borob

Naši ljubimci markiraju

485 posts in this topic

Ova tema bi trebalo da sadrzi komentare , slike i sve sto je vezano za jedan od najlepših detalja iz lova koji nam pružaju naši ljubimci i verni pratioci - ptičari!

'Ajmo prijatelji, ja počinjem a vi nastavite, fotoaparate u ruke!

Evo je, moja Fila od prve nedelje lova pa na dalje............

filamarkira.jpg

mmarka.jpg

IMG_0011.jpg

..................

evo jednog nesvakidasnjeg slucaja,Ajk je markirao dok je aportirao koku :D

6ns8ly.jpg

a evo i jedne zajednicke marke sa Yolom na oranju :)

123a64j.jpg

jeremy :arrow: svaka cast!!

Ovo jeste nesvakidasnji slucaj i verujem da ce dugo ovo biti jedna od najboljih marki!! Bravo za Ajka!! A ovo na oranju, tu je bio zeka zar ne!? Jos jednom BRAVO!!!!

Pozdrav i ne dvajaj se od fotoaparata :D !

dobro je sto se neko setio da postavi tu temu :P mada ove moje slikice nisu bas tako sveze

kod nas su na zalost uvek bile u pitanju fazanke tako da pucanje nije dolazilo u obzir

marka-1.jpg

Pictu3-2.jpg

Kad smo kod omladine...Blek sa dva i po meseca (položio je HZP sa 6,5 meseci ali se tamičio van konkurencije kako rekoše sudije "zbog starosti").blek26m.jpg?t=1233221694

Zašto smo ovde "zamrtvali"? Ako nema aktuelnih fotografija, sigurno ima nekih od protekle sezone. Šteta je da prekidamo , evo nekih sličica:Umalinjaku.jpg?t=1233785546

pozdrav svima a narucito za :arrow: borob lepo od tebe sto si otvorio ovu temu jer tu bi trebali da se druze svi ljudi koji drze pticare bezobzira na rasu i jos jednom pozdrav svima

a ovo je moja beta madjarska kratkodlaka vizla u marci

35lrqk2.jpg

35cgdpd.jpg

I ja sam juče bio na treningu, evo jedne slike, nadam se da ćemo potstaći i ostale vlasnike pasa ptičara.

juce.jpg?t=1234041074

Dzage :arrow: hoce li se naljutiti vlasnici "bradonja" (bojim se da hoce :oops: ) ako kazem da nemamo priliku cesto videti ovakvu marku ostrodlakog nemca!??

Nekako imam utisak da ne markiraju sa onim grcem kao kratkodlaki ali evo ova vasa slika me demantuje! Bravo!

I veoma mi je drago sto ova tema polako zazivljuje, i jeste zamisljena kao mesto na kome ce se druziti svi pticari!

Samo napred!

Jao Boro Boro,mi se ne ljutimo jer nasi se stvarno ne grce oni markiraju ko od sale ako mi pocnemo da te zatrpavamo materjalom bojim se da ces uskoro morati da otvoris drugi deo ove teme

ovo smo mi davne 1994 god

OHbttsZUfJyPkSMY.jpg

TqCrriPlAKBmpyYK.jpg

pa 1998

hGYhwGzUPm3qViXh.jpg

a ovo je Citina majka Rita Tigra u 4 meseca(sta zna stene sta je fazan uopste se nije zgrcila)

ODDXN0wCyHwj_nlO.jpg

E sad nadam se da si i gledao ovo da nebi stalno morao da postavljam slike,bar ti znas kakav sam sa vremenom,a ti kao osnivac teme potrudi se malo ili ostajes bez dogovorenog rucka :D

:wink: :shock:

cuki 2 :arrow: Vidis prijatelju, pa svako vase javljanje je moj uspeh, pa makar morao ponekad da kazem i " ono sto mislim"!! :D A za rucak, samo ti navrati kod tvog prijatelja, pa makar ja morao i da gledam :mrgreen: , mozda je dobro i za ovaj prokleti holesterol!!!

Borob :arrow: Pre svega, drago mi je da smo se lično juče upoznali, ali mi nemoj zameriti ako ćemo morati ponovo da se "upoznajemo " na nekom sledećem viđanju, jer je bila velika gužva i nismo imali vremena da malo više popričamo. Biće prilike... Što se markiranja tiče, ja sam makar imao sreću da u tom pogledu imam pristojne pse i to traje od davnina što ću pokušati da prikažem uskoro, kada skeniram neke fotografije iz vremena kada nije bilo digitalnih aparata. Za sada , slučajno odabrana fotografija Astronovog oca, Aresa. A što se ostalih tiče, vidiš da nas ima i da su njihove fotografije dokaz da ne držimo slučajno baš ovu rasu. Ja bih lično voleo da vidim više seterskih marki jer one baš umeju da budu atraktivne.

arap2.jpg?t=1234173233

Juce smo imali trening sa jos dva ostrodlaka pticara i pokazali smo da su kratkodlaki puno jaceg nosa:) molim vas da prokomentarisete marke ove ostrodlake kuje jer mi je jako cudna zaleze skoro kao seter.

SDC10589.jpg

Orkan slikano u petak kad sam bio u poseti g. Muncanu

DSC04005.jpg

SDC10584.jpg

SDC10585.jpg

SDC10591.jpg

SDC10595.jpg

SDC10596.jpg

SDC10599.jpg

SDC10600.jpg

SDC10586.jpg

SDC10587.jpg

SDC10588.jpg

SDC10583.jpg

SDC10592.jpg

SDC10593.jpg

SDC10594.jpg

SDC10597.jpg

SDC10598.jpg

SDC10601.jpg

SDC10602.jpg

SDC10603.jpg

Duma :arrow: Meni se ovde jako dopada timski rad.Mislim da tu ima i mladih pasa a ne kradu jedni drugima marku što mi se sviđa. Što se stila markiranja tiče, on nije uobičajen, ali se kod mojih pasa često događalo da zauzimaju neobične poze (da se "zalamaju") kada iznenada , bez kulea osete miris, zbog promene smera vetra ili njihove promene kretanja ka njemu. Sama daljina divljači je bila različita: od relativno malih rastojanja do poprilično udaljenosti . Možda i pronađem neke od tih slika. Za sada, kao što sam obećao, evo jedne od pre 27 godina, pretpostavljam starije slike od pomoćnika koje sam video u pozadini tvojih slika. Pozdrav.

Dijana.jpg?t=1234301408