Recommended Posts

Izvinjavam se ako je pitanje već postavljano ranije.

Možda bi bilo interesantno postaviti dugme sa opcijom "sviđa mi se". Ponekad naiđem na postove koji mi se zaista dopadaju i jedino što mogu to je da odgovorim na post i kažem da mi se to sviđa i zašto. Uglavnom odustajem od te ideje jer nepotrebno zauzimam prostor. Mnogo rađe bih kliknuo na to dugme, a i broj "sviđanja" bi verovatno pokazao posebnu interesantnost nekog teksta.

Hvala na sugestijama.

Odustali smo od te opcije jer je prvenstvena svrha samog foruma razmjena misljanje i komunikacija, a ne samo 'like' 'dislike'.

Da, ali to pokazuje koliko je nečije mišljenje cenjeno ili nije. To treba da bude skriveno kao što je na nekim forumima, tačnije kada se ulogujem pojavi se gore prozorčić i ja vidim koliko je ljudi "lajkovalo" moj post. Na taj način pisac teksta može da shvati koliko neko ceni njegovo mišljenje i da li ima svrhe pisati dalje. Hvala na pažnji.

Vi ste možda osoba koja stavlja 'like' zbog teksta i to je dobro, ali imajte u vidu da  mnogi to rade samo zarad autora, jer su 'drugari'. A to vodi ka stvaranju klanova, koji i ne donose neku kvalitetnu diskusiju, nego češće vode ka diskusijama tipa 'prepucavanja'.

U svakom slučaju, ponovo ćemo razmotriti prijedlog :) 

Lajkovat nesta zbog autora a neslagati se sa tim je cista glupost.Ali na vecini drustvenih mreza to funkcijonise po sistemu ti meni ja tebi.Meni je forum super bas iz razloga sto mogu procitati razna misljena i stvoriti svoje.Tako da je ta opcija po meni bespotrebna.

Evo vam konkretne situacije: pišem na jednom hrvatskom forumu. Kada se sledeći put ulogukempojavi se gore desno prozorčić koji me obaveštava da imam neku poruku. Tu onda stoji da se tom i tom sviđa moj post. To vidim samo ja. Pogledam i vidim da se moj post recimo dopao nekome čije mišljenje ja izuzetno cenim, ali neće to javno da pokaže. To mi je naravno drago. Još mi je draže kada vidim da je moj post pozitivno uticao na nekoga koga uopšte ne poznajem i daje mi lajk. To znači da ako ljudi daju lajkove nekome samo zato što su drugari kako kažete to će oni međusobno znati i polako će im to valjda postajati sve besmislenije. Kada vam lajk da neko nepoznat onda to mnogo znači, verujte. Morao sam ovako plastično, valjda je ideja razumljivija.

Forum bi trebao da podstiche diskusiju a ne podrzavanje. Shto znachi da sa ovom postavkom kakva je trