Petite

Bull Terrier (FCI No. 11) 19. dio

969 posts in this topic

" Postovani MODERATORE"  vreme je da neko kaze DOSTA. Bicu slobodan da Vas podsetim ,ovako javno , da su borbe pasa su u Republici Srbiji zakonom zabranjene.Kao i da Republika Srbija (kakva god da je ) jasno propisuje sta je dozvoljeno a sta ne :

Zakon o dobrobiti zivotinja ("Sl. glasnik RS", br. 41/2009)

- clan 7-

Zabranjeno je:

- stavka 9:  nahuškavati životinju na ljude ili druge životinje, osim u postupku obuke službenih životinja.

- stavka 12 : organizovati trke ( takmicenja )  životinja na način kojim se prevazilaze fizičke mogućnosti životinja i životinjama nanosi povreda, bol, patnja, strah i stres.

-stavka 22 : održavati borbe između životinja ili između životinja i ljudi, organizovati klađenje, kladiti se, kao i prisustvovati borbama životinja.

-stavka 20 : PROPAGIRATI aktivnosti koje su ovim zakonom zabranjene, osim ako se tim aktivnostima ukazuje na negativne posledice takvih radnji.

Bio sam slobodan citirati delove / stavke ZAKONA koji jasno ukazuju da se u ovoj temi od strane pojedinaca u vise navrata i vise nego transparentno propagiraju NEZAKONITE radnje. Vasim nemarom da procitate, azurirate i uklonite sta pojedici ovde pisu i Vase precutkivanje o krsenju zakona svedoci ili o Vasem nepoznavanju " sta se sme a sta ne" ili ste i Vi osoba koja propagira gorenavedene aktivnosti te samim time i Vi krsite zakon.

Zahtevam da postovi koji propagiraju gorenavedene aktivnosti  budu uklonjeni sa foruma kao i da opomenete autore -  iz prostog razloga jer krse zakon Republike Srbije.

U suprotnom me Vi terate da Vas kao i Balkan kinology forum prijavljujem nadleznim organima kao saucesnika u propagiranju ovakvih delatnosti.

Dusan Vulic

pročitati Pravila foruma

opcija 'prijavi post', postoji na ovom forumu iskoristite je, hvala

Edited by Petite

rasa nije pojam koji ja mogu da definisem , definisan je pre oko trista godina i podrazumeva skup jedinki koje imaju karakteristike koje se prenose npr. fizicke , u ponasanju  itd. . do toga dolazi selekcijom od strane ljudi a rase kao takve priznaju kluobovi i savezi , grupe gradjana uopsteno .

doprinosi raznolikosti utoliko da jedinke pit bull-a ne mogu da se objedine po karakteristikama , osim jedne koja je ilegalna npr. u engleskoj od 1835 , americi od 1867 , tako da nazalost jos uvek ne postoji klub ili asocijacija koja ima osnova da ga prizna kao rasu sto je po meni lose ( mada daleko od toga da znam dovoljno o pitovima , niti zelim da se mesam ) zato cak ni AKC kao klub " maticne " zemlje priznaje samo jedinke dobijene iz parenja vec registrovanih jedinki a to je manjina , vecina danasnjih pitova su zapravo mesanci sa americkim buldozima , ast-om , bulom i drugim psima .

ako pitate mene za misljenje zasto pit bul nije rasa ja mislim da nije jer ne prenosi dovoljno osobina i nije selekcioisan po vise osnova vec samo jednoj , sto ne cini rasu po danasnjoj definiciji vec eventualno tip psa unutar drugih rasa ili tip mesanca ... naravno vrlo je moguce da ce se u buducnosti pojaviti klub ili savez koji ce u svom statutu definisati da je rasa produkt iskljucivo  " rada " recimo i to ce resiti problem ... mada mislim da je veci problem imidz pasa nego sam pas i u promeni toga svim pitadzijama zelim puno srece i psima ali na zalost kod nas su i dalje " rad " za koji svi znamo da nije rad , lanci , boksovi i winner-i ono sto obican covek moze da vidi od rase a znam da pruzaju mnogo vise od toga . 

nadam se da je odgovor kompletan i ubuduce cu na sva pitanja odgovoriti na pp ili na temi o pit-u posto po mom misljenju uzgoj bul terijera i pit bula , kao ni istorija nemaju dodirnih tacaka i u ovom trenutku za mene ce to tako i ostati tako da necu da gusim temu , hvala na razumevanju .

rasa nije pojam koji ja mogu da definisem , definisan je pre oko trista godina i podrazumeva skup jedinki koje imaju karakteristike koje se prenose npr. fizicke , u ponasanju  itd. . do toga dolazi selekcijom od strane ljudi a rase kao takve priznaju kluobovi i savezi , grupe gradjana uopsteno .

