katherine

Manjak lipaza

5 posts in this topic

Zdravo svima, pre par dana vodila sam psa kod veterinara da mu izvadi krv. Odnela u laboratoriji, i rezultati su sledeci. Lipaza - 48, amilaza - 2391.Jetra i bubrezi su u perfektnom stanju. Moj pas vec dve godine pije kreon zbog oboljenja pankreasa. Konsultovala sam se sa veterinarom o njegovom stanju, i doneli smo odluku da nastavi sa terapijom tj. da nastavi da pije lek. Zaista bih vam bila zahvalna ako je neko imao ovakvih problema sa svojim psom, da mi da neki predlog kako da nadomestim lipaze, zato sto su potrebne za masti i hidrate. Normalna kolicina lipaza je od 97 do 500.

Hvala unapred

Kazes da pas ima oboljenje pankreasa, a niska lipaza je posledica toga. Ne moze to nikako da se nadomesti ako pankreas ne funkcionise kako treba, svakako pratite savet veterinara i nastavite sa terapijom. 

On 1/6/2017 at 1:41 PM, katherine said:

Zdravo svima, pre par dana vodila sam psa kod veterinara da mu izvadi krv. Odnela u laboratoriji, i rezultati su sledeci. Lipaza - 48, amilaza - 2391.Jetra i bubrezi su u perfektnom stanju. Moj pas vec dve godine pije kreon zbog oboljenja pankreasa. Konsultovala sam se sa veterinarom o njegovom stanju, i doneli smo odluku da nastavi sa terapijom tj. da nastavi da pije lek. Zaista bih vam bila zahvalna ako je neko imao ovakvih problema sa svojim psom, da mi da neki predlog kako da nadomestim lipaze, zato sto su potrebne za masti i hidrate. Normalna kolicina lipaza je od 97 do 500.

Hvala unapred

Ja sam pre 2 meseca imao takvih problema sa pankreasom. Ne znam nalaze, jer zaista ne znam nista o tome, ali moj pas je imao 6 terapija, 2 meseca medicinske hrane za pankreas, i rekao mi vet da se vratimo na normalnu ishranu jer je sad o.k., iako mi je pas star. Berna sigurno zna vise, u stvari ja ne znam nista oko toga, ti izrazi su mi nepoznati, tako da slusajte veta, kao sto rece dama u postu iznad.  

Ja jedino mogu da vas posavetujem da odete po drugo misljenje kod moga veta Rot u Smiljanicevoj, sjajan je . Pregled ne naplacuje. Ako ste iz BGDa.

Nisam ja imao problem sa pankreasom, pas je, da budem jasan. Svasta .