Sign in to follow this  
Followers 0
andjelka_nis

Krivljenje sapa kod maltezera

2 posts in this topic

Da li neko ima iskustva sa krivljenjem sapa kod odraslog maltezera? Moj ima 5 godina i primetila sam da mu prednje sape idu ka spolja. U poslednje vreme (posle sterilizacije) se malo ugojio, ali ne bih rekla da je to uzrok jer ipak nije prekomerno debeo. Dajem mu tablete cafortana nekoliko dana, ne znam koliko ce imati efekta. Hvala unapred na odgovoru!

Najbolje da ga odvedete kod veterinara, po mogućstvu specijaliste ortopeda da vidi da li je u pitanju artritis ili nešto drugo. Što se tiče suplemenata mislim da bi mu pre pomogao neki suplement na bazi glukozamina i hondroitina (ti sastojci poboljšavaju pokretljivost zglobova i smanjuju upalu) nego cafortan koji mu dajete. Na našem tržištu jedan od najboljih suplemenata za pse tog tipa je Flexadin. Nije jeftin, ali ako kupite veliko pakovanje (90 tableta), trajaće vam 5 meseci jer se daje po kilaži psa. Prvih mesec dana se daje dupla doza (za vašeg psa bi to bila jedna tableta dnevno), a posle se daje doza održavanja (pola tablete dnevno). Taj suplement ne pomaže baš odmah, treba da prodje bar dve, tri nedelje, dok se ne ugradi u zglobove, zato se u prvih mesec dana daje veća doza. Ovaj suplement ne može da škodi, može samo da mu pomogne šta god da je u pitanju, ali ponavljam najbolje da odete kod veterinara da pogleda.