doprinosi raznolikosti utoliko da jedinke pit bull-a ne mogu da se objedine po karakteristikama , osim jedne koja je ilegalna npr. u engleskoj od 1835 , americi od 1867 , tako da nazalost jos uvek ne postoji klub ili asocijacija koja ima osnova da ga prizna kao rasu sto je po meni lose ( mada daleko od toga da znam dovoljno o pitovima , niti zelim da se mesam ) zato cak ni AKC kao klub " maticne " zemlje priznaje samo jedinke dobijene iz parenja vec registrovanih jedinki a to je manjina , vecina danasnjih pitova su zapravo mesanci sa americkim buldozima , ast-om , bulom i drugim psima .

ako pitate mene za misljenje zasto pit bul nije rasa ja mislim da nije jer ne prenosi dovoljno osobina i nije selekcioisan po vise osnova vec samo jednoj , sto ne cini rasu po danasnjoj definiciji vec eventualno tip psa unutar drugih rasa ili tip mesanca ... naravno vrlo je moguce da ce se u buducnosti pojaviti klub ili savez koji ce u svom statutu definisati da je rasa produkt iskljucivo  " rada " recimo i to ce resiti problem ... mada mislim da je veci problem imidz pasa nego sam pas i u promeni toga svim pitadzijama zelim puno srece i psima ali na zalost kod nas su i dalje " rad " za koji svi znamo da nije rad , lanci , boksovi i winner-i ono sto obican covek moze da vidi od rase a znam da pruzaju mnogo vise od toga . 

nadam se da je odgovor kompletan i ubuduce cu na sva pitanja odgovoriti na pp ili na temi o pit-u posto po mom misljenju uzgoj bul terijera i pit bula , kao ni istorija nemaju dodirnih tacaka i u ovom trenutku za mene ce to tako i ostati tako da necu da gusim temu , hvala na razumevanju .

Rasa je skup životinja unutar neke vrste koje su međusobno sličnije od drugih životinja iste vrste.

Npr. vrsta je domaća mačka, a rase su perzijska, kartuzijska, sijamska i td.

Znači vidite da je rasa jednostavan pojam koji je lako objasniti jer je on od davno definiran, tako da nema potrebe da vi nešto definirate!

E vidite, pričate gluposti. Govorite o selekciji, ona je u pitova duga, u stvari duža je od većine drugih pasmina. Govorite o mješancima sa pitovima i to je naravno čista glupost. Vidite vi možete upariti jazavčara i EBT i pasminu prozvati niski bul terijer, osnovati neki svoj savez i te pse reklamirati ko bulove. E to rade razne organizacije koje priznaju pitove ko pasminu. Drugim riječima možete vi pisati šta hoćete, ali oni koji trebaju znati pedigree to i znaju. Oni koji žele čiste pitove će ih i držati i njih uopće ne dira pisanje po forumima. A što se tiče mješanaca koji su korišteni u pitovskim stvarima bilo je i tih slučajeva, ali o njima se otvoreno priča.

I opet činite grešku koja je tako uobičajena za vas izložbenjake. Čuj teorije, rasa nije rasa ako je ne prizna neki savez. Neki savez će priznati neku pasminu ako naše razlog za to. Drugim riječima sa biološkog staništa skupina životinja može biti pasmina, pa taman da je nitko ne prizna. Pasmina je skupina živo9tinja koje su međusobno slične i imaju određene karakteristike.

hvala tor-u na pojasnjenju , meni odgovara da me zli savezi " koriste " za vise ciljeve , da mi uzimaju pare i ne osecam potrebu da se bavim teorijama zavere i da od svoje rase pravim neku tajanstvenu nazovi rasu o kojoj samo par ljudi zna " istinu " bas suprotno ja bi voleo da o engleskom bulu mnogo siri krug ljudi zna i pedigree , bolesti , osobine , izgled , temperament i mislim da je to dobro za rasu 

i jos jedna sitnica posto sa moje tacke gledista , ako gresim ne sumnjam da cete me ispraviti , bul ima problema pored standarda , pored saveza , klubova , pravila rada , ugovora o prodaji , testova zdravlja u nekim zemljama ... sa druge strane pit zivi duze od vecine modernih rasa i ne podleze nicemu od navedenog za bull-a takoreci " oslobodjen " je pritisaka moderne kinologije i vi ocekujete da ja poverujem da skupina ljudi gaji rasu bez ikakve kontrole sa vecim uspehom od takodje skupine ljudi sa svim navedenim ? ja bi voleo da verujem da u tom slucaju pitove gaje samo izrazito savesni vlasnici , odgajivaci ali ne mogu , verujem da je kao i kod svake pasmine mnogo ljudi i mnogo razlicitih karaktera ali mislim da red , savezi , klubovi itd. ne moze da da gore rezultate .

naravno okosnica price je to sto izlozbe kostaju , pedigre kosta , testovi kostaju itd. i da rad u okvirima recimo FCI-a zahteva odredjena ulaganja ko zeli da ucestvuje u tome moze , ko ne zeli ne mora ali veterinarske usluge ili izgubljen pas iza koga stoji samo " savest " je neuporedivo vece vrednosti a svaka prica o ratovima protiv zle masinerije koja unistava rase tada ne pije vodu .

Edited by vuk.andrejic

pozeleo sam da zajedno uzivamo u ovim predivnim slikama.....

10731178_637475759705988_77754182038514510484952_637473743039523_573032549081730

397d73ca-e102-4ab2-a296-a6be0e0e6dd6_zps

mozda ove slike bolje od reci pokazuju zadovoljstvo onih koji dele zivot sa njima..........

za D&F i ostale

Postavili ste vrlo zanimljivo pitanje oko DNK analize EBT-a,ali ja imam malo drugačije viđenje kako bi mogle stvari da se poboljšaju.

... (radi preglednosti)

Seven

apsolutno potpisujem. stenci ce tada kostati zaista puno,pa nece svako ni moci da ih ima sto je korisno. Sigurno bi bilo i manje takvih pasa na ulici i resili bi se razni drugi problemi. Svako normalan ne moze a da se ne slozi sa ovim postom...

priznati su u 3 veoma velike organizacije koje postoje duze nego fci i od kojih je fci prepisao vecinu standarda (akc ukc i adba) niti su vecina danasnjih pitova mesanci,apsolutna greska.

ono sto ne znate je da adba cak i ima izlozbe gde se ocenjuje exterijer pasa,po standardu i gde se gleda i sprema psa (psi dolaze zategnuti). To sto akc priznaje samo pse dobijene iz parenja vec registrovanih jedinki je samo plus,upravo da se ne bi pario mesanac ebt-a sa ebt-om i taj pas dobije papire.

selekcionisan je samo po fizickim osobinama,a danasnji izlozbeni psi samo po eksterijernim,pa cak i to cesto protivno standardu. nije dobro ni jedno ni drugo,ali se ne moze reci da ebt ili bilo koja druga rasa nije rasa zbog tog. plus i psi koje pominjete su dosta utipljeni,te kad ga vidite nije da necete znati sta je to,samo cete videti da neki nisu anatomski korektni (rahiticne noge najcesci problem).

Za imidz se slazem,upravo to je i cilj one nase organizacije...

Sto se tice FCI i saveza kod nas a i u svetu. Ti savezi uzimaju izuzetno velike pare,te kad ih uzimaju,trebalo bi da imaju i neku odgovornost. Lako se vidi da su neke rase krenule transputnicama u zadnjih 50 god i trebalo bi povodom toga nesto da se uradi. Donesu zakon zabrane kupiranja pa svi izvode kupirane pse.  nadograde pravilnik da psi moraju biti vise u "izvornom" tipu,tj tipu za obavljanje delatnosti za koju su napravljeni pa se ni to nepostuje. Niko ne vrsi proveru sudija (pogotovo kod nas) i to sto je velik broj izlozbi namesten ili pristrasan. Ok je doneti zakon,problem je sto nema ko da ga sprovodi i kontrolise.

Bio sam slobodan citirati delove / stavke ZAKONA koji jasno ukazuju da se u ovoj temi od strane pojedinaca u vise navrata i vise nego transparentno propagiraju NEZAKONITE radnje. Vasim nemarom da procitate, azurirate i uklonite sta pojedici ovde pisu i Vase precutkivanje o krsenju zakona svedoci ili Vasem nepoznavanju " sta se sme a sta ne" ili ste i Vi osoba koja propagira gorenavedene aktivnosti te samim time i Vi krsite zakon.

Zahtevam da postovi koji propagiraju gorenavedene aktivnosti  budu uklonjeni sa foruma kao i da opomenete autore -  iz prostog razloga jer krse zakon Republike Srbije.

U suprotnom me Vi terate da Vas kao i Balkan kinology forum prijavljujem nadleznim organima kao saucesnika u propagiranju ovakvih delatnosti.

Dusan Vulic

Nisi procitao pravila dobro... tj nisi ih razumeo dobro. Propagiranje borbe je zabranjeno,ali takodje nije zabranjeno pricati o istoriji pasa i njihovom prvobitnom nastanku. svi bul+terijer psi su nastali prvobitno za to.

To sto je vuk andrejic pisao nije propagiranje borbi,nego istorijska cinjenica. To je i naglaseno u pravilima foruma,te procitaj jos jednom.

Evo ti i citat moderatora:

"Imajte na umu pravila. O borbama kroz istorijski prikaz mozete pisati, o borbama u danasnje vreme NE."

Ako si mislio na korisnika vuka andrejica koji je pisao koji post iznad,zaista gresis i covek nema veze sa tim. Ako si mislio na nesto drugo sto mi je promaklo,ja se izvinjavam ali ne mozes zameriti ni moderatorima kojih nema mnogo i koji nisu placeni za rad ovde,da moraju svaki dan da listaju bezbroj tema da vide da li neko nije prekrsio pravilo. Imas opciju prijavi post ako se ne varam,te mozes lako prijaviti post i olaksati posao moderatoru kome je to mozda promaklo. Do sada su uvek sankcionisali takve clanove i postove na drugoj temi... Pozz

Posted · Hidden by Petite, March 11, 2015 - off

Nisi procitao pravila dobro... tj nisi ih razumeo dobro. Propagiranje borbe je zabranjeno,ali takodje nije zabranjeno pricati o istoriji pasa i njihovom prvobitnom nastanku. svi bul+terijer psi su nastali prvobitno za to.

To sto je vuk andrejic pisao nije propagiranje borbi,nego istorijska cinjenica. To je i naglaseno u pravilima foruma,te procitaj jos jednom.

Evo ti i citat moderatora:

"Imajte na umu pravila. O borbama kroz istorijski prikaz mozete pisati, o borbama u danasnje vreme NE."

Ako si mislio na korisnika vuka andrejica koji je pisao koji post iznad,zaista gresis i covek nema veze sa tim. Ako si mislio na nesto drugo sto mi je promaklo,ja se izvinjavam ali ne mozes zameriti ni moderatorima kojih nema mnogo i koji nisu placeni za rad ovde,da moraju svaki dan da listaju bezbroj tema da vide da li neko nije prekrsio pravilo. Imas opciju prijavi post ako se ne varam,te mozes lako prijaviti post i olaksati posao moderatoru kome je to mozda promaklo. Do sada su uvek sankcionisali takve clanove i postove na drugoj temi... Pozz

To sto ti imas potrebu da glumis ovde nesto to je posebna prica.Kao sto sam ti vec rekao vise puta do sada.Da si iole procitao ko je sta pisao iz tvog "pitaskog" klana,copora,kako god  ne bi zurio da se pravis nesto sto definitivno nisi.A to si vise puta i dokazao.

Nemam nameru da ista prijavljujem inkognito ili u privatnim porukama. Za razliku od pojedinaca koji su jaaaaako glasni moderatoru samo kada su u pitanju privatne poruke.

Obzirom da si nekoliko puta ovde izjavio kako se bavis programiranjem te samim time i razumes u web, trebalo bi da znas kako i funkcionise zarada na ovakvim forumima.To je barem osnovna stvar. I za razliku od tebe neki od nas znaju detalje funkcionisanja ovog i slicnih foruma.

Sto se tice pokusaja da opravdas ko je sta pisao i ko je sta kako razumeo....ostavi to za neke druge koji ce postavljati pitanja. Zakon je po tim pitanjima vrlo jasan.Vrlo je transparentno ko je sta i kako pisao.

Sa moje tacke gledista cu biti vrlo tolerantan i nadasve dzentlmen pa cu dozvoliti gospodjici " gostu u Republici Srbiji"  jos dan-dva da preispita ko je i na koji nacin krsio pravila. Ne foruma vec zakona koji vlada u drzavi ciji si ti gradjanin i pod cije zakone spadaju svi koji zive i rade na teritoriji iste.

A takodje cu te podsetiti da je kazna predviđena za držanje ili šetanje pitbula  u Novom Sadu od 10.000 do 100.000. Po zakonu. I niko od "glasnih"  ovde nije glasniji zakona.Samo su pojedinci prevrsili svaku meru sa pametovanjem i pro******njem na ovoj temi i sada ce to malkice da im se obija o glavu.Nit' po babi nit' po stricevima vec po slovu ZAKONA.

Pročitati Pravila Foruma, opcija prijavi post postoji, iskoristite je 

Evo sta se desi svaki put kad netko dirne u zabranjenu temu, a ta nije borbe pasa nego zdravlje i zivotni vijek bull terijera. To je diranje u dzep uzgajivaca pasmine ciji stenci kostaju poprilicno.

Evo da ja objasnim kako web/google funkcionira.

BK je najposjeceniji forum o psima na podrucju bivse juge. Google prvo indeksira stranice sa vecim brojem posjeta koje sadrze relevantne pojmove. Znaci kad netko u pretrazivac ukuca bull terijer, prvo mu izlete rezultati sa BK. To znaci da ce neki buduci kupac procitati i sve ove rasprave o problemima bt-a, a ne samo vidjeti slike tipa "vidi ga kako je lijep u snijegu" i "vidi ga kako lijepo stoji u travi napudran".

