Petite

American Pit Bull Terrier -APBT - 24.dio

Recommended Posts

Mozes lepiti bez problema mlad je, samo lepi da stoje tako kakav oblik zelis, imas na yt tutorijale samo trazi za neku rasu koja drzi usi preklopljeno tipa prese(mada kod njih ce ti verovatno izbaciti lepljenje kupiranih usiju,kao i kod dobermana), rotvajlera itd 

On 11/22/2017 at 11:23 AM, Red Army said:

Ajde ovako da formulisem pitanje ...da li hemija utice na osnovu pita tj gejm.,da li se tako moze to posmatrati.

Zar ti treba odg na to, ne mislim nista lose samo mislim da je to sasvim logicno ako razmislis malo sta je ta "hemija" ustvari zar ne? "hemija" kao i kod ljudi utice na trening i samo trening, oporavljanje posle treninga i sve vezano za pripremu, da ne trpe tetive kod pasa koje su na hemiji se bas ne bih slozio sa jokeom jer kao i covek dobices vise energije vise snage od "hemije" ali to ne znaci da se telo ne trosi, vec samo bolje podnosis to. Pas bez gejma ce uvek biti pas bez gejma sta god mu davali u "dupe" (y)

On 11/21/2017 at 8:03 PM, Mastin1 said:

Gresis,jer postoje preparati koji uticu i na psihu.ali isto tako mnogi pitovi staju upravo zbog umora i pregrejanosti a pod preparatima idu preko realnih mogucnosti i na taj nacin prirodno izdrzljiviji pas ispada losiji i onda losiji psi idu u priplod a to je pogubno za rasu. Za neku deceniju najbolji ce biti oni koji koriste 'najbolji' preparat.a istinski gejm i fizičke sposobnosti bice izgubljene.

Ako mislimo na iste preparate koji uticu na psihu, onda cisto sumnjam da oni deluju isto na pse kao sto deluju na ljude za koje su na prvom mestu i pravljeni ili? voleo bih ako bi mogao da napises koji to preparati uticu na psihu psa po tebi? 

17 hours ago, AlexSW said:

Zar ti treba odg na to, ne mislim nista lose samo mislim da je to sasvim logicno ako razmislis malo sta je ta "hemija" ustvari zar ne? "hemija" kao i kod ljudi utice na trening i samo trening, oporavljanje posle treninga i sve vezano za pripremu, da ne trpe tetive kod pasa koje su na hemiji se bas ne bih slozio sa jokeom jer kao i covek dobices vise energije vise snage od "hemije" ali to ne znaci da se telo ne trosi, vec samo bolje podnosis to. Pas bez gejma ce uvek biti pas bez gejma sta god mu davali u "dupe" (y)

Pa bitno je u selekciji ,jer tako nagonski losiji pas moze da ode u selekciju,tj postoji mogucnost .Komparacija sa ljudima nema dodirnih tacaka,jer sport kod ljudi je stvar rezultata a ne selekcije.Ne mogu pisati otvoreno zbog pravila foruma .

Edited by Red Army

21 hours ago, Passion Seeker said:

Poceo sam da hranim pita sa mesom,najcesce batacima I junetinom. Ubacim mu I palente I pirinca sa nekim povrcem. Pas je napredivao kroz nedelju dana..nikad vise granule.

raw ishrana je mnogo bolja od granula kada je pravilno balansirana, ubaci neku sliku ako imas pre i posle 

On 12/15/2017 at 11:04 AM, Passion Seeker said:

Jede najcesce tri krilca I dva velika bataka uz palentu ili pirinac. Dodam I malo persuna I maslinovog ulja. Ako nadjem odgovarajuce slike kacim kasnije.

Mozda bi trebalo jos malo to da prosaras slabo ima tu nekih vitamina, minerala. Dodaj slobodno sargarepu, jaje, neke organe (dzigerica, srce itd), jabuku, brokoli. Imas dosta o tome na netu pa pogledaj malo. 

Napukla šapa ili koža ? Verovatno koža ?

našem bivšem komšiji   Maksu (AST) , odselio se,  su prošle zime morali da navlače obuću jer su mu šape bile izranjavljene od soli prosipane protiv zaleđivanja , mazali su mu nekom kremom šape.

4 hours ago, MaraDanic said:

Da li je moguce da sapa napukne od hladnoce i da krvari..? Znam da su pitovi osetljivi na hladnocu ali prva 0 i da se desi? 

Moguće da se posekla šapa o led ili neko staklo, metal ....

Dešavalo nam se, sporo zarasta, mi smo koristili kantarionoovo ulje i povijanje preko neke čarape i zavoja.

Hoce da popuca tako sapa zimi i kada se sole ulice.  

Ima po petshopovima preparata za sape da se namaze, odnosno naprska pre nego sto izadje napolje. Takodje imaju i to mislim nije vise nesto ni posebno skupa onih neopren cipelica za sape. Pa mozda nabaviti jednu, dve odgovarajuće velicine za slucaj kada se povredi bilo kako jastuce na sapama.  Mozete i bebecu carapicu a moze da se u "domacoj radinosti" napravi cipelica, tako sto se na stopalo carapice prisiju one kozne ili skaj ili moze neopren zakrpe za rukave. Carapica sama dugo ne izdrzi, pocepa se. 

Ima i "melem" iz domace radinosti za sape popucale na zimskom terenu - obicna svinjska mast. I ako polize, nesto ce ostati a nece se potrovati nekim spec kremama. Ja tako radim, kada izlazim na prednji ulaz gde kretnka stazu iz baste na ulicu. Pre no sto izadjem namazem im mascu sape, kad se vratimo operem, osusim i ponovo namazem. 

On 12.12.2017. at 23:13, AlexSW said:

Ako mislimo na iste preparate koji uticu na psihu, onda cisto sumnjam da oni deluju isto na pse kao sto deluju na ljude za koje su na prvom mestu i pravljeni ili? voleo bih ako bi mogao da napises koji to preparati uticu na psihu psa po tebi? 

Ne razumem se u preparate ali kad pojedini od ljudi naprave neustrasive zveri na kraće vreme zašto ne bi mogli i od pasa.

A sta treba da bude???? Naravno da je ljubimac...i divnog je ksaraktera..ja sam cak negde procitala da se zbog netolerancije na nisks temp i izostanka laveza preorucuje za drzanje u kuci