Sign in to follow this  
Followers 0
Petite

Sarplaninac 20 deo

1,191 posts in this topic

Dali neko na ovom forumu ima ili zna za neki film u kome ima Saraca?

Pozdrav svima na forumu.

POGLEDAJ FILM 'MAKEDONSKA KRVAVA SVADBA'

KAKO MOZE DA TI SIVA KUJA UPARENA SA SIVIM KEROM DA I BALJOSE,I MERDZANE I KARABASE.STA DA RADIMO SA ONIM STENADIMA KOJI NEMAJU ODGOVARAJUCU BOJU,DA IH BACIMO U REKU.PA ONI NISU SARPLANINCI,A NJIHOVA BRACA(SIVI)JESU.DA SE COVEK UPITA,KO JE ODREDIO OVAJ DANASNJI STANDARD.SAMO ODGOVOR JE TESKA STVAR,KO BI TI DAO ODGOVOR.

Prosto nemoguće da mi se to desi,jer kuje namjenski puštam na parenje sa odgovarajućim psom :wink:

A dovoljno poznajem genetiku svojih pasa tako da nemam problena sa obojenošću,karakterom ..... :D

ZNACI TI KAZES I TVRDIS DA NIKAD BAS NIKAD TI SE NIJE DESILO DA TI SE OSTENI KUJA,I DA U LEGLU IMAS STENE SA BELIM CARAPAMA(PO NOGAMA) ILI BELO NA VRH OPASA ILI KARABAS.STA ZNAM KAD UPARIS OVE DANASNJE 'SARPLANINCE'MOZDA I BI TI POVEROVAO.ALI IZVORNJAKE,TO JE VEC DRUGA PRICA.

U tom merdžane i jeste zvrčka :lol:

Standard je vodić :wink:

Moram te razočarat u grešku jer ja nisam stočar :lol:

Boja je jedan od špijuna koji ukazuju na atipičnosti .....

A ti nema kazj šta je šarsko na slici ovog psa :shock: :shock: :shock: :shock:

980c5cf1.jpg

MUNJO,PA LEPO TI PISE U MOM KOMENTARU DA NI U JEDNOM SLOVU NISAM REKAO DA JE CISTI SARAC,VEC BORAC I SNAZAN.CITAJ BOLJE NADAM SE DA SI PAZLJIVO PROCITAO MOJ KOMENTAR.

U tom merdžane i jeste zvrčka :lol:

Standard je vodić :wink:

Moram te razočarat u grešku jer ja nisam stočar :lol:

Boja je jedan od špijuna koji ukazuju na atipičnosti .....

A ti nema kazj šta je šarsko na slici ovog psa :shock: :shock: :shock: :shock:

980c5cf1.jpg

MUNJO,PA LEPO TI PISE U MOM KOMENTARU DA NI U JEDNOM SLOVU NISAM REKAO DA JE CISTI SARAC,VEC BORAC I SNAZAN.CITAJ BOLJE NADAM SE DA SI PAZLJIVO PROCITAO MOJ KOMENTAR.

I JOS NESTO,NIKO NIJE REKAO NISTA PROTIV TOGA DA POSTOJI STANDARD.STANDARD JESTE VODIC,ALI ZA KOJE 'SARPLANINCE'?PA NEMOJ DA I PRI OCIJU NE VIDIS,POGLEDAJ STA SVE STANDARD PRIHVATA,ONE KRETENE KOJI OSVAJAJU TITULE.REKAO SAM I PRE,STANDARD MORA DA POSTOJI ALI ONI KRETENI OD KERA NIKAKO(MISLIM NA ONE KOJE NOSE PO IZLOZBAMA).DA NE CINIMO SAD BLA BLA BLA.I NA IZLIZBAMA MOZE DA SE VIDI PO KOJI DOBAR KER,ALI 99%SU IZMELEZENI KRETENI.

Oblast u Turskoj se zove Karaman

Turkey-2.jpg

karaman_5-1.jpg

Ta oblast u Turskoj je poznata po tome što su im konji,ovce i psi crne boje !

ergelazou2-1.jpg

OvcaizKaramanlije-1.jpg

karaman10-1.jpg

E, sada ko zna, možda će makedonci uspeti da registruju "svoju" rasu karaman !

E MOJ BATAJKO,TURCI SU BILI NA NASIM PROSTORIMA,A I NA VASIM VISE OD 500GODINA.PREVISE JE TURCIZMA U NASEM A I U VASEM RECNIKU.U BUGARSKOJ TACNIJE U GRADU RAVDA JEDNA OD MNOGIH ULICA SE ZOVE MAKEDONIJA.SAMO PITANJE JE KOLIKO JE TA ULICA MAKEDONSKA.TAKO I TI DRUZE,KAD UJUTRU POPIJES KAFU NAJVEROVATNIJE I NE POMISLIS KAKO JE KAFA TURSKI ZBOR(NIJE SAMO KAFA)ZATO DRUZE NAZDRAVLJE TI JUTARNA KAFA.

Oblast u Turskoj se zove Karaman

Turkey-2.jpg

karaman_5-1.jpg

Ta oblast u Turskoj je poznata po tome što su im konji,ovce i psi crne boje !

ergelazou2-1.jpg

OvcaizKaramanlije-1.jpg

karaman10-1.jpg

E, sada ko zna, možda će makedonci uspeti da registruju "svoju" rasu karaman !

Veoma je malo ljudi u Makedoniji koji zzele da registruju crnog psa (karaman ) kao zasebnu rasu.

Za ostale slike neznam odakle su,ali na zadnjoj slici je cuveni Karaman iz Patishke Reke koji nema ama bash nishta sa Turskom.

Meni je uvek bilo cudno zashto naziv koji mi upotrebljavamo za crnog psa "karaman" izaziva toliko polemika kod nashih "severnih suseda" za razliku od naziva za svetlog psa sa tamnom njushkom "karabash" koji glatko prolazi...

STA SE 'MUCIS" DA UKAPIRAS BRE TONI,PA ZAR NE ZNAS DA SU KARABASI USLI U STANDARD(I PORED TURCIZMA),ALI STANDARD NIJE ZA KARAMANE,JER KARAMAN JE TURSKI ZBOR.

33jidxu.jpg

Zasto ne mozemo da vidimo i pas na kolor ? :D

P.S

Da nije ovaj cika sa "gipsom" na glavi :?: :lol:

ZNACI TI KAZES I TVRDIS DA NIKAD BAS NIKAD TI SE NIJE DESILO DA TI SE OSTENI KUJA,I DA U LEGLU IMAS STENE SA BELIM CARAPAMA(PO NOGAMA) ILI BELO NA VRH OPASA ILI KARABAS.STA ZNAM KAD UPARIS OVE DANASNJE 'SARPLANINCE'MOZDA I BI TI POVEROVAO.ALI IZVORNJAKE,TO JE VEC DRUGA PRICA.

Tvardim ti ono u šta sam sigarn :wink:

Za mene nema razlike između izvornog i urbanog šarota sem što tu razliku čini rodovnik 8)

Po mom ćeifu je gvozdeno siva boja :!: :!: :!:

Ne kazujem da su ostale nijanse atipične :shock: al šarenilo je poslijedica gena koji su ŠARENI :x

Nema tu merdžane čist ne čist :?

Ili jeste, ili nije :shock:

A o njegoivim vještinama ne savršeno ništa ne zanima kao i mnoge koji motre ove strane :lol:

Džulov ko džulov :( :lol:

I JOS NESTO,NIKO NIJE REKAO NISTA PROTIV TOGA DA POSTOJI STANDARD.STANDARD JESTE VODIC,ALI ZA KOJE 'SARPLANINCE'?PA NEMOJ DA I PRI OCIJU NE VIDIS,POGLEDAJ STA SVE STANDARD PRIHVATA,ONE KRETENE KOJI OSVAJAJU TITULE.REKAO SAM I PRE,STANDARD MORA DA POSTOJI ALI ONI KRETENI OD KERA NIKAKO(MISLIM NA ONE KOJE NOSE PO IZLOZBAMA).DA NE CINIMO SAD BLA BLA BLA.I NA IZLIZBAMA MOZE DA SE VIDI PO KOJI DOBAR KER,ALI 99%SU IZMELEZENI KRETENI.

Kud si ti to išal po izložba :shock:

Pa viđe kretene da nose psa :lol: :lol: :lol: :lol:

golf2.jpg

Golff od Stankovica

Vidim Nenade da si slikao :shock: pa ima li još koja slička :?:

Kakav je(za sad) uživo taj štenac kod Babića :?:

33jidxu.jpg

Zasto ne mozemo da vidimo i pas na kolor ? :D

P.S

Da nije ovaj cika sa "gipsom" na glavi :?: :lol:

Crni pas je crn i u kolor i na crno-beloj fotografiji :wink: ( dobijash original na e-mail )

Ovog ciku nisam nikada video sa gipsom na glavi ( nije ni na ovoj slici ) mada mozze slobodno da se gipsira a da to nikome ne bude cudno.

Opusteno Antonio... zezam se malko...

Pozdrav

.........ali naravno nisam pristao posto nepustam pse nudio mi je 2000 soma eura samo da ga pustim plus svi troskovi spremanja i ostalo da oni imaju dosta kvalitetnih pasa sad trenutno nebi zvali nas.

Neće riba u vodu :lol:

Šarplaninca - Srpsku rasu izdvojenu iz ovog balkanskog pastirskog buljuka pasa-rasa! Želja Dr. Pavlovića je bila da izdvoji jednobojne pse, snažne konstitucije, duge dlake i što ujednačenije visine i težine i anatomski najfunkcionalnije (najpravilnije) gradjene. Tako je od rudimentarnog arhi-tipa balkanskog pastirca nastala rasa - Šarplaninac. Zato su i ispali crni psi, jer pareni sa žutim ili mrkim psima daju tigrave, a zato su ispali i tigravi (u sebi nose crne) a "Šarovi" su ispali u startu jer se broj njihovih alela nije mogao ni predvideti....

Razlog za boje koje su u standardu a standard cini rasu (mozete se ne slagati s njim) ali ga morate postovati inace se gubi rasa (tipicnost). A bez rase imaju se samo mesanci.

golf2.jpg

Golff od Stankovica

Vidim Nenade da si slikao :shock: pa ima li još koja slička :?:

Kakav je(za sad) uživo taj štenac kod Babića :?:

Ima Stankovicu ,no imam problem sa postavjanjem slika na net.Posalji e mail na koji ti ih mogu pratiti.

Svako stene je lepo kad je malo .A iz osadasnjeg iskustva sto mog licog-st tudjih koje sam posmatrao ,najlepsi stenci su oni koji kasnije u najlosije pse izrastu .I obrnuto :D

Golf me je prijatno iznenadio.Lepo negovan ,slobodnog ponasanja.Nema za sad nijednu vidnu manu,sto ne znaci da je nece biti .Al na nama je da navijamo da izraste u lepog psa za diku rasi,odgajivacu i vlasniku.

Želja Dr. Pavlovića je bila...

Onda standard treba da promeni ime,mozze slobodno da se zove "zzeljoteka" cenjenog profesora Pavlovica...

Moj struchnjace,slika je stara samo 4 god.

Ko shto i sam vidish,i mi koji gazimo brboljke znamo neshto oko kompjutera i mozzemo da nateramo i najvecheg struchnjaka da zagrize ko smudj,da pokazze svoju dokazanu struchnost.

Pa to je ono cime se bavite, prevare u vidu fotomontaza i slika obradjenih u photoshopu, da izgledaju "od pre 50 godina"... Taj vas "kompjuterski zanat" je dostigao vrhunac na temi o Zmajevima, kakve sve gluposti tamo nisu objavljivane kao autenticne fotografije. Koliko ima tih "autenticnih" fotki, svaki dan se postavi po neka, kao da je svaki cobanin svog psa fotografisao :roll:.

Konkretno ova se vidi da je laznjak, samo treba gledati detalje... Niko ovakav duks nije nosio pre 50 godina, stavise odevni predmet pod tim imenom tada nije ni postojao :lol: .

Usput, zasto cela fotografija nije prikazana u originalu, da pas nema jednu nogu roze boje :lol: :mrgreen: :lol: ?

Moj struchnjace,slika je stara samo 4 god.

Ko shto i sam vidish,i mi koji gazimo brboljke znamo neshto oko kompjutera i mozzemo da nateramo i najvecheg struchnjaka da zagrize ko smudj,da pokazze svoju dokazanu struchnost.

Pa to je ono cime se bavite, prevare u vidu fotomontaza i slika obradjenih u photoshopu, da izgledaju "od pre 50 godina"... Taj vas "kompjuterski zanat" je dostigao vrhunac na temi o Zmajevima, kakve sve gluposti tamo nisu objavljivane kao autenticne fotografije. Koliko ima tih "autenticnih" fotki, svaki dan se postavi po neka, kao da je svaki cobanin svog psa fotografisao :roll:.

Konkretno ova se vidi da je laznjak, samo treba gledati detalje... Niko ovakav duks nije nosio pre 50 godina, stavise odevni predmet pod tim imenom tada nije ni postojao :lol: .

Usput, zasto cela fotografija nije prikazana u originalu, da pas nema jednu nogu roze boje :lol: :mrgreen: :lol: ?

Karaman sa slike nema blage veze sa Turskom ali Bataji to nije smetalo da ga tamo ugura.

Usput,cela fotografija nije postavljena da ne bi dozziva sudbinu koju su dozziveli 100-tinjak mojih slika koje se sada nalaze u galerijama gde im nije mesto.

Standard jeste zelja idealnog psa svoje rase!

Pozdrav jacu samo ovo da napisem posto ste svi gledali film o karabasu dali vi znate da je onaj karaman sto je jedini pas sa vukom imao kontakt i ugino posle nekog vremena posto ga je vuk nezgodno zakaci to vam je gospodo moja karabasev sin dali znate koji je jedini covek pario kuju sa karabasom iz srbije i dao silne pare za parenje naravno neznate a to vam je osoba iz zrenjanina marki ali nazalost pored toliko truda i predenih kilometara nije ostala skotna .

Bez obzira tko ga pise i za koju rasu, standard je zelja i teznja idealnom psu te rase.

Želja Dr. Pavlovića je bila...

Onda standard treba da promeni ime,mozze slobodno da se zove "zzeljoteka" cenjenog profesora Pavlovica...

Antonio, sto god mislili, ostavite se (manite se, ne pricajte, ne komentarisete.....) rad cijenjenog PROFESORA. Ucinite, barem slican napor sa, barem slicnim obrazovanjem i onda koristite izraze poput "zzeljoteka"

Izvinjavam se zbog "vikanja" na forumu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0