Sign in to follow this  
Followers 0
NEWONE

Dogo Canario (Presa Canario/Kanarski Pas) - 3. deo

1,223 posts in this topic

cestitam peky,ali to je upravo problem koji ja imam sa LOISOM-odes na izlozbu i budes sam.jedino su odzacima bila jos dva psa,ZOLTANOVA KIRA i GORANOV(trajce bulvaj)pas(zaboravio sam mu ime).e zato se mora stvoriti jaka konkurencija.ali hvala bogu,sad si nas ti pojacao sa podmladkom,pa se nadam za 1-2godine,vec ce nas biti vise.pozdrav i cestitke jos jednom

Hena by Ultimate Selection CC

6 months old

Tabu xanti Land - El Carnero Duro Maludo

Veliki pozdrav za Jolantu Guanchos

...i naravno GUAPU

neso,drago mi je da si uzeo stene od naseg coveka,jer PEKY se stvarno trudi da dobije dobre pse,samo mi je zao sto je upario sa MASERATIJEM,jer imao je MNOGO bolji izbor,da je upario sa TOROM(spalato bull).TORO JE DESET puta bolji pas.maserati je izuzetno mali pas(ali jakog kostura)a karakterno bolje da ne pricam,svetlih ociju...sta ovime zelim reci je da,TI ODGAJIVACI iz poljske izbace slike i ti pomislis UFFF kako su lepi,a onda odes tamo i vidis i razocaras se.guancos i dalje ne priznaje da guapa vise nije njena,ali kao sto sam rekao kad se guapa bude stenila,videcemo da li ce neko kupiti stene od guape,a da je guapa kod guanchos.kad je PEKY kupio TAHORU,moj drug je zvao GUANCHOS,i oni su tvrdili da je TAHORA kod njih,a iako je bila vec 8 meseci kod PEKIYA.u poljsku sam bio kod dosta odgajivaca,i kazem ti slika je jedno,a uzivo je nesto drugo.nasi ljudi poput PEKYJA I ZOLTANA imaju vec dobre pse,i od NJIH treba uzeti stene.ovo nije reklama za njih,vec sam samo iskren.vidim da imas i mastina.moj dobar drug ZELJKO iz KG se ozbiljno posvetio njima,i ulaze puno.pozdrav

Pozdrav Ivane

Znas kako ,ukusi su razliciti i tesko je tu mnogo polemisati.Licno ne bih poredio Tora i Maseratia jer su to i tipski drugaciji psi a po nekom mom vidjenju ove rase mislim da je Maserati tu priblizniji i dao bih mu kontra prednost od tebe .Ono sto me je najvise impresioniralo kod njega a sto moze da se vidi na video klipovima je neka zivotinjska snaga koju taj pas poseduje.Odavno nisam to video ,pa mogu slobodno reci ,kod skoro ni jedne rase.Visina me tu apsolutno ne interesuje i visinu mogu da postujem jedino kada ne ide na ustrb odnosa nogu i tela, tacnije moze da bude veliki ali da mu teziste bude nisko kao sto to ima Maserati.Bar tako zamisljam borbenu rasu.

Sto se karaktera tice kada sam birao stene ,mislim da je mali u tom trenutku bio i najkarakterniji ali naravno ne mora da znaci da ce tako i ostati.

Mastine imam i oni su mi broj jedan a bas danas je Zeljko bio kod mene i probali smo tebe dobiti na telefon ali izgleda da vise nisi ovde.Tako da nam je propao razgovor :D :D

Ali ima vremena pa cemo se i upoznati.

Za kraj jos jedna slika od maloga Simbe koji je tezak i cvrst kao tuc.To zaista nisam do sada video kod tako malog steneta.

simba-4-months-2.jpg

neso pozdrav,nisam vise u srbiji,i krivo mi je sto se nismo culi,ali ima dana.kada budes video MASERATIJA uzivo.onda ces me shvatiti,jer zapamti nijedan ozbiljniji odgajivac nece sa njim pariti.a ja jedva cekam da ga vidis uzivo,pa onda da mi kazes svoje misljenje.a inace mali je lep,i ako si TI zadovoljan,onda je to najvaznije.i drago mi je da raste scena dogo canario u srbiji,jer cemo onda imati bolju konkurenciju a sa time i bolje pse.pozdrav brate

Hvala Ivane

Nadam se da cu Maseratija videti uzivo ali sumnjam da cu promeniti misljenje, jer to bi mi bilo kao kada bi video da Denis Rodman (nadam se da ne gresim ime) tuce Tajsona na smrt :lol: :lol: :lol:

Nadam se da mi Jolanta nece zameriti sto kacim ovu Maseratijevu sliku koju sam "iskopao" na jednom forumu ali po meni se tu vidi njegova sirova snaga a tek je napuniio dve godine.

bdde3fa5986c3fd7med4e4.jpg

Ivane cini mi se da je Lois vislji od Maseratija,meni se vise svidjaju vislji.E sad u cemu je stos?Jel ce Lois da se raskrupnja?Pozdrav i sve najbolje u daljem radu

Najveca greska u kinologiji je kada se kod psa juri visina , boja ,duzina dlake ili jos neke nebitne stvari.....

Kod kanarca je bar lako odrediti sta je najvaznije jer on je ipak stvaran kao pas-borac i kao takvog ga treba i zamisliti.Mislim da je tesko dobiti takvu misicnu masu kao Maseratijevu a sacuvati njegovu eksplozivnost.

A na otvorenom prostoru kada se drugi pas nadje u blizini takvog psa,centimetri se gube samo tako jer onda do izrazaja dolazi pojava i grubost psa.

Porediti Losia je jos uvek rano jer on je trenutno jedan mladi pubertetlija cije vreme tek dolazi.

Pozdrav svima a posebno mom iskrenom prijatelju Ivanu

Nešo drago mi je da si zadovoljan svojim psom i svojim odabirom ali nemogu a da ne napravim osvrt na tvoje kako kažeš viđenje borbene rase sa niskim težištem pa bi volio da mi taj dio i pojasniš jer i mene bune takove izjave kao osobu s iskustvom a zamišljam što je tek s novopečenim uzgajivačima..

Koja to borbena pasmina s niskim težištem postoji -pitt,pressa,tosa???????

ili koja to pasmina u rekonstrukciji samog DC imala nisko težište -Majorero,old english bulldog,alano,doga,pit,fila ???????

Koliko misliš da bi se takov pas mogao boriti ili pripremiti za borbu,jesi ikad DC s niskim težištem ,teškim kosturom i velikom pa i mišičnom masom(koja trši kisika i kisika da preživi) vidio u bilo kom obliku trka,skoku,brzoj promjeni smjera kretanja -da ti ispričam kako to izgleda ??????? - ja bi iskreno bio sretan da mi se takav pas vrati kuči živ i poslje malo duže šetnje a ne borbe.

O takovim psima možemo pričati kao o nečijoj viziji izložbenog DC ali svratavati ih pod bilo kakove borce najblaže rečeno smješno je i nema nikakvog smisla.

Pozdrav

I želio bi da pohvalim ženku koja je predstavila uzgajivačnica ULTIMATE SELECTION CC iz Niša.

ženka je prva liga i pokazatelj je kakvu kvalitetnu genetiku Tabu nosi a na ovom primjeru vidimo da je i prenosi.

Pozdrav

neso,drago mi je da si uzeo stene od naseg coveka,jer PEKY se stvarno trudi da dobije dobre pse,samo mi je zao sto je upario sa MASERATIJEM,jer imao je MNOGO bolji izbor,da je upario sa TOROM(spalato bull).TORO JE DESET puta bolji pas.maserati je izuzetno mali pas(ali jakog kostura)a karakterno bolje da ne pricam,svetlih ociju...sta ovime zelim reci je da,TI ODGAJIVACI iz poljske izbace slike i ti pomislis UFFF kako su lepi,a onda odes tamo i vidis i razocaras se.guancos i dalje ne priznaje da guapa vise nije njena,ali kao sto sam rekao kad se guapa bude stenila,videcemo da li ce neko kupiti stene od guape,a da je guapa kod guanchos.kad je PEKY kupio TAHORU,moj drug je zvao GUANCHOS,i oni su tvrdili da je TAHORA kod njih,a iako je bila vec 8 meseci kod PEKIYA.u poljsku sam bio kod dosta odgajivaca,i kazem ti slika je jedno,a uzivo je nesto drugo.nasi ljudi poput PEKYJA I ZOLTANA imaju vec dobre pse,i od NJIH treba uzeti stene.ovo nije reklama za njih,vec sam samo iskren.vidim da imas i mastina.moj dobar drug ZELJKO iz KG se ozbiljno posvetio njima,i ulaze puno.pozdrav

MISLIM SLOBODNO DA JE TO KOMPLEX Guanchos .doveo si is Spaniolskie/2/ pse i iz polskie //2-3/osim Loisa i samo nega mozes da pokazes na forum,, i to od jada pises Lois Imperator.a ne Guanchos .PEKY umije da pise i Bruno umije Guanchos da pise/gde su ti te lepotane koje si kupio!!!!!.za visinu BBM otvori tel KOD Gregoria on dalje je BARNACAN BULL a ne Guanchos.ako ti se ne svidza necu se objesit ja.kakve dogovore su medzu kennelom ti malo cujes i svoju teoriu na forum bacas .POCO SI DA UZGAJAS PSE OD BORBE... tako se ne radi.kad si kupovao psa /u drugi kennel/u pl ja sam ti rekla otvoreno MAJKA I OTAC SU mnogo MALI /OTAC JE BIO KAO BBM/sa visinom / I sta nije ti to smetalo?a lugiu necu i ne prodam !!!i pokazem filmove i slikie kakav ima karakter.

ps,a s kim ce bit guappa uparena???mozes da mi ...sory nama napises.sa Tahorom si stvarno nesto umjesao posto Peky nju kupio ali molio me da ostane jos malo meseca kod mene dok se ne vrati iz Svicarskie isto je bilo sa Kobrom ona je bila kod mene i cekala kad ce Peky dohvati VRJEME i dodze da nju uzme .NE MAM OBAVEZKA DA JE KAZEM SVOJE PLANOVE SVIMA .ima i situacije da neko kupuje psa i moli da niko ne zna/ a rjec je rjec a ne odma bacanje info na forum/ ali to treba da se zabavljas sa kenelom malo vise godina i to da znas.I TAKO TI ZELIM PUNO USPEHA,malo alergije I PUNO CHEMPIOn OF SPAIN U TVOJ UZGOJ JA NISAM LJUBOMORNA I NE VOLIM DA ODBACAM KAMEN/

i jos jedno -sad cu kao spaniolci nikoga u DVORISTE.a jos ako neko dodze da pomognem sa jezikom da pokazem gde su kenneli u polsku .....................

i mene se ne svidza ponekad ko c cim pari imam i slikie .informacije i videla sam puno psa u zivo ali ne pricam sa jadom o tomie na forum .posto SVAKI COVEK IMA SVOJ MOZAK I SVOJ UKUS :mrgreen: :mrgreen:

I JOS JEDNO GUANCHOS VISE NIJE GUANCHOS.Pozdrav svima iz Balkana :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Bruno ,zaista rasprava mi je vise preko glave ali zaista za neke stvari mi je bilo krivo pogotovo pisanje o Maseratiju.

E sad da ti kazem sta me iznenadjuje ......da, mislim da imam neka iskustva ali covek koji drzi i AST me jos vise iznenadjuje sa takvim gledistem.

Koja to borbena pasmina s niskim težištem postoji -pitt,pressa,tosa???????

Koja je od ovih zaista borbena?Pit sa visokim nogama?

Koliko misliš da bi se takov pas mogao boriti ili pripremiti za borbu,jesi ikad DC s niskim težištem ,teškim kosturom i velikom pa i mišičnom masom(koja trši kisika i kisika da preživi) vidio u bilo kom obliku trka,skoku,brzoj promjeni smjera kretanja -da ti ispričam kako to izgleda ??????? - ja bi iskreno bio sretan da mi se takav pas vrati kuči živ i poslje malo duže šetnje a ne borbe.

Ovo si dobro rekao "velikom pa i misicnom masom" jer razlika izmedju ta dva pojma je velika.

Pit koji je u pitu i ima 15 kilograma ume van treninga da tezi i po 22-23 kilograma.Sta to govori?Po meni o kvalitetu misica ,jer to je procentualno 40-50 % vise od njegove pit tezine i tako da oscilira ne moze svaka rasa.Sasvim sigurno.

Znaci kao da kanarca od 70 kilograma skinemo na 50-55 kg (naravno kojega uopste mozemo i nabaciti) .E tako bi ja po potrebi skinuo Maseratia (posebno psa njegove gradje i konstrukcije) i mislim da bi on sa svojim tetivama i misicima teskasa (ali funkcionalnog teskasa) prolazio kroz druge pse.To bi bilo strasno.

Pa on sada sa ovom velikom masom ima lepo naznacene i odvojene misice za razliku od drugih te tezine koji su mi stvarno debeli i bezlicni.A to ipak nesto govori o Maseratiju.

Drugo video sam Torovog sina kojega si poslao mom kumu (lep pas ,zameram mu na tipu glave),on se otprilike uklapa u tvoju pricu sa tezistem i tezinom a stariji je par nedelja od mog "debelog" polu spanca......eto ja sam spreman da se opkladimo u jednu veliku setnju ,koliko god ti kilometara da kazes ,pa da vidimo sa koliko ce se kisika vratiti Maseratijev a koliko Torov sin.

O takovim psima možemo pričati kao o nečijoj viziji izložbenog DC ali svratavati ih pod bilo kakove borce najblaže rečeno smješno je i nema nikakvog smisla.

Naravno da sve u kinologiji postaje smesno jer je ubaceno sve i svasta a ponajmanje pasa boraca, sa kvalitetom misica borca.Zamisli Tajsona kako skace motkom u vis i Sergeja Bubku kao boksuje.Smesno zar ne , a i on ima cvrste misice.

Ja mrzim prepucavanja naročito s ljudima prema kojima gajim simpatije ali mišljenja sam da je pasmina več dovoljno izmesarena da bi se mesarila još više pa pokušavam da pojasnim o čemu se radi.

Nešo tvoj kum nema sina od Tora nego od Maxa i Morre (ako o istom štencu pričamo-zove se Dagmar) i naravno što se mene tiče kad odrastu mogu da se okušaju u treningu bilo koje vrste (iako ni Dagmar uz svoje kvalitete u potpunosti ne odgovara mojoj viziji sportaša)..

A naravno ima i alternative (prva rezerva) a odnosi se na potomka Gepe Guanchos koji neče imati ni 50kg i to bez mršavljenja.

Geto 2.5 mjeseca

bFgKAmKubVX6WpPH.jpg

Ali bez obzira na sve ovo poređenje mojih i tvojih pasa nije uopče bitno niti ja kažem da ja imam idealne pse niti da se moji psi i moja vizija moraju ikome sviđati ali iskreno mislim da treba da zaboraviš na sportaše s niskim ovjesom i dizel motorom i začepljenim filterom zraka -sa tom tipom explozivnosti mogu samo da metu zdjele s hranom a one dugonoge neka nediraju jer rekao bi moj prijatelj -neče dugo trajati-bolje da idu na razminiranje..

Što se Maseratia tiče ja ga nikad nisam ni spomenuo u nijednom kontextu osim što sam samo Joli osobno rekao svoje mišljenje opčenito o Maseratiu i o Barnacan Bull uzgoju koje je i sam Gregorio napustio i prebacio se na dugonoge-pogledaj ženke kod njega prije 3 godine i danas i što sam javno rekao da je Gregorio trebao da uzme psa od nje a ne obrnuto.

Da ja imam cjeli život staffove ali sam i okruženju borbenih pitova i nemam nijednog niskoležečeg šampiona svi su na smješno dugim a i tankim nogama .

Pozdrav

Naravno ne radi se o mojim pitovima ni mojim šampionima nego psima mojih prijatelja a postavit ču i koju sliku kad ih obradim.

Pozdrav

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0