Skoči na sadržaj

Fotografija

Americki Buldog (American Bulldog FCI: Nepriznata rasa)

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1260 odgovora na ovu temu

#761 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 2086 postova

Postovano 28 August 2008 17:36

##.Scott je ukrstao Ab s a pit bulovima, tako je i doslo do te linije ##
Cisto da se nadovezem ako uparite am.buldoga sa pitom necete da dobijete scott liniju. Dobice te mesanca :roll: (nit buldoga nit pita) Nije to bas tako brz i lak proces . Cujem skoro kao kad se upari pit sa am.buldogom to je isto pit sa pojacanom bull linijo posto je am.pit buldog i am.pit bulterijer srodne rase :?: Glupost :lol: Srodne jesu ali i razlicite su..

#762 Dragan

Dragan

Hero Member

• Members
  • 2168 postova

Postovano 28 August 2008 19:12

##.Scott je ukrstao Ab s a pit bulovima, tako je i doslo do te linije ##
Cisto da se nadovezem ako uparite am.buldoga sa pitom necete da dobijete scott liniju. Dobice te mesanca :roll: (nit buldoga nit pita) Nije to bas tako brz i lak proces . Cujem skoro kao kad se upari pit sa am.buldogom to je isto pit sa pojacanom bull linijo posto je am.pit buldog i am.pit bulterijer srodne rase :?: Glupost :lol: Srodne jesu ali i razlicite su..

Mihailo , ovde niko nije govorio o jednom parenju Ab sa pit bulom, :lol: , cinjenica je da je Scott ukrstao Ab sa pitovima i da je vremenom dobio tu liniju koja je bila agresivnija , laksa i pokretljivija od Johnson linije, koliko znam ( citao sam ) bila je i ostra polemika izmedju Johnsona i Scott-a po tom pitanju, :wink: , o ovome je ovde sad diskutabilno pisati , jer moguce je da neko sad krene da pravi svoju "liniju"....recimo "Moravsko -pomoravski AB"...... :lol: :lol: :lol: ..pozdrav,

#763 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • 2086 postova

Postovano 28 August 2008 20:04

Pa zato ovo i napisah da nije to scott am.buldog , a vec je krenula srbijanska fabrika performansa buldoga :wink: pravi se cak i bolja i starija linija od scotove i milerove :lol: Verovatno slabo citate hallo oglase...

#764 Dragan

Dragan

Hero Member

• Members
  • 2168 postova

Postovano 28 August 2008 20:14

:lol: :lol: :lol:

#765 Rada

Rada

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 656 postova

Postovano 29 August 2008 08:39

Naša lepotica: Bagira Snow Kingdom
Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija

#766 Dragan

Dragan

Hero Member

• Members
  • 2168 postova

Postovano 31 August 2008 00:32

Postovana fotografija
Postovana fotografijaPostovana fotografija

#767 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • 2086 postova

Postovano 02 September 2008 16:43

Povratak sa vecernje setnje. Slike lose jer su telefonom radjene.(bez blica) Jos je toplo pa radimo u sitne sate :wink:

#768 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • 2086 postova

Postovano 02 September 2008 16:54

Kad treba da se izdje tad se nedise ,netrepce,nepomera reko bi covek prepariran pas pred vrata postavljen :lol:

#769 Dragan

Dragan

Hero Member

• Members
  • 2168 postova

Postovano 02 September 2008 18:18

... :lol: :lol: , svi oni imaju iste fore, :lol:

#770 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • 2086 postova

Postovano 04 September 2008 16:03

Postovana fotografija
Ovog psa bi trebalo videti uzivo. Nalazi se u okolini Kelna i uvezen je iz SAD iz Milerove odgaivacnice za njega sam ranije pisao kako ga treniraju. Telo bas kao u pita sa malo izbacenim grudnim kosem i uvucenim stomakom(kao dobro utreniran pit) lak u hodu sa sa dobrim disanjem i odlicnim kretanjem sobzirom da nosi preko 50kg! Glava siroka(i to dosta) bez nekih vecih zvala ali nije ni klasicna standard(vise hibrid standard) Po meni njegov najaci adut skocnost(cista 10ka) Ona cuvena fraza za AM.Buldoga da je nemoguce boriti se sa njim jer je on telo pitona sa glavom aligatora ja bih kao primer postavio ovog psa. To je po meni nasta ciljaju oni koji hoce da stvore Bandoga a kao sto neko rece na bandog str. sta ces boljeg bandoga od Scott linije... Slazem se :wink:

#771 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • 2086 postova

Postovano 04 September 2008 16:21

Postovana fotografija

#772 rwss

rwss

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 228 postova

Postovano 04 September 2008 19:09

Vidim da se ovde dosta piše o ab,pa me zanima jel ovaj pas slične linije kao ovaj gore :?:
Postovana fotografija
Može da je ab zimi u boksu a da ima izoliranu kučicu?
hvala na odgovorima :D

#773 Mijat

Mijat

Advanced Member

• Members
  • 913 postova

Postovano 04 September 2008 20:37

Taj pas se zove Navigator uvoz pre mnogo godina iz Amerike i pas koji je upario "malte ne pola evrope",jedno njegovo zensko stene se od nedavno nalazi i u Srbiji,pas je star 7 ili 8 godina nisam siguran i sad se nalazi u Sloveniji,a sto se tice linije sa onim belim psom,ne verujem da ima bilo kakve veze.Naravno da moze ab biti zimi napolje u boksu sa kucicom.

Toliko od mene pozdrav
http://www.mijatovickennel.page.tl

#774 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • 2086 postova

Postovano 04 September 2008 20:39

Od svih pasa kratkodlakih koje sam cuvao AB najbolje podnosi zimu. Moj je prosle dve zime ostao napolje u boksu u obicnoj kucici(bez izolacije). Njemu ko i ostalim teskasima molosima leto je veci neprijatelj. Cisto sumljam da ovaj sa donje slike i onaj kojeg ja postavih imaju nesto zajednicko..Mozda nekog pretka ali kao tipovi totalno razliciti.

#775 Igorcanecorso

Igorcanecorso

Advanced Member

• Members
  • 626 postova

Postovano 04 September 2008 21:56

Morav da vam saopstim radosnu vest od juce smo bogatiji za tri steneta Americkog Buldoga :!: :lol: :lol: Dva muzijaka i jedna zenka :!: :lol: :lol:

Pozdrav..................

#776 rwss

rwss

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 228 postova

Postovano 05 September 2008 10:26

Hvala na odgovorima,a imam još jedno pitanje ,koliko se ab slini kada jede ili trči :?:
Možda usporedba s jednim bm ili bordoška doga,i taj pas od kojeg sam postavio sliku prodaje se :roll:

#777 mihailo zotovic

mihailo zotovic

Hero Member

• Members
  • 2086 postova

Postovano 05 September 2008 17:59

Hvala na odgovorima,a imam još jedno pitanje ,koliko se ab slini kada jede ili trči :?:
Možda usporedba s jednim bm ili bordoška doga,i taj pas od kojeg sam postavio sliku prodaje se :roll:

Sve zavisi na koju ti liniju "baci" pas.(Duzina njuske,,grlo) Ako je ova nasa varijanta ovde bogami slini taman ko b.m. Buli linija prenosi probleme eng.buldoga i jos nekih molosa (k.k,bokser...) hronicni konjuktivitis,kozne infekcije,problemi oko disanja itd. Nezniji su od dogosa,pitova itd.

#778 Dragan

Dragan

Hero Member

• Members
  • 2168 postova

Postovano 06 September 2008 08:39

Morav da vam saopstim radosnu vest od juce smo bogatiji za tri steneta Americkog Buldoga :!: :lol: :lol: Dva muzijaka i jedna zenka :!: :lol: :lol:

Pozdrav..................

Mijate cestitam , postavi slike stenadi kad malo porastu...!

#779 Dragan

Dragan

Hero Member

• Members
  • 2168 postova

Postovano 06 September 2008 08:42

Sve zavisi na koju ti liniju "baci" pas.(Duzina njuske,,grlo) Ako je ova nasa varijanta ovde bogami slini taman ko b.m. Buli linija prenosi probleme eng.buldoga i jos nekih molosa (k.k,bokser...) hronicni konjuktivitis,kozne infekcije,problemi oko disanja itd. Nezniji su od dogosa,pitova itd.

Sve zavisi od samog psa, kod mene neki uopste ne sline a neki sline mnogo...., sto se tice konjuktivitisa mislim da je mali procenat Ab koji ga imaju hronicno, vise je izrazena alergija...

#780 Dragan

Dragan

Hero Member

• Members
  • 2168 postova

Postovano 06 September 2008 08:44

Od svih pasa kratkodlakih koje sam cuvao AB najbolje podnosi zimu. Moj je prosle dve zime ostao napolje u boksu u obicnoj kucici(bez izolacije). Njemu ko i ostalim teskasima molosima leto je veci neprijatelj. Cisto sumljam da ovaj sa donje slike i onaj kojeg ja postavih imaju nesto zajednicko..Mozda nekog pretka ali kao tipovi totalno razliciti.

Najvaznije je da kucica bude suva i bez vlage , ostalo sve super podnose ......