Petite

American Pit Bull Terrier -APBT - 24.dio

1321 posts in this topic

Pozdrav svim clanovima foruma.U posljednje vrijeme sam se dosta zainteresovao za ovu rasu,prelistao sam par prethodnih djelova ove teme,i zelio bih da jos vise naucim o pitovima pa bih bio zahvalan nekome ukoliko bi mogao da postavi ovdje ili posalje preko pp link za skidanje knjige ''Na raskrscu istine''.Jos jednom veliki pozdrava svim ljubiteljima ove rase.

Neodgovorno vlasništvo bez imalo sumnje.

Je li to čistokrvni ampt ili neki mješanac, čiji uzgoj, koja je pozadinska priča?

Tipican los primer vlasnika ako je stvarni pit u pitanju, zao mi je zene jer ona od 96 godina nije imala nikakve sanse da se odbrani..Isto mi je tuzno kad gledam ove komentare svaki drugi je kako su to najkrvolocniji psi da ih treba zabraniti i slicno..Jedna od stvari koja se meni desila od kad imam cistokrvne pitove je da svako i uvek moze da mi udje u dvoriste da ih mazi da se igra sa njima od jako male dece pa na dalje, i ja sam nekako miran zivim na selu cesto komsije dolaze i nezgodno je kad imas ujedljive pse..Par puta sam u setnji namerno prilazio ljudima koji su govorili to je pit bull preklace me nemoj prilaziti, ja pridjem pas skoci da njega da se mazi i onda im ja objasnim neke stvari, bar sam ovaj deo ljudi oko mene malo razuverio..

evo ovde ima malo više:

http://www.blic.rs/vesti/hronika/horor-kakav-se-ne-pamti-krvolocni-pitbul-izujedao-staricu-jer-ga-je-tukla-stapom-kada/mf2sp59

Kako može da se kaže "tipičan primer..." ili "neodgovorno vlasništvo..." kad u članku nema 3 poštene rečenice. Dakle podataka ništa, ali se odmah kao "vidi" da je to nešto tipično ili da je neko bio neodgovoran...

I kakve uopšte veze ima jer čistokrvni ili nije? 

Starici i svim akterima nema. Ali za samu pasminu ima. Jer pitovi su pasmina koja ne bi trebala ići na ljude, a više puta je već dokazano kad razne mješančine urade nešto loše da se to pripisuje pitovima.

Posted (edited)

Postavljala sam na drugu temu, povodom stafbulica,ali trebalo bi da vazi i ovde, objasnjenje od 3´49

Stafbulice pa i pitice, naravno vaspitane, socijalizovane, super poslusnost obucene, ovde kod mene vrlo cesto koriste kao psice za edukaciju klinaca u skolama i obdanistima, jer im je tu pouzdanost da im nije dato, predispozicijama da idu na ljude, nego na pse, koja itekako olaksava upotrebu kao terapijskog psa upravo daje priroda one istorijske selekcije, od koje se ja naravno ogradjujem osudjujem, itd. ali jedan od plodova te selekcije je bilo upravo to. 

Hocu da kazem to da i drzava i razne institucije poput spasilaca i vatrogasaca u edukaciji dece maksimalno podrzavaju te lekcije sa psima u skolama, a vrvi na njima od pitolikih., tj. ex rasa pravljenih za borbe.

Drugi clanak je jos vise senzacion, okazion, samo danas u vasem gradu, hajde malo da se prestrasimo, ju, ju, ju ali ono sto mene uvek zaista prestrasi,

jeza me hvata jesto to koliko lako svaka susa, da ne kazem budala moze da nabavi bilo kog psa bilo koje rase koji evidentno ne da nije za tog coveka, nego bi trebalo da bezi odgajivac od tog coveka kao djavo od krsta.  

Gde i od koga je uopste nabavila za ovakve uslove, pride jos da joj kao cuva dvoriste dva pitbula? 

p.s. senior u kuci podrazumeva i neka nova pravila i tehnicke mere kako bi se star covek koji vise mentalno ni fizicki nije kadar da se orijentise u nekim situacijama zastitio jer ne moze vise sam. Nema to nikakve veze sa bogatskom, obrazovanjem ili nemastinom. To se znalo vekovima sta i kako, kojim poslicima se najstarija generacija bavi, u koja dvorista na imanju zalazi, medju koje zivotinje. 

Edited by Tuncay

Pit bull show Srbija, deseti po redu biće održan od 12. do 13. avgusta ove godine.

Mesto i više detalja objavićemo na vreme.

Dobrodošle su sve rase pasa, mešanci koji vole rad, i ljudi dobre volje!

