Skoči na sadržaj

Reakcija na vakcinu

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
22 odgovora na ovu temu

#1 Guest_Homer_*

Guest_Homer_*
  • Guests

Postovano 10 May 2004 18:22

Molim Vas da mi neko pomogne. Imam psa, madjarski pulin, koji je star tri mjeseca. Prije pet dana sam mu dao tablete za ciscenje i dobio je vakcinu. To mu je prva vakcina. Veterinar je rekao da za 21 dan treba da dobije revakcinaciju. Moj Bongo je bio jako nestasan, igrao se sa djecom, skakao, trcao...ali vec dva dana on je potpuno drugi pas! Izgleda tuzno, ne skace i ne trckara. Sto se tice hrane, tu se nista nije promijenilo. Jede normalno.
Posto mi je ovo prvi pas, sve mi je nepoznato.Mozda je to samo reakcija na vakcinu ili je nesto drugo.
Molim Vas da me posavjetujete
Hvala
Samo da kazem da sam jos primijetio da mu oci malo vise suze

#2 admin

admin

Administrator

• Administrators
  • 310 postova

Postovano 10 May 2004 22:10

Zabrinuo si me ovim tekstom, pa cu ti napisati par rijeci dok se neko iskusniji ne javi.

Tvoje stene nije jos zavrsilo sa vakcinacijama, i nije dobro da dolazi u kontakt sa ljudima/djecom. Trebas ga izuzetno pazljivo iznositi napolje...

Pogledaj molim te ovaj link, i reci sta od simptoma tvoje stene ima:

http://balkancinolog...wtopic.php?t=50

Ovo je tekst o stenecaku, od kojeg najvise oboljevaju mladi psi-stenad u dobi od 3-6 mjeseci.

Obrati se obavezno veterinaru, jer je i sama mogucnost da je mozda dobio stenecak sama po sebi opasna. Smrtnost od ove bolesti je izuzetno visoka.

Nije mi cilj da te zaplasujem ni slucajno... Ovo je bilo prvo sto je meni palo na pamet.

Naravno, moze to biti i nesto daleko bezazlenije, no ukoliko iskljucis ove opasnosti, bices i ti mirniji.

Da li si mjerio temperaturu stenetu?

#3 admin

admin

Administrator

• Administrators
  • 310 postova

Postovano 10 May 2004 22:12

Samo jos jedno pitanje, zasto je tako kasno dobio prvu vakcinu?

#4 Danijela

Danijela

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 4490 postova

Postovano 10 May 2004 22:15

Reci nam i gde zivis. Zarazne psece bolesti, poput stenecaka, su u Zapadnoj Evropi skoro iskorenjene, pa da znamo kolika je verovatnoca da ih je tvoje stene mozda dobilo. Obavezno mu izmeri telesnu temperaturu. Znam da neka stenad mogu da odreaguju na primljenu vakcinu, ali nisam sigurna da li se to odrazava ovakvim simptomima.

#5 Guest_Homer_*

Guest_Homer_*
  • Guests

Postovano 10 May 2004 23:34

Od svih simptoma stenecaka,moj pas ima samo taj iscjedak iz ociju. Zivim u Bosni, a covjek koji je prodao stene rekao mi je da mu vakcinu dam sada odnosno kad napuni tri mjeseca. Sutra cu ga svakako voditi veterinaru ali mi jos recite kako da mu izmjerim temperaturu i kolika je naormalna temp. kod pasa?

#6 deniscamo

deniscamo

Newbie

• Members
  • 55 postova

Postovano 10 May 2004 23:34

ej homer samo ukratko da ti kažem pošto su u večini slučajeva vakcine koje se daju štenetu sadrže žive samo umrtvljene uzročnike tako da vakcinacija ustvari predstavlja jednu vrstu infekcije samo slabe tako da neko štene može reagovati tako kako tvoje reaguje, ali ipak pazi ako bude kakvih ozbiljnijih simptoma odma vodi štene veterinaru jer je u nekim slučajevima moguće da vakcina uzrokuje i ozbiljnu bolest kod šteneta obično u slučajevima kada je štene slabo iz bilo kojeg razloga i i kada se imuni sistem ne može izboriti sa vakcinom.

#7 Guest_Homer_*

Guest_Homer_*
  • Guests

Postovano 10 May 2004 23:42

Hvala ti Denise,malo si me oraspolozio, nadam se da si u pravu i da je to samo reakcija na vakcinu, u svakom slucaju Bongo sutra ide kod veterinara, hvala

#8 admin

admin

Administrator

• Administrators
  • 310 postova

Postovano 10 May 2004 23:43

Evo, Danijela i Denis su tu :).

Normalna temperatura kod pasa je oko 38.5В°C. Mozes da mu stavis toplomjer u guzu i tako izmeris temperaturu, kao kod malih beba.

Nadam se da ce biti sve ok :). Obavijesti nas sutra obavezno.

#9 Guest_Homer_*

Guest_Homer_*
  • Guests

Postovano 11 May 2004 11:52

Zdravo svima
Bio sam kod veterinara i on mu je prvo izmjerio temperaturu koja je bila 39,5.On misli da se stene prehladilo i da mu oci ispirem kamilicom. Dao mu je neke vitaminske kapi , injekciju pencilina i jos neku drugu injekciju.Sutra ce ponovo doci na kontrolu. O svemu cu vas redovno obavjestavati

Ugodan dan

#10 Rale

Rale

Newbie

• Members
  • 69 postova

Postovano 11 May 2004 12:39

Zdravo Homer
I ja sam imao problema sa mojim psom dok je bio beba.
Prvu vakcinu je primio od 2 mjeseca a drugu je primio kada je dosao meni.
izgleda da je ovo problem malo veci kod nas u Bosni.
Samo moj pas nije htjeo da jede uopste.Pa je primio neke inekcije i neki prasak sam mu razmutio u prokuhanoj ohladjenoj vodi da pije koji sam dobio od veterinara.
Hvala bogu sada je taj pas odlicno.
Savjet koji sam dobio od veterinara.
Ne smijes ni pod koju cijenu da sastavljas psa sa drugim zivotinjama dok ne primi sve vakcine ni pod slucajno.
Ja sam svog stenca odmah htjeo socijalizovat sa mackom i eto valjda je zbog toga izasao problem.
Kasnije sam ga cuvao od te macke nisam dao da makne od mene ni koraka dok nije primio sve vakcine.
Ja mislim da ce tvoj stenac biti dobro i svi smo uz tebe.
Puno pozdrava.

#11 Guest_Homer_*

Guest_Homer_*
  • Guests

Postovano 12 May 2004 06:08

Hvala ti,Rale na javljanju. Tacno je da je moj pas bio u dodiru sa druga dva psa od mog prijatelja. Ali, oni su odrasli zdravi psi o kojima vlasnik vodi racuna. Medjutim stene je bilo u kontaktu i sa mackom.....

#12 Guest_Svenja_*

Guest_Svenja_*
  • Guests

Postovano 13 May 2004 16:52

Ja zelim da te utesim i da ti kazem da tvojoj kuci sigurno nije nista.
Znas kad covek ima prvu kucu u zivotu strasno je oprezan , sve nesto
vidi i sto ne postoji i od musice pravi slona.

Videces , za dva tri dana ce sve samo po sebi biti u redu.

Javi se sutra , prekosutra i potvrdi da je kuca opet vesela!!!

pozdrav
Svenja

#13 Guest_Drasko_*

Guest_Drasko_*
  • Guests

Postovano 14 May 2004 00:47

Homere!
Ajde nam vise javi da je sve ok?

#14 Guest_Drasko_*

Guest_Drasko_*
  • Guests

Postovano 14 May 2004 00:48

i da se kucnemo :beer:

#15 Guest_Homer_*

Guest_Homer_*
  • Guests

Postovano 14 May 2004 08:21

Dragi prijatelji, zelim svima da se zahvalim na podrsci koju ste mi pruzili u ovih nekoliko dana. Moj Bongo je svakim danom sve ZDRAVIJI I VESELIJI !!!! :hyper: Jos je slab, ali su mu oci veselije a pokusava malo i da se igra. Cak je poceo i da laje! Jos je pod nadzorom veterinara i nastavljamo sa davanjem vitamina.
Za sve ovo vrijeme mojoj porodici a posebno djeci je bilo zaista tesko. Gdje god da se nalazim u drustvu ja samo pricam o mom stenetu i kako je bolestan. Cuo sam stotinu "savjeta" i alternativnih nacina lijecenja, neki ljudi su me cudno gledali...Ali , hvala bogu, sve je to proslo i jedva cekam da moj pas opet bude onaj stari i da se moja djeca mogu igrati sa njim do mile volje.
Hvala vam svima koji ste pratili zdravstveno stanje moga steneta . Sa vama je ovo proslo lakse.
Voli vas HOMER

#16 admin

admin

Administrator

• Administrators
  • 310 postova

Postovano 14 May 2004 10:13

:):):)

BRAVO!

#17 Boyan75

Boyan75

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 162 postova

Postovano 10 November 2008 22:35

Imam kujicu Zlatnog retrivera staru 5 meseci. Kujica je vakcinisana kod odgajivaca sa 44 dana, pa potom revakcina nakon mesec dana. Veterinar u Nisu mi je predlozio da moze da primi jos jednu kada pocne da menja zube odn. oko 4,5 meseca. Tako smo i uradili. Sedam dana nakon vakcine pas je dobio temperaturu oko 39,8 koju nakon tri dana nisu mogli da spuste antibiotici, pored antibiotika(inijekcije depomicin) primila je i dva deksametazona(posle koga joj je bivalo bolje). Vet je cetvrtog dana poceo sa Longacefom...nakon prve inijekcije pas je potpuno klonuo. Delovao je kao nakon anestezije. Oci su se razvukle, voda je curila iz nosa i ociju, zmirkala je stalno. Sutradan su poceli sa infuzijama i vitaminima...nakon dva dana infuzija i longacefa kujica je dobila panicne napade! To je izgledalo kao da je neko progoni, lajala je na sve zivo i zavlacila se pod stolom , delovala je raulareno sa temperaturom 41i to je trajalo: prvi put laganiji napad sa cviljanjem oko 5 minuta...pretposlednji put gotovo pola sata sa teskim manifestacijama-jurnjava lajanje unezverena sva poput divlje zveri! Poslednji napad isto i kao prvi samo tada nije imala temperaturu, odn. imala je 38,3. Promenili smo veta i novi veterinar je bio svedok najzesceg napada, koji se desio posle malog uzbudjenja ulaska u veterinarsku stanicu. Probao je da spusti temperaturu koja je vec dva dana bila oko 41 antipiretikom, nakon dvadeset minuta ni to nije urodilo plodom pa je dao neki sedativ: Neurotrank...ili nesto slicno. Temperatura je pala na 37 a sutradan se normalizovala. Uradili su krvne pretrage i leukocitna formula je bila u redu, mada su joj limfne zlezda tih dana bile ogromne. Jedino su konstatovali anemiju, dosta povecanu kreatin kinazu i povisen bilirubin. Kujica je trenutno dobro, osim slabosti zadnjih nogu...limfni cvorovi su se smanjili....deluje nekako kao na staklenim nogama, dugo spava....ali ima apetit...naravno uplasena je i pomalo nesigurna...ali ni iz daleka onako kako je bilo. Sta je bilo sa njom niko nije znao da kaze: tvrdili su da je mozda otrovana necim, cak su spomenuli i vakciniozni oblik stenecaka??? To me i najvise plasi! Dali je moguce da posle trece vakcine date dva meseca nakon druge pas dobije stenecak?Mada uzeli su briz iz oka i slali za Beograd gde je konstatovano da nije stenecak? Molim Vas odgovorite mi kako vama ovo izgleda i molio bih za neke sugestije oko daljnjeg oporavka? Da li je mozda u pitanju i alergijska reakcija na Longacef?
Trenutno dobija Canina V25, B komleks, C vitamin +Aneurin iz ampula.

#18 PetLand

PetLand

Newbie

• Members
  • 14 postova

Postovano 11 November 2008 12:06

Kada su joj vadili krv, pre ili posle terapije longacefom. Ponekad cefalosporini (longacef)
kod pasa i macak mogu da dovedu do anemije kod pasa i macaka i to cesce kod pasa, pa otuda mozes da imas i povecan bilirubin. Alergija na longacef bi drugacije izgledala, tako da verovatno nije to. Ako su u Laboratoriji potvrdili da nije stenecak onda verovatno nije. Moguce da je bila reakcija na vakcinu. Ne mora da bude reakcija na same antigene, vec se po nekad desi da organizam odeaguje na pomocne supstance koje sa nalaze u vakcini, ili nekom drugom leku.
Npadi koje pominjes lice pomalo na epilepticne napade. Moguce je da su bili uzrokovani opstim stanjem organizma i da se nikada vise ne ponove. Ako ti je pas sada bolje, verovatno ce se opeoraviti bez ikakvih posledica

#19 Boyan75

Boyan75

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 162 postova

Postovano 11 November 2008 14:10

PetLend, krv su vadili posle terapije longacefom, a trenutno je ok. Primetio sam da ne pije vodu tako cesto...odn. nema onog rezima pojede obrok pa na vodu...stavim joj jogurt u vodu i onda tako pije. Nakon trece vakcine mi smo je izvodili, igrala se sa psima, pa se bojimo da nije fasovala nesto u tom trenutku ili neposredno pre vakcine. Stalno je u Cairu, sa drugim psima, pa tu dodju i lutalice i sl. ( pricam o vremenu pre bolesti). Temperatura je na 38.5 vec nekoliko dana a nema ni napada za sada. Ako je kojim slucajem stenecak(bez proliva, gnoja, tikova) kakvi su izgledi da se ponovo vrati?
Poslepodne cu po kompletne rezultate pa cu ti poslati na pp da pogledas.

#20 jecaaba

jecaaba

Newbie

• Members
  • 4 postova

Postovano 19 March 2009 10:48

PetLend, krv su vadili posle terapije longacefom, a trenutno je ok. Primetio sam da ne pije vodu tako cesto...odn. nema onog rezima pojede obrok pa na vodu...stavim joj jogurt u vodu i onda tako pije. Nakon trece vakcine mi smo je izvodili, igrala se sa psima, pa se bojimo da nije fasovala nesto u tom trenutku ili neposredno pre vakcine. Stalno je u Cairu, sa drugim psima, pa tu dodju i lutalice i sl. ( pricam o vremenu pre bolesti). Temperatura je na 38.5 vec nekoliko dana a nema ni napada za sada. Ako je kojim slucajem stenecak(bez proliva, gnoja, tikova) kakvi su izgledi da se ponovo vrati?
Poslepodne cu po kompletne rezultate pa cu ti poslati na pp da pogledas.

Poena svake vakcine,bilo da je ona protiv besnila ili zaraznih bolesti,je stvaranje zastitnih ili specificnih antitela na date uzrocnike.Medjutim nije vakcina sama od sebe zastitna,vec organizam zivotinje treba da odgovori sintezom antitela TAKO DA TREBA DA ZNATE DA SE IMUNITET KOD ZIVOTINJE NA ODREDJENE BOLESTI NE KUPUJE,VEC STVARA A VAKCINA JE TA KOJA SE KUPUJE,zato se cesto desava da pas koji je vakcinisan protiv stenecaka oboli.Ne treba kriviti vakcine jer one prolaze rigoroznu kontrolu pre upotrebe.Vodite racuna o ishrani vaseg psa,redovnoj dehelmintizaciji,opsta nega itd.da bi njegov organizam mogao da odreaguje na unetu vakcinu....
Student fakulteta vet.med