Crystal

Izbor Granula (HITNO potrebna pomoc!)

19 posts in this topic

Ja licno ne bih psa hranila nijednom od ove 2 vrste. Napisite u kojem cjenovnom rangu trazite hranu, pa da Vam se predlozi nesto bolje. Ali, u svakom slucaju obje ove hrane su bolja opcija nego npr. Pedigree, Chappi i sl. 
Ako ste zainteresovani, pogledajte u podforumu ishrana pasa, ima par tema o ishrani sirovom hranom, meni licno izadje i vise nego duplo jeftinije ovakav nacin ishrane, nego da uzmem neke dobre granule, a smatram da je mnogo bolje za psa.
Pozdrav!

Ja sam postavljao slicno pitanje, hranio sam mog psa eukanubom pa presao na cibau pa se opet vratio na eukanubu, razlog te zamene su bili gasovi ali ista stvar je i sa cibau. Moja preporuka je eukanuba za tu razliku u ceni (nije drasticna razlika) dobijes mnogo bolji kvalitet granula. 

Hvala vam na odgovoru. Razlog zbog cega vas pitam za bas ove dvije hrane jer ovdje gdje ja zivim bolje bukvalno i nema. Ima samo Royal Canin koji je 60-70 eura a to je za mene preskupo.

Cibau Adult Medium 12 kg - 30 eura
Happy Dog Profi-Line Sportive 20 kg - 33 eura

Zato bih vas zamolio da mi pomognete oko izbora ove dvije hrane jer je to jedina opcija ovdje. Hvala.

Od ove dve hrane bolja je Cibau, mada ni ona nije nekog kvaliteta zato sto ima puno ugljenih hidrata.

Posted (edited)

Malo bolja je CIBAU, a za ortprilike isto novca imas Premil Super Sport. Meni se pokazala bolje od CIBAU.

Edited by zmanic

Da li neko ima iskustvo sa granulama Bavaro I Gosbi ?

Ne bih da otvaram posebnu temu zbog toga pa pitam ovde .

Ta hrana se skoro pojavila u mom gradu a ja nemam iskustva sa granulama jer pas mi je do pre neki dan hranjen živim mesom.

Bavaro granule hvali trgovac a Gosbi hvali veterinar koji ih prodaje. Kakva su vasa iskustva I da li je neko koristio tu hranu ?

Ja svog već neko vreme hranim sa Top Farmina piletina&nar. To je praktično ista hrana kao i N&D. Pakovanje od 20 kg plaćam 8700. Donesu ti na vrata.

Pre ovoga sam koristio Carnilove. 

On 12.7.2017. at 9:12 AM, Pitagora said:

Da li neko ima iskustvo sa granulama Bavaro I Gosbi ?

Ne bih da otvaram posebnu temu zbog toga pa pitam ovde .

Ta hrana se skoro pojavila u mom gradu a ja nemam iskustva sa granulama jer pas mi je do pre neki dan hranjen živim mesom.

Bavaro granule hvali trgovac a Gosbi hvali veterinar koji ih prodaje. Kakva su vasa iskustva I da li je neko koristio tu hranu ?

uporedi sastave. Trgovac hvali jer mu je veća marža na njima, a veterinar iz ko zna kor razloga. Možda je dobio neku kintu da ih hvali. Kao što su jedno vreme hvalili isključivo HILL's a on je sranje realno.

Edited by Nebojsa77

U medjuvremenu sam saznao da Gosbi jesu dobre.A i test je pokazao , onaj test da kada ih potopis u vodu ne treba mnogo da se naduju. Dzabe mi sve kada nikakve granule nece. Samo sirovo meso. Stan mi lici na kasapnicu.

