Skoči na sadržaj

Fotografija

Sarplaninac 20 deo

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1190 odgovora na ovu temu

#81 Driton

Driton

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1718 postova

Postovano 02 July 2008 00:37

Dritti da li je ovo isti pas pored Njazia ili samo jako bar meni lice ?
Postovana fotografija
Postovana fotografija

Mislim da u obe slike je u pitanju Buca Od Backita (selo Gracke, obstina Ljipljan)

Pozdrav!

#82 ognjan

ognjan

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 273 postova

Postovano 02 July 2008 02:07

Pozdrav svima koji cuvaju najljepsu rasu na svetu koja ima standard ali se svi izgleda ne slazu sa njom, sto znaci ako je netko ko je pisao standard pogresio u necemu(nije imao dovoljno imformacija ili je imao a opredelio za to sto je u tom trenutku za njega bilo najbolje) a sigurno je jer sarplaninac nije vestacka tvorevina onda treba ili kriticna masa da se nesto tu promeni ili da se svi slozimo da je standard taj i da nema diskusije oko toga.Nemogu da svatim vas srbe kako to da vi koji ste najvise doprineli za tu rasu budete u zabludi tolko godina i sad poricete sve vase uspehe za tih godina.Sad su svi ti odgajivaci kao Kekenovic Skipic Bijovic Drndarski Ostojic koi su nesto znacili i jos znace za svih vas PREVARANTI? Ja bih zeleo da mi netko odgovori od srpskih odgajivaca dali u svojoj avliji cuva sarplaninca a da u rodovniku jos nema VUJANSKOG DRNDINOG OSTOJICEVOG I td.pasa. Ja znam samo jednog koi tek sad posle pet generacija vise nece imati toga u rodovniku a imao je Dragan Babic koji je svatio to mnogo ranije nego vi koji napadate sve ove ljude a ipak zaboravljate da je njihov doprinos mnogo veci za afirmaciju rase u svetu nego moj i vas koi ovde pisete na ovom forumu.Mi makedonci nemozemo mnogo da vam pomognemo jer mi jos uvek imamo cistu rasu i to nam niko ne moze uzeti dok postji Sara a postojace a vi morate da dokazujete dali su vam kerovi po standardu ili ne.Pokusali su tako i Slovenci sa nasim ajvarom i patentirali ali stvar je u tome da nikad nece uspeti da ga naprave jer nemaju od cega.

#83 vuletaj

vuletaj

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 802 postova

Postovano 02 July 2008 07:24

Pozdrav ognjene mozdasi malo pogresi znas koliko jos ima odgaivaca koji nemaju pse tih odgaivasa stosi naveo ima ih dosta ali iste te odgaivace neinteresuju izlozbe titule pa tako i da nepare sa tim psima a te stosi naveo kazimi sta znace za sarce znacili su ali da upropaste sarce da ih naprave ovakve kakvi su sada kljakave zvalave ima brate dosta nas koji drzimo izvorne linije i druzimose ali ne po izlozbama jel mi tu nema sta da vidimo i danas ti je vecina izlozbi koje malo bole upucen i doce vec ce saznati koce pobediti gledam jedan odgaivac sto se rekl;amira u zovu ima sampione titule a nezna ni koje mu je boje pas kaze crni a nezna daje to zelena boja a stose tice ovih odgaivaca sto si ih naveo daleko im lepa kuca od nas sto drzimo izvorne pse.

#84 Nenad Malovic

Nenad Malovic

Guru

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 6356 postova

Postovano 02 July 2008 07:55

Postovana fotografija

Golf od Stankovica

#85 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 02 July 2008 09:29

Pozdrav svima koji cuvaju najljepsu rasu na svetu koja ima standard ali se svi izgleda ne slazu sa njom, sto znaci ako je netko ko je pisao standard pogresio u necemu(nije imao dovoljno imformacija ili je imao a opredelio za to sto je u tom trenutku za njega bilo najbolje) a sigurno je jer sarplaninac nije vestacka tvorevina onda treba ili kriticna masa da se nesto tu promeni ili da se svi slozimo da je standard taj i da nema diskusije oko toga.Nemogu da svatim vas srbe kako to da vi koji ste najvise doprineli za tu rasu budete u zabludi tolko godina i sad poricete sve vase uspehe za tih godina.Sad su svi ti odgajivaci kao Kekenovic Skipic Bijovic Drndarski Ostojic koi su nesto znacili i jos znace za svih vas PREVARANTI? Ja bih zeleo da mi netko odgovori od srpskih odgajivaca dali u svojoj avliji cuva sarplaninca a da u rodovniku jos nema VUJANSKOG DRNDINOG OSTOJICEVOG I td.pasa. Ja znam samo jednog koi tek sad posle pet generacija vise nece imati toga u rodovniku a imao je Dragan Babic koji je svatio to mnogo ranije nego vi koji napadate sve ove ljude a ipak zaboravljate da je njihov doprinos mnogo veci za afirmaciju rase u svetu nego moj i vas koi ovde pisete na ovom forumu.Mi makedonci nemozemo mnogo da vam pomognemo jer mi jos uvek imamo cistu rasu i to nam niko ne moze uzeti dok postji Sara a postojace a vi morate da dokazujete dali su vam kerovi po standardu ili ne.Pokusali su tako i Slovenci sa nasim ajvarom i patentirali ali stvar je u tome da nikad nece uspeti da ga naprave jer nemaju od cega.

Jel možeš Ognjane da nam preporučis nekog iz Makedonije ko ima čistu rasu :?: Kazes da ne možete da nam pomognete sa čistom rasom koju Vi imate, to mi bas nije naj jasnije? Zabranjeno je iznošenje čistokrvnih primeraka iz Makedonije ili vec šta je u pitanju? Možda imate postignut koncezus na nivouo odgaivača čistokrvnih Sarplaninaca da ne prodajete čistu krv izvan Makedonije? Malo je sebično ako je tako, al možda postignete željeni efekat. Ne znam sta je cilj?

#86 vuletaj

vuletaj

Advanced Member

• Members
  • 802 postova

Postovano 02 July 2008 12:20

Ne druze jogli nego makedonci hoce da kazu da imaju dobre izvorne pse a mi nemamo a mislim da nikad nije otisao kod odgaivaca izvornih pasa u srbiji da vidi sta drze odma dase ogradim da nemam nista protiv makedonaca a on da drzi izvorne pse nebi branio osobe koje je naveo i znaobi sta su radili pa mene je pre nedelju dana zvao albanac kojem je pas izgubio u mecu i obeco revans dace da dovede psa iz srbije i dacega pobediti ali naravno nisam pristao posto nepustam pse nudio mi je 2000 soma eura samo da ga pustim plus svi troskovi spremanja i ostalo da oni imaju dosta kvalitetnih pasa sad trenutno nebi zvali nas.

#87 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 02 July 2008 12:47

Ne druze jogli nego makedonci hoce da kazu da imaju dobre izvorne pse a mi nemamo a mislim da nikad nije otisao kod odgaivaca izvornih pasa u srbiji da vidi sta drze odma dase ogradim da nemam nista protiv makedonaca a on da drzi izvorne pse nebi branio osobe koje je naveo i znaobi sta su radili pa mene je pre nedelju dana zvao albanac kojem je pas izgubio u mecu i obeco revans dace da dovede psa iz srbije i dacega pobediti ali naravno nisam pristao posto nepustam pse nudio mi je 2000 soma eura samo da ga pustim plus svi troskovi spremanja i ostalo da oni imaju dosta kvalitetnih pasa sad trenutno nebi zvali nas.

Pa shvatam da se hoce reci da imaju nesto sto kao mi neki kao nemamo, a to zato sto im je u dvoristu Sara i sto im ona po defaultu stoji nad glavom, a pas se zove po topj planini, a mi smo pljunuli kao na neke odgaivače koji su zasluzni za promociju rase na svetskoj pjaci, al oni su isto neko sranje od ljudi jer nisu odande nego su odavde i tandara-mandara-broć. Nema čoek pojma sta je hteo, valjda samo dobro zna sta nece, a nece da nam pomogne, a mogao bi, a ima sa čim, al mi ti nesto drvimo oko tog standarda i nista nam kao nije u standardu, a i taj standard da bi se menjao treba neka KRITIČNA MASA, a mi pojma ni o tome nemamo.... Ma svasta nesto smo naucili.
E sad nek nam kaze de da parim moju kučku u Makedoniji i gde ima dobar stenac onako po njemu, stručno promisljeno od čistokrvnih... moj Jovo :!:

#88 vuletaj

vuletaj

Advanced Member

• Members
  • 802 postova

Postovano 02 July 2008 13:12

JA iskreno nevolim ljude koji su prevrtljivci ali posto sam video ovu sliku sa malim babicem koji drzi i koji jue kupio psa od stankovica a ranije se hvalio da ima naj cistije izvorne pse i non stop se prepucavali i pljuvali a sad kupuje stene od njega mada nista nemam protiv njih ali ako imaju svoj ponos stav pa ja nebi uzeo izinata stene jasam rekao i uvrk kazem da ljudi i odgaivaci pojma nemaju koje im psi imaju poreklo a to kazem iz razloga posto decko pocne da drzi 5 god sarce i ima najbolje izvorne pse a vecina tih odgaivaca sto postavljaju slike starih pasa kao sto su sibis buca max taras bak itd nikad nisu videli samo su culi za njih e moje sarplanindije i ovog decka iz makedonije da pitam jeli bio ikad kod babica jeli video njegove pse jeli cuo samo da drzi izvorne sarce pa ja znam i kad je babic pustao psa u borbu i damu je izgubijo a niti idem po izlozbama niti po borbama jel mislite da bjelica zna poreklo svojih pasa stoje dobio od mene nezna jel mislite da zna koje je poreklo nane mezna skoro je zvao i kaze kako ja nemogu od maneta da dobijem stenca ko stoje moj djuka treba znati sa kojom kujom upariti imaju tamo 5 mojih pasa a nikad nece saznati pravo poreklo tako da ni babic kosanovic nikad nece saznati pravo poreklo svojih pasa jel tu treba i trud i godine odgoja POZDRAV OD ODGAIVACA IZVORNIH SARACA .

#89 ognjan

ognjan

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 273 postova

Postovano 02 July 2008 13:37

Pozdrav Vuletaj drgo mi je da sam pogresio i da ima puno vas koji drzite izvorne sarce? (izvini me ali ja se neslazem sa tim IZVORNI jer za mene postje samo sarci dobri sa manama jer nema nisto idealno i oni koi nevaljaju) ali kao sto kazete ne idete na izlozbe sedite u neki zatvoreni krug i dozvoljavate da neko koristi prostor i dobija krune po izlozbama kao najbolji.Ja mislim da gresite i o toj sam kriticnu masu pricao sto znaci da na izlozbe mora da se ide jer se tamo dokazuje kvalitet i opet se postavlja pitanje jel to neko pogresio oko standarda ili to sto ima na Saru nevalja ili mozda sudije vise neznaju da cene kvalitet.Ja licno mislim da od sedenja kuci nikad nije bilo fajde mislim mozda gresim da put koi je prosao Dragan Babic je bio mozda trnovit ali isplatliv decko je uspeo da ima sarce u tipu rase standarda do kojeg vidim veoma drzi a da niko od onih koji imaju izvorne? sarce nemogu da mu kazu cuj brale ovo nije sarac znaci u svoj dugogodisni rad spojio je ono istinito korisno i ujedno lepo. Prije neki dan video sam u zivo njegov odgoj Bkoija od Babica pravo da vam kazem zastao mi dah kolko je taj pas lep odavno nisam video toliko dobrog pasa u tipu rase. Ovde hocu da pojasnim i Jogliju da cistu rasu u Makedoniji ima planina Sara i da ona to neda se unistiti jos ima porodica na sari koji cuvaju svoje pse ko suvo zlato i od njih se nemoze niti uzeti stene niti pariti jes da su sebicni ali mislim da su u ovim trenutcima i ispravni

