Sava

Prosečan životni vek pasa

58 posts in this topic

On ‎1‎/‎7‎/‎2017 at 19:00, yowandbm said:

ja trošim 2000 dinara a hranim velikog psa isključivo pilećim leđima (sa šijom, malim plućima i bubrezima i kožurom), pilećim džigericama i dobija još po nešto iz kuće.

yowandbm,

koliko pilećih leđa dnevno tvoj pas pojede ?

Moj NO je kada je bio manji veoma rado jeo pileća leđa , posle je dobio stomačne probleme za koje se utvrilo da su poticali zbog parazita iako sam ja razmišljao da li nisu zbog ne samlevene piletine.

Posle toga sam ga hranio kuvanom junetinom.

Razmišljam da ga vratim na pileća leđa jer ih je rado jeo.

Predpostavljam da za NO od 11 meseci nisu opasne te mekane koske od pilećih leđa ?

Mozda Zagoru ne odgovara piletina. Ova nabildovano pile piletina. Ona domaca trcka po dvoristu ona je nesto drugo.

Nekima od mojih piletina pravi probleme sa varenjem. Ne dajem, godinama vec. Presla na curetinu. 

Ma ja nisam bio nacisto da li su Zagoru  problemi bili od parazita ili od piletine. Potrefilo se u isto vreme. Piletinu je rado jeo. Mozda probam opet, videcu , ekperimentisao sam sa granulama, ne voli. 

Posted (edited)

On 3/1/2017 at 15:32, Pitagora said:

yowandbm,

koliko pilećih leđa dnevno tvoj pas pojede ?

Moj NO je kada je bio manji veoma rado jeo pileća leđa , posle je dobio stomačne probleme za koje se utvrilo da su poticali zbog parazita iako sam ja razmišljao da li nisu zbog ne samlevene piletine.

Posle toga sam ga hranio kuvanom junetinom.

Razmišljam da ga vratim na pileća leđa jer ih je rado jeo.

Predpostavljam da za NO od 11 meseci nisu opasne te mekane koske od pilećih leđa ?

Moj pas u najboljem slučaju pojede 2 pilećih leđa, kada se dosta istroši u toku dana. Uglavnom je to 1-1.5. Vuče mu se po dvorištu. Malamuti ne jedu inače mnogo tako da ne znam koliko ti ovo znači da porediš sa svojim psom. Kada je u pitanju hrana užasno su ekonomični psi. Ne mogu nikako da ga malo ugojim koliko god htepo. On sam sebi dozira koliko mu treba i uvek je na donjoj granici kilaže i fit.

Ma jok, nisu opasne, to su najbolje kosti koje možeš da mu daš, najbezazlenije.

Edited by yowandbm
dodatak

Da, bas je ekonomican. Moj NO pojede vise iako nije prozdrljiv. Bolje receno razmazen je. A i on je na donjoj granici. Juce je odbio kuvanu junetinu i odmah sam probao sa pilecim ledjima , smazao je jedno odmah, zivo . A uvece je hteo junetinu . Verovatno cu ga vratiti na piletinu ili probati sa zivom junetinom.