Zna i pas sta je bolje za njega :D

Nego, salu na stranu, zasto ne predjete skroz na sirovi nacin ishrane? Em je bolje za psa, em vrlo vjerovatno jeftinije od bilo kojih boljih granula (barem mene izadje sirova hrana i vise nego duplo jeftinije cak i od katastrofa granula tipa Pedigree), em nemate problem da li ce pas htjeti jesti ili ne. 
S tim da malo iscitate teme vezano za takav nacin ishrane, ima ih ovdje na forumu, dosta smo pisali o tome, jer nije ni ta ishrana bas po principu 'ubaci komad mesa psu u ciniju i to je to' :D 
Ja sam presla totalno na sirovo prije nekih 9 godina (do tad je bilo granule i kuvano), i ne bih vise na granule nazad ni za zivu glavu, pas zdrav, energican, dlaka sija, kod veterinara idemo samo na vakcinacije i na sivanje :mrgreen: (sta cu kad mi je pas divljak). A i ja znam tacno sta je u toj ciniji, nema vise zezanja s deklaracijama i da li je to to, a i on uvijek rado jede :D 

A sto se dobrih granula na ovim prostorima tice, cini mi se da je trenutno najbolji odnos cijena/kvalitet kod Carnilove granula

Edited by Ghandi_bl

Pa primoran sam na to . Odavno smo na sirovom mesu. Nebih imao ništa protiv ako bi on hteo da pojede makar nešto od povrća ili voća  ali neće, samo meso I meso.

Problem mi je što izigravam kasapina, prljavije je nego da jede granule , a I dalje je izbirljiv. Bira I meso . Nekada nešto što je jeo odjednom počne da odbija pa onda to meso završava kao humanitarna pomoć lutalicama. Dosta je ćudljiv , izbirljiv a ja zbog toga nervozan. Npr. komad junećeg jezika samo odgurne I okrene glavu .., .e tada bih ga odalamio . Još ga nisam uobročio kako treba. Dosta sam ga razmazio, nisam trebao da mu odmah nudim nešto drugo čim nešto odbije. Sada vise ni sam nezna šta voli a šta ne voli. Trebao sam ga malo na gladovanje pa nek razmisli o svom ponašanju. Bio sam meka srca .

Sve je do prakse, meni sad treba izmedju 20min i pola sata da popakujem 10kg mesa u zamrzivac (ukljucujuci i sjecenje i ciscenje), znaci oko sat i po otprilike za kolicinu hrane dovoljnu za 1 mjesec, sto mi je sasvim ok :)
Moj matori NO je bio prilicno izbirljiv sto se hrane tice, isto je tako samo meso htio, s njim sam problem rijesila tako sto sam davala meso odvojeno od svega ostalog, s tim da je meso islo poslije. Ovaj mladji (malinoa) nije uopste izbirljiv po pitanju namirnica, ali je imao periode da mrljavi hranu. S njim sam problem rijesila sklanjanjem cinije ako ne pojede u roku od 15min, i dobije je ponovo (isto to sto nije htio) sutradan kad je iduci termin hranjenja. Nakon gladovanja tri dana vise nikad nisam imala problem :D Doduse i dalje zna praviti probleme ostalim ukucanima ako ja nisam kuci paga oni hrane, ali mene nikad, zna da nema zezanja sa mnom :D

To s gladovanjem nikad nije kasno pokusati. Eventualno mozete jos probati i mljeti povrce i to sto ne voli pa mijesati s ostalim koje voli, da zamaskira ukus. Mada povrce i nije nesto neophodno za psa, sve vise je ljudi koji hrane po PMR principu, znaci 80/10/10 meso, organi, kosti, bez ikakvih biljnih dodataka. Ja vecinom hranim tako, s tim da dodam svasta nesto kad se sjetim, a voce jede uvijek sa mnom jer ga obozava.

Kako zene umeju da budu surove (rofl). Ja sam izgleda grubijan mekog srca :giggle:. Ma samo da ga malo podgojim , pa da ga onda mogu uslovljavati , on bi samo trcao a o jelu ne misli. Po temperamentu je slicniji malinoi nego NO. U pitanju je crni NO. Malo je sitan za NO ali frapantno brz. Moj prijatelj koji je imao NO eksterijernog sampiona bivse SRJ se divi njegovoj brzini i skocnosti a covek koji gaji CC za njega je rekao to je kengur a ne pas. Po konstituciji , temperamentu i performansama je slicniji malinoi nego NO. 

Nego , za taj PMR princip nisam cuo 80/10/10 , meso,  organi , kosti ? Zar se meso i organi ne vode pod isto ?

Ma ja sam inace slaba na njega, ali kad je hrana u pitanju tu ne dam da me zeza. Ne volim bacati hranu, a ako mu sirovo nesto ostavim mimo frizidera citavu noc nije vise za upotrebu, tako da sam tu morala biti surova :D  A nije ni moj pretjerano zagrijan za hranu, nekad mi se tacno cini da mu stavim komad mesa i lopticu jedno pored drugog, da bi prije lopticu izabrao :D

PMR je skracenica za Prey Model Raw, tu se ne koriste ugljeni hidrati, povrce i voce. 80% obroka je misicno meso, 10% organi (5% jetra, i 5% ostali organi), i 10% kosti. U prilogu slika sta se smatra pod meso, a sta pod organe. Mada, i u BARF (Biologicaly Apropriate Raw Food) principu bi za mesni dio obroka trebalo da se pridrzava 80/10/10 proporcije. S tim da je mesni dio 80% obroka, a 'nemesni' 20%. 

Ja licno ne volim pretjerivanje ni u cemu, pa tako ni u ovom 'balansiranju' i nikad ne vazem obroke, sve dajem odokativno i pratim psa. Ali sam globalno primijetila (na FB, posto sam clan mnogih grupa vezanih za ovaj nacin ishrane), pogotovo kod Amerikanaca, da sve vazu bukvalno u gram i balansiraju nutrijente na dnevnom nivou, sto je meni licno suludo. Ja gledam da napravim neki balans na sedmicnom nivou, i da jede sto raznovrsniju hranu, i nisam dosad imala problema.

v-guide-organs.jpg

E hvala za ovu sliku , sada mi je bistrije.Forsiracu mu to jer od granula nema vajde mada bi mi posto zivimo u stanu to bila cistija varijanta.  A i moj bi za loptom dusu ispustio. Na livadama izmedju nasih zgrada niko ne sme svom psu baciti lopticu jer moj cim to vidi , jurne, stigne prvi do loptice i preotme je. A kada je hrana u pitanju jede samo da prezivi.

Drago mi je ako je pomoglo. Samo da napomenem, ne zbog Vas licno, vec ko zna ko ce sve citati ovu temu, a nekako sam izostavila u prethodnom postu, naravno i cist misic se smatra pod misicno meso. Na slici su samo prikazane iznutrice i njihova kategorizacija. 

Ista prica i kod ovog mog, za lopticom bi i u vatru skocio :D

@Pitagora, jesi probao da povrce kratko prokuvas sa nekim mesom, pa onda sve to zblendas i prelijes preko sirovog mesa? Trebalo bi dodavati malo povrca, ako nizbogcega drugog, bar zbog vlakana.

Teško da mu mogu podvaliti. Kada je mešavina u pitanju iščeprkaće ono što mu se sviđa.

Ako mu stavim mix od vise vrsta mesa poješće samo jednu vrstu koju najviše voli a ostalo neće hteti.

Ako mu izblendam povrće I dam sa mesom, veliki je rizik da neće ni okusiti.

Dobio sam od jednog drugara koji tako pravi porcije u većim količinama , skuvano meso zajedno sa povrćem. Nije hteo da jede.

Veoma, je nezgodan po pitanju hrane.

Granule sam premazivao svim I svačim, tek tada ih nije hteo. Događalo se da ponekad pojede malo suvih granula ali to je bilo kao infuzija , tek da se održi u životu.

Osim čistog mesa I to najradije piletine neće ništa drugo. Kosti (pileća leđa) hoće ali I to zavisi kako je raspoložen.

Jednom sam ga dao na pansion nedelju dana, tada je jeo ono što mu je servirano. Lepo je vaspitan u tuđoj kući . U svojoj je pravi razmaženi jedinac.

Kada mačke (imam ih 2 u stanu) pokušaju da mu pojedu hranu onda ih besno rastera I legne pored hrane da je čuva ali je neće pojesti.

Očigledno je da najviše voli da jede džigericu (moju).:giggle: