesko :wink:

Prvo morate da se naucite na povodac, na automobile, prelazak ulice, ljude, drugare,... A sve to traje... Pri tom, malo stene prosto legne na sred ulice (ili gde je vec) kad se umori, pa ces ga nositi veci deo puta, zato bolje odmah skrati tu putanju :wink:

Pusti ga neka se uci za pocetak u parku, sa drugim psima i ljudima, imate ceo zivot pred sobom za setnje. Tamo od 5 meseci pa nevise cete se vec uigrati, pa setajte do mile volje :wink:

Al` PRVO karantin, revakcina, karantin pa TEK ONDA napolje, makar i da samo piski!

bash tako :)

Imamo amstafa 5 meseci i kada se igra sa odredjenim psima mnogo ih grize vuce za kozu,ali sve bez rezanja ali dok trci za njima trci otvorenih usta prema njima recimo kao pacman :? kako da je odviknemo od toga,ali ponavljam ne sve pse.Unapred zahvalni.Zenka je u pitanju. :roll: