Sign in to follow this  
Followers 0
opel

Americki Buldog (American Bulldog FCI: Nepriznata rasa)

1,261 posts in this topic

Otprilike to i jeste to sto ste do sada prokomentarisali...naravno... a sad cu se vratiti na psa kojeg bi po zelji druga trebali da prokomentarisemo...Grudi ovog psa su daleko od toga da su uske ili preuske...ali su daleko od onoga kakve ova rasa treba da poseduje! To svi znate da je olicenje i jedan od vaznijih detalja na AB!Ja sam samo obratio paznju na ono sto se da videti sa slika...Vise sam dao komentar na poimanje 62-65 kg kod AB i gradju uz masu i grudi ovog psa koji kazu da ima 62kg, sto mi se uz moje poznavanje AB, kroz odgajivacnicu sa kojom radimo i primere nasih pasa koji imaju takve kilaze uopste ne slaze sa time(pocevsi od vizuelnog)..Naravno da je svaki pas visprenije i tanje gradje agilniji i pokretljiviji, ali kod pravog izgradjenog AB i sa sirim grudima to pravilo ne vazi, jer on kao sto znate poseduje vanserijsku snagu i eksplozivnost te je u svakom obliku i tipu (bio on , Buli, Standard ili hibrid..)ukoliko je kompaktno gradjen sa svojom visinom, duzinom i tezinom) ima sasvim dovoljno agilnosti i munjevitu reakciju po potrebi !!!

Slazem se sa tobom u potpunosti mene jedino pogadja to sto ljudi polako "mesanca"(hibrida) stavljaju u neki treci tip a ne bi trebalo,greota je i ovako postoje problemi tako se jos vise produbljuju.

Pozdrav

edit

Da, upravo iz ovih odgajivačnica koje je Mijat stavio smo uvezli po jedno štene kao svežu krv za našu odgajivačnicu.

Inače, zvanično se na specijalkama ocenjuju samo dva tipa bulldoga, standard i bully. Izbor vlasnika psa koji je hibrid je da li će psa prijaviti kao prvi ili drugi tip, zavisi kome više naginje i pas se ravnopravno takmiči sa tipičnim predstavnicima ovih tipova.

Mislim da smo se u svakom slucaju lepo ponovili :wink: :D meni se najvise dopada onaj drugi pas od gore(Matrix) :wink:

Hvala....Vrlo smo ponosni na podmladak. Matrix je odlican, samo steta sto vise nije ziv..

Da , ponosni smo na nove pitomce, a Matrix je pokojan od 2006god, inace iz Old School Bullies- California :wink:

Tako je samo sto njegovo srce kuca u Reinom telu :wink:

Tako je samo sto njegovo srce kuca u Reinom telu :wink:

Pa to je super! Nisam znala. :wink:

misljenje je da treba teziti onome cemu tezi sigurno 70% svetske american bulldog scene tj.tipicnom Classic tipu,pa onda ne bi bilo polemike oko toga kako treba da izgleda ovaj ili onaj,a odnosi se na ovaj deo(mora biti pas izuzetne misicavosti

Ne znam odakle ova informacija.

Nisam bas uveren u tacnost. Sta da kazem, bolje onda imati Engleskog Bulldoga ili DDB ili Bullmastiff-a.

Isto tako, sta ce standard tip, bolji je AST.

E sada ako ja kazem da puno uzgajivaca tezi da ima medjutip izmedju Scott i Johnson linija jer imas svestranog psa (cuvanje, lov i sport). Ovako gledajuci ove Mijatove, to je beli Bullmastiff ili uvecani Engleski Bulldog i ne znam bas ni da su lepi a funkcionalni nisu sigurno.

E sada ako ja kazem da puno uzgajivaca tezi da ima medjutip izmedju Scott i Johnson linija jer imas svestranog psa (cuvanje, lov i sport).

Sa ovim se slazem 100%!!!

E sad vec imamo puno kontradiktornosti kod pojedinaca i mislim da ne vredi vise pricati na ovu temu na ovom forumu.Danijele psi u Velikoj Britaniji su predivni pogotovo AB :wink: :D :D

Pozdrav

Moramo malo da se pohvalimo,danas Romul "skida mrak" :D sa gospodjicom iz Slovenije bice uskoro slika.

Pozdrav

Evo recicu samo jednu stvar..Da ne bi vise polemisali oko ove stvari, a u pitanju je nesto na sta cesto nailazim i slusam kod dosta ljubitelja AB, kod onih koji se vise razumeju, kao i kod ostalih koji se manje razumeju u rasu AB. Jedna stvar je nepobitna istina...Postoji Bully tip AB, postoji Standard tip AB i postoji Hibrid tip AB, a svi oni su 100% American Bulldog !!! E sada licna stvar svakog odgajivaca AB jeste kojem je tipu vise priklonjen i na koji ce nacin kroz odabir gena pri ukrstanju slediti ovu rasu kroz buduce okote i legla !!! Nepobitna istina je ta da svaki odgajivac moze slediti tradiciju dve najpoznatije odgajivacnice u U.S.A..., a to su "Jonson" i " Scott" koja svaka za sebe drze pricu Bully i Standard tipa AB...Cak mnogi misle da zbog toga postoji "Jonson" i "Scott" tip AB, a to su samo najpoznatije odgajivacnice iz U.S.A..koje drze iskljucivo samo svoj licni ukus kroz generacije i generacije koje su izveli do sada..Svako ukrstanje dobrog Bully tipa i dobrog Standard tipa AB ce dati odlican medjutip koji zovemo "hibrid", i koji je takodje 100% AB..Licna stvar i ukus svakog odgajivaca je da li zeli i on drzati tradiciju ove dve odgajivacnice ili zeli dobiti "hibrid" tip koji moze pokupiti najbolje iz oba kroz pravu selekciju gena pri ukrstanju i parenju...Tako da se ja vise necu upustati u polemiku oko za mene vrlo jasnih i definisanih stvari oko AB, a svima koji zaista vole ovu rasu, koji rade sa njom i kojima je ona poput meni i ljudima sa kojima radim pri odgajivacnici jedina i najbolja na svetu zelim da porucim da manje energije trose na po meni uzaludne stvari i raspravu, a vise da energiju upucuju na ljubav, druzenje i lepse stvari za nasu jedinu i omiljenu rasu kojem god tipu pripadala jer je to sve 100% American Bulldog !!! Pozdrav :wink:

Ne znam odakle ova informacija.

Nisam bas uveren u tacnost. Sta da kazem, bolje onda imati Engleskog Bulldoga ili DDB ili Bullmastiff-a.

Isto tako, sta ce standard tip, bolji je AST.

E sada ako ja kazem da puno uzgajivaca tezi da ima medjutip izmedju Scott i Johnson linija jer imas svestranog psa (cuvanje, lov i sport). Ovako gledajuci ove Mijatove, to je beli Bullmastiff ili uvecani Engleski Bulldog i ne znam bas ni da su lepi a funkcionalni nisu sigurno.

Sa ovim se uopste neslazem!

Prvo sve linije su vec duboko izmesane..buly standard..to je svima opste poznato..

Ima radnih linija i kod jednih i drugih..

Da se osvrnem na standard liniju..(PERFORMANCE) ima dosta odgaivacnica (usa,evropa) koji odgajaju iskljucivo te radne linije pasa (generacije pasa) koji su iskljucivo lovacki(u pravom smislu sportski psi) uclanjenih u iron dog federaciju ...psi idu do nekih max 50kg radnih linija do 45kg..skladno gradjeni. nikom ko cuva te pse nepada na pamet da ukrsta te linije sa nekim "tezim" bulli psima ..da juri neke "hibride" koji su svestraniji od njihovih :shock: to je smesno..retko je rasa koji mogu po izdrzljivosti i snazi da se mere sa tom vrstom buldoga(iron dog federacija , hunting dogs ..vec ranije postavljani izvestaji na ovoj strani gde je u prvih 100 rasa pasa se nadje tek pokoja presa canario,cane corso..) a o uporedi sa stafordom ... no coment

Znaci to sto (mozda) tezi vecina uzgaivaca je samo zbog vizuelnog oblika a ne zbog svestranijeg sportskog psa...

Staford je to sto jeste, a daleko da bilo kome mogu priustiti zadovoljstvo da ga poredi sa AB !!!

Scott linija je AST i boxer (mozda i pointer).

Johnson je AST i Engleski Bulldog, Bullmastiff.

Scott je linija za lov.

Johnson je linija vise za cuvanje.

Pametnim mesanjem with dve linija dobijas 'Jack of All Trades' (lov, cuvanje i sport) ali ne boljeg lovca od Scott (ili performance ili standard - kako god hocete) linije ali dobijas vise svestranosti,no gubis specijalizaciju. U pravu si tu Mihailo ali s Johnson linijom, dobijas i vise bull izgled i vise cuvara. A i od Scott linije, koliko ja citam na Americkim forumima, za lov se preferira dobar pit ili AST ili DA. A i za cuvanje ima boljih od Johnson linije a ta linija ide da se zove sada koliko citam Johnson Bulldog, odvojeno od American Bulldog-a. Tako da ako se pomesaju linije, imas rasu koja moze sve funkcije iliti 'all in one dog'. Za sada jos uvek se moraju dodavati u medjutip psi iz Johnson ili Scott linija, jos uvek nije ustaljena ali koliko citam, bit ce.

.

koliko ja citam na Americkim forumima,

koliko citam, bit ce.

Pa bas slabo citas...i slabo znas..da si odmah ovo napisao nebih ni pisao gornji tekst ..

Bash zeleno :roll:

A ima i ta 4 linija (Old Southern), sto koliko razumem su psi nepoznatih porekla koji neki koriste u uzgoju a u biti mogu biti sve od DA do ASTa, tako da je AB jos uvek prvenstveno rasa u nastajanju.

Pa od a do sh ti je pogresan tekst..znaci sve krivo..ovi miksevi bokser-poenter(gde njega nadje :shock: )staf .Jer ovo neka tvoja teorija(posto ovo sigurno nisi procitao)?? Pravio si neke svoje paralele na osnovu dogo arg...? Nema svestranog idealnog psa (to je tema na bandog str) ali i predrasude o lovcima(borcima) kao cuvarima(to je na temi pit)

Kazi na kom forumu si procitao da preferiraju staforde i da u odnosu na am.buldoga..

Na jugu Amerike se svake godine odrzava takmicenje "golden wild boar.."pa poseti te sajtove da vidis koji se psi koriste za lov tipa (pas na divljac)..

Ako te zanima mogu na pp da ti posaljem neke stranice pa polako natenane procitaj pa se javi ovde da diskutujemo a jos bolje kreni pa obidji uzivo odgaivace pa snjima popricaj i pogledaj kretanje i ponasanje pasa pa uporedi razliku izmedju njih i hibrida(staf/boxer..)

I don't know what to really think about the AB's, of the guys that I hunt with and respect or trust. They either have used/tried AB's and would never use them again or hunted with someone who had them, and again would never use them again. That is just my little circle of friends. I think in general the AB is just a more popular version of bully than the presa and no one that is a hog hunter first and dog owner second would own one.

As apposed to someone that is a AB owner first and a hog hunter second.

For hog hunting I would much rather take a good pit than a good presa. I just don't need the expense or the size, its counter productive for the type of hunting I like to do. The added 50+ pounds is of little to no benefit in my book.

I have hunted a few times with dogo argentinos and know a few solid guys that have hunted with them or owned them and three different guys said, that here in America, about 1 in 18ish is as good of a catch dog as a pit and they aren't better than a curr at hunting. So I see little point in them other than the "novelty factor" like the presa.

Matt Boyd:

9) Q: Why do you breed Hybrid ABs rather than a pure Performance line or a pure Johnson line?

A: We breed hybrid AB's because we like characteristics of both types of bulldogs. I love the agility, the athleticism, the endurance, and the working history of the standard bulldogs. I also love the density, blockiness, sociability, and hardness of the Johnson dogs. I breed hybrid AB's with the goal of producing blockier working dogs, or more athletic, healthier Johnson dogs. I don't like the houndy, terrier, or Great Dane - looking bulldogs, and so we use a fair amount of Johnson blood for type. I also like the working temperament of the Johnson dogs, but have encountered more dog aggression and Rottweiler-type dominance problems as we've worked with a greater variety of Johnson strains. And I will not put up with the health problems and sloppy structure of most purebred Johnson dogs.

10) Q: Should a strain of Hybrid ABs move constantly away from the original Johnson/Performance cross, or should fresh Johnson or fresh Performance blood be reintroduced from time to time?

A: I am still trying to figure out what is the best way to consistently reproduce the type of dogs I like, so I don't have a good answer on this question. Kyle Symmes would be the best one to ask on this question because of his years of working with hybrid bulldogs. My strain of bulldog is different than most other hybrid AB's because of my use of White English rather than Sargent Rock blood for the standard component, and Dozer x Ruby, in addition to the Woody, for the Johnson component. I've tried other combinations but have been less pleased with the results

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0