Petite

Bull Terrier (FCI No. 11) 19. dio

967 posts in this topic

Ljudi, dajte neki izveštaj ili postavite neku sliku sa specijalke u Indjiji ako je neko bio.

11 hours ago, snatch said:

Ljudi, dajte neki izveštaj ili postavite neku sliku sa specijalke u Indjiji ako je neko bio.

https://www.facebook.com/terijerklub.indjij

Mada ja  smatram  ja je organizacija ovakvog dogadjaja   bila rana nuli , a o sudjenu bi se dalo diskutovati u poredjenju sa domacim sampionatom . Inace  bulova je bilo "stogod" izuzetnih primeraka 

14425420_1308227699210328_4151940916455127619_or.jpg

Big Beat Magic Color Antrakt aka  Becar  2 place Champion Class (r cac)

Otho je ispao bas lep bull .......

Nesto novo sto potice iz Krusevca bas kao i Otho... ja bih rekao jos korak dalje uz pomoc par drugara...Nebojse Smiljanica i Igora Radovanovica

15320408_1217578081621965_2064242516_n_z

15416040_1217577974955309_1965464966_n_z

Evo i majke steneta Bonnie and Clyde...inace kuja ostenjena kod mene.

14793928_1168134483232992_1268444336_n_z

P.S. Dajte ljudi aktivirajte se da ozivimo temu ide zima dosadno je :duel:(y)

Leonardia Hurry Up  aka Lucy 3 meseca

TEIRWGWYN TOP GUN x LEONARDIA GET ON TOP

lucy.jpg

Pozdrav svima

Da li se neko od vas susreo sa leukemijom, i kakva su vam iskustva?

Poštovani vlasnici bul terijera,

imamo štene bul terijera staro 7 meseci, mi smo porodica, ne odgajivači, štene držimo u kući i prvi put imamo ovu rasu. Naš pas se već neko vreme bori sa demodeksom, koji pod nadzorom veterinara tretiramo nekoliko puta dnevno Octaniseptom uz Advocate ampule (po uputstvu). Probali smo i sa Neks Gardom, ali nije bilo efekta. Taman kada se povuče crvenilo i normalizuje se dlaka na jednom mestu, bukne na drugom. Na par mesta na telu, prečnika otprilike 2 cm mu je dlaka skroz opala. Duž kičme se samo proredila i vidi se crvenilo. Čuli smo za Ivermectim, naš veterinar nije saglasan sa tim jer je pas mlad.

Drugi problem su uši koje su se podigle kada je pas imao 5 mesci, ali je pre par meseci jedno uvo ponovo palo. Negde pročitah da se to dešava u periodu menjanja zuba. Da li je tako? Da li treba bandžirati?

Pas se hranio do skoro Royal Caninom, sada kupujemo Taste of Nature granule koje dajemo u dva obroka. Kao treci obrok dobija ribu, juneća rebra, jaja, jogurt, uglavnom gledamo da povećamo unos proteina. Kao suplemente dobija ad kapi, kalcijum, Anima strath za jačanje imuniteta i Dermanorm za krzno.

On je veseo i druželjubiv pas, kako sa decom tako i sa ostalim psima, ali ljudi nas izbegavaju zbog tih crvenih pečata i sklanjaju svoje pse i stvarno više ne znamo kako da se toga rešimo. Imate li iskustva?

Unapred zahvalna!

@jovana1983 sto se usiju tice , desava se da " padnu " usi u vreme zamene zuba i bandaziranje svakako ne moze da skodi . bilo je vise puta ali evo jos jednom https://www.youtube.com/watch?v=Vm6XFf2WueQ . misljenja su podeljena da li sa savremenim granulatima uopste treba dodavati kalcijum , ja sam svojim psima davao . teze , mesnatije usi traze malo vise vremena i nekad malo pomoci .

sto se demodeksa tice vec radite sve sto treba , slusajte vetrinara ... jedino sto meni laicki pada na pamet je da probate sa nekim samponom poput malaseba http://www.vet-medic.com/cats-c67/skin-care-c97/dechra-malaseb-shampoo-250ml-p7393 ili dostupne zamene slicnog sastava drugog proizvodjaca da izbegnete bakterijske infekcije , gljivice i smirite kozu dok imunitet ne dodje na svoje . puno srece !