Kad to procita potencijalni kupac, to znaci da bi uzgajivace mogao pitati neke stvari, a to povlaci gubitak znatne kolicine novaca jer su vecina stanceri koji ne rade nikakve testove, pare bez veze i jedino sto mogu pokazati je gomila bezvrijednih limenih pehara sa livadskih izlozbi kojih ima milijun po regiji (kapa do poda iznimkama kojih tu ima, bez obzira sto se s nekima ne slazem u pogledu standarda ali stvarno paze da pare kvalitetne jedinke)

Ja sam obozavatelj ove pasmine ali je ne drzim zbog gore navedenih stvari.

Ako zelite kupiti bull terijera, trazite od uzgajivaca sve zivo. Testove, raspitajte se za potomke pasa koje kupujete, nazovite ljude koji ih drze. Ako vam uzgajivac to nece dati, odite drugom. Zahebite pricu da treba kapariti stene prije okota. Stene treba vidjeti i izabrati ono koje vam pase po karakteru. Ako imate 1000 eura za stene, onda imate jos 200 za gorivo do bilo koje europske uzgajivacnice koja moze ispuniti vase uvjete. Tih 200 eura ce vam se isplatiti vec na prvom veterinarskom pregledu ukoliko pas bude imao problema. Ne gledajte titule sa livade ni bg i zg caciba jer su bezvrijedne. Cesto ih sude ljudi koji veze nemaju s pasminom i kupite ih za koju stotku. Ove sa livadskih natjecanja kupite sa litrom polukvalitetne brlje.

Eto toliko

Dusane u coporu zive psi, vukovi itd.

Ljudi ne!

Tu gdje sam ja, a vjerujem i tu gdje si ti postoji naziv za ljude koji prijete i vrijedaju i hrabri su preko internetskih foruma.

Takoder postoji i naziv za ljude koji zovu mamu, tatu, policiju svaki put kad netko ima misljenje razlicito od njega.

Mislim da znas koja je to rijec jer je odredeni tipovi ljudi cesto cuju u zivotu

Lp

U Novom Sadu su pitovi ban breed?! Ne znam sad koliko je ta informacija tacna. A ovo za zvanje policije je smesno.

Takodje Dusanovo nepoznavanje prava je frapantno. Za podrzavanje borbi npr ljudi mogu samo da budu banovani sa foruma. Da bi bili krivicno gonjeni moraju da budu licno uhvaceni u toj radnji. A ovde se prica samo o istorijskim cinjenicama, a doticni ne poznaje istoriju pasmine koju drzi i cije stence verovatno skupo prodaje.

Edited by just.kinology

@ Dusan Novi Sad

Ako se toliko pozivas na zakon, reci svima nama jesi li nekad platio porez za prodato stene i zasto nisi?

za OLIKAN:

Hvala za podatke o životu AST

Drago mi je da Vam je pas u dobroj kondiciji u 12 godina

To bih želeo i za svog

Ako vam nije teško dajte mi nekoliko VAŠIH iskustvenih procena (samo iskustvo ne mora da bude zasnovano na nikavim podatcima niti vezano za standard)

(ako imate za kuju to bolje jer to mene "svrbi", ali i za mužjaka je OK jer je u pitanju princip proporcija)

Moja predpostavka: sa psom se ozbiljno ne vežba dok malo ne očvrsne (jedna godina od prilike) i on se dotle razvije prema poreklu, rasnim odlikama, ishrani...

Moja zainteresovanost:

-  ako se potom pas tretira i dalje kao ljubimac (dakle malo šetnje, malo igre) do okončanja svog rasta (recimo do starosti od dve ili tri godine) on će se sigurno nešto ugojiti

-  ako se sa psom više radi (ne previše, ne "top" zategnutost, ali više od "malo šetnje i malo igre") i ne forsira se ishrana (superproteini, dodatci, energija) on se neće ugojiti kao da je ljubimac?

kolike su tu odprilike vrednosti razlike u tretmanu (recimo pas na rođendan imao 20 kg, treniran pomalo treće godine ima oko 25 kg, a ne treniran nimalo ima oko27) primer.

Hvala unapred

Dusane u coporu zive psi, vukovi itd.

Ljudi ne!

Tu gdje sam ja, a vjerujem i tu gdje si ti postoji naziv za ljude koji prijete i vrijedaju i hrabri su preko internetskih foruma.

Takoder postoji i naziv za ljude koji zovu mamu, tatu, policiju svaki put kad netko ima misljenje razlicito od njega.

Mislim da znas koja je to rijec jer je odredeni tipovi ljudi cesto cuju u zivotu

Lp

Primetices da si se sam ubrojao u ove sto pisu svasta po forumu.....

