Recommended Posts

Pozzzzz svima, pa da se predstavimo. Pre 10tak dana u moj dom je stiglo toliko godina iscekivano stene rota. Sve bi da gricka i to smo resili igrackama ali nastaje problem kad izadje u dvoriste. Neverovatno ali ide pravo na kamencice i problem je sto ih proguta ne znam koliko je stetno, trudim se da do toga ne dolazi ali ukoliko i na sekund skrenem pogled hvata priliku i odma juris.

16 hours ago, Aco88 said:

Jesam, tezak 19kg. E sad ne znam da li je to dobra tezina za tu starost ali na oko nije ni mrsav ni debeo. 

Taman kako treba,nastavi tako dalje

18 hours ago, yowandbm said:

Volim rotove sa nekupiranim ušima i repovima. Rep im je jak i stalno je na gore kada se "puvaju" kad porastu (rofl)

Rotovima se ne seku usi.. Treba iz korena da se preklapaju a ne na pola, mozes naci bilo koju random sliku rota na netu da vidis i namestis tako i masiras hrsakvicu, tako ti je najlakse ako ne znas da ih podvezes. 

Setaj ga i trckajte malo po sljunku da ojaca dosaplje. Bice to veliki pas.reporucujem ti CaldeFos bar dva meseca dok je u rastu. 

Sve najbolje,

Olikan hvala na savetima potrudicu se da mu budu jos duze setnje. Trenutno setamo dva puta dnevno po 5km. A raspitivao sam se za kalcijum da li da mu dajem i bas pre 2,3 dana sam bio do veta kaze ma kakav kalcijum to nemoj da dajes psu. Mada i oni su nekako cudni svaki ima svoju pricu tako da se zapitam po neki put sta da radim.

Mnogoje to Smanji uz neke igrice okretnosti.

Ja rekoh, ima drugih , mozda i strucnijih, ali meni teske rase trebaju pomoc u razvoju u kojoj je tvoj pas. Pogledaj pastirce, ovcare mnogobrojne,ne sve, ko kamile. Dobro nisu oni rot, ali meni taj hod, ledja nisu estetska i sigurno limitirajuca u nekim segmentima. 

Evo sta bih ja voleo od svog psa, mada ne znam u tancine standard. ALI OVO JE OZBILJAN PAS. Резултат слика за big rottweiler

Nisam bas iskusan po pitanju vecih rasa zato mi je svaka sugestija, kritika, savet dobrodosao. Trenutno imam i retrivera ali totalno je drugacije sa rotvajlerom, pogotovo sto se tice ishrane i tih dodataka uz ishranu.

12 minutes ago, Aco88 said:

Nisam bas iskusan po pitanju vecih rasa zato mi je svaka sugestija, kritika, savet dobrodosao. Trenutno imam i retrivera ali totalno je drugacije sa rotvajlerom, pogotovo sto se tice ishrane i tih dodataka uz ishranu.

Idi na rot temu.Ali ti dodaci se koriste kratko u rayvoju i kad pas ostari,ne racunam suplemente za bullije koji unistavaju zdravlje. Mada je ovo opste za sve takve rase uz genetske predispozicije . Vikac ima rota valja ili je imao. Nicolay yna sve, ali ne znam da li je odustao od foruma, ima valjda nekog.

Da se razumemo, previse kalcijuma isto uzrokuje bolesti kostiju, zglobova, diplaziju. Prava mera je jedino resenje,

Edited by olikan

Da se razumemo, ne govorim samo o kalcijumu, govorim o CaldeFosu, ima kalcijuma i fosfora u pravim proporcijama sto je izuzetno bitno.