Sign in to follow this  
Followers 0
casper2

Archy - Shih tzu

7 posts in this topic

Posted (edited)

Verovatno je red da predstavim našu novu igračku: ime mu je Archy i trenutno je star malo manje od 3 meseca (rodjen je 7.5.2017)

Pošto je kod nas tek dva dana, nemam mnogo toga napisati, zato bolje da pokažem slikicu..

archy_x1b.jpg

Iako se na osnovu sledeće slike ne bi moglo tako pomisliti, jako je živahan... :wink:

archy_x2.jpg

Doduše malo je zbunjen kad ga izvedemo u šetnju i verovatno se sve vreme pita: "Gde li sam to ja? Kad će doći mama?..." :wink:

Nego, zna li neko da li je pametno da mu štricnemo ove čuperke koji mu okružuju nosić i skrivaju oči? Ko zna da li on nas uopšte vidi i zna kako izgledamo :wink:

Edited by casper2

Posted (edited)

Eeee, aferim, tako treba. Tema. Samo :inlove: Arcijeva.

S tim da ako se pojavi neko pitanje zdravlje, ishrana, nega, uzgoj, poslusnost, pametnije je postaviti na deo foruma za to, pogledati, mozda je negde odgovoreno, mozda postoji tema sa takvim pitanjem pa tu. Zato sto ljudi manje prate deo predstavite ...ako nisu zainteresovani bas za tu rasu ili konkretno za tog psa.  Pre ce odgovoriti na delu foruma koji je za taj problem. 

Nije iskljuceno da je na sicu temi ovo oko dlake oko ociju odgovoreno. Ali to je stvar koju treba pitati odgajivaca, kako oni ako nije napisao u nekom "uputstvu za upotrebu Arcija", kako neki od nas isprate svoju stenad u nove domove sa malim osnovnim prirucnikom. 

Ja cu samo ono sto znam od ono sicua sto smo imali u siroj porodici a proverila sam po odgajivacima da li jos uvek vazi - ne ne strickati stenetu tu dlaku oko ociju, zato sto ce kako raste iritirati oko, nego se preporucuje da se istrpi da dlaka poraste da to vise ne bude cicak zbunje, da ta dlaka malo poraste a cim je to moguce, od 3., 4. meseca sigurno vec, treba stenetu praviti onu palmicu, vezati gumicom, ima po petsopovima. 

Takodje, to sto ce ici pretpostavljam na sisanje, ne znaci da je covek oslobodjen cesljanja. Pa vec sada pocnite da navikavate da to za njega bude prijatan dozivljaj jer ta dlaka ima sklonosti da se umrsi i ufilca. Sto je onda problem, da ne postavljam sada ovamo neke zanemarene sto nisu hteli da se cesljaju pa moralo masinicom da ih uzme kao ovcu. 

Edited by Tuncay

:inlove:.  Sa konjima ne preterujte.

Ja sam preterala sa nasim policijskim kladrupskim vrancima u parku, mali Tunja Sunja u narucju se njuskao sa onim vecim kladruberom, mirni, policijski konji navikli na pse, policajka Tunjicu malo vozikala po parku i dobila sam mladog pa odraslog psa koga sam u poslednjem trenutku nahvatavala kad se pojavi i treci konj, grosasti koji bas pse nesto ne obozava. 

Vidim, druzeljubivi Arci i sa psecim svetom. 

6 hours ago, casper2 said:

Da dodam još par sličica:

najbolji drugar:

yVidxZr.jpg

konj mi je omiljena životinja :wink:

eE1YYDg.jpg

kad porastem biću fudbaler :wink:

Y1Rew3t.jpg

Caspere, da li je to Archijev najbolji drugar crni nemacki ovcar ili ..... ?

2 hours ago, Pitagora said:

Caspere, da li je to Archijev najbolji drugar crni nemacki ovcar ili ..... ?

Ne, nije. To je mešanac. Uzeli su ga iz azila i ne znaju tačno koje rase su umešane. Verovanto neki terijer, jer je pun energije, pri tom pitom i uvek raspoložen za igru - uslikao sam ih kad su obojica pali od umora od silne jurnjave. 

Podseca me na crnog NO a i oni su puni energije i raspolozeni za igru , jedino sto mu rep nije odlakan kao sto bi trebalo kod NO , to me je bacalo u dilemu.