On 4/16/2017 at 10:09, zmanic said:

Pit bull show Srbija, deseti po redu biće održan od 12. do 13. avgusta ove godine.

Mesto i više detalja objavićemo na vreme.

Dobrodošle su sve rase pasa, mešanci koji vole rad, i ljudi dobre volje!

Bravo,ja podrzavam uvek vase takmicenje!Po zakonu nije tradicionalno takmicenje pitova,ali vi ste nasli malo drugacije takmicenje koje jeste po zakonu i svaka vam cast!Ja imam nekog mesanca pita koj je dobar strasno i za cuvanje dvorista sad sa 10 meseci i za pitovske namene,nije mi za vase takmicenje dobar posto ne sme da preskace moju ogradu,ali dovescu ga cisto da se vidi kako reaguje dobro na druge pitove!

Dovesku ga na APBT takmicenje,nek snime kamere kako mali reaguje na druge pse i na ljude!

4 hours ago, Pako31 said:

Dovesku ga na APBT takmicenje,nek snime kamere kako mali reaguje na druge pse i na ljude!

Nema reakcije na pse i na ljude !!!

TO SE NE BODUJE NA APBT SHOW ! SVAKO IZAZIVANJE PASA JE STROGO ZABRAJENO! 

SVI učesnici i posmatrači moraji da se ponašaju u skladu sa zakonom,  da vlasnici imaju validne potvrde o vakcinaciji i čipovanju a psi imaju korpe ili da su u kavezu, osim kad nastupaju.

PS

Lep pas, verovatno ima Am. buldoga u sebi. To se slaže sa zaštitničkim nagonom.

Mada, bi za takmičenje trebalo da se utegne spusti bar 6-7 kg.

@Pako31 vecina muzjaka pitova reaguje na druge pse, ne ceni se to kroz istoriju nego kako ce se snaci u ringu, tako da nema potrebe da toliko to naglasavas neces izazvati ikakvo divljenje, vec ces biti zamoljen da sklonis psa sa strane ili ga zatvoris u kola/kavez

Sad će Pako napisati još 19 uzastopnih kratkih postova. (rock)

@pako31 - za promenu procitajte pravila foruma i pocnite da ih postujete. Ne pisite nove postove sa po jednom recenicom i vodite racuna o tome sta propagirate. Vec ste banovani na mesec dana. Sledeci ban znaci trajno udaljavanje sa foruma

timon

On 4/19/2017 at 6:33, zmanic said:

Nema reakcije na pse i na ljude !!!

TO SE NE BODUJE NA APBT SHOW ! SVAKO IZAZIVANJE PASA JE STROGO ZABRAJENO! 

SVI učesnici i posmatrači moraji da se ponašaju u skladu sa zakonom,  da vlasnici imaju validne potvrde o vakcinaciji i čipovanju a psi imaju korpe ili da su u kavezu, osim kad nastupaju.

PS

Lep pas, verovatno ima Am. buldoga u sebi. To se slaže sa zaštitničkim nagonom.

Mada, bi za takmičenje trebalo da se utegne spusti bar 6-7 kg.

Hvala :D Da to je polu buldog polu pit,tacnije otac americki buldog majka pit 36,6 kg na slici bez ikakvog treninga.Ne moze da skace u vis,jedva smo zalecili zadnju nogu i sad je dobro.Ima samo 10 meseci na slici tj sad.Nije tako debeo evo ti iz drugog ugla.Mozda 3-4 kg da skine ne treba vise.I naravno pas nije setan skoro 3 meseca ,jedva smo nogu zalecili i sad skace sam iako ne treba al ne mogu da ga sprecim posto je pusten u dvoristu,sad je dobro.

19aee71bcfb0.jpg

On 4/19/2017 at 23:27, timon said:

@pako31 - za promenu procitajte pravila foruma i pocnite da ih postujete. Ne pisite nove postove sa po jednom recenicom i vodite racuna o tome sta propagirate. Vec ste banovani na mesec dana. Sledeci ban znaci trajno udaljavanje sa foruma

timon

Nemam nameri da krsim nikakva pravila,nego razmisljam kako se u izlozbenom ringu recimo kod sarplaninaca na specijalkama i boljim izlozbama okrenu psi jedan prema drugom pa se gleda reakcija?Naravno na razdaljini psi se ne dodiruju.Pozeljnim se smatralo da psi odreaguju jedan na drugog na povodcu.Bar tako je bilo nekad dok sam isao na izlozbe da gledam pse,ne znam sad mozda vise nije tako.Mozda ni za pitove vise nije tako ,ne znam ali nisam rekao nista sto je protiv zakona bar u Srbiji,za pravila foruma sam mozda opet nesto lose rekao,nema veze banujte me ako je to za trajni ban onda trajno!