aleksandar@

Preporuka za granule

104 posts in this topic

On Thursday, January 05, 2017 at 17:45, yowandbm said:

"sporedni proizvodi irvasa" (drunk) od uginulih životinja rogovi koji ne mogu da se iskoriste za nešto drugo, papci, otpaci kože koji ne mogu da se iskoriste za nešto drug, neke hrskavice, zubi...pa ajmo da meljemo..

što bi se reklo, neka fala :giggle:

Nisi ili ne umes da citas sastav ocigledno (thinking) carnilove i brit care uvek u sastavu imaju MEAT MEAL u sta spadaju zivotinjska tkiva ali ne smeju da spadaju rogovi,papci,perje,krv,kosti... :wink:

Naravno to nije najidealnije moguce ali za te pare i vise nego zadovoljavajuce,cak i Orijen koji vazi za najbolje granule koje postoje u svom sastavu ima udeo meal mesa

Jesam i umem da čitam, ali ti ne umeš da tumačiš očigledno. Ili lažeš sebe šta je u stvari meat meal. Sve što se zove meso ne ide u pelet/granule, ali ajde neću ovde da vodim raspravu nije ni mesto ni vreme. Samo sam ušao da vidim koje se granule trenutno preporučuju i šta je aktuelno, jer sam i ja ranije psa hranio granulama. Ja sam odavno prestao da hranim svog psa peletom. Na temi "prosečan životni vek pasa" član Berna22 je postavila sledeći link:

Svima preporučujem da odgledaju i nauče nešto što očigledno ne znaju a poznato je odavno. Naravno ukoliko dobro razumeju engleski jezik.

On 12/2/2016 at 0:52, olikan said:

Imas i na Brit Care kad popunis one kupone, 6 mislim. Ne znam, dugo vec koristim RC medicinsku hranu zbog pankreasa. 6 kg 5500

Moje iskustvo sa Brit Premijumom tragedija.

Da, dzakovi su 12 kg.

Bravo i ja sam imao lose iskustvo sa tom hranom ranije

2 hours ago, yowandbm said:

Jesam i umem da čitam, ali ti ne umeš da tumačiš očigledno. Ili lažeš sebe šta je u stvari meat meal. Sve što se zove meso ne ide u pelet/granule, ali ajde neću ovde da vodim raspravu nije ni mesto ni vreme. Samo sam ušao da vidim koje se granule trenutno preporučuju i šta je aktuelno, jer sam i ja ranije psa hranio granulama. Ja sam odavno prestao da hranim svog psa peletom. Na temi "prosečan životni vek pasa" član Berna22 je postavila sledeći link:

Svima preporučujem da odgledaju i nauče nešto što očigledno ne znaju a poznato je odavno. Naravno ukoliko dobro razumeju engleski jezik.

Skreces sa teme 

Pratim Rodneya odavno,i apsolutno se slazem za RAW ishranu,psa sam podizala tako ali trenutno nemam uslova 

Ovde nije tema da li su granule dobre nego KOJE su dobre,onoliko koliko granule mogu biti,i postoji nesto sto je standard koji moraju proizvodjaci da ispostuju i da navedu sta je u sastavu

Rodney se uvek osvrce na udeo UH u granulama kao jedan od najvecih problema a o udelu UH u Carnilove sam pisala na prosloj strani,retko koje granule ga imaju tako nisko

Zna se sta je definicija meat meal-a,kao i ostalih "mesa" u granulama,da nema razlike ne bi postojali razliciti nazivi 

Ne znam kakva su iskustva drugih sa Nutrivet granulama. Ja sam trošio Nutrivet, a pre njih neko kratko vreme N&D grain free, ali uvek je stolica bila jako smrdljiva i polumeka do baš meka. Imao je pas i smrdljive gasove.

Uđe unutra prošeta krug po sobi, prdne i izađe...a mi da se pogušimo, vetri kuću po zimi.. (sos)

Išao sam na grain-free varijante, reko ajde ako smo na granulama da uzimam nešto dobro. Sa RC giant puppy koje sam koristio prve sam imao ok iskustvo. Isto polumeko i smrdljivo ali ne kao sa grain-free.

Da ne idem u off eto.

Pucanje u prazno sa obe strane.

Niko ne moze da me ubedi da je neki smuckani BARF bolji od Oriona, valjda se tako zove, ili da je hrana od 900 za dzak granula dobra za psa. 

Ponavljam, u Kanadi hranimo psa sbt sa RAW hranom, ima se zamrzivac, naruci se za mesec dana i vise, pouzdan dobavljac. I mnogo jeftinije. 

Ovde ne znam. Sama priprema, nabavka, kvalitet sirove hrane sumnjiv i mnogo vremena oduzima.Ja to nisam u stanju da mu spremam pilece grudi, povrce, ni sebi to ne radimo toliko.

Evo, pas mi sada jede hranu koja je najskuplja, RC medicinska ,6,5 procenata masti zbog problema sa pankreasom, ali 15 kg me ispadne vise od 120 eura, nisam bas racunao. 1,5 kg je 1700 dinara.I odmah promene na bolje, od dlake do opsteg zdravlja. 

Cim sam mu promenio na relativno dobru Brit care, ni blizu.

A ko e taj gore na videu, nutricionista za pse. Ljudi se svacega dosete i uz osmeh lepo zaradjuju, svaka cast. 

3 hours ago, olikan said:

Pucanje u prazno sa obe strane.

Niko ne moze da me ubedi da je neki smuckani BARF bolji od Oriona, valjda se tako zove, ili da je hrana od 900 za dzak granula dobra za psa. 

Ponavljam, u Kanadi hranimo psa sbt sa RAW hranom, ima se zamrzivac, naruci se za mesec dana i vise, pouzdan dobavljac. I mnogo jeftinije. 

Ovde ne znam. Sama priprema, nabavka, kvalitet sirove hrane sumnjiv i mnogo vremena oduzima.Ja to nisam u stanju da mu spremam pilece grudi, povrce, ni sebi to ne radimo toliko.

Evo, pas mi sada jede hranu koja je najskuplja, RC medicinska ,6,5 procenata masti zbog problema sa pankreasom, ali 15 kg me ispadne vise od 120 eura, nisam bas racunao. 1,5 kg je 1700 dinara.I odmah promene na bolje, od dlake do opsteg zdravlja. 

Cim sam mu promenio na relativno dobru Brit care, ni blizu.

A ko e taj gore na videu, nutricionista za pse. Ljudi se svacega dosete i uz osmeh lepo zaradjuju, svaka cast. 

Nemoj tako da pričaš, pa nisu naučnici budale. To su najškolovaniji ljudi koji ceo život posvećuju nekim oblastima i temama kako bi mi nama običnim ljudima olakšali život. Ko smo ti ili ja da diskreditujemo nešto što je naučna ili neka druga javnost potvrdila da je tako, što rezultati  višedecenijskih eksperimenata govore da je tako?!

Razumem ja cimanje oko BARF-a, da je to komplikovano, oduzima vreme, nabavka, priprema itd. Ali nemojmo o tome kako je pucanje u prazno. Veoma je jasno da nije pucanje u prazno, samo ako se dovoljno zna.

Na ovu tvoju zadnju rečenicu samo ću da napišem "tačno je da se ljudi svačega dosete, tako dosetili da peletiraju otpatke i do dana današnjeg zarađuju". Može da se zove Orijen, ali to je i dalje pelet, sve hranljive namirnice degradirane i denaturisane u najosnovniji oblik, koji jeste hranljiv, ali toliko daleko od nečeg što je normalno i idealno da o tome ne treba ni pisati.

Stos je sto je u SAD i Kanadi sve GMO.Evropski pilici su kud i kamo iznad americkih standarda.U Kanadi sta god da kupis od RAW ishrane goreg ti je kvaliteta od Evropskih dehidrata.Zato ti je ovde i bolje da ti pas jede neke granule nego pilece meso u Kanadi.Ali domaci pilici kod nas su druga prica.Nisu ni nasi industrijski pilici cvece ali od Kanadskih su za 10 klasa iznad a kad bi koristio seoske koji kljucaju po dvoristu i ne hrane se koncentratom,od toga boljih granula sigurno nema.

U opste ne znam koliko je ljudima poznato da Severnoamericki kontinent SAD i Kanada i Kina kao i jos neke zemlje imaju dozvoljenu proizvodnju GMO Hrane.Takodje je i meso zivotinja kod njih u skladu sa kulturama biljaka koje gaje tj po totalno drugim standardima od Evropskih.Tamo bogati nikad nece da jedu nikakvu hranu iz supermarketa ili peceno pile sa kioska.Bogati tamo nabavljaju cak i za kerove hranu iz specijalizovanih GMO FREE radnji!Naravno takvi proizvodi su mnogo skuplji od istih iz obicnog supermarketa.

Pratim cesto antiglobalisticke sajtove i recimo pre par godina sam naisao na sajtu David Icke-a da je kompanija Monsanto koja je vlasnik preko 90% GMO patenata za sve kulture pokrenula u saradnji sa drzavnim organima bas u SAD i Kanadi kampanju gde su njihovi inspektori isli zajedno sa drzavnim inspektorima i lovili manje farmere ko drzi i sadi njihove kulture a da nije platio patent.Kazne su bile ogromne.A farmer koj jednom zasadi GMO kulturu u narednih minimum 10 godina bez specijalne obrade zemljista vise ne moze ni jednu ne GMO kulturu da sadi na istom zemljistu.GMO biljke truju toksinima i zemljiste tako da ni korov ne uspeva pored njih a ni insekti i druge stetocine ne jedu takve biljke jer su za njih otrovne.Tako se i zivotinje za ljudsku ishranu kod njih drze u super nehumanim uslovima i hrane iskljucivo stocnom i zivinskom hranom (koncentratom koj je 100% GMO porekla.Rakom obolela zivina i stoka koja je prirodno uginula u takvim poljoprivrednim kombinatima je po njihovim zakonima dozvoljena i za prodaju i za upotrebu u svrhe ljudske ishrane.Zato ne treba ni da cudi sto njihovo pile tamo moze da bude cak i za psa opasnije i losije u ishrani nego dobre granule od renomiranog evropskog proizvodjaca.

Mogu jedino da kazem da je u Srbiji na zalost jos uvek dozvoljen uvoz mesa i mesnih preradjevina koje su u Evropi oznacene kao otpad i podlezu zakonskim sankcijama cak i za upotrebu za zivotinjsku ishranu.Zato i kod nas mozemo cesto u prodavnicama da kupimo jeftino nekvalitetno meso.Ali koristiti pilice ili drugo meso ako znamo od kog kupujemo je sasvim druga prica.I bolje je sigurno od dehidrata makar i naj renomiranijih evropskih proizvodjaca.A o americkim proizvodjacima psece hrane necu ni da trosim reci!

2 minutes ago, Pako31 said:

Pratim cesto antiglobalisticke sajtove i recimo pre par godina sam naisao na sajtu David Icke-a da je kompanija Monsanto koja je vlasnik preko 90% GMO patenata za sve kulture pokrenula u saradnji sa drzavnim organima bas u SAD i Kanadi kampanju gde su njihovi inspektori isli zajedno sa drzavnim inspektorima i lovili manje farmere ko drzi i sadi njihove kulture a da nije platio patent.Kazne su bile ogromne.A farmer koj jednom zasadi GMO kulturu u narednih minimum 10 godina bez specijalne obrade zemljista vise ne moze ni jednu ne GMO kulturu da sadi na istom zemljistu.GMO biljke truju toksinima i zemljiste tako da ni korov ne uspeva pored njih a ni insekti i druge stetocine ne jedu takve biljke jer su za njih otrovne.Tako se i zivotinje za ljudsku ishranu kod njih drze u super nehumanim uslovima i hrane iskljucivo stocnom i zivinskom hranom (koncentratom koj je 100% GMO porekla.Rakom obolela zivina i stoka koja je prirodno uginula u takvim poljoprivrednim kombinatima je po njihovim zakonima dozvoljena i za prodaju i za upotrebu u svrhe ljudske ishrane.Zato ne treba ni da cudi sto njihovo pile tamo moze da bude cak i za psa opasnije i losije u ishrani nego dobre granule od renomiranog evropskog proizvodjaca.

Mogu jedino da kazem da je u Srbiji na zalost jos uvek dozvoljen uvoz mesa i mesnih preradjevina koje su u Evropi oznacene kao otpad i podlezu zakonskim sankcijama cak i za upotrebu za zivotinjsku ishranu.Zato i kod nas mozemo cesto u prodavnicama da kupimo jeftino nekvalitetno meso.Ali koristiti pilice ili drugo meso ako znamo od kog kupujemo je sasvim druga prica.I bolje je sigurno od dehidrata makar i naj renomiranijih evropskih proizvodjaca.A o americkim proizvodjacima psece hrane necu ni da trosim reci!

Sad idemo u off, samo ću još ovo da napišem, a vezano za lov Monsantovih agenata na farmere.

Mnogi farmeri su odbijali da gaje GMO kulture. A redovno su se dešavale situacije da GMO kulture koje su u blizini od nekoliko km, putem vetra opraše kulturu farmera koja nije GMO = a koja tada postaje GMO! I onda farmer praktično gaji kulturu koja je GMO, a niti je želeo, niti je platio. Tada dođu Monsanto agenti koji ispitaju kulturu i tuže te farmere. Ako te to zanima imaš dokumentarni film "GMO OMG".

Izvinjavam se za offtopic, spamovanje, kako god.

3 hours ago, Pako31 said:

Stos je sto je u SAD i Kanadi sve GMO.Evropski pilici su kud i kamo iznad americkih standarda.U Kanadi sta god da kupis od RAW ishrane goreg ti je kvaliteta od Evropskih dehidrata.Zato ti je ovde i bolje da ti pas jede neke granule nego pilece meso u Kanadi.Ali domaci pilici kod nas su druga prica.Nisu ni nasi industrijski pilici cvece ali od Kanadskih su za 10 klasa iznad a kad bi koristio seoske koji kljucaju po dvoristu i ne hrane se koncentratom,od toga boljih granula sigurno nema.

U opste ne znam koliko je ljudima poznato da Severnoamericki kontinent SAD i Kanada i Kina kao i jos neke zemlje imaju dozvoljenu proizvodnju GMO Hrane.Takodje je i meso zivotinja kod njih u skladu sa kulturama biljaka koje gaje tj po totalno drugim standardima od Evropskih.Tamo bogati nikad nece da jedu nikakvu hranu iz supermarketa ili peceno pile sa kioska.Bogati tamo nabavljaju cak i za kerove hranu iz specijalizovanih GMO FREE radnji!Naravno takvi proizvodi su mnogo skuplji od istih iz obicnog supermarketa.

Ne zajebavaj. Poredis Kanasdu i nas.Po cemu i kako, ko smo bre mi? Ljudi 120 godina ispred nas u svemu. Zakonska regulativa nasa i Kanadska? Jesi popoio nesto druze? Kanadu bar znam. I sve sto je GMO mora da se napise.Orije jeste kanadski, privatna firma koja decenijama postoji.I Hills je kanadska , ali daleko od ove.

Mi smo po svemu u duplom standardu oi zakonima koji mogu da se tumace ovako ili onako.

Koji bre naucnici? Farmaceutska industrija pusta ono sto hoce. I kad hoce.

Nutricionizam je postao ogroman biznis. Nema tu slobode i milosti.

Posted (edited)

A sto je losa GM hrana? Ozbilno pitam. Kada se to dozvoljava u takvim ozbiljnim zemljama, nije mi jasno.

Vidim da i EU se GM hrani protive ozbiljno samo Francuska i Nemacka.

Edited by olikan

Po meni je glavni nedostataka GM hrane disbalans mikroelemenata u hrani. Napucana je Ugljenim hidratima i glavnim sastojcima, a siromasna mineralima i esencijalnim kiselnama. Nisam geneticar.

Sa ovim se uglavnom slazem:

http://www.znanostblog.com/gmo-za-protiv/

11 hours ago, olikan said:

A sto je losa GM hrana? Ozbilno pitam. Kada se to dozvoljava u takvim ozbiljnim zemljama, nije mi jasno.

Vidim da i EU se GM hrani protive ozbiljno samo Francuska i Nemacka.

Pa ljudi koji se protive GMO usevima, životinajma i namirnicama kao glavni argument koriste to što nikada nije ispitano kako takve namirnice utiču na potrošače. Nikada nisu vršeni eksperimenti gde je neka velika grupa hranjena isključivo GMO namirnicama u velikim količinama, dugi niz godina, pa onda detaljno zdravstveno ispitana pa podaci upoređeni sa nekom drugom grupom koja je hranjena istim namirnicama koje nisu GMO.

GMO lobi tvrdi da je bezbedno, a skeptici tvrde da to nije dokazano.

Ali, rađeni su mnogi eksperimenti na pacovima, a rađeni su i od strane GMO-lobi-plaćenih-naučnika i od strane skeptika pa su se rezultati znatno razlikovali. Skeptici tvrde da su ovi drugi potplaćeni naučnici nameštali rezultate, tj. nisu objavili sve kao što treba već samo delove istraživanja koji im odgovaraju.

Pacovi su hranjeni GMO kukuruzom i valjda ostalim biljkama, u zaista abnormalnim količinama (kako bi se ubrzali efekti za koje se misli da bi se svakako kasnije pojavili), i imali su stravične zdravstvene probleme, ogromne smrtonosne tumore itd. za razliku od pacova koji su hranjeni običnim kukuruzom majke prirode.

Stvarno preporučujem "GMO OMG" dokumentarac, ovo što sam napisao je odatle.

Pa jel dokazano da je stetno? Ne mogu da shvatim da tako ozbiljne drzave pustaju u opticaj imalo potencijalnu hranu.  ne znam, i mi verovatno jedemo GM hranu. Onakj kineski luk i krompir mi mnogo sumnjivi. Ja radije ne bih jeo, e sad da li znam , ne. Ali ni ovu punu pesticida i raznih otrova, ma stvarno ne znam. 

Pas mi nije dobro pa mi je sve ...

13 hours ago, zmanic said:

Po meni je glavni nedostataka GM hrane disbalans mikroelemenata u hrani. Napucana je Ugljenim hidratima i glavnim sastojcima, a siromasna mineralima i esencijalnim kiselnama. Nisam geneticar.

Sa ovim se uglavnom slazem:

http://www.znanostblog.com/gmo-za-protiv/

Pa eto. Nije dokazano. Ko zna oko cega se tu bore kompanije, lobiji... 

On 1/8/2017 at 19:31, yowandbm said:

Sad idemo u off, samo ću još ovo da napišem, a vezano za lov Monsantovih agenata na farmere.

Mnogi farmeri su odbijali da gaje GMO kulture. A redovno su se dešavale situacije da GMO kulture koje su u blizini od nekoliko km, putem vetra opraše kulturu farmera koja nije GMO = a koja tada postaje GMO! I onda farmer praktično gaji kulturu koja je GMO, a niti je želeo, niti je platio. Tada dođu Monsanto agenti koji ispitaju kulturu i tuže te farmere. Ako te to zanima imaš dokumentarni film "GMO OMG".

Izvinjavam se za offtopic, spamovanje, kako god.

On 1/8/2017 at 22:52, olikan said:

Ne zajebavaj. Poredis Kanasdu i nas.Po cemu i kako, ko smo bre mi? Ljudi 120 godina ispred nas u svemu. Zakonska regulativa nasa i Kanadska? Jesi popoio nesto druze? Kanadu bar znam. I sve sto je GMO mora da se napise.Orije jeste kanadski, privatna firma koja decenijama postoji.I Hills je kanadska , ali daleko od ove.

Mi smo po svemu u duplom standardu oi zakonima koji mogu da se tumace ovako ili onako.

Koji bre naucnici? Farmaceutska industrija pusta ono sto hoce. I kad hoce.

Nutricionizam je postao ogroman biznis. Nema tu slobode i milosti.

Nisam nista pio brate imamo bolju hranu od njih.Mozda smo gori na nekim drugim poljima tipa zivotnog standarda itd ali hrana nam je kvalitetnija od njihove.Zato sto smo zaostali zato na svu srecu imamo jos uvek po nesto od kvalitetne hrane.Ne racunam samo uvozno meso kpoje je meso odredjeno za bacanje tamo odakle ga uvozimao!

12 hours ago, olikan said:

Pa jel dokazano da je stetno? Ne mogu da shvatim da tako ozbiljne drzave pustaju u opticaj imalo potencijalnu hranu.  ne znam, i mi verovatno jedemo GM hranu. Onakj kineski luk i krompir mi mnogo sumnjivi. Ja radije ne bih jeo, e sad da li znam , ne. Ali ni ovu punu pesticida i raznih otrova, ma stvarno ne znam. 

Pas mi nije dobro pa mi je sve ...

Da i kod nas gaje krisom GMO soju i kukuruz.Zabranjena je zakonom GMO hrana jos uvek u Srbiji a kazna je mala svega 50.000 dinara za onog ko uzgaja GMO,kontrole su lose pa ima prevaranata koji i kod nas to uzgajaju.Ali srecom na to moze da se naleti samo na pijaci a ne u supermarketu.Kineski luk koji uvozimo je navodno testiran da nije GMO,a sad kako je testiran i dal je dobro testiran,valjda jeste!

E sad o dokazanosti stetnosti GMO hrane.U EU je zabranjena GMO hrana.U Rusiji je Putin doneo novi zakon gde je zabranjeno ne samo uzgajanje vec i promet i prodaja GMO hrane i kazne su od 5-20 godina zatvora.Znaci 5 godina dobije kamiondzija koj prevozi za neku trecu zemlju kroz Rusiju a 20 godina dobije onaj koj sadi ili prodaje ljudima GMO hranu.

GMO je napravljen radi genocida nad ljudima i onih 500 miliona ljudi koliko planiraju da ostave vladari iz senke kao svoje robove.GMO zasadi direktno prave monopol nad hranom Monsanto kompaniji.Oni su toliko otrovni da ih ni insekti stetocine ne jedu.Dalje pni truju zemljiste i nakon GMO zasada vise nista drugo od drugih kultura tu ne raste minimum 10 godina a negde i duze.Ko zasadi bilo sta GMO zatrovao je zemljiste za narednih minimum 10 godina.Tako kompanija Monsanto dobija monopol nad hranom.

Neka nezavisna istrazivanja su se radila u Australiji gde je GMO dozvoljen.Ticalo se GMO soje.Dokazali su da ta soja skuplja aluminijum iz zemljista da ima estrogen zenski hormon od kog su decacima rasle sise,devojcice dobijale prevremene menstruacije i ostajale neplodne.O neki dokazi za izazivanje kancera od strane drugih GMO kultura.To su zataskali naravno GMO lobisti.

1 hour ago, Pako31 said:

Nisam nista pio brate imamo bolju hranu od njih.Mozda smo gori na nekim drugim poljima tipa zivotnog standarda itd ali hrana nam je kvalitetnija od njihove.Zato sto smo zaostali zato na svu srecu imamo jos uvek po nesto od kvalitetne hrane.Ne racunam samo uvozno meso kpoje je meso odredjeno za bacanje tamo odakle ga uvozimao!

Prva po kvalitetu je Holandija, pa Italija, Svajcarska, Kanada 25. Nas ni na mapi. Kako sa ovakvim zakonima i standardom da imamo kvalitet. Nisi mi jasan.Ali dobro, nije tema

1 hour ago, olikan said:

Prva po kvalitetu je Holandija, pa Italija, Svajcarska, Kanada 25. Nas ni na mapi. Kako sa ovakvim zakonima i standardom da imamo kvalitet. Nisi mi jasan.Ali dobro, nije tema

Ja u taj vid istraživanja/marketinga, ne verujem. Ko je objavljivao te liste samo pogledaj i biće ti jasno, čija istraživačka tela? Marketing se PLAĆA, ko najviše plati taj je br. 1. Ko bi u ikakvo istraživanje uključivao jednu Srbiju....kako zemlja koja jede domaću hranu može biti "ni na mapi" a neko ko jede kao severna amerika 25?....   zapad je zapad a balkan je balkan, novci, politika, marketing, lobi..

Holandija OK, jede se domaće, organsko, u Nemačkoj isto živi sve to, mnogo jakih lokalnih farmera...nas nisu ni obuhvatili istraživanjima. Nismo dovoljno bitni.

Admin će da nas poubija.... (wasntme)

Nece, dobra je Sanja, samo obrise i to je dovoljno alo se ne mangupiras i prostacis.  

Kako mozes da kazes mi se dobro hranimo. Globalno je trziste, cene tu negde. Kako mozes da imas zivot , pa i ishranu, sa 300,400 eura platom, btto nacionalnim dohotkom od nesto preko 4000 USD i ljudima koji imaju 3,4 puta veci standard, bolje zakone, vecu paznju drzave, resurse u svakom smislu.Razmisljaj logicno.

A u sta verujes? E veruj da je ovo kanadjanin. Sa kanadskom hranom i standardom, bez suplemenata. Ovde je van top forme. Prosto ne verujem da u ovakvoj zemlji mi nesto umisljamo . Standard, zivot, pare, fokus, ucenje i usavrsavanje, disciplina, konstantnost, bez nekog egzistencijalnog stresa i nemira... Izuzeci potvrdjuju pravilo.

Ne brini, nema ovakvih ovde. 196cm, 108kg. Pedeset sirokih zgibova u seriji .

A ti jedi nasu dobru hranu i treniraj u teretanama u sklonistu, misleci o prezivljavanju i ... 

5afd16ef-d16b-424a-af4f-2c4b3e5db378_zps[/URL]

Edited by olikan

Nisam naravno mislio na tebe licno.

U americi prosecan covek ima preko 100kg bas zbog takve hrane.A evo ih njihovi standardi