Sign in to follow this  
olikan

Gramatika i upotreba gramatike na forumu

Recommended Posts

Hahaha, smesni ste. Ukljucite neki "spellcheck", mnogo tipfelerujete. 

Trifune, nemojte molim vas toliko da brinete. Ima i bitnijih stvari u zivotu  (granpa)

Kada bi jos znali sta je fish u internet slengu , koji je inace zabranjen.

:idea:

Svi kojima je stalo do maksimalnog postovanja pravopisa i gramatike molba : propustite kroz kontrolu pravopisa i gramatike u tekst editoru nekoliko svojih postova, duzih sa raznih tema i  priznajte nam bez mucenja koliko je otikrila   :wub:  tipfelera a koliko  :blink: pravopisno nekorektnih reci.  Eto makar tu busnu kontrolu neka izvede masina posto ona nije sarkasticna zlica. 

Ko je bezgresan (pravopisno i gramaticki) a samo sa tipfelerima  :giggle:  neka druge poducava.  :thumbup:  

Razmak iza zapete (nekada je bilo no no, nikako zapeta, nego bas zarez, istorija se ponavlja pa valjda i pravopis) mi ne smeta. I ne interesuje me sta ce kompjuter da pomisli. Taj razmak je ipak tamo vazda bio i u rukopisima. Btw. ume li neko jos da pise starinski rukom  (rofl) olovkom i perom?  

Tema je postala  (clap) sega i veselje  :clown: . Kako ne bi, kada neko nekog upozori ovo se ne pise ovako a on munjevito reaguje u stilu aaaaaa, vidi ti si (nesto sasvim deseto) napisao pogresno. 

To sto se brinete za decu i njihovo jezicko zdravlje to je jako lepo ali samo papagajisete zalopojke svake generacije. Koga ne mrzi, moze da potrazi po knjizevnim delima i novinama starim bas starim. 

Jezik je ziv (osim onih koji su mrtvi  (rofl) ) menja se.  Razdvaja se u knjizevni i govorni. Pomenula sam da su se neki slovenski jezici tako razdvojili. O nekim egzoticnim gde je razlika izmedju govornih varijanti i knjizevnog svima razumljivog ista kao izmedju staroslovenskog i modernih slovenskih jezika da ne pricam.

Puni se jezik tudjicama pa se onda povremeno cisti i smislja zatipak. Sve je vec vidjeno. Da ne govorim o tome da se za savremeni jezik, onaj kultivisani, kao norma uzima jedan dijalekt a da su lokalni dijalekti razliciti. Itd...mogu tako da blablajisem dalje. Sve to, medjutim, prelazi cilj, svrhu, smisao, domete, i granice ovog pseceg foruma. 

Evo, dosao mali  :clown:  Tunja Sunja . Cuti, nista ne govori. Chow chow je pa mu ni mimika (za neupucene) nije nesto izrazena. A ipak me pita (rofl)  

Drago bi mi bilo kada bi ovaj forum posluzio vise za ucenje tog pseceg jezika i kako da se siti izrazgovaramo sa nasim psima. 

Edited by Tuncay

Aaaa hoces da kazes da si trol  (super)

Po mitologiji ne . A drugo znacenje je predaleko od mog shvatanja internet komunikacije. Previse napisanog da bi to bio. Mudrice .

I stavite zapetu iza aaaa , pametnice . Moze i zarez , nisam cepidlaka , razumecu .

:idea:

Evo, dosao mali  :clown:  Tunja Sunja . Cuti, nista ne govori. Chow chow je pa mu ni mimika (za neupucene) nije nesto izrazena. A ipak me pita (rofl)  

Drago bi mi bilo kada bi ovaj forum posluzio vise za ucenje tog pseceg jezika i kako da se siti izrazgovaramo sa nasim psima. 

Suština  (goodpost)

:lolsign:  :lolsign:  :lolsign:

najiskrenije se nadam da moderatori nece obrisati ovu temu pre nego sto stignem da je procitam od `a` do `sh` ( :grin:), mnogo je zabavna, ovo malo sto sam procitala mi ulepsa dan  :grin:

Moj glas ide liberalno-pravopisnoj struji (Berna&Co) u odnosu na konzervativnu (Olikan&drug) 

Jadno je kad na nekoj ozbiljnoj kinoloskoj temi u nedostatku argumenata naidjem na cuveno "prvo nauci kako se pise `ne` pa se onda se javi za rec"

takav nastup mogu da shvatim samo kao objavu rata  (punch)

i jos nesto, ko zna da ukljuci komp i uloguje se na BK, zna i da izgugla kako se sta pravilno pise, ukoliko mu je uopste stalo da se informise u tom smeru sigurno nece bauljati po kinoloskom forumu u potrazi za pravopisnim pravilima :grin:

PS ...Zapravo, zanimljiva je rasprava na temu sta podrazumeva forumska pismenost, ja npr, ako sam na chatu, vratim se da izbrisem ukoliko mi se negde provuklo npr veliko slovo ... ako bi u tom smeru krenula rasprava moglo bi biti poucno za neke (mene npr :giggle: )

Dakle  , hajde da rezimiramo.

Nisam cepidlaka , nisam nikog ispravljao , nisam pokrenuo temu. Neverovatno spinovanje . Ko bi usao u zenski mozak , ja sigurno ne . Pri tome ne mislim nipodastavajuce , vec jednostavno ste drugacije bazdarene. 

Drago mi je da se neki iskidase od smeha , ali mislim da ima mnogo zabavnijih likova na forumu . Preporucijem apbt , tamo neki momci stvarno imaju smisla za humor i ironiju.

Draga mlada damo ili... na postu neposredno iznad, na internetu ima sve . Kako se vodi firma , kako se odgaja pas , kako se vodi ljubav , kako ubiti coveka , kako odgajiti decu ... samo mi se cini da nekako nije kompletno i da bez dozivljenog nece ici lako . Necu dalje . Ne znam ni sta mi je ovo trebalo , kucam levom rukom , teg mi pao na rame i ...

Tuncay , kunem Vam se da sam pokusao da procitam post , ali mi se u glavi zavrtelo od onih coveculjaka . Bio sam ko hipnotisan. Mozda zbog sedativa mi se ucini da je neko pustio animirani film. Nije ironija , mislim da ste pametna osoba , znacilo to Vama ili ne .

Vatrice pametnice , zbogom.

Over and out  (biker)

Ko bi usao u zenski mozak , ja sigurno ne . Pri tome ne mislim nipodastavajuce , vec jednostavno ste drugacije bazdarene. 

U potpunosti se slažem, bez ikakvih  šovinističko/mizoginih namera(iako su me već "prozivali" za šovinističke ideje, ali mi naravno ne odgovoriše na osnovu čega je to konstatovano)...da dodam "Blago onom ko to ume, žensku pamet da razume"... :wink:

Ja stvarno nista ne razumem, ne zbog gramatike, sta neki ljudi pisu. Ono na radni psi... preporucujem lekice i neku knjizicu. Bajke prvo.

Hm, da. Pise tekstove koji bi trebalo pomoci tkz. obicnim ljudima. Po meni neuspesno, sa velikom dozom anarhije i malo revolucionarnog sto bi bitno promenilo zivot istih.

Normativno moze se sve okrenuti, ali sa kojim ciljem i boljitkom. 

Kod mene ovaj tekst ne prolazi.

A upotreba stranih reci u nasem jeziku je jako lose prezentovana. Nisam lingvista, ali nije ni on , ocito. A jos manje revolucionar, sto nam jeste potrebno.

Retko se desi da se sa nekim tekstom slozim gotovo u potpunosti, a ovde je bas taj slucaj  :smile:

sasvim u redu.

volim da ih slušam i čitam, ne moram da se složim, ali zdrav razum prepoznajem.

Edited by Jelena23976

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this