Ghandi_bl

Problem sa avatarom

9 posts in this topic

Pozdrav!
Maloprije sam promijenila avatar, ali ne mogu nikako potrefiti da mi slika bude fino centrirana. Nakon uploada ima neka opcija za cropovanje, ali nikako ne mogu da namjestim da mi slika bude u centru. Da li postoji negdje opcija reposition, ili neki drugi nacin da namjestim to kako treba?

Edit - I jos jedno pitanje, mada nema veze s naslovom teme, ali da ne pisem novi post zbog toga. Da li se negdje u podesavanjima, moze nastimati da ime grada (u mom slucaju BL) bude barem malo razmaknuto od rijeci 'Lokacija', bas mi izbija oci ovako sve spojeno :)

Edited by Ghandi_bl

Ja sam u medjuvremenu rijesila problem postavljanjem druge slike, isjecene u kvadrat (posto su sve 4 stranice iste, automatski mi je centriralo sliku) :D

U vezi razmaka naziva grada od reci Lokacija u okviru edit profila gde unosis grad unesi ovaj kod : 

Znaci u polje za Lokaciju uneses ovaj iznad kod pa razmak i upises ime grada. Sacuvas i resen problem.

To je html komanda za razmak koja ce automatski na save napraviti razmak. Inace sam programer po struci, pa ajde da pomognem :)

A generalno je greska verovatno u samoj temi (css stilizaciji), nije do tvog profila... 

To sa slikom je baš loše urađeno. Nekoliko puta sam morao da sečem i aploudujem sliku dok sam shvatio kako će da je nacentrira. Kao da ne centrira sredinu... a opcija za odabir dela slike koji želiš da se vidi ne funkcioniše uopšte, ne može da se selektuje ništa. Znači sečeš i aplouduješ dok ti se ne dopadne kako izgleda...tu je trebalo malo više podešavanja da se omogući korisnicima.

Edited by yowandbm
dodatak

Ja sam ( mozda i pre godinu dana) bila banovana, niko mi nikada i nigde nije napisao razloge za ban, nekoliko sam puta

pisala adminima i molila ih da mi objasne zasto, kako, ali se nikada niko nije javio.

Nekako nije ok da se ucesnik iskljuci tek tako.

On 11/24/2016 at 16:53, Zodiak said:

U vezi razmaka naziva grada od reci Lokacija u okviru edit profila gde unosis grad unesi ovaj kod : 

Znaci u polje za Lokaciju uneses ovaj iznad kod pa razmak i upises ime grada. Sacuvas i resen problem.

To je html komanda za razmak koja ce automatski na save napraviti razmak. Inace sam programer po struci, pa ajde da pomognem :)

A generalno je greska verovatno u samoj temi (css stilizaciji), nije do tvog profila... 

Hvala puno :D

Ljudi kako da postavim avatar kako treba? Pored toga što je ograničenje slike 49 kb i što bude užasna, očajne rezolucije do neprepoznavanja, ne mogu nikako da centriram sliku jer ne funkcioniše opcija za pozicioniranje slike! Slika je isečena sa glavom u sredini a kad kliknem da sačuva vidim jedno uvo, gornji levi ugao cele slike! Stvarno je sramota!

Ja sam rijesila problem rezanjem slike u kvadrat (znaci sve 4 stranice moraju biti identicne). Samo je uploadujem i ne diram nista drugo, tad mi je fino centrira :)