aleksandar@

Preporuka za granule

119 posts in this topic

22 minutes ago, Pako31 said:

A sto se tice istrazivanja,naj kvalitetnije hrane i ne ulaze u ta istrazivanja.Na primer na Kavkazu u visokim mestima gde nema zagadjenja i gde ljudi jedu u glavnom ono sto sami proizvedu,a to je stoka koja pase cistu travu i povrce malo i neugledno na izgled kad ga stavis pored tog holandskog na oko ne izgleda nikako.I tamo ljudi zive po 120 godina,nemaju 196cm i 108 kg misica uglavnom su dosta manji i laksi ali kazem 100 godina je za njih nista,racuna se da stogodisnjak jos uvek radi u polju i oko stoke.Prva bolnica nekoliko dana jahanja od kuce,nema lekara ,nema veterinara a svi zivi i zdravi i to u vrlo surovima uslovima.Posna zemlja na velikim visinama,zestoke zime itd..

Neko voli asta,neko lutalicu.

Znaci ne treba trenirati, ziveti zdravo i kbalitetno, nego imati 45kg i ziveti na Kavkazu. E TO NIJE TACNO.

EVO POTVRDE ONOG STO JA REKOH. I nemoj ne valjaju istrazivanja, nije vrseno na Kavkazu... 

Sto bre ljudi pisete tako .

http://zena.blic.rs/Zdravlje/10585/10-mesta-gde-ljudi-najduze-zive

Edited by olikan

Kolko vidim i zaključujem iz ovog linka, svima je zajedničko: more ili okeani, luka, prolazno i visokofrekventno mesto.

Znači uticaj šarolike genetike, morskih plodova i manjana mentaliteta je ključan faktor dužine života! 

7 minutes ago, zmanic said:

Kolko vidim i zaključujem iz ovog linka, svima je zajedničko: more ili okeani, luka, prolazno i visokofrekventno mesto.

Znači uticaj šarolike genetike, morskih plodova i manjana mentaliteta je ključan faktor dužine života! 

I standard, socijalna zastita koji minimizira stres, kvalitetno zdravstvo itd.

Duzeg i kvalitetnog zivota.

Edited by olikan

1 hour ago, Pako31 said:

A sto se tice istrazivanja,naj kvalitetnije hrane i ne ulaze u ta istrazivanja.Na primer na Kavkazu u visokim mestima gde nema zagadjenja i gde ljudi jedu u glavnom ono sto sami proizvedu,a to je stoka koja pase cistu travu i povrce malo i neugledno na izgled kad ga stavis pored tog holandskog na oko ne izgleda nikako.I tamo ljudi zive po 120 godina,nemaju 196cm i 108 kg misica uglavnom su dosta manji i laksi ali kazem 100 godina je za njih nista,racuna se da stogodisnjak jos uvek radi u polju i oko stoke.Prva bolnica nekoliko dana jahanja od kuce,nema lekara ,nema veterinara a svi zivi i zdravi i to u vrlo surovima uslovima.Posna zemlja na velikim visinama,zestoke zime itd..

Evo Pako istine o kavkazu.

U toku sedamdesetih godina naučnici su bili čvrsto ubeđeni da je maksimalna dužina života oko 150 godina, a da su neki pojedinci živeli i duže od toga. Verovanja naučnika da je to moguće zasnivala su se na brojnim izveštajima o ljudima koji su doživeli »superdugovečnost«, uglavnom iz dva područja, Kavkaza i Gruzije u Sovjetskom Savezu i Vilkabambe u Ekvadoru.

