Dom

NOP - 16.deo

Recommended Posts

Ok. ali ko bi o tome da ti pise, kad nema ni 0,001% ljudi u nemacku koji nesto o tome znaju ???!!! Ukljucujuci i mene, ko inace mnogo sta zna. Ili drugacije, to moze samo neko da zna ko ima pristup celokupnoj Arhivi DD-a, od samog pocetka, pre vise od 100 god. pa do danas.

1 hour ago, Od Abaje said:

Takodje podrzavam zalaganje gospodina Zubanovica. Dosta cesto sam u proteklo vreme navracao na ovu temu, ali sva desavanja se jesu preselila na Facebook, i to ne samo na ovoj temi, vec na svim. 

Doduse najkonstruktivnije postove sam bas ovde citao. (Verovali ili ne i pored prepirki, bilo ih je ohohoj )

I zahvalio bih se gospodinu Zubanovicu na vremenu koje odvoji i pored svih obaveza koje verovatno ima i sto puta ispricanih stvari, uvek nadje vremena da odgovori na neka pitanja. 

Moje neko vidjenje stvari za buducnost je da ce se dosta stvari do Marta 2019 promeniti. Sve je vise kucica, ne samo ove rase, a sve je manje Lovaca. Hiperprodukcija kod neafirmisanih, onih sto zele brz kes da zarade ce polako prestajati.

Molim lepo. A za ostalo: "Iz tvojih usta u Bozije usi".

Na slici, jedan od mozda 40 000+ DD-a u srbiji i nemackoj... Pitanje za "Pesnika": Sta je ovde i ovom losom fotografijom hteo da kaze?

Jaka cena je relativna i zavisi iskljucivo od volje i/ili mogucnosti jednog "Zaludjenika" da je plati.

...i zuta kuca u pozadini je takodje relativno lepa. (clap)

On 1/6/2017 at 0:14 PM, ZUBAN said:

Aktuelna raspravka u nemackoj, kod DD-a je cinjenica da se sve vise gubi Geneticka raznolikost. Naime, od 66 Majcinskih Linija, na kojima je DD osnovan, danas imamo samo jos 32, koje su u uzgoju jos prisutne, sa tendencijom u opadanju ML-Majcinskih Linija. Glavni uzrok tog "trenda" su "lepota" i "takmicenje", koji zvanicno, navodno,  nemaju bas bas prioritet u uzgoju, ali zarad potraznje, posebno inostranih kupaca, uzgoj DD-a ide bas u tom pravcu. Ishod toga, ukoliko se ne uradi nesto u maticnoj zemlji, po pitanju ocuvanja "geneticke-raznolikosti", svima je , manje ili vise, poznat kod drugih rasa. ...

ovo je interesantno, jer i sam primecujem, da su manje bradati, manje kosati, manje ostri, pa i da dizu nogu kad poentiraju, pa kad razmisljam, polako mi s priblazavaju nkd....dobro, ja volim nkd, samo zasto sto su manje ostri, ali ako su moja zapazanja tacna, onda da se  te rase ili priblizavaju, ili ja gubim vid..svali drugi koji vidim ima kracu dlaku

Von Willebrandova bolest (vWD) je najčešća nasljedna bolest zgrušavanja krvi kod pasa i ljudi. vWD formira se zbog djelomične ili potpune odsutnosti, disfunkcije ili zbog strukturne anomalije von Willebrand faktora (vWF). vWF je multimerni glikoprotein koji igra važnu ulogu u hemostaze, odgovoru na oštećenja krvnih žila i krvarenje. Protein vWF pomaže kod adhezije trombocita na mjesta ozljede krvne žile, promovira agregaciju trombocita i stabilizira faktor zgrušavanja VIII (FVIII). Tipični klinički znakovi vWD su: pojava produljenog krvarenja na mjestima manjih kožnih rana i uboda, spontano krvarenja sluznice (sluznica nosne šupljine, sluznica probavnog trakta, sluznica usne šupljine), postoperativno krvarenje, krvarenja nakon tjelesnih ozljeda ... Unatoč važnosti vWF u zgrušavanju krvi djelomična ili potpuna odsutnost vWF u krvi nije uvijek smrtonosna, također vWD bolest može proći nezapaženo godinama. Kod bolesnih životinja pojavljuju se različite stupnje krvarenja jer je vWD genetski i klinički heterogena bolest. Kod pasa pojavljuju se tri vrste von Willebrandove bolesti, koje na temelju kvantitativnih i kvalitativnih svojstava vWF podijeljemo u tip I (djelomična odsutnost vWF), tip II (nefunkcionalan vWF) i tip III (potpuna odsutnost vWF). Za svaki tip vWD su odgovorne različite mutacije gena

VetLab Beograd, rade taj test i kosta 85 eura.

Ne reklamiram... samo okvirno postavljam cenu

Analiza se radi partnerskoj laboratoriji u Nemačkoj uz pomoć PCR metode. Radi se genetsko testiranje na prisustvo/odsustvo gena koji je razlog postojanja ovog oboljenja kod pasa.

Preko Synlab laboratorije rade uzorke u Laboklinu.

Matematika losa, ali je za to "veroispovest" odlicna... Ocenska lista koja je obisla svet 5aa7b3ec2b23a_FalsifikatMiki.jpg.8e287e7a9b7bd36390dcd83f8b523954.jpg

Ispiti VJP i HZP, za koje niko nezna da su se ikad i gde odrzali. Do duse, imalismo to crno na belo jos 2010., 2011., 2012., ...  Dokaz

da ljudska halapljivost nezna za granice, na Obraz, iole Postenje,Cast, Kolegijalnost itd. sam odavno prestao da mislim. "Eminentni

Sudija", koji je sudio na Svetskoj Izlozbi Pasa u Lajpcigu, cije jesudjenje "Kratkodlakih Nemaca" uzrujalo siroku javnost u nemacku,

Potpisuje/Overava i "Blanko-Cekove" po zelji i narudzbini.

Pošto ovde diskusiju prati više ljudi iz oba kluba.
Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni ko to tačno dolazi da održi ispit na terenima našeg LU, odnosno našeg KD "Obedska bara" i to najavljeno 15.4.2018.? Zvao me Goran iz Beograda (Graf) da mi javi da su našli nekog u Brestaču. A isto tako sam dobio poziv od Baneta da je Vladica dogovorio sa ljudima iz Brestača teren gde će suditi nemačke sudije.
E sad, meni nisu uspeli iz Brestača da pojasne ko i kada dolazi. Ko su jedni, a ko drugi.
Dok se to ne razjasni, predlog o bilo kakvoj manifestaciji na našim terenima se neće uzeti u razmatranje na Skupštini.
Zahvaljujem.

On 20.3.2018. at 22:36, NeLe001 said:

Pošto ovde diskusiju prati više ljudi iz oba kluba.
Da li bi neko bio ljubazan da mi objasni ko to tačno dolazi da održi ispit na terenima našeg LU, odnosno našeg KD "Obedska bara" i to najavljeno 15.4.2018.? Zvao me Goran iz Beograda (Graf) da mi javi da su našli nekog u Brestaču. A isto tako sam dobio poziv od Baneta da je Vladica dogovorio sa ljudima iz Brestača teren gde će suditi nemačke sudije.
E sad, meni nisu uspeli iz Brestača da pojasne ko i kada dolazi. Ko su jedni, a ko drugi.
Dok se to ne razjasni, predlog o bilo kakvoj manifestaciji na našim terenima se neće uzeti u razmatranje na Skupštini.
Zahvaljujem.

Kakve veze imao ko je ko, ako ti dostavi potrebnu dokumentaciju? 

On 4/26/2018 at 8:06 AM, aleksandrovacka012 said:

Kakve veze imao ko je ko, ako ti dostavi potrebnu dokumentaciju? 

Naravno da ima veze.
Logično je da hoću/emo da znamo ko to želi da organizuje nešto na našim terenima. To oko dokumentacije nije uopšte upitno. To svakako mora.