A to koliko je besmislena tvoja recenica , bez da ja tebi pominjem mame i tate i policije u bilo kom kontekstu ( naprosto nije pristojno ) ces uvideti da sam se ja za razliku od tebe potpisao punim imenom i prezimenom. Na jekavici.

A svakako da znam na koju si rec mislio. Bas kao sto sam ubedjen da si je vise puta u zivotu cuo  i pomalo mi te je zao sto te takvim ljudi u tvojoj okolini vide i sto te time nazivaju . Ali  je primetno da si se za to sam pobrinuo.

Puno pozdrava " Lp ".

Dusan Vulic

@ Dusan Novi Sad

Ako se toliko pozivas na zakon, reci svima nama jesi li nekad platio porez za prodato stene i zasto nisi?

Potpuno si u pravu. Nikada nisam platio porez za prodato stene. Iz prostog razloga jer nisam nikada ni prodao stene . Iz prostog razloga jer nisam odgajivac. Iz jos prostijeg razloga jer ni ne zelim da budem odgajivac. Ne bavim se psima zarad novca.

Sto se tice mog poznavanja zakona...na to mogu samo da se slatko nasmesim i odgovorim : zivi bili,videli. Obzirom da sam upravo vratio sa jednog vise nego konstruktivnog razgovora.

Takodje.....moj ti je predlog da pre nego uperis prstom u icije znanje/neznanje proveris to sto zelis izjaviti , postoji mogucnost da ispadnes smesan na forumu : http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_dobrobiti_zivotinja.html

Prijatan ti ostatak dana zelim.

Dusan Vulic

Lolitа From the Hood
F.Bаgаtur Silver Line Tooper
M.JRWW Grаzziа From the Hood

11034258_10204078986436904_7184542613086

Lolitа From the Hood

F.Bаgаtur Silver Line Tooper

M.JRWW Grаzziа From the Hood 

Koliko je lepa ! Odusevljena sam. Sara na glavici je fantasticna

Koliko je lepa ! Odusevljena sam. Sara na glavici je fantasticna

Hvala Fibi!!

To sto ti imas potrebu da glumis ovde nesto to je posebna prica.Kao sto sam ti vec rekao vise puta do sada.Da si iole procitao ko je sta pisao iz tvog "pitaskog" klana,copora,kako god  ne bi zurio da se pravis nesto sto definitivno nisi.A to si vise puta i dokazao.

Nemam nameru da ista prijavljujem inkognito ili u privatnim porukama. Za razliku od pojedinaca koji su jaaaaako glasni moderatoru samo kada su u pitanju privatne poruke.

Obzirom da si nekoliko puta ovde izjavio kako se bavis programiranjem te samim time i razumes u web, trebalo bi da znas kako i funkcionise zarada na ovakvim forumima.To je barem osnovna stvar. I za razliku od tebe neki od nas znaju detalje funkcionisanja ovog i slicnih foruma.

Sto se tice pokusaja da opravdas ko je sta pisao i ko je sta kako razumeo....ostavi to za neke druge koji ce postavljati pitanja. Zakon je po tim pitanjima vrlo jasan.Vrlo je transparentno ko je sta i kako pisao.

Sa moje tacke gledista cu biti vrlo tolerantan i nadasve dzentlmen pa cu dozvoliti gospodjici " gostu u Republici Srbiji"  jos dan-dva da preispita ko je i na koji nacin krsio pravila. Ne foruma vec zakona koji vlada u drzavi ciji si ti gradjanin i pod cije zakone spadaju svi koji zive i rade na teritoriji iste.

A takodje cu te podsetiti da je kazna predviđena za držanje ili šetanje pitbula  u Novom Sadu od 10.000 do 100.000. Po zakonu. I niko od "glasnih"  ovde nije glasniji zakona.Samo su pojedinci prevrsili svaku meru sa pametovanjem i pro******njem na ovoj temi i sada ce to malkice da im se obija o glavu.Nit' po babi nit' po stricevima vec po slovu ZAKONA.

ti si meni nesto rekao vise puta do sada? jel se ti salis? prvi put si mi se obratio. da se pravim nesto sto definitivno nisam i sto sam vise puta vise dokazao? Jesi li ti drogiran ili sta?

Ja izjavio kako pse pravim programiranjem i razumem u web? Jesi ti covece normalan? Ja apsolutno blage veze o programiranju nemam,niti znam kakva zarada ide od besplatnih foruma? registracija je besplatna koliko ja znam.

Prvo sto vuk andrejic nije pitadzija,niti pitadzijski klan... Tor koliko znam je na pit temi,ali ne vidim da je postavio nesto sporno. Mozes li uraditi citat toga sto tvrdis da nije po zakonu?

Kazna za pitbula u novom sadu ne postoji,to je izuzetna glupost i ti apsolutno nemas blage veze sta pricas. Cak i kada je postojala u dosta delova srbija,novi sad je bio jedan od retkih gradova koji je nije uveo. Znaci poslusaj sopstveni savet i prestani sa pametovanjem jer pametan nisi i lupas gluposti. A ako neko jeste kacio to sto kazes,ti citiraj lepo,olaksaj posao moderatorima a ja cu u istom ovom trenutku poslati adminki poruku da baci pogled na ovu temu.

Svima, Pravila Foruma postoje, većina vas je dovoljno dugo na forumu da ih poznaje. Ko nije pročitao, neka pročita. Za svaki slučaj ću citirati.

http://balkankinology.net/forums/topic/2156-pravila-i-saveti-za-koriscenje-foruma/

Postovi će biti pregledani i uredjeni kao što se i uredjuju, po Pravilima Foruma.

Lično volim ne volim, rješavajte izvan ovog foruma i ne koristite BK kao poligon za lična prepucavanja.

Obratite pažnju na naslov teme, smanjite personalizacije.

Ne prijetite nikome i ne ucjenjujte nikoga ni na forumu, niti preko ovog foruma.

Nema potrebe da se podižu tenzije bilo koje vrste, jer forum ne postoji zbog toga, niti je to svrha foruma. Da je to svrha foruma, ne bi postojao preko deceniju. Svrha foruma je razmjena mišljenja i druženje.

Hvala na razumjevanju.

Moja zainteresovanost:

-  ako se potom pas tretira i dalje kao ljubimac (dakle malo šetnje, malo igre) do okončanja svog rasta (recimo do starosti od dve ili tri godine) on će se sigurno nešto ugojiti

-  ako se sa psom više radi (ne previše, ne "top" zategnutost, ali više od "malo šetnje i malo igre") i ne forsira se ishrana (superproteini, dodatci, energija) on se neće ugojiti kao da je ljubimac?

kolike su tu odprilike vrednosti razlike u tretmanu (recimo pas na rođendan imao 20 kg, treniran pomalo treće godine ima oko 25 kg, a ne treniran nimalo ima oko27) primer.

Hvala unapred

-naravno... dok je u razvoju do godine dana i treba da bude buckast. Tada vecina hrani jednom dnevno i pojacava se aktivnost i tu on vec polako pocinje da gubi taj visak kilaze.

-ja sam uveren da se sa psom i samo seta svaki dan po 2 puta da se on nece ugojiti kao ljubimac ako ima adekvatnu ishranu (znaci ne mnogo vise nego sto mu treba). psi koje smo olikan i ja kritikovali su psi odgajivaca,tj ljudi koji imaju vise pasa i kojima ti psi ne setaju redovno,a o nekoj aktivnosti i da ne pricamo,a takvi su vecina. Ljudi koji drze pse kao ljubimce,uglavnom imaju jednog-dva psa i ti psi imaju aktivnost kakvu treba da imaju. tu se prevelika debljina moze dobiti samo ako pas jede puno vise nego sto treba. Samo od setnje i normalne ishrane,pas moze biti fit. Pod tim nepodrazumevam utegnutost ili ako nesto,nego fit,zdrav. Kao i kod coveka, 1-2-3 kg viska mu nece smetati i uticati na zdravlje.  Primer: pas kojem je neka normalna kilaza 28-29 kg ode na 35+,cesto i 40 kg.  To ako on nagura na 31-32,to nije strasno.

pa ne verujem da ima neke puno razlike u tom treniram malo gde ima 25 kg i ne treniran a setan redovno i ima oko 27 kg. Problem se desi kad se pas zatvori u boks pa mu je aktivnost da se pusti u dvoriste jednom dnevno,proseta se jednom u 3 nedelje i ode sa kilazom na 35 kg umesto tih 25-27 kg. 

Moje misljenje...

Pozz

hvala tor-u na pojasnjenju , meni odgovara da me zli savezi " koriste " za vise ciljeve , da mi uzimaju pare i ne osecam potrebu da se bavim teorijama zavere i da od svoje rase pravim neku tajanstvenu nazovi rasu o kojoj samo par ljudi zna " istinu " bas suprotno ja bi voleo da o engleskom bulu mnogo siri krug ljudi zna i pedigree , bolesti , osobine , izgled , temperament i mislim da je to dobro za rasu 

Da se osvrnem još na ovo.

O čemu vi pričate?

@ Dusan Novi Sad

Haha, dobra fora.:)

za OLIKAN:

Hvala za podatke o životu AST

Drago mi je da Vam je pas u dobroj kondiciji u 12 godina

To bih želeo i za svog

Ako vam nije teško dajte mi nekoliko VAŠIH iskustvenih procena (samo iskustvo ne mora da bude zasnovano na nikavim podatcima niti vezano za standard)

(ako imate za kuju to bolje jer to mene "svrbi", ali i za mužjaka je OK jer je u pitanju princip proporcija)

Moja predpostavka: sa psom se ozbiljno ne vežba dok malo ne očvrsne (jedna godina od prilike) i on se dotle razvije prema poreklu, rasnim odlikama, ishrani...

Moja zainteresovanost:

Hvala unapred

Nadam   da necemo otici u off, jer generalno pricamo o psima. 

Upravo imam psa koga ste opisali, kucni ljubimac, retko sam sa njim radio ozbiljne treninge da bih ga doveo u tkz. pit formu , bilo treninzima, bilo ishranom, suplementima i sl.

Napominjem da ja imam psa veoma respektabilnog pedigrea i samim tim genetike koju morate uzeti u obzir. Ukoliko imate traktor nikada nece biti ferari. I obrnuto, moze da bude losiji , ali bolji od drugih prosecnog ili loseg pedigrea, t.j. genetike.

Govorite o godini dana, moj pas se razvijao u fiziolosko-anatomskom smislu do dve  godine minimum. Npr. glava mu se rasirila kad je imao oko 1,5 godine, punu pigmentaciju sa dve itd.

Boris je rekao nesto, ja cu dodati da ima i razlike u tipu amstafa, da li je terijer, moderate ili bull tip .

Ishrana, adekvatna, je kljuc svega uz predpostavlene genetske osobine. Setnje, plivane, setnje poslunku za jacanje dosaplja, jacanje misica vilice , sve u jako dozirano meri.

Ja mog psa hranim iskljucivo superpremijum hranom, naravno posle godine , nesto jace , jednom dnevno. Povremeno mu u hranu sipam tunu, jogurt, maslinovo ulje, a povremeno sam mu i mesao, jednom nedeljno junece mleveno meso sa granulama. 

Kod zubara nikad, juneca kost je zakon, skine kamenac, jaca vilicu, nema zadaha.

Tezina. Moj se kretao od 32 do 34 max , s tim da je on dosta visok, u grebenu ima oko 52 cm . Znam astove i od 28, ali i od preko 40 daleko. Nisu podlozni toliko gojenju jer i samom setnjom uvek nesto kopaju, zatezu povodac, radi im adrenalin.  Ja sam mu uvek gledao da se vidi jedno do dva rebra i gledao odozgore struk u odnosu na sapi.. Uopste nije jednostavno izmeriti asta, bar meni, jer kada ga stavim u ruke idemo preko 120 kg koliko meri vaga. A ne voli bas da se nosi, samo sam ja to smeo, mada nikome ni zub nije pokazao. Osim zivotinjama.

Jenostavno. Drzite se odredene gramaze  plus, minus 10 posto ili razlicita hrana u zavisnosti od aktivnosti. Primetite da se ugojio smanjujte hranu i povecajte setnju. Nemojte da dozvolite prevelika odstupanja. Moze doci do ozbiljnih zdravstvenih problema. 

Vrat sa mu jaca malo nadvlacenjem i pomalo , jako malo tkz. pecaljkom.

Za grudi je plivane neverovatno. Njemu su pukle grudi kad smo isli tako kod 45 bloka zbog sljunka uzbrdo , nizbrdo i posle toga plivanje. Morao sam i ja u vodu , ne voli. Nemojte takve treninge nikako da radite vise od dva puta nedeljno , s tim da sam ja to samo leti radio, a ovako setnje, poneki sprint, skokovi na zidic, desetak puta i sl.To sam radio do negove   cetvrte godine , a posle sem setnje i trckaranja sa skokovima , retko, veoma retko. Sto zbog posla , sto porodicne situacije . Ali vidim da se malo ugojio ili mu po meni opao malo tonus , odradimo dva tri treinga. Neverovatno kojom brzino se vracaju u formu. Znaci odredite kako zelite da izgleda i odrzavajte je na tome,pre svema ishranom. To je mnogo lakse kod nih nego kod nas , zar ne. Osima ako niste toliko bolecivi.Ali nemojte da odstupi vise od toga sto mozete da vratite za nedelu dana korekcijom ishrane.

Dakle nikada nije imao treninge intenziteta koje imaju pitovi kada se spremaju ni izbliza. Mozda dva puta tako nesto. Sda setnje , on kopa zaemlju, dva tri skoka na zidic, 3 km dnevno. To je to.

E sad dimenzije. Zaista nisam merio , ali se moze izracunati matematicki na Amstaff%20Standard%201.jpg ove slike

Uzmite visinu kod grebena od recimo 50 cm.AKC standard i FCI su veoma slicni tako da nema greske .