Recommended Posts

Pozdrav za sve na BK forumu.

Evo da i ja predstavim svog Žuću - mog Golden boy-a  :-)

Žućo je moj prvi "spašeni" pas,tj. pas kojeg sam našao pored puta i "usvojio", krajem aprila 2014 g., dok je bukvalno skapavao od gladi,bio je toliko mršav i sav u ranama. 

Po svim ranama i njegovom zatečenom stanju, sve su prilike da je korišten za borbe, jer sve ukazuje na to. Ranama tj. sada ožiljcima bio je prekriven  u  predjelu glave, vrata, obje prve noge i jedna zadnja. :-(

I još k svemu tome (kad je odbačen,tj. ostavljen pored puta) mislim da ga je i auto,kamion udario, jer ima ogroman ožiljka preko cijelih leđa, nažalost i sad se baaš vidi. 

Kad sam otišao po njega autom, da ga uzmem sebi, djelovao mi je zastrašujuće, msm sa svim tim ranama i onako mršav...nagledao sam se svakavih pasa al onako mršavog i izranjavanog u životu nisam vidjeo.  Žalosno je na šta su ljudi sve spremni zbog novca...

Imao sam raznih pasa pored mješanaca još i njem.ovčar,rotvajler,šarplaninac, ali ljudi dragi ovaj moj Žućo  je čudo. :-)  Nakon moje "borbe" za njega, oporavka od 2-3 mjeseca, taj pas se nije mogao prepoznati. Na početku je bio povučen, nepovjerljiv... al sad taj pas kad mene vidi bukvalno skače 2m u zrak,to je neviđena radost.. 

Znam da je mješanac (jer nema papire,al mi i ne trebaju),al msm da pripada nekoj od rasa tj.pitt ili ast po njegovom izgledu i po ponašanju prema drugim psima..

Uglavnom,eto odužio sam ,al stvarno ima dooosta da se piše o njemu, jer je on fakat izuzetan pas.

Svaka mu čast,kapa do poda od mene. 

A u prilogu će i bit nekoliko slika,a poslije još više. 

Pozz.

post-35056-0-79781100-1439888357_thumb.j

post-35056-0-54524100-1439888390_thumb.j

post-35056-0-72530400-1439888533_thumb.j

post-35056-0-67783600-1439888558_thumb.j