#90 vuletaj

vuletaj

Advanced Member

• Members
  • 802 postova

Postovano 02 July 2008 14:17

Ognjene jate u potpunosti razumem nemam ja nista protiv babica i meni je lep njegov boki a stose tice izlozbi tu ima jedan krug odgaivaca i sudija koji saraduju kada dode neki sudija sa strane ili iz makedonije ti odgaivaci neizvode svoje pse tacnose zna koji ce pas pobediti evoti primera i naseg kao ljubitelja izvornih saraca koji se bori za sarca i nakraju kupi stene od piksija pa ja koliko drzim sarce taj isti piksi je sljam i jedan prevarant tosam 100 puta rekao on i te stosi nabrojo prozivo sam ih javno na forumu niko nije smeo da se javi a prate ovaj forum zato sve sto kazenm imam i dokaz drnda mi je cak i pretio preko nekih osoba ali ja se takih nebojim moze da bude jaci ali nemoze ludji ja takve pse ko sto oni drze nikad necu drzati a mi sarplanindije koje drzimo izvorne pse uvek cemo imati dobre pse pokretljive borbene bez zvala za razliku od silnih sampiona ja sam sad doterao jednog karabasa dok su neki odgaivaci parili sa njim kuje onda je valjao kad je dosao kod mene nevalja nije plodan itd pa sto su parili i ostavljali stenad od njega pod laznim papirima ako nevalja sto mane koji je ja mislim i sad kod bjelice valja a jaga odranio kod mene 6 god niko ga nije video a sad dobar pas isto i cerka manetova pa meda kod bjelice prvo kod srecka pa kod bjelice sto praunuka od matorog mede kod bjelice kao i meda kod backa sad valjaju a ja im dao sve te pse a kod mene nisu valjali ali nema veze nikad nece saznati poreklo tih pasa ima tu osoba koji bi se ˙'ebali da dodu do mog psa i kad im ucinim uslugu i ajde da nenaplatim uzmem neko stene nikad nevidim to stene ali neka im je sa srecom ima i covek koji mi duguje 6 stenadi pa nikad ali sretnomu ja za to necu propasti ali cu uvek drzati izvorne sarce POZDRAV OD ODGAIVACA IZVORNIH SARACA

#91 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 02 July 2008 14:54

Ovde hocu da pojasnim i Jogliju da cistu rasu u Makedoniji ima planina Sara i da ona to neda se unistiti jos ima porodica na sari koji cuvaju svoje pse ko suvo zlato i od njih se nemoze niti uzeti stene niti pariti jes da su sebicni ali mislim da su u ovim trenutcima i ispravni

OK, ovo mi izgleda logicno! Selekcija na upotrebnu vrednost, ne komercijalizovan uzgoj, minimum svesti o postojanju rase, ljubav prema autohtonim vrednostima... mogu za rezultat da imaju sačuvanu suštinu SARPLANINCA. PozZ.

#92 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 02 July 2008 14:58

Ogi u nasem se narodu kaze: "Od miloste udavio tele". Reci im, poruci da ne cuvaju nego da SIRE DALJE :!: šarplaninsko junačko srce.

#93 bokuman

bokuman

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 285 postova

Postovano 02 July 2008 17:02

Ja tvrdim da vise ni u Srbiji ni u Makedoniji ni u Kosovu skoro da nema pravih Saraca mada ja iskreno bih zeleo da ima,Ognjene toa sto go tvrdis na Sar Planina skoro da go nema a za Galicnik i ostanato da ne zboruvame to isto vazi iza Srbiju mozda i u Srbiji i u Makedoniji ima par primeraka a za ostalo prosetao sam i u poslodnjih 3 godina skoro nista nisam video.Dosta vise sa pricama ima ovo ima ono kad skoro vise nema nista ni po planinama ni po odgajivacnicama, i stalno pricate za neke starije pse koji vise nisu megju zivima.Zasto jednostavno sem izuzetaka ne saljete fotografije svojih pasa i da krenemo od negde da bi mozda mada cisto sumnjam mada sam optimista po prirodi da bi donekle stigli.Ja za razliku od drugih pokazujem svoje pse koje sam odveo u planini sa ovcama mada sam svesan njhovih nedostataka i manama koje zelim u buduce isoravite sto je moguce bojle i koliko toliko nesta poboljsati.

Pozdrav Boban Kumanovo Makedonija
Postovana fotografija

Postovana fotografija

Postovana fotografija

Postovana fotografija

Postovana fotografija

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/bokuman/IMG_0151ps.jpg

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/bokuman/IMG_0036ps-1.jpg

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/bokuman/IMG_0035ps.jpg

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/bokuman/IMG_0314ps.jpg

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/bokuman/IMG_VIHOR3meseca.jpg

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/bokuman/IMG_8974MecoiVendi.jpg

#94 Mimi

Mimi

Hero member

• Members
  • 2679 postova

Postovano 02 July 2008 17:25

Više mi je dosadila ova "brabonjak-kinologija" i ovi "izvorni-experti" koji toliko smaraju sa njihovim "praktičnim" iskustvom.....Koga vi folirate?..... Pa šta vas sprečava da se dohvatite Šarplanine i njenih bačija pa lepo po celi dan u ladovini da svirate u frulicu, a uveče pravac međ ovčije butine (da pomuzete, naravno...)
A vi sedite u soliterima, pričate "lovačke" bajke i pljujete po naučnim radnicima, bez čijega truda i rada ne bi ste ni znali šta je rasno pseto....

Najsmešniji su ovi "južni susedi". Iskoristili haos u raspadu SFRJ, pa brže-bolje tudju rasu na svoju novčanicu! Busaju se u grudi i još izmišljaju i nekakve njihove nove rase sa turskim imenom? (Onda je valjda turska rasa)....

"Šampion" medju izvornim-stručnjacima je svakako Antonio-S!
Njegov me je odgovor "zadivio"! Toliko inteligencije, erudicije, argumentacije .....
To još nije vidjeno na ovim balkanskim prostorima..... Zamislite, on ima više brabonjaka nego ja kose na glavi! Pa zaperi se čoveče!.....

Pas sa njegove fotke ima po njegovoj brabonjak-proceni 75 cm!
E, pa ljudi aj,mo lenjire u ruke!
Ja sam izmerio čovu sa slike ravno 18 cm. (uz realan dodatak nedostajućeg dela glave).
Psa sam izmerio 7,5 cm. (mm gore-dole)
A sad pozovimo matematiku u pomoć.
7.5 : 0.18 = 41.6 Dakle pas je na 41,6 % visine svoga vlasnika.
Ako je pas visok 75 cm (kako to naš brabonjdžija tvrdi) onda sledi:
75 : 41.6 = 1.802 cm ( 1 % visine vodiča) što znači:
1.802 x 100= 180.2 cm (visina vodiča)!!!!!!
Ako čovek na slici ima 180 cm onda sam i ja verovatno preko 2 m, samo treba neki Majkedonac da me izmeri..... Ja sumnjam da se i danas teško mogu u Makedoniji pronaći ljudi sa ovom visinom, a kamo li pre 50 godina (koliko verujem da je slika stara)
Moj deda je sa 172 cm bio najviši u generaciji, a poznato je da su Makedonci najniži rastom od svih narodnosti bivše SFRJ!
Ja sam tom čoveku dao galantnih 170 cm, (sa sve brabonjcima pod opancima)a vi sad, članovi foruma, procenite ko je ovde u pravu.....

Gospodin energično tvrdi da je Karaman originalna Makedonska rasa, i da su u drugim susednim zemljama (Grčka, Srbija, Bugarska) sve sami "falsifikati" te da su sigurno poreklom od njihovih!
Argument: - brabonjak!

Najsmešnija od svih tvrdnji je da oni pored pasa u gradovima imaju i Šarplanince na planini!!!!!!!!!!
Imaju li barem uslovne rodovnike?
Ili im se poreklo zna sa "dedinog kolena"?
Imaju li 38, 40 ili 43 zuba? U kleštima ili ukršteno?
Videli smo u 19. delu dva "fantastična" izvornjaka sa planine Bistre! Valjda su to ti što im "trče po planini" samo nisu Šarplaninci nego Bistraninci ......

QUO VADIS ŠAROVE?

#95 Antonio_S

Antonio_S

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 228 postova

Postovano 02 July 2008 20:00

Više mi je dosadila ova "brabonjak-kinologija" i ovi "izvorni-experti" koji toliko smaraju sa njihovim "praktičnim" iskustvom.....Koga vi folirate?..... Pa šta vas sprečava da se dohvatite Šarplanine i njenih bačija pa lepo po celi dan u ladovini da svirate u frulicu, a uveče pravac međ ovčije butine (da pomuzete, naravno...)
A vi sedite u soliterima, pričate "lovačke" bajke i pljujete po naučnim radnicima, bez čijega truda i rada ne bi ste ni znali šta je rasno pseto....

Najsmešniji su ovi "južni susedi". Iskoristili haos u raspadu SFRJ, pa brže-bolje tudju rasu na svoju novčanicu! Busaju se u grudi i još izmišljaju i nekakve njihove nove rase sa turskim imenom? (Onda je valjda turska rasa)....

"Šampion" medju izvornim-stručnjacima je svakako Antonio-S!
Njegov me je odgovor "zadivio"! Toliko inteligencije, erudicije, argumentacije .....
To još nije vidjeno na ovim balkanskim prostorima..... Zamislite, on ima više brabonjaka nego ja kose na glavi! Pa zaperi se čoveče!.....

Pas sa njegove fotke ima po njegovoj brabonjak-proceni 75 cm!
E, pa ljudi aj,mo lenjire u ruke!
Ja sam izmerio čovu sa slike ravno 18 cm. (uz realan dodatak nedostajućeg dela glave).
Psa sam izmerio 7,5 cm. (mm gore-dole)
A sad pozovimo matematiku u pomoć.
7.5 : 0.18 = 41.6 Dakle pas je na 41,6 % visine svoga vlasnika.
Ako je pas visok 75 cm (kako to naš brabonjdžija tvrdi) onda sledi:
75 : 41.6 = 1.802 cm ( 1 % visine vodiča) što znači:
1.802 x 100= 180.2 cm (visina vodiča)!!!!!!
Ako čovek na slici ima 180 cm onda sam i ja verovatno preko 2 m, samo treba neki Majkedonac da me izmeri..... Ja sumnjam da se i danas teško mogu u Makedoniji pronaći ljudi sa ovom visinom, a kamo li pre 50 godina (koliko verujem da je slika stara)
Moj deda je sa 172 cm bio najviši u generaciji, a poznato je da su Makedonci najniži rastom od svih narodnosti bivše SFRJ!
Ja sam tom čoveku dao galantnih 170 cm, (sa sve brabonjcima pod opancima)a vi sad, članovi foruma, procenite ko je ovde u pravu.....

Gospodin energično tvrdi da je Karaman originalna Makedonska rasa, i da su u drugim susednim zemljama (Grčka, Srbija, Bugarska) sve sami "falsifikati" te da su sigurno poreklom od njihovih!
Argument: - brabonjak!

Najsmešnija od svih tvrdnji je da oni pored pasa u gradovima imaju i Šarplanince na planini!!!!!!!!!!
Imaju li barem uslovne rodovnike?
Ili im se poreklo zna sa "dedinog kolena"?
Imaju li 38, 40 ili 43 zuba? U kleštima ili ukršteno?
Videli smo u 19. delu dva "fantastična" izvornjaka sa planine Bistre! Valjda su to ti što im "trče po planini" samo nisu Šarplaninci nego Bistraninci ......

QUO VADIS ŠAROVE?

Koga mi foliramo ???
Pitanje je koga ti folirash iskompleksirani intelektualche ( chitaj:budalo ) ???
Ja i ljudi ko ja bili bi najsrechniji kada bi mogli po ceo dan sedeti u ladovinu i svirati u frulicu i verujem da bi to i bilo tako da nije struchnih kinologa ko shto si ti,struchnjaka koji su odgovorni za izumiranje Sharplaninca.Zbog tebe i takvih kinologa ko shto si ti izlazichu svremena na vreme iz ladovine,a moja ce frulica uvek biti u blizini ( ili duboko unutra ) najdebljeg creva tvog probavnog sistema.
Tacno da je na jednoj nashoj novchanici stavljen sharplaninac.Ja se u ime svih Makedonaca izvinjavam ako je to vasha rasa,nepismen smo mi narod,mozzda svo uzeli neshto shto nije nashe.Mozzda nisu bili nashi ni psi koji su kamijonima odnosheni u vojne odgajivacnice,mozzda 60% Shar Planine nije na Makedonskoj strani,mozzda nemamo josh 10-tak planina istih ko Sar Planina sa istim psima kao one koje je merio cenjeni profesor,jednostavno,mozzda smo u zabludi.Ako ikako mozzete,molim vas da oprostite nama nepismenima,nama koji smo vas opismenili...
Prozvao si clanove ovog foruma da procene ko je u pravu oko slike koju sam ja poslao,ti kao najstrucniji na ovom forumu,ili ja kao anonimus.Ja i dalje tvrdim da je pas na slici visok 74-75 cm.Ovu moju tvrdnju ne baziram samo na osnovu slike stare 50 god vec to tvrdim zato shto sam psa sa slike video uzzivo bar 10-tak puta.
Koliko je tvoje oko struchno a lenjir precizan mozzesh i sam videti na sledechoj slici:
Postovana fotografija
Moj struchnjace,slika je stara samo 4 god.
Ko shto i sam vidish,i mi koji gazimo brboljke znamo neshto oko kompjutera i mozzemo da nateramo i najvecheg struchnjaka da zagrize ko smudj,da pokazze svoju dokazanu struchnost.
Znam da bi sada najradije progutao taj lenjir ali nemoj molim te,mozzda se na omom sajtu nadje josh neko kome ce biti potreban tvoj intelekt da bi izashao na pravi put.
"Gospodin" ne tvrdi da je karaman makedonska rasa vec tvrdi da je karaman sharplaninac ko i ostali koji su jednobojni t.e standardizovani.
Dali nashi psi koji su na planinama imaju uslovne rodovnike???
Pa ko je lud da svog psa dovede sa planine na izlozzbu da mu ti sudish dragi moj struchnjace.Zar mislish da ima josh budala koji bi blamirali sebe time shto bi svoje pse doveli na ocenjivanje coveku koji treba da odgovara za najvechu genocid u istoriji covecanstva?
Ona dva psa koja smo videli na planini bistri ne mogu da budu reper za sve pse koji su tamo.Sada bih ja mogao da postavim dve slike iz neke srpske odgajivacnice posle cega bi pola clanstva umrlo od smeha,ali dali bi to bila prava slika kakvo je stanje u vashim odgajivacnicama?
I za kraj,svi nashi psi koji su na nashim planinama imaju samo jedno ime:
MAKEDONSKI OVCHARSKI PES-SHARPLANINEC

#96 Mimi

Mimi

Hero member

• Members
  • 2679 postova

Postovano 02 July 2008 21:15

Očekivao sam jedan ovako "produhovljen" i "visokouman" odgovor.
Mogu misliti koliki je količnik inteligencije čoveka koji misli da crno-bela fotka daje drugačije proporcije od kolor-fotke!
Matematika je ista, i ona ne zavisi od boja nego od broja!
Znam da su te dve reči slične, i da jedno "r" pravi haos u "glatkim" mozgovima.
Ali matematika je neumoljiva i tvoji argumenti vezani za vreme uzrade fotke su onoliko jaki koliko je jak i tvoj intelekt.
Taj čova nema više od 170 cm, koliko god da je brabonjaka izgazio.
Ja sam bio uveren da je naj veći genocid holokaust u nacističkim logorima, a sad vidim da ti imaš neke druge podatke. (Zato i nisi završio osmoljetku - previše je tu bilo popravnih ispita iz istorije i matematike)
Ona dva psa nisu reper ali su pokazatelj šta sve trči na tim vašim planinama! Pošto nisu "likvidirani", znači da služe svrsi, i da su prošli "test planine", za koji sam ovde pročitao od stručnjaka-praktičara, da nepogrešivo selektira pa čobani ne moraju ništa da znaju!
Eto šta su te vaše planine iznedrile i uspešno selektovale!
To su čisti primerci "Šarplaninec na Makedoncite"!
Nek vam je sa srećom, sa takvom selekcijom!

QUO VADIS MAKEDONIJO?

#97 Antonio_S

Antonio_S

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 228 postova

Postovano 02 July 2008 21:46

Očekivao sam jedan ovako "produhovljen" i "visokouman" odgovor.
Mogu misliti koliki je količnik inteligencije čoveka koji misli da crno-bela fotka daje drugačije proporcije od kolor-fotke!
Matematika je ista, i ona ne zavisi od boja nego od broja!
Znam da su te dve reči slične, i da jedno "r" pravi haos u "glatkim" mozgovima.
Ali matematika je neumoljiva i tvoji argumenti vezani za vreme uzrade fotke su onoliko jaki koliko je jak i tvoj intelekt.
Taj čova nema više od 170 cm, koliko god da je brabonjaka izgazio.
Ja sam bio uveren da je naj veći genocid holokaust u nacističkim logorima, a sad vidim da ti imaš neke druge podatke. (Zato i nisi završio osmoljetku - previše je tu bilo popravnih ispita iz istorije i matematike)
Ona dva psa nisu reper ali su pokazatelj šta sve trči na tim vašim planinama! Pošto nisu "likvidirani", znači da služe svrsi, i da su prošli "test planine", za koji sam ovde pročitao od stručnjaka-praktičara, da nepogrešivo selektira pa čobani ne moraju ništa da znaju!
Eto šta su te vaše planine iznedrile i uspešno selektovale!
To su čisti primerci "Šarplaninec na Makedoncite"!
Nek vam je sa srećom, sa takvom selekcijom!

QUO VADIS MAKEDONIJO?

Ma naravno da je moj tekst jadan za razliku od ovog tvog,ovaj dobija Pulicerovu nagradu garant.
Mozzesh li zamisliti koliki je koeficient inteligencuje choveka koji tvrdi da je neka slika stara 50 god. a ti mu dokazzesh da je njena starost samo 4 god.?
Matematika je matematika ali tvoje oko je mutno Mimislave,coveka licno znam i garantujem da je vishi od tvoje matematike.
Sa nacistima ste rame uz rame,mislim na struchne kinologe,revnosno ste pristupili unishtenju,ali na vashu i njihovi zzalost i Jevreji i Sharci su prezziveli.Poljski Jevreji mozzda nisu to prezziveli,kao ni "srpski" Sharci,ali bilo je drzzava t.e planina gde genociga nije bilo.
Na kraju da ti se zahvalim shto si nam pozzeleo srechu,samo ti drzzi svoju struchnost shto dalje od nas molim te ko brata...

#98 Ristic Zoran Bataja

Ristic Zoran Bataja

Advanced Member

• Members
  • 729 postova

Postovano 02 July 2008 22:31

Oblast u Turskoj se zove Karaman

Postovana fotografija

Postovana fotografija

Ta oblast u Turskoj je poznata po tome što su im konji,ovce i psi crne boje !

Postovana fotografija

Postovana fotografija

Postovana fotografija

E, sada ko zna, možda će makedonci uspeti da registruju "svoju" rasu karaman !

#99 Antonio_S

Antonio_S

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 228 postova

Postovano 02 July 2008 22:55

Oblast u Turskoj se zove Karaman

Postovana fotografija

Postovana fotografija

Ta oblast u Turskoj je poznata po tome što su im konji,ovce i psi crne boje !

Postovana fotografija

Postovana fotografija

Postovana fotografija

E, sada ko zna, možda će makedonci uspeti da registruju "svoju" rasu karaman !

Veoma je malo ljudi u Makedoniji koji zzele da registruju crnog psa (karaman ) kao zasebnu rasu.
Za ostale slike neznam odakle su,ali na zadnjoj slici je cuveni Karaman iz Patishke Reke koji nema ama bash nishta sa Turskom.
Meni je uvek bilo cudno zashto naziv koji mi upotrebljavamo za crnog psa "karaman" izaziva toliko polemika kod nashih "severnih suseda" za razliku od naziva za svetlog psa sa tamnom njushkom "karabash" koji glatko prolazi...

#100 marko81

marko81

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 373 postova

Postovano 02 July 2008 23:39

Za lak san :mrgreen:
Postovana fotografija