Sovjetski gerontolog Medveđov (1974), koji sada živi u Londonu i radi u Nacionalnom institutu za medicinska istraživanja, skinuo je bar deo tajne koja okružuje legendu o stogodišnjacima sa Kavkaza. Poznato je mnogo slučajeva ljudi koji su živeli 120 do 170 godina u ovom delu Sovjetskog Saveza.
Medvedov je objasnio da u ovim krajevima Sovjetskog Saveza nema nikakvih verodostojnih dokumenata koji bi potvrdili stvarnu dužinu života »superdugovečnih ljudi«. Takvi dokumenti uopšte ne postoje za period pre 1932. i svi podaci se zasnivaju na usmenim izjavama, sećanjima ili predanjima. Ispitivanja koja su vršena na ljudima starijim od 120 godina pokazala su da njihovi biohemijski i funkcionalni testovi i drugi pokazatelji odgovaraju osobama starim između 60— —70 godina života. To je bio glavni razlog koji je pobudio sumnju istraživača u autentičnost podataka o njihovoj starosti. Zapažena je još jedna zanimljiva činjenica. Poznato je inače da žene žive duže i da se među sigumo utvrđenim stogodišnjacima nalazi znatno veći broj žena nego muškaraca. Međutim, u grupi ljudi sa Kavkaza starih navodno preko 150 godina, po pravilu su bili gotovo sve sami muškarci.
Istina je polako počela da izlazi na videlo i pokazalo se da je veoma lako objašnjiva. U toku I i II svetskog rata, ljudi sa Kavkaza su pronašli veoma originalan način da izbegnu odlazak u rat. Uzimali su jednostavno dokumente svojih predaka, proglašavali se za njih i tako izbegavali vojnu obavezu. Odjednom su preko noći na osnovu tako jednostavnog falsifikata postajali nekoliko decenija stariji. Takvi lažni stogodišnjaci su se namnožili u priličnom broju i kada su naučnici započeli sistematska istraživanja, bili su i sami zapanjeni. Priča o »čudu sa Kavkaza« počela je tako da ulazi u nauku i zatim se raširila svetom koji je ispoljio veoma veliki interes.

To se događalo u poznatom periodu »kulta ličnosti«, koji je u godinama posle II svetskog rata postigao kulminaciju. U tom periodu, poznato je, stvorene su mnoge naučne mistifikacije koje su imale isključivo propagandni karakter. Staljin je odjednom ispoljio izuzetno veliki interes za dugovečne ljude sa Kavkaza. Tražio je da se istraživanja nastave i da im se da što veći publicitet. Državni i partijski funkcioneri iz predela Kavkaza i Gruzije, u želji da mu udovolje, počeli su i sami da podstiču pronalaženje sve većeg broja dugovečnih osoba i tako je senzacija postajala sve veća, a i spisak superdugovečnih Ijudi.

Ovde često nabavljamo domaće pile, domaće svinje se podrazumevaju, povrće je ređe iz bašte ali ima ga. U razvijenim zemljama su te namirnice isključivo industrijske. Sva proizvodnja mesa je GMO i na veliko i to ima svoje mane.

Duži život u razvijenim zemljama je zbog boljeg zdravstvenog osiguranja i materijalne obezbeđenosti. Što više para sve ti je dostupnije, kao i kvalitetne namirnice...itd.

Nije ogromna tajna ta dugovečnost, dosta se zna o pravilnoj ishrani, samo je retki sprovode. E sad ako zapadnu loši geni...tu je opet napredna medicina na zapadu.

Lođš geni + loša ishrana + stres = teška bolest i kratak život. Loši geni i stres kao okidači za ekspresiju loših gena. To nam nauka govori, iako ima previše slučajeva koji su tipa "moj komšija puši 60 godina ima 95 godina...jede đubre...", ja ipak poštujem nauku i verujem u to.

U našoj zemlji nije problem loša ishrana već loš životni standard koji povlači veliko nezadovoljstvo i stres što vodi u bolest. Naravno i neukost o načinu ishrane koja je ogromna.

Ne znam koliko je vas upućeno sa kineskom studijom, "the china study" koju je predvodio Dr Collin Campbell. Studija je baš dobra...al uvek su tu i oni kojima tako nešto ne odgovara pa diskredituju. 

On 1/9/2017 at 12:55, yowandbm said:

Pa ljudi koji se protive GMO usevima, životinajma i namirnicama kao glavni argument koriste to što nikada nije ispitano kako takve namirnice utiču na potrošače. Nikada nisu vršeni eksperimenti gde je neka velika grupa hranjena isključivo GMO namirnicama u velikim količinama, dugi niz godina, pa onda detaljno zdravstveno ispitana pa podaci upoređeni sa nekom drugom grupom koja je hranjena istim namirnicama koje nisu GMO.

GMO lobi tvrdi da je bezbedno, a skeptici tvrde da to nije dokazano.

Ali, rađeni su mnogi eksperimenti na pacovima, a rađeni su i od strane GMO-lobi-plaćenih-naučnika i od strane skeptika pa su se rezultati znatno razlikovali. Skeptici tvrde da su ovi drugi potplaćeni naučnici nameštali rezultate, tj. nisu objavili sve kao što treba već samo delove istraživanja koji im odgovaraju.

Pacovi su hranjeni GMO kukuruzom i valjda ostalim biljkama, u zaista abnormalnim količinama (kako bi se ubrzali efekti za koje se misli da bi se svakako kasnije pojavili), i imali su stravične zdravstvene probleme, ogromne smrtonosne tumore itd. za razliku od pacova koji su hranjeni običnim kukuruzom majke prirode.

Stvarno preporučujem "GMO OMG" dokumentarac, ovo što sam napisao je odatle.

Treca generacija pacova hranjena iskljucivo GMO hranom postaje neplodna isto kao i GMO biljke.Od gmo biljke ne moze da se skupi seme za sledece zadjenje jer ono ne raste,mora da se kupi od proizvodjaca novo seme koje oni proizvode u njihovim laboratorijama

10 hours ago, olikan said:

Evo Pako istine o kavkazu.

U toku sedamdesetih godina naučnici su bili čvrsto ubeđeni da je maksimalna dužina života oko 150 godina, a da su neki pojedinci živeli i duže od toga. Verovanja naučnika da je to moguće zasnivala su se na brojnim izveštajima o ljudima koji su doživeli »superdugovečnost«, uglavnom iz dva područja, Kavkaza i Gruzije u Sovjetskom Savezu i Vilkabambe u Ekvadoru.

Sovjetski gerontolog Medveđov (1974), koji sada živi u Londonu i radi u Nacionalnom institutu za medicinska istraživanja, skinuo je bar deo tajne koja okružuje legendu o stogodišnjacima sa Kavkaza. Poznato je mnogo slučajeva ljudi koji su živeli 120 do 170 godina u ovom delu Sovjetskog Saveza.
Medvedov je objasnio da u ovim krajevima Sovjetskog Saveza nema nikakvih verodostojnih dokumenata koji bi potvrdili stvarnu dužinu života »superdugovečnih ljudi«. Takvi dokumenti uopšte ne postoje za period pre 1932. i svi podaci se zasnivaju na usmenim izjavama, sećanjima ili predanjima. Ispitivanja koja su vršena na ljudima starijim od 120 godina pokazala su da njihovi biohemijski i funkcionalni testovi i drugi pokazatelji odgovaraju osobama starim između 60— —70 godina života. To je bio glavni razlog koji je pobudio sumnju istraživača u autentičnost podataka o njihovoj starosti. Zapažena je još jedna zanimljiva činjenica. Poznato je inače da žene žive duže i da se među sigumo utvrđenim stogodišnjacima nalazi znatno veći broj žena nego muškaraca. Međutim, u grupi ljudi sa Kavkaza starih navodno preko 150 godina, po pravilu su bili gotovo sve sami muškarci.
Istina je polako počela da izlazi na videlo i pokazalo se da je veoma lako objašnjiva. U toku I i II svetskog rata, ljudi sa Kavkaza su pronašli veoma originalan način da izbegnu odlazak u rat. Uzimali su jednostavno dokumente svojih predaka, proglašavali se za njih i tako izbegavali vojnu obavezu. Odjednom su preko noći na osnovu tako jednostavnog falsifikata postajali nekoliko decenija stariji. Takvi lažni stogodišnjaci su se namnožili u priličnom broju i kada su naučnici započeli sistematska istraživanja, bili su i sami zapanjeni. Priča o »čudu sa Kavkaza« počela je tako da ulazi u nauku i zatim se raširila svetom koji je ispoljio veoma veliki interes.

To se događalo u poznatom periodu »kulta ličnosti«, koji je u godinama posle II svetskog rata postigao kulminaciju. U tom periodu, poznato je, stvorene su mnoge naučne mistifikacije koje su imale isključivo propagandni karakter. Staljin je odjednom ispoljio izuzetno veliki interes za dugovečne ljude sa Kavkaza. Tražio je da se istraživanja nastave i da im se da što veći publicitet. Državni i partijski funkcioneri iz predela Kavkaza i Gruzije, u želji da mu udovolje, počeli su i sami da podstiču pronalaženje sve većeg broja dugovečnih osoba i tako je senzacija postajala sve veća, a i spisak superdugovečnih Ijudi.

Staljin je sam bio Gruzin sa kavkaza i verovatno mu nisu trebali neki naucni dokazi da mu govore dali je u detinjstvu sretao jako stare ljude.Ali ubacicu ti sad par dokumentaraca ako nadjem pa ti proceni.Ista je prica i sa ljudima sa Tibeta i iz drugih podrucija gde nije zatrovana sredina i gde se uglavnom hrane domacom hranom koju na tim cistim prostorima sami proizvedu.To ne vazi jedino za podrucija sa ekstremnom temperaturom,niskom ili visokom.Npr u tropskim krajevima gde haraju zaraze i bakterije ili u polarnom krugu gde je ishrana jednolicna i prebogata mastima uglavnom ribom ili mesom a voce i povrce sa svojim vitaminima se ne srece ili retko srece.

Ništa pouzdanije od Staljinovih skazki :) od pre više od pola veka.

Drugo, zagađenost i promene eko sistema su globalno prisutni ( fon iz Svemira, promene ozonskog omotača, radio frekvencije, nuklearni i industrijski otpad....) mnogo su prisutniji i ne mogu se kontrolisati u lokalu, niti su ograničeni na lokalne oblasti. Oni su opšte prisutni i pojedini kontinenti niti okeani nisu izolovani od njih.

12 hours ago, Pako31 said:

Staljin je sam bio Gruzin sa kavkaza i verovatno mu nisu trebali neki naucni dokazi da mu govore dali je u detinjstvu sretao jako stare ljude.Ali ubacicu ti sad par dokumentaraca ako nadjem pa ti proceni.Ista je prica i sa ljudima sa Tibeta i iz drugih podrucija gde nije zatrovana sredina i gde se uglavnom hrane domacom hranom koju na tim cistim prostorima sami proizvedu.To ne vazi jedino za podrucija sa ekstremnom temperaturom,niskom ili visokom.Npr u tropskim krajevima gde haraju zaraze i bakterije ili u polarnom krugu gde je ishrana jednolicna i prebogata mastima uglavnom ribom ili mesom a voce i povrce sa svojim vitaminima se ne srece ili retko srece.

Vidim da si rusofil, ali budi realan. Ali nije to ni vazno.

Pozdrav druze

12 hours ago, zmanic said:

Ništa pouzdanije od Staljinovih skazki :) od pre više od pola veka.

Drugo, zagađenost i promene eko sistema su globalno prisutni ( fon iz Svemira, promene ozonskog omotača, radio frekvencije, nuklearni i industrijski otpad....) mnogo su prisutniji i ne mogu se kontrolisati u lokalu, niti su ograničeni na lokalne oblasti. Oni su opšte prisutni i pojedini kontinenti niti okeani nisu izolovani od njih.

Naje...li smo bilo odakle da smo

5 hours ago, olikan said:

Vidim da si rusofil, ali budi realan. Ali nije to ni vazno.

Pozdrav druze

Ne realan sam.Staljin i nije bio rus.Nebitno ,vestacka hrana ima raznih dodataka i ljudi i zivotinje rastu brze i bolje na vestackoj hrani a zive duze i zdravije na prirodnoj.Ishrana nema veze sa rusofilstvom iako priznajem da su mi simpaticni ali i oni se hrane ocajno,sto se ishrane i stila zivota tice nisu za primer.

Mislim ja nisam neki maneken za zdravu hranu imam debelu mesinu i volim sve sto je nezdravo ,ali ovo realno pricam.Ja sam u 40 dobio infarkt a a recimo imam drugare koji imaju po 60-70kg i koji u 50 trce po 5km svaki dan.Meni su oni smesni na oko zezamo se kazem jebiga ti si pola coveka pa mozes da trcis,meni kad bi neko prepolovio tezinu ja bih leteo nebih trcao :D ali sustina je u ishrani,oni jedu ko devojcice i paze sta jedu,gledaju sto manje vestackog i zdravlje im je kud i kamo bolje od mog koj ne pazim sta jedem. 

To je sve isto i za pse.Nece porasti kao na dobrom koncentratu ali bice zdraviji i zivece duze.To ti pricam druze,nema veze sa tim dal ja vise volim amere ili ruse pvo potpuno nema veze sa tim.

Opet ja primer mog psa. Ast, muzjak, nekastriran, za 3 meseca punih 14, ako bog da ulazi u 15tu. Samo granule.Prvo Bento Kronen, pa RC, Eukanuba, sada Brit care. 

Smrsaj. Imaces bolji zivot.Koji su ti to drugovi od 60kg? Ja sam, zna Zmanic , bio kratko vreme profesionalni sportista, sada rekreativno malo teretana, 120, 130 kg, dzak,ne preterujem sada:flex:.196, 99kg trenutno. Ne volim da trcim, natrcao sam se a i kicma stradala od tegova i skokova po betonu. Pazim malo sta jedem. Ali drzava se obogati od mene i mojih cigareta. 

Edited by olikan

Pozdrav svim ljubiteljima pasa ,pre 20 dana  počeo sam da koristim brikete   Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice hranu za štene nemačkog ovčara staro  3,5 meseca ..prvo pakovanje od 3 kg se pokazalo odlično tj nije bilo problema sa  stolicom a dlaka se popravila  ,nakon toga sam naručio pakovanje od 12 kg i prilikom otvaranja primetio sam da miris nije identičan kao na onom prethodnom a granule deluju svetlije i kao da nisu istog kvaliteta....takodje  pas je počeo da ispušta gasove skoro svako veče ...hranu jede normalno kao i pre malo mu je i 400 grama dnevno al to je max za njegov uzrast (bar tako piše na pakovanju) interesuje me u čemu može da bude problem ili je jednostavno ovaj paket iz neke druge serije (mada bi sve trebalo biti isto)na džaku piše da je rok upotrebe do 2018 i bio je propisno zatvoren ...takodje su mi veterinari iz Pet Centra odakle uzimam hranu rekli da nema potrebe za suplementima ako koristim ovu hranu...svaki savet je dobrodošao Hvala unapred i pozdrav

Meni je Brit care o.k. Nisam imao takvih problema. Ja bih mu dao CaldePhos jednu kutiju bar onu iz madjarske, ima da se nadje. . Jel vas pas treba da jede granule za Large ili medium dogs? Ja koristim medium, a nesto mi NO nije mnogo veci od mog asta. Mozda gresim.

38 minutes ago, olikan said:

Opet ja primer mog psa. Ast, muzjak, nekastriran, za 3 meseca punih 14, ako bog da ulazi u 15tu. Samo granule.Prvo Bento Kronen, pa RC, Eukanuba, sada Brit care. 

Smrsaj. Imaces bolji zivot.Koji su ti to drugovi od 60kg? Ja sam, zna Zmanic , bio kratko vreme profesionalni sportista, sada rekreativno malo teretana, 120, 130 kg, dzak,ne preterujem sada:flex:.196, 99kg trenutno. Ne volim da trcim, natrcao sam se a i kicma stradala od tegova i skokova po betonu. Pazim malo sta jedem. Ali drzava se obogati od mene i mojih cigareta. 

Imam ih vise uglavnom stari moji saborci.Ja sam bio profesionalni sportista bodibilder ,tj ne profesionalni vec amaterski sampion Balkana u kategoriji do 90kg ali od kako sam bio ranjen 99-te prestao sam da se bavim sportom.I navike u jelu su ostale a stomak poceo da raste :D U teretanu mi ide sin sada i ja mu malo pomazem sa savetima ali zdravlje vise nije to da bih ja sada nesto radio.Savetujem klinca ,bavi se i MMA vezba,ima dobar potencijal,visok je a nema ni gram sala samo je jos mlad nadam se da ce uskoro da pocne da se takmici u MMA.

1 minute ago, Pako31 said:

Imam ih vise uglavnom stari moji saborci.Ja sam bio profesionalni sportista bodibilder ,tj ne profesionalni vec amaterski sampion Balkana u kategoriji do 90kg ali od kako sam bio ranjen 99-te prestao sam da se bavim sportom.I navike u jelu su ostale a stomak poceo da raste :D U teretanu mi ide sin sada i ja mu malo pomazem sa savetima ali zdravlje vise nije to da bih ja sada nesto radio.Savetujem klinca ,bavi se i MMA vezba,ima dobar potencijal,visok je a nema ni gram sala samo je jos mlad nadam se da ce uskoro da pocne da se takmici u MMA.

Eto.Pa setaj malo, koriguj hranu. Treba doziveti 120g ko oni na Kavkazu(smoke)

Guram zadnje dane pa koliko jos izguram tu mi je blizu kraj sto se zivotnog veka tice :D Ne isplati mi se vise ni da mrsam :D .Zato sam i zapeo nesto pred kraj i sa psima da uradim samo jos koju godinu da pozivim :D 

1 minute ago, olikan said:

Eto.Pa setaj malo, koriguj hranu. Treba doziveti 120g ko oni na Kavkazu(smoke)

Setam dosta i to sa psima,mislim kad kazem dosta za mene je 5 km ozbiljno :D

Ne lupaj. Moj stric operisao sa 40 isto srce i sad ima 84.

Al me smori sad. 

1 minute ago, olikan said:

Ne lupaj. Moj stric operisao sa 40 isto srce i sad ima 84.

Al me smori sad. 

Ma brate,nisam ja to napisao da bi me neko zalio,dobar sam nista mi ne fali ali jebiga treba biti realan,dosta sam bio kao mlad u super formi i potpuno sam time zadovoljan,sad mi je svaka godina premija :D 

Setam dosta i to sa psima,mislim kad kazem dosta za mene je 5 km ozbiljno :D

Ako je svaki dan, to je o.k. Ja odkad mi je pas ostario 400m.Max.Zato mi je puls 88. A pritisak idealan.

I hrana, tebi ne trebam to da pricam. Ej bre, one zene sa TV se podmladile sa ishranom, ko devojcice. 

Sta li si trpao u sebe kad si bildovao, bog zna.

Just now, olikan said:

Ako je svaki dan, to je o.k. Ja odkad mi je pas ostario 400m.Max.Zato mi je puls 88. A pritisak idealan.

I hrana, tebi ne trebam to da pricam. Ej bre, one zene sa TV se podmladile sa ishranom, ko devojcice. 

Sta li si trpao u sebe kad si bildovao, bog zna.

Ne pitaj :D

Pola veka malo li je :D

I lav je kralj pa ne zivi duze ,ko sto rece Nele u jednoj svojoj staroj pesmi samo je on rekao 30 godina a ja sam to odavno pregurao :D

Pola veka malo li je :D

I lav je kralj pa ne zivi duze ,ko sto rece Nele u jednoj svojoj staroj pesmi samo je on rekao 30 godina a ja sam to odavno pregurao :D

Svasta. Neki tek tada pocnu da zive. Sve je u mozgu.Nemas ni prava ni razloga da tako mislis. Moj najbolji drug je Prof.Dr. Sinisa Pavlovic. Verovatno najbolji internista na Balkanu. Ja ga zovem kad me zaboli lakat. Kazem mu imam 88 otkucaja, on meni gledaj manje ribe. Pozitiva, nema panike, opusteno. On bas radi te... moram da odem do njega da me celog pregleda i da i ocisti malo arterije od cigara i tako.  Au, gde mi odosmo, nema meni sna. Sad cu da ga zovem, nego ne smem da odem. Pic..ca.