skituljko

Preporuka za nabavku mesa beograd

Recommended Posts

Imamo zivahnog boksera sa svilenim stomakom koji nikako da se slozi ni sa jednom vrstom suve hrane koju smo mu ponudili, tako da smo odlucili da predjemo na spremanje nase.

Interesuje me da li clanovi iz Beograda mogu da preporuce mesaru/nabavljaca za kupovinu mesa za psa.

Ono sto smo mi uspeli sami da nadjemo su oglasi od ljudi koji tvrde da prodaju meso za ishranu ljubimaca, navodno sveze ali zamrznuto, navodno od prinudnog klanja, i navodno 100% zdravo i bakterioloski ispravno. Sve te stvari nemamo nacin da proverimo, zato bi nam najbolje bilo ako bi neko ko vec ima iskustva mogao da preporuci klanicu/mesaru ili nekog preko koga on nabavlja meso za svoju njusku.

Ako oko krsi pravila foruma o reklamiranju, slobodno mi posaljite poruke u inbox. 

Hvala najlepse

Ne bih vam preporucila nikakvo meso za ishranu ljubimaca, pogotovo ako je mleveno, jer pitaj boga sta je tu samleveno. Ako su ostaci filetiranja, iznutrice, pilece nogice i slicno to je ok, ali nikako ishrana ne treba da bude zasnovana na tome. Na beogradskim pijacama ima mesara koje prodaju junece jezike, srca, itd (misicno meso), i to uglavnom bude kako naletite, nekad imaju, nekad nemaju. Ja sam se tako cimala dugi niz godina i onda sam krenula burag i srce da narucujem od Murbija (Splendore Barf) iz Nisa, koji dostavlja i za Beograd. 

Ja sam jedno vreme uzimao meso od čoveka iz Beograda (i sam je odgajivač) po 2e/kgr a imao je zamrznutu junetinu, konjetinu i teletinu u velikim komadima. Problem je bio što mu je minimu bio 20 kgr i donosio je na adresu, a treba imati prostora za tu količinu. Prilkom poslednjeg kontakta rekao mi je da je moguća i manja količina. Naravno da sam se zapitao od kakvih je to životinja, uginulih, bolesnih, lečenih koječime itd. Razgovarao sam tada sa veterinarima po pitanju opasnosti i rekli su mi da ne treba previše da se bojim jer 99% eventualno lošeg uništi visoka temperatura kod kuvanja. Znači svakako obavezno je kuvanje, ja to radim u ekspres loncu. Ipak sam ubrzo prestao da uzimam iz nekakvog straha. Ne znam da li on to još uvek radi. Sada uzimam isključivo u mesarama i bez bojazni dajem psu i sirovo. Doduše, nikad nismo potpuno sigurni ni kod ovog mesa za ljudsku upotrebu pogotovu kada vidim kako inspekcija upada i pleni meso u mesarama!

Kuvanjem se unistavaju enzimi u mesu i vise nije to to, samo sirovo!Od Murbija uzimamo meso vise od godinu dana, kvalitet se da prepoznati cim se meso otkravi, hrana kod njega je za svaku preporuku!

Na Cvetkovoj pijaci u jednoj od mesara uvek mozete naruciti da vam donesu govedje srce i jezik... ako nekome treba kontakt, neka mi se obrati pp. Cene su kao i u drugim mesarama, ali ga ima, sto je meni najbitnije kada god mi treba

1 hour ago, rastaman said:

Kuvanjem se unistavaju enzimi u mesu i vise nije to to, samo sirovo!Od Murbija uzimamo meso vise od godinu dana, kvalitet se da prepoznati cim se meso otkravi, hrana kod njega je za svaku preporuku!

Oprezno sa tako kategoricnim stavovima.  Ima suprotnih, potkrepljenih naucnim titulama, studijama. Po obicaju nije sve crno-belo vec bogato iznijansirano. 

Bokser o kome se radi ima probleme sa stomakom. Bilo bi dobro da prvo VET koji ga leci da neke okvirne preporuke, ne da li ce da BARF-uje ili kuva ili jede granule, mozda neke spec. za svoj problem, ima i takvih VET  dijeta komercijalnih. Dakle generalno da zna sta da a sta nikako ne u kojim odnosima pa onda nek se odluci i vidi sta bokseru pase. 

Even veterinarians like Knueven who support raw dog food diets say that they’re not appropriate for all dogs. Because the diets are typically high in protein, they aren’t appropriate for dogs with late-stage kidney or severe liver failure.

He recommends that dogs with pancreatitis or other digestive issues start with a cooked, homemade diet and clear up problems before switching to raw. Dogs with cancer, on chemotherapy, or dogs with other immunosuppressive diseases also should not eat raw food. And puppies aren’t good candidates, either.

“The only place I’ve seen a problem with this diet is puppies,” Knueven says. “If you don’t get the calcium and phosphorous ratio right, you can have bone deformities and growth issues.”

http://pets.webmd.com/dogs/guide/raw-dog-food-dietary-concerns-benefits-and-risks

Inace, sto se mene tice neka uzmu od Murbija ili koga vec preporucujete i ako budu hteli da kuvaju. Ja ovde kod mene u BARF radnji uzmem povremeno jagnjetinu i ovcetinu, jer se ona ovde u pitomoj Jevropi skoro pa bez ovaca tesko trazi, pa je normalno, kao i sve ostalo kuvam. 

Skituljko ja za svoje pse nabavljam junece meso u mesari na uglu Nemanjine i Sarajevske. Dogovorim se sa mesarom oko preuzimanja jer nema mogucnost skladistenja vecih kolicina, pa kad mu stigne isporuka, on mi javi i istog dana podignemo meso. Ne prodaju manje kolicine ali moze da se naruci 10-20kg. Meso je sveze, nije zamrznuto, za ljudsku upotrebu je i odlicnog je kvaliteta (nije mleveno nego u komadu). Upravo smo juce podigli 20kg za pse i deo su zaplenili moji roditelji za sopstveni rucak ;). U pitanju su inace juneca srca i dzigerice. Cena je trenutno 70din po kg. Ako ste zainteresovani mogu da posaljem telefon u pp.

On 12.10.2016. at 10:54, rastaman said:

On 12.10.2016. at 12:43, Tuncay said:

Oprezno sa tako kategoricnim stavovima.  Ima suprotnih, potkrepljenih naucnim titulama, studijama. Po obicaju nije sve crno-belo vec bogato iznijansirano. 

Bokser o kome se radi ima probleme sa stomakom. Bilo bi dobro da prvo VET koji ga leci da neke okvirne preporuke, ne da li ce da BARF-uje ili kuva ili jede granule, mozda neke spec. za svoj problem, ima i takvih VET  dijeta komercijalnih. Dakle generalno da zna sta da a sta nikako ne u kojim odnosima pa onda nek se odluci i vidi sta bokseru pase. 

http://pets.webmd.com/dogs/guide/raw-dog-food-dietary-concerns-benefits-and-risks

Inace, sto se mene tice neka uzmu od Murbija ili koga vec preporucujete i ako budu hteli da kuvaju. Ja ovde kod mene u BARF radnji uzmem povremeno jagnjetinu i ovcetinu, jer se ona ovde u pitomoj Jevropi skoro pa bez ovaca tesko trazi, pa je normalno, kao i sve ostalo kuvam. 

Ja se slažem sa ovim stavom koji je takođe potkrepljen naučnim stavovima, radovima i titulama itd blabla. Jasno je kao dan da je za pse normalnije stanje da jedu sirove stvari a ne kuvane, ne tako davno bili su divlje životinje koje nisu imale sposobnost varenja skroba te su se hranili isključivo mesom, strvinama itd... Vukovi npr. ne mogu da vare skrob...ali ajde to sada nije tema ovde. Svakako im niko ne kuva...ne treba ni psima niko ništa da kuva.

Veruj mi ja sam godinama u nauci i nikada, ali nikada se neće svi naučnici u jednom polju složiti oko nečega, uvek će svako "napisati rad, dokazati" da je on u pravu pa makar to bilo i u nekoj najvećoj gluposti koja je nebitna za bilo šta na ovom svetu, ali oni će eto onda biti u pravu. To ti je priča kao "postoji li bog ili ne"..pola cenjenih naučnika je za a pola protiv...a dokaza nema...itd itd. 

Veterinare koji preporučuju granule neću ni da spominjem... Jako je malo veterinara koji se zaista razumeju u samu ishranu životinja u skladu sa njihovim evolutivnim razvićem, na veterini to i ne postoji kao predmet. Jedno je lečenje psa kao životinje a drugo je njegova biologija i evolutivna istorija. Ni lekari se na medicini ne obučavaju na polju ishrane, ništa ne polažu, pa opet lupetaju gluposti pacijentima koji ih slepo slušaju jer su to, jel da, lekari i šta oni kažu to je amin.

Nije mi namera da se raspravljam samo hoću da kažem da neke stvari treba znati pa onda pričati o tome. Nije teško razmisliti i shvatiti da životinjama ne treba kuvati hranu, da to nije normalno. Hrana se uzima u njenom prorodnom obliku i tada je najhranljivija. Skuvano meso jednostavno nije prirodno stanje i pas i njegovi preci su savršeno adaptirani kroz milione godina da meso jedu sirovo u njegovom prirodnom obliku. Ni trulo nije problem. Ali kuvati psu? Davati mu npr mleko? To su budalaštine i neznanje.

Edited by yowandbm
gramaticka greska

Poslednje hiljade godina psi su dobijali kuvano i meso i zelenis i prilog - obicno zitarice. Mleko svakako. Sirovo meso ono sto su ulovili sami ili im je baceno malo i retko, nusprodukti  kada se klalo.  Pre no sto je u XIX veku pocela "industrija psece hrane".  Parija psi hranu i danas traze i na djubristima, gde nije sirova nego termicki obradjen,a bacena. Oko toga nemaju sta naucnici da se ne sloze. Ostali su zapisi i kako su se tokom stoleca hranili psi, naravno kako ko kako gde. 

Nemam ni volju ni mogucnost a ni nameru da psu bacam (pecene) lepinje bez kvasca ili (kuvani) integralni pirinac a da ga pustim da resto ulovi sam i tako prirodno sebi u duzem periodu izbalansira jelovnik. Pitoma sam urbana zemlja gde nemam ni djubriste kao po trecem svetu pa da ga pustim da se tamo prirodno napapi sam (termicki obradjenih otpadaka) .  Jer to je prirodno - pas domaca zivotinja -  prati coveka, dobije ostatke, nesto nabavi sebi sam, bilo kao lovac bilo kao uslovni strvinar. 

Uz to je i cinjenicno stanje da nemam psa ovog tipa, za taj sam okasnila sest, sedam decenija i pola planete u krug. 

Bild5.jpg  Bild6.jpg

Prirodni oblik hrane kada je ona najhranljivija jeste kada je pas (ili covek umesto njega) ulovio i pojeo.  Svi ostali nacini koji nisu takvi imaju svoje za i protiv. 

Bokseri generalno imaju problem sa tibom. Mom smo kad je bio mali,morali da rusimo crevnu floru,pa da gradimo opet,i sve je ok. Dehidrat cibau,ujutru,barf uvece. Jezike i repove kupujem na djermu. Jezici su oko 230 din.Rep je skuuup. Srca 280 na bajloniju. Dzigerica 110 u univerexportu i pileca ledja u dis-u oko 80 din. Pricam o junetini,svinjsko ne dajem. Sve sveze,pomesano sa palentom ili pirincem plus povrcarije(sargarepa,tikvica,patlidzan itd) i ovas za probavu. Mlecno ne dajem,jer prdi ko som.Nadam se da sam pomogla

Da malo obnovim temu:

Ja meso u BG nabavljam najčešće u mesari Agropapuk. Tu uzimam juneće srce, juneći jezik, juneće bubrege i pileća leđa.

U Univerexportu u poslednje vreme uzimam njihove pakete za riblju čorbu u kojima je glava, kičma i rep od lososa nakon filetiranja. Takođe, sam filetiram ribu pa i posle toga ostane ono najbolje za njega.

Uzimao sam od Murbija nekoliko puta (meso i burag). Sveže, spakovano u pakete, stigne zamrznuto. Savršeno, ali se ja teško organizujem sa preuzimanjem hrane. Planiram da se uklopim i da uzmem lososove glave od njega. 

Kad mu dajem sveže meso, ne dajem mu ništa drugo. Neće da jede. Ostavi i jabuke, i testenine, i pirinač... obrsti samo meso. Tako da sam rešio da neću više ni da se zamajavam sa tim. Iseckam mu meso, prelijem malo sa jogurtom, ubacim žumace i 1 čen belog luka, DIME začin i kraj... 

4 hours ago, aleksandar@ said:

Jel moze da se dobije telefon od tog gospodina iz Nisa koji ima junece srce i grkljane?

jell zna neko cenu i po koliko su pakovanja?

Hvala.

Poslao sam ti na PP

On 10/12/2016 at 12:12, gagasf said:

Na Cvetkovoj pijaci u jednoj od mesara uvek mozete naruciti da vam donesu govedje srce i jezik... ako nekome treba kontakt, neka mi se obrati pp. Cene su kao i u drugim mesarama, ali ga ima, sto je meni najbitnije kada god mi treba

moze kontakt

On 13.8.2017. at 12:02, krajisnik_180101 said:

Kupujem mljeveno meso, piletina, al ne znam sad tacno sta ima sve. Par ljudi mi je reklo da se to mora da kuva, e sad', treba li da se kuva ili mogu da joj ga dajem onako samo? 

Ako je meso sumnjivog kvaliteta bolje kuvaj, inace je bolje sirovo.