Petite

AST ( American Staffordshire Terrier ) 39.dio

103 posts in this topic

Super je sto si se opredelila za ovu rasu. Verujem da ces uzivati u njoj. Najbolje bi bilo da predstavis svog psa u nekoj formi koja bi otprilike ovako izgledala:

ime psa:   / ostenjen:

otac:  /   majka:

odgajivac:

Pa onda nekih par slika, pa tako dalje pa tako dalje. Pa nam kazes neke planove, neke tvoje imresije u vezi rase itd. Pa normalno ako te nesto zanima postavis neko pitanje itd. itd.

Ovako je to tvoje predstavljanje skroz nedoreceno, niti slike psa, niti neke informacije o psu. 

Dobrodosla i sve najbolj sa novim psom.

Pozdrav svima. Sljedeci tjedan postajem vlasnik ove prekrasne pasmine. Vidim da ovdje ima vec podosta dijelova o njima, pa sam odlucio tu postaviti pitanjce, I za ubuduce, nadam se da cu moci racunati na vas.

Naime, stene ce imati 3 mjeseca. Vec je socijaliziran na druge pse i prosao je test karaktera Ono sto mene zanima je oprema za vani, da li bi bilo bolje da uzmem oprsnicu (citao sam da su ugodnije od ogrlice) odmah u startu ili da pocnem s ogrlicom, pa kasnije da mu stavim oprsnicu? Snazni su psi, ali kad ga netko od drugih clanova familije bude setao, ne bi zelio da dodje do kakve neugodne situacije, pa da pas povuce malo jace ili nesto u tome stilu? Isto tako sam procitao da je ogrlica dobra po pitanju toga da nauci da bude uvijek uz vlasnika, kad ga zategne oko vrata i dok ne shvati i ne nauci da ne smije sam nigdje tako reagirat.

Unaprijed se zahvaljujem

Lijep pozdrav svima.

Predstavljam svog drugara i cuvara, vjernog i odanog Koryja :D

Dobio sam ga kada je imao 9 mjeseci, ima sve papire al ne znam napamet detalje, drug je radio sa njim, nikakvih problema nisam imao, nastavio raditi sa njim.

Sada ima Godinu i 9 mjeseci.

Sto se rase tice, ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan. Iz mog iskustva od godinu dana, veoma je vjeran i odan, poslusan i inteligentan, brzo uci.

Radim sa njim svaki dan sat vremena, pustam ga oko pola sata da trci i njusi posle radimo bacanje i donosenje stvari i tipa sakrijem mu nesto pa da nadje, za svaku naucenu stvar i poslusnost ga nagradim krekerima il ako ne slusa zagalamim i na FUJ rijetko kad ponavlja. Jednom nedeljno idemo na neko duze hodanje preko 4 sata i 15 kilometara.

Hranim ga Happy dog hranom selektovano po tezini i starosti. Ubacim meso(pilece đigerice, srcad....) kosti. Vazda ima gumu u boxu da se zanima i jaca zubi.

Toliko od mene za prvi put.

KORI.jpg

KORI 2.jpg