Sign in to follow this  
Petite

Kozara weekend - 17-18 jun2017

Recommended Posts

Bijah ja angažovana kao prevodilac za sutkinju iz Španije Carmen Navarro - na ovim izložbama. Naknadno, bijah angažovana i na vodjenju programa. Nije da sam bila pripremljena za vodjenje programa, ali eto, nekako odradih. Ako je bilo grešaka s moje strane, izvinjavam se. 

A sada moji lični utisci sa CAC Prijedor, CAC Kozarska Dubica i CACIB Kozarska Dubica.

Jednan zamišljen  kinoloski  vikend,  sa prvenstvenom svrhom sakupljanja titula. 

Subota - Prijedor 

Pogledah ujutro u pola 7 kroz prozor  - nebo se otvorilo, kisa pada. A ja nisam ponijela cizme. No, razvedri se, pa je subotu propratilo vrijeme pogodno za izlozbu.

Tereni u Prijedoru, malo neravni, ne bi bilo lose da su pokoseni.  Velikim psima nije smetalo toliko, no malima jeste, da se ne lazemo. Tereni u Prijedoru su sa dovoljno hlada, dostupnost vodi laka, kafic sa sanitarnim cvorom, gdje se moglo odsjesti. Velicina ringova za pohvalu. Sama ceremonija otvaranja nije predugo trajala, sudije su po mojoj procjeni odradile veoma dobar posao. Sudjenja su bila detaljna. Ja sam prevodila za sutkinju iz Španije, zapisivala sam ocjenske liste (oprostite na svrakopisu ...ne umijem drugacije). Nekada je dolazilo do nesporazuma i izmedju sutkinje i mene, pa je nakon sto je otsudila nekog psa u razredu mladih, jednostavno rekla 'exc, cac'...pa sam ja mehanicki zapisivala 'cac' za psa iz razreda mladih... ispravljali smo  poslije. Bilo je veoma dobrih pasa, bilo je i onim manje kvalitetnih, pa je bilo i nizih ocjena, bar u našem ringu. Sutkinja se posvetila svakom psu. Revijalni dio programa je bio takodje interesantan.

Nedelja - K. Dubica 

Vrijeme posluzilo kako treba. Tereni prostrani, veoma ravni. Bilo je specijalki velikih rasa - pastiraca, kangala, 5 grupe... pa ne bi bilo lose da su ringovi bili veci. Bilo je dovoljno prostora da se prosire. Sanitarni cvor je bio blizu (mada je bio improvizovani), kafic i restoran malo dalje, ali sa izvrsnom hranom i uslugom. Citava ceremonija nije lose zamisljena, sa mnogo propratnih sadrzaja. No, nikada ne smijemo zaboraviti u citavom prici da psi treba da budu na prvom mjestu.

Moja velika, ogromna zamjerka organizatoru - KATALOG.

Nepregledan, nepotpun, zbrkan .... nista ni s cim, sto je izazvalo mnogo pometnje, mnogo razlozne ljutnje i bijesa kod mnogih izlagaca. S razlogom su se ljutili. Tokom izlozbe, taj je bijes uglavnom bio usmjeren prema ljudima koji su radili u kancelariji izlozbe i onima koji su bili uz sudije u ringovima. Opet kazem - s razlogom.  Uplate izvrsene, prijave poslate na vrijeme, ali psi nisu upisani u katalog.

Ukoliko zelimo da organizujemo izlozbu pasa   treba da znamo da je KATALOG osnovna, bazna, polazna tačka. Katalog je alfa i omega vodič za sve koji učestvuju na nekoj izložbi. Organizatoru u vezi rasporeda sudija, sadrzaja, a izlagacima je kataloski broj sve i svo na izlozbi. Nije ni ime izlagaca ni ime psa, ni rasa psa, nego kataloski broj. Svi propratni sadržaji mogu da se izbace, katalog i podaci o psima moraju da budu što potpuniji i što tačniji i ne smiju da budu zbrkani. Možemo da izbacimo učestvovanje neke propratne pjevačke grupe, ali ne smijemo da dozvolimo da nam desetine pasa ne bude upisano u katalog. Ili da budu upisani u pogrešnim razredima. Kada je katalog nepotpun, to je odlicna situacija i za malverzacije razih vrsta, prebacivanja iz razreda u razred, nabacivanja novih pasa i svasta nesto. 

Dalje - zavrsna ceremonija. Nakon 2-3 dana na izlozbi, na otvorenom, gdje nema tribina, gdje nema mjesta korektnog da se sjedne - uprostiti i zavrsavati cim prije. Ljudi umorni, psi umorni, svi vec nervozni....posebno ako se pojavljuju jedna te ista lica, sa 10tak rasa koje izvode, postaje monotono.

Ne moramo da titramo strance - treba da tretiramo sve izlagace isto, po kvalitetu njihovih pasa, a ne po zemljama iz koje dolaze. Svrha kinologije treba da bude takmicenje, ali i druzenje, medjusobno razumjevanje i  sportsko ponasanje, a ne presija 'pehar po svaku cijenu'...

Sve ovo sto napisah, treba samo da bude lekcija za ubuduce. Da se ispravljaju greske. Perfekcija ne postoji, niko normalan je i ne ocekuje. Posebno tamo gdje ima zivotinja. 

Vjerovatno cu jos ponesto dopisati. Ima i slika. Postavicu.

Srdacan kinoloski pozdrav svima.

flat coated retriver.jpg

1 hour ago, Petite said:

Bijah ja angažovana kao prevodilac za sutkinju iz Španije Carmen Navarro - na ovim izložbama. Naknadno, bijah angažovana i na vodjenju programa. Nije da sam bila pripremljena za vodjenje programa, ali eto, nekako odradih. Ako je bilo grešaka s moje strane, izvinjavam se. 

A sada moji lični utisci sa CAC Prijedor, CAC Kozarska Dubica i CACIB Kozarska Dubica.

Jednan zamišljen  kinoloski  vikend,  sa prvenstvenom svrhom sakupljanja titula. 

Subota - Prijedor 

Pogledah ujutro u pola 7 kroz prozor  - nebo se otvorilo, kisa pada. A ja nisam ponijela cizme. No, razvedri se, pa je subotu propratilo vrijeme pogodno za izlozbu.

Tereni u Prijedoru, malo neravni, ne bi bilo lose da su pokoseni.  Velikim psima nije smetalo toliko, no malima jeste, da se ne lazemo. Tereni u Prijedoru su sa dovoljno hlada, dostupnost vodi laka, kafic sa sanitarnim cvorom, gdje se moglo odsjesti. Velicina ringova za pohvalu. Sama ceremonija otvaranja nije predugo trajala, sudije su po mojoj procjeni odradile veoma dobar posao. Sudjenja su bila detaljna. Ja sam prevodila za sutkinju iz Španije, zapisivala sam ocjenske liste (oprostite na svrakopisu ...ne umijem drugacije). Nekada je dolazilo do nesporazuma i izmedju sutkinje i mene, pa je nakon sto je otsudila nekog psa u razredu mladih, jednostavno rekla 'exc, cac'...pa sam ja mehanicki zapisivala 'cac' za psa iz razreda mladih... ispravljali smo  poslije. Bilo je veoma dobrih pasa, bilo je i onim manje kvalitetnih, pa je bilo i nizih ocjena, bar u našem ringu. Sutkinja se posvetila svakom psu. Revijalni dio programa je bio takodje interesantan.

Nedelja - K. Dubica 

Vrijeme posluzilo kako treba. Tereni prostrani, veoma ravni. Bilo je specijalki velikih rasa - pastiraca, kangala, 5 grupe... pa ne bi bilo lose da su ringovi bili veci. Bilo je dovoljno prostora da se prosire. Sanitarni cvor je bio blizu (mada je bio improvizovani), kafic i restoran malo dalje, ali sa izvrsnom hranom i uslugom. Citava ceremonija nije lose zamisljena, sa mnogo propratnih sadrzaja. No, nikada ne smijemo zaboraviti u citavom prici da psi treba da budu na prvom mjestu.

Moja velika, ogromna zamjerka organizatoru - KATALOG.

Nepregledan, nepotpun, zbrkan .... nista ni s cim, sto je izazvalo mnogo pometnje, mnogo razlozne ljutnje i bijesa kod mnogih izlagaca. S razlogom su se ljutili. Tokom izlozbe, taj je bijes uglavnom bio usmjeren prema ljudima koji su radili u kancelariji izlozbe i onima koji su bili uz sudije u ringovima. Opet kazem - s razlogom.  Uplate izvrsene, prijave poslate na vrijeme, ali psi nisu upisani u katalog.

Ukoliko zelimo da organizujemo izlozbu pasa   treba da znamo da je KATALOG osnovna, bazna, polazna tačka. Katalog je alfa i omega vodič za sve koji učestvuju na nekoj izložbi. Organizatoru u vezi rasporeda sudija, sadrzaja, a izlagacima je kataloski broj sve i svo na izlozbi. Nije ni ime izlagaca ni ime psa, ni rasa psa, nego kataloski broj. Svi propratni sadržaji mogu da se izbace, katalog i podaci o psima moraju da budu što potpuniji i što tačniji i ne smiju da budu zbrkani. Možemo da izbacimo učestvovanje neke propratne pjevačke grupe, ali ne smijemo da dozvolimo da nam desetine pasa ne bude upisano u katalog. Ili da budu upisani u pogrešnim razredima. Kada je katalog nepotpun, to je odlicna situacija i za malverzacije razih vrsta, prebacivanja iz razreda u razred, nabacivanja novih pasa i svasta nesto. 

Dalje - zavrsna ceremonija. Nakon 2-3 dana na izlozbi, na otvorenom, gdje nema tribina, gdje nema mjesta korektnog da se sjedne - uprostiti i zavrsavati cim prije. Ljudi umorni, psi umorni, svi vec nervozni....posebno ako se pojavljuju jedna te ista lica, sa 10tak rasa koje izvode, postaje monotono.

Ne moramo da titramo strance - treba da tretiramo sve izlagace isto, po kvalitetu njihovih pasa, a ne po zemljama iz koje dolaze. Svrha kinologije treba da bude takmicenje, ali i druzenje, medjusobno razumjevanje i  sportsko ponasanje, a ne presija 'pehar po svaku cijenu'...

Sve ovo sto napisah, treba samo da bude lekcija za ubuduce. Da se ispravljaju greske. Perfekcija ne postoji, niko normalan je i ne ocekuje. Posebno tamo gdje ima zivotinja. 

Vjerovatno cu jos ponesto dopisati. Ima i slika. Postavicu.

Srdacan kinoloski pozdrav svima.

flat coated retriver.jpg

Sanja, daj nam malo vise slika! 

Ima jos slika @Damir Curguz   samo dok ih sredimo. Trudimo se da biramo dobre slike. 

Vi ste reklamirali izlozbu na BK, sto vam svakako daje prednost u odnosu na ostale izlozbe (pri postavljanju slika).

U ime organizatora, a prvenstveno u svoje osobno ime zahvaljujem se svima koji su pridonjeli ovom velikom događaju Dog show weekend KOZARA 2017, a prvenstveno se zahvaljujem izlagačima zbog kojih se izložbe rade, od kojih su neki prešli ogromne udaljenosti da bi bili sa nama! Kao i neizmjerna zahvala dragim sudijama koji su maksimalno i korektno odradili svoj dio posla, što potvrđuju riječi izlagača sa kojima sam bila u kontaktu, i onih čije komentare čitam na javnim mrežama.

Organizacijski odbor Dog show weekend KOZARA 2017 je uložio mnogo truda, energije i reklama u ovo događanje na svim poljima, plaćeno je svima na vrijeme i u potraživanju, da ovo događanje uspije. Besplatan parking, tolet u zoni izložbenog terena, ponuda hrane i pića uz sam izložbeni prostor, ringovi u standardu (12 X 12 m), pozitivna atosfera unatoć nekim tekućim problemima, mislim da su izvrstan poziv za u buduće! :)

Greške u katalogu su zbog izrazito mnogo prijava u posljednji tren, a stari program, pa kancelarija saveza nije mogla odraditi kvalitetnije.

Hvala Bogu, poslužilo nas je idealno vrijeme u oba grada! :)

Još jednom VELIKO HVALA SVIMA koji su i na najmanji način pridonjeli ovom događanju i nadam se da se vidimo uskoro, a i dogodine! :)

Ana

2 hours ago, FEKHRA said:

Greške u katalogu su zbog izrazito mnogo prijava u posljednji tren, a stari program, pa kancelarija saveza nije mogla odraditi kvalitetnije.

Moja najveca zamjerka se odnosila na to. Izrazavam spremnost da se ukljucim u rjesavanje i tog problema. Citav propratni program je bio veoma dobar (mada mozda malo i pretrpan), no, za katalog...vec napisah. No - uvidjesmo gresku, rjesavacemo.

Veliki pozdrav i vama hvala na svemu :)

Da napišem i ja svoj komentar i viđenje ovog vikenda, pošto sam bio učesnik ovih održanih izložbi.

Po nagovoru @Petite rešio sam da dođem, upoznam ljude, družim se i naravno izvedem psa.
Pas prijavljen na vreme, uplaćeno za sve tri izlobe na vreme i dobijena potvrda da je sve u redu. Šok je bio kada sam pre početka izložbe otišao da podignem ocensku listu i kataloški broj. Bojan mi reče da pas nije prijavljen. Naravno, odmah sam flipno znajući da sam prešao 400+ km u jednom pravcu. Odjednom počinju polako da dolaze ljudi sa istim problemom. Na vreme prijavljeni, potvrđeno im, ali nisu ubačeni u katalog. Mlađa, Ana, Bojan, Danijel i ostali koji su bili u organizaciji su se potrdili da ovaj propust isprave. I zaista im hvala na tome. Ovaj propust je neke koštao i titula. Ja titule nisam jurio, ali sam na CACIBu automatski bio diskvalifikovan zbog toga što nisam bio u katalogu. I mogu reći da poštujem tu odluku i stav sudije. Jedina zamerka je glavnom organizatoru. Lično sam bio pored ringa kada je jednoj gospođi sudija rekao danas, po meni, vaš pas je sigurno BOB, ali na žalost vi niste u katalogu i to vam ne mogu dati. To je ostavilo gorak ukus mnogim izlagačima. Verujem da je brojka neupisanih pasa bila 50+. To se moglo zaključiti kod stola gde je bila kancelarija i gde su ti ljudi trpeli jak pritisak od strane izlagača. Naravno, s pravom su ljudi bili kivni.

Sama završnica nije baš bila slavna. Dočepaše se šarac i mastif. Devojka koja je vodila mastifa je pokazala jedno zaista ne fer ponašanje šutirajući šarca kog je vlasnik pokušavao da rastavi. Konstatacija na kraju da je vlasnik šarca pustio psa samo zato što su oni iz HR je više slika umnog stanja cure i dečka koji je bio sa njom. Tim više što je ona pustila psa da nasrne na šarca prvi. Naravno, izvinjenja nigde nije bilo. Zaista jedno ponašanje koje nema veze sa kinologijom. Dule (tako mi rekoše da se čovek zove) je pokazao šta znači biti kinolog pre svega i kako se treba ponašati. Svaka mu čast!

Moram pohvaliti suđenje na sve tri izložbe. Sudije su bile detaljne i korektno su sudile. Bilo je onih koji su se malo preračunali pa doveli Boga-Oca pasa, ali nisu baš bili zadovoljni ocenama. Valjda su mislili kada se pojave da će već sve biti rešeno.

Otvaranje izložbi je propratio fin program i zaista je bilo lepo. Lepi ringovi u oba grada, a u Prijedoru i lepo prostora za parking u hladu.

Još jednom Hvala ljudima koje sam upoznao i neke sam već spomenuo gore na početku posta.

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this