Petite

AST ( American Staffordshire Terrier ) 39.dio

Recommended Posts

Interesuje me sta ostali clanovi misle o greskama iz standarda. Nabrojane su sledece greske:

• Dudley nose.

• Undershot or overshot mouth.

• Light eyes.

• Pink eyelids.

• Tail too long or badly carried.

Definitvino se neke od ovih vise uzimaju za zlo od nekih drugih. Recimo svetlije oko, skoro svi plavi psi imaju svetlije oko, takodje imaju i nosnu pecurku koja nije crna, pa ispada da iako se plava boja ne navodi kao nepozeljna da zbog ove 2 mane nije bas najsrecnija. Ja licno ne volim plavce, ali su sve popularniji u poslednje vreme.

On 11/10/2017 at 3:48 PM, pippo82 said:

Interesuje me sta ostali clanovi misle o greskama iz standarda. Nabrojane su sledece greske:

• Dudley nose.

• Light eyes.

• Pink eyelids.

Definitvino se neke od ovih vise uzimaju za zlo od nekih drugih. Recimo svetlije oko, skoro svi plavi psi imaju svetlije oko, takodje imaju i nosnu pecurku koja nije crna, pa ispada da iako se plava boja ne navodi kao nepozeljna da zbog ove 2 mane nije bas najsrecnija. Ja licno ne volim plavce, ali su sve popularniji u poslednje vreme.

ne vidim vezu popularnosti boje sa standardom. Plavi astovi se prodaju zbog svoje atraktivnosti , redji su, ali svima je poznato da su slabijeg zdravlja generalno.

mozda navika, ali meni je sve to na mestu. Prva greska osim izgleda, nos koji nije pigmentisan,utice i na zdravlje, veca je zastita od sunca  sa crnim pigmentisanim nosem i izbegavanje cak i kancera.

Oko ociju necu ni da diskutujem, meni je to zaista bitno, mada se ponekad tolerise. To nisu diskvalifikajuce mane, pa ako zelite plavog amstafa, sa srecom, ja ne bih.

On 11/24/2017 at 9:11 PM, montoya said:

Sta mislite da li je vreme da se lepi ovo crno uvo? Sky je zenka i ima 3 meseca...

83dKH.png

UE1s9.png

Lepi oba da bi ih jednako drzao

On 11/25/2017 at 21:33, olikan said:

ne vidim vezu popularnosti boje sa standardom. Plavi astovi se prodaju zbog svoje atraktivnosti , redji su, ali svima je poznato da su slabijeg zdravlja generalno.

mozda navika, ali meni je sve to na mestu. Prva greska osim izgleda, nos koji nije pigmentisan,utice i na zdravlje, veca je zastita od sunca  sa crnim pigmentisanim nosem i izbegavanje cak i kancera.

Oko ociju necu ni da diskutujem, meni je to zaista bitno, mada se ponekad tolerise. To nisu diskvalifikajuce mane, pa ako zelite plavog amstafa, sa srecom, ja ne bih.

Ne bih ni ja uzeo, ali sve ih je vise. Cak se moze reci da i nisu vise tako retki. Nisam znao za slabije zdravlje, ali ni fizicki mi se ne svidjaju (zbog svetlijeg oka i nosne pecurke koja nije crna).

2 hours ago, montoya said:

Probao veceras, imao sam neku lepljivu traku za fiksiranje zavoja, nema sanse odmah se odlepi... Moracu nesto drugo da probam...

Pitaj nekog. Moj je imao secene usi i fishbajne posle.

10 hours ago, pippo82 said:

Ne bih ni ja uzeo, ali sve ih je vise. Cak se moze reci da i nisu vise tako retki. Nisam znao za slabije zdravlje, ali ni fizicki mi se ne svidjaju (zbog svetlijeg oka i nosne pecurke koja nije crna).

Itekako slabijeg zdravlja. Nije to nedostatak kod svih plavih amstaffa.

https://www.google.rs/search?q=blue+american+staffordshire+terrier+pictures&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiejp-s8N_XAhUMDJoKHeGgC-UQ7AkIRg&biw=1366&bih=637

Nisam primetio da ih ima puno, ozbiljni odgajivaci nemaju takve.

8 hours ago, olikan said:

Nisam primetio da ih ima puno, ozbiljni odgajivaci nemaju takve.

Na fejsu na nekoliko grupa sam video dosta plavaca izbacuju. Meni sama cinjenica da neko planira leglo po boji mi deluje jako neozbiljno. 

8 hours ago, pippo82 said:

Na fejsu na nekoliko grupa sam video dosta plavaca izbacuju. Meni sama cinjenica da neko planira leglo po boji mi deluje jako neozbiljno. 

Obrati paznju na rec ozbiljni. Koji je plavi popedio na svetskoj,evropskoj, americkoj izlozbi? A svako prema svojoj savesti i ukusu

16 hours ago, olikan said:

Obrati paznju na rec ozbiljni. Koji je plavi popedio na svetskoj,evropskoj, americkoj izlozbi? A svako prema svojoj savesti i ukusu

Jasno mi je sta si mislio, nema ih naravno. 

Ljudi koji ste  iz Beograda, JEL STE PLATILI TAKSU ONU STARU. Ja jos nisam, pisao neku molbu, ali ubise kamate i mrka kapa.Dao sam 5000 da ih zavaram, nista/imao sam asta

Sky i njena omeiljena mesta za boravak u nasoj vulkanizerskoj radnji... Muku i dalje mucimo sa usima, cini mi se sto ih vise lepim to ih ona vise podize... Da li su ovo dobro zalepljene usi... Ne zelimo da ih seckamo 1f642.png:) Cak sam prestao i kalcijum da joj dodajem...

758ES.png

E6BPj.png

S4OgG.png

6 hours ago, montoya said:

Sky i njena omeiljena mesta za boravak u nasoj vulkanizerskoj radnji... Muku i dalje mucimo sa usima, cini mi se sto ih vise lepim to ih ona vise podize... Da li su ovo dobro zalepljene usi... Ne zelimo da ih seckamo 1f642.png:) Cak sam prestao i kalcijum da joj dodajem...

758ES.png

E6BPj.png

S4OgG.png

Nisu.Daj ljudima koji znaju. I zasto ne seces?

Daj joj alge za pignment. Oko ociju jako slab.

Dobija alge, svakog dana po 4 tabletice, nasao sam neke Sanal Holandske ovde, pre njih je dobijala one trixi u prahu. Kada bi znao ko ume da zalepi u Jagodini rado bih je odveo, inace i ja lepim kao na ovom drugom snimku ali ovo stene ima mekane usi, njene su nekeko tvrdje i slabo ih obara.... Da li zbog cal de phosa, u glavnom prekinuo sam da joj dodajem kalcijum da vidim sta ce biti sa usima... Ja licno ne bih da joj secem, sta znam... Dopadaju mi se i kada lepo prelome usi...

veruj kod nekih ne pomaze.

budi uporan sa algama. usi mogu da se seku i kasnije ako ne ispadne dobro. nista od trixija, bolje su alge za macke, jace.

pozdrav

Hvala druze, naravno  cini mi se da su i do sada pomogle jer na levom oku nije imala gotovo ni malo pigmenta pa je malo popunila...

On 11/10/2017 at 3:48 PM, pippo82 said:

• Dudley nose.

• Light eyes.

• Pink eyelids.

Nisam sto godina pisao po forumu al za ovo sam morao da se ukljucim,svaka ti cast post kao da sam ga ja pisao. Plavi stafordi su devijacija crne boje i definitivno uticu lose na rasu.

Predgtiz i podgiz su najteza mana i u opste se ne tolerisu,dok se svetle oci skoro pa potpunu tolerisu,pogotovo se moze cuti recenica,ok je ako boja oka prati boju dlake,

sto je potpuno pogresno. I jos jedna mana sa spiska koja se ne dovoljno sankcionise je los rep i lose nosen rep sto je i dovelo do toga da svaki drugi ili treci staford

ima probleme sa repom najcesce sa nosenjem istog.