aleksandar@

Preporuka za granule

104 posts in this topic

Treba mi pomoc.

Granule do 4500din pakovanje do 15kg.

Sta ima u ovom cenovnom rangu da se nadje a da valja?

Imam dva zlatna retrivera.

Hvala.

TRAINER Natural Briketi za pse Adult Piletina, Pirinač i Aloe Medium 12,5kg

ili

ALLEVA LIFE Briketi za pse M/1 Adult Medium/Large Breed 15kg

???

Brit care, toliko izadje kad imas popust 15 posto, inace nesto preko .

Ovo gore po meni nikakao.

Nema popust na Brit Care jer su pakovanja cini mi se po 12 kg. Na Brit premium imas tih 15% popusta na svaki sledece dzak. Po meni i taj Brit Premium nije losa granula.

Imas i na Brit Care kad popunis one kupone, 6 mislim. Ne znam, dugo vec koristim RC medicinsku hranu zbog pankreasa. 6 kg 5500

Moje iskustvo sa Brit Premijumom tragedija.

Da, dzakovi su 12 kg.

Edited by olikan

Da ali na svaki taj Brit Premium imas u naredniih 2 meseca popust 15% na taj dzak, na Allevu i na onu Astor (sve su po 15kg). Ovo moras da skupljas te kupone pa se to oduzi a popust ti presedne. Ja sam imao problem sa pankreasom kod jednog psa. Kupovao sam mu N&D Farmininu hranu, sa haringom (mislim da je 80% haringa, 20 % povrce, bez zitarica i tih sranja.) Kasnije kada se situacija stabilizovala presao sam na sirovu hranu. Samo sveze meso sa kuvanih povrcem. Malo makarona, malo pirinca.  Nabavljam do jaja mlevenog lososa i to im dajem, znas kako pucaju od toga. Ako ti bude trebalo sta od toga pusti mi poruku .

Hvala ti. Tacno je za popust, 5500 je dzak od 12 kg. Nemam uslova da mu spremam.

Do kada treba da jede ovu Royal medicinsku? Mesec prosao, ipak on ima 14g. I opet ga to uvo za...va. Kao da je povezano, odmah je slabiji na nogama, cese se... A ima apetit, boga bi pojeo mucenik.

Uzeo sam brit care grain free.

Koliko da dajem retriverima od 6 i 9 godina?

U dvoristu su od 20 ari,svaki vikend po nekoliko puta idemo u sumu po srndace i fazane :)

I kakava je Carnilove granula?  Pakovanje izgleda bas lepo :) 

Mali problemcic sa jednim retriverom.

Jutros je sve povratio.

Sinoc sam mu dao oko 22h da jede,nista nisam merio,dao sam mu 3 pune sake i to u ciniju.

Da se nije malo prejeo ili sta moze da bude? Inace je sve smazao za minut,drugi retriver je sve podneo odlicno.

15 hours ago, aleksandar@ said:

Uzeo sam brit care grain free.

Koliko da dajem retriverima od 6 i 9 godina?

U dvoristu su od 20 ari,svaki vikend po nekoliko puta idemo u sumu po srndace i fazane :)

I kakava je Carnilove granula?  Pakovanje izgleda bas lepo :) 

Pise ti sve na dzaku o kolicinama. Dnevnim.

Moguce da je i zbog promene hrane. Daj mu , uguraj u usta, jedan probiotik.

On 3.12.2016 at 4:50 PM, aleksandar@ said:

Ok. Hvala.

Pa ako je halaplivo jeo onda se nagutao i vazduh i mozda previse mu dosla i mozda posle hrane skakutao naokolo pa bljucnuo. U svakom slucaju ako nema proliv onda prvenstveno ti je pas prihvatio hranu. A koliko mu odgovara, e to je drugo pitanje.

Taj popust za BRIT Care i BRIT Premium više ne važi. Inače izdavali su kartice za obe vrste sa kojom je bio popust 15%. Ja sam danas išao da kupim BRIT Care i rekli su mi da nema više kartica za BRIT. Dobio popust na današnju kupovinu i to je to. Od sada samo napelnice za popust. 

Što se tiče Carnilove hrane (aleksandar@ je pitao) mislim da je apsolutno najbolja granula sa odnosom cena/kvalitet. Moj pas je savršeno prihvatio Carnilove i nije bilo nikakvih problema. Nema ih doduše ni sada sa BRIT Care-om.

Nakon ovog ukidanja popusta za BRIT, Carnilove će biti skulji za nekih 25 din/kg što mislim da je zanemarljivo za taj kvalitet, tako da se mi definitivno vraćamo na Carnilove (govorim za Puppy Large Breed).

Narucujem online Carnilove kad god bude na akciji , inace koristim Brit Care , na online kupovinu uvek imam 10 procenta popust , dobija se vaucer za naredni mesec prilikom svake kupovine.

Carnilove uvek bude na akciji svakog meseca na online shopu , ali je svakog meseca sve manje snizena .

On 12/8/2016 at 2:26 PM, Nebojsa77 said:

Taj popust za BRIT Care i BRIT Premium više ne važi. Inače izdavali su kartice za obe vrste sa kojom je bio popust 15%. Ja sam danas išao da kupim BRIT Care i rekli su mi da nema više kartica za BRIT. Dobio popust na današnju kupovinu i to je to. Od sada samo napelnice za popust. 

Što se tiče Carnilove hrane (aleksandar@ je pitao) mislim da je apsolutno najbolja granula sa odnosom cena/kvalitet. Moj pas je savršeno prihvatio Carnilove i nije bilo nikakvih problema. Nema ih doduše ni sada sa BRIT Care-om.

Nakon ovog ukidanja popusta za BRIT, Carnilove će biti skulji za nekih 25 din/kg što mislim da je zanemarljivo za taj kvalitet, tako da se mi definitivno vraćamo na Carnilove (govorim za Puppy Large Breed).

Tako je ne vazi vise u pet shopu na NBGD popust 15% za Brit i Alevu!Sad ima neki Rustican sa istim fazonom ali kao 10% popusta ,samo je cena prevelika pa necu ni da probam,ne isplati se ni sa popustom!Cena granule mora da bude manja od cene kilograma piletine a kamo li da kosta kao 2kg junetine.

Poenta granula je dohranjivanje a ne prehranjivanje psa iskljucivo granulom.A opet se slazem da ne sme psu da se daje bas naj gore djubre od granula mora i tu da se pazi ipak na neki pristojan kvalitet!

On 12/2/2016 at 8:53 AM, nemanja rajkovic said:

Da ali na svaki taj Brit Premium imas u naredniih 2 meseca popust 15% na taj dzak, na Allevu i na onu Astor (sve su po 15kg). Ovo moras da skupljas te kupone pa se to oduzi a popust ti presedne. Ja sam imao problem sa pankreasom kod jednog psa. Kupovao sam mu N&D Farmininu hranu, sa haringom (mislim da je 80% haringa, 20 % povrce, bez zitarica i tih sranja.) Kasnije kada se situacija stabilizovala presao sam na sirovu hranu. Samo sveze meso sa kuvanih povrcem. Malo makarona, malo pirinca.  Nabavljam do jaja mlevenog lososa i to im dajem, znas kako pucaju od toga. Ako ti bude trebalo sta od toga pusti mi poruku .

Gde nabavljas mlevenog lososa?To je vrh ako ima negde i ja bi da porucim,Koja je cena?

Nema potrebe uzimati Rustican pored Brit Care i Carnilove,ima losiji sastav a vise kosta 

Mislim da u pet centru trenutno nema po sastavu bolje hrane od Carnilove 

Isto mislim da je Rustican lošiji i od Brit Care-a. O Carnilove i da ne govorim, za koji mislim da u odnosu cen/kvalitet nema boljih granula kod nas

Meni su prilikom prošle kupovine saopštili da je akcija za Brit care završena, ali sam nastavio sa istom hranom jer po sastavu i kvalitetu zaista predstavlja best buy. Pošto Astra puni u Januaru 2 godine, prešli smo od ovog meseca na Brit Care Medium lamb & rice. Do sada je jela Brit Care Junior Lamb & Rice, tako da faktički nema prilagođavanja na ove granule pošto su sastav i ukus tj miris veoma slični.

Ne znam koliki je popust na taj Carnilove ali je džak skuplji za 1000-1500 dinara od Brit Care-a, što po mom mišljenju nije opravdano. Ovo je naravno samo moje mišljenje ali sam veoma skeptičan kada su u pitanju hrane koje u sastavu navode "jednoroge" tj meso porekla nekih "egzotičnih" životinja. Malo mi je neubedljivo da postoje nepresušni izvori divlje svinje, divljih konja, prepelica, jelena, irvasa i sličnih životinja, da bi neko od toga pravio hranu za pse. Možda sam ja glup ali zaista sumnjam da negde postoje farme divljih svinja, jelena, konja...i da takvo meso takvog kvaliteta i u tolikim količinama završi u hrani za pse...ne kažem da procenat mesa nije tačan ali sam prilično siguran da je prepelica - aromatizovana piletina, divlja svinja - aromatizovana domaća krmetina i slično. Sve deluje kao marketinški trik kako bi se proizvod izdvojio iz mase brendova i kako bi vlasnici pomislili da njihov ljubimac jede isključivo najčistije meso nep#canog tibetanskog oposuma. Kada sam video onu sa mesom irvasa, već sam u glavi zamislio sledeću liniju te hrane sa ukusom Deda Mraza...

Edited by beli82

Uzgajaju ljudi i divlje svinje a pogotovo fazane,a sto se cene tice vidjala sam u istom rangu i cene divlje svinje i jagnjetine,jagnjetina nije uopste jeftino meso

A razlika u Carnilove i Brit Care,veci procenat mesa i proteina,manji procenat ugljenih hidrata (Carnilove-21.6%,BC-37.5% ugljenih hidrata) 

Ma znam ja da uzgajaju ljudi, ali u kojim količinama? Kada sabereš sve proizvođače iz Evrope i količine hrane koje oni izbace godišnje, dolazi se do neverovatne količine mesa "egzotičnog" porekla. Uzmimo samo taj Carnilove sa "mesom irvasa", pa pomnožimo količinu koja ulazi u našu zemlju, pa to sve pomnožimo sa brojem zemalja u kojima se prodaje(možete zamisliti gde ih sve ima kada su u Srbiju stigli), i dobijamo malo verovatnu cifru koja predstavlja svojevrsni holokaust irvasa epskih razmera. I sada neka mene neku ubedi da postoji fabrika(ili više njih) koja sintetiše irvase i melje ih u granule(jer ih prostim razmnožavanjem ne bi nakotili toliko samo za Srbiju a kamoli za celo EU tržište)...

Dobro to za irvase stvarno zvuci cudno zato nikad nisam ni uzimala taj,iako je u tim granulama irvas 20% a ostatak mesa divlja svinja

Mada sad sam malo kopala po internetu i u severnijim zemljama stvarno se puno uzgajaju,2013. u Finskoj I Svedskoj je bilo skoro 500 000 irvasa na farmama,i oni za njih kazu "kod irvasa samo dusu ne mozes da iskoristis" jer se cela zivotinja iskoristi mlecni proizvodi za kozmetiku,koza i krzno,cisto meso za ljudsku ishranu i naglasili su kako se svi sporedni proizvodi irvasa koriste za industriju PSECE HRANE jer je jako pogodno meso za alergicne pse. Tako da koliko god nama ovde cudno zvucalo stvarmo jeste tako :) 

On 12/29/2016 at 19:02, Jovana Ječmenica said:

Dobro to za irvase stvarno zvuci cudno zato nikad nisam ni uzimala taj,iako je u tim granulama irvas 20% a ostatak mesa divlja svinja

Mada sad sam malo kopala po internetu i u severnijim zemljama stvarno se puno uzgajaju,2013. u Finskoj I Svedskoj je bilo skoro 500 000 irvasa na farmama,i oni za njih kazu "kod irvasa samo dusu ne mozes da iskoristis" jer se cela zivotinja iskoristi mlecni proizvodi za kozmetiku,koza i krzno,cisto meso za ljudsku ishranu i naglasili su kako se svi sporedni proizvodi irvasa koriste za industriju PSECE HRANE jer je jako pogodno meso za alergicne pse. Tako da koliko god nama ovde cudno zvucalo stvarmo jeste tako :) 

"sporedni proizvodi irvasa" (drunk) od uginulih životinja rogovi koji ne mogu da se iskoriste za nešto drugo, papci, otpaci kože koji ne mogu da se iskoriste za nešto drug, neke hrskavice, zubi...pa ajmo da meljemo..

što bi se reklo, neka fala :giggle: