Princeza123

Stene dolazi u kucu

Recommended Posts

Pozdrav svima

Imam 16 i zivim u Beogradu.Zivim u kuci sa dvoristem,do skoro sam imala psa(nemackog pticara)ali je uginuo od starosti,imala sam ga od kad sam bila mala prohodala sam uz njega bukvalno,bio je predobar pas.Ovih dana treba da uzmem ast-a,verovatno ce mnogi reci da to nije pas za mene itd,ali umem sa psima,svi moji vrsnjaci i prijatelji mojih roditelja to kazu,znam da ovoj rasi treba cvrsta ruka ali to nece biti problem.Spremna sam da mu posvatim mnogo paznje i ljubavi.U skolu idem prepodne ali u to vreme ce uvek biti nekog u kuci,posle podne i uvece sam svakog dana kuci kao i ceo dan vikendom.Takodje imamo vikendicu van Beograda sa velikim ogradjenim dvoristem gde idemk cesto.Ne planiram da vodim psa na izlozbe,pas ce biti iskljucivo kucni ljubimac.

E sad moje pitanje da li mi neko od vas moze preporuciti neko dobro leglo,i zanimaju me neki saveti za pocetak od vlasnika ovih predivnih pasa.

Unapred hvala

Moj savet ti je da pregledas malo temu AST.

Takodje obidjes par odgaivacnica, i pogledas uslove, pse koje ti se svide.

Ja bih preporucio da ne zuris jako, znam da je to sada tesko :) ali veruj mi. Uzimas psa koji ce kod tebe biti 10-15 godina, tako da dobro biraj.

Ako pare nisu problem, mogucnosti su neogranicene ;)

http://balkankinology.net/forums/topic/14260-cacib-beograd-06122015/

Sutra imas CACIB Beograd, eto prilike da obidjes i vidis 60 AST na jednom mestu i vidis sta ti se svidja.

Slobodno pridji bilo kome, svi su prijatni veruj mi i rado ce ti izaci u susret i da ih posetis i vidis sta imaju da ponude.

Kazem opet sve zavisi od para koje si spremna da izdvojis. 

I ko zna mozda ti se i svide izlozbe, pa bi psa i izvela nekada, tako da neka ti i to bude vodilja. I psi koji se izlazu su kucni ljubimci :)

Princeza123...Imao sam Nemackog Kratkodlakog Pticara 14 godina i posle njega sam presao na Bul Terijere tako da ces i ti imati slican put kao i ja,a vidim da te ni izlozbe ne greju-kao ni mene.

Sigurno ti nece biti tesko da pronadjes AST posto ima bas dosta odgajivaca.Ja sam par puta imao priliku da uzmem odlicno stene za smesne pare...tek toliko da vlasnik pokrije troskove vakcinisanja i izdataka za rodovnik.

Budi spremna na drasticnu razliku....nema vise onog mekanog,neznog i mekanog psa na koga kad podviknes savije rep.Sad ces imati tvrdoglavog,neustrasivog gladijatora kome moras da posvetis istu kolicinu ljubavi a mnogo vise paznje i dresure.

Nadam se da imas dovoljno snage da ga obuzdas kad odraste i ne daj boze da budes u situaciji da moras da rastavis njega i nekog psa na ulici ako se 'dohvate' a veruj mi da ce biti takvih slucajeva.

Iskreno nije mi prijatno kad setam svog Bul Terijera i kad vidim nejaku devojku koja ide prema meni a vodi slicnog psa koji je 3 puta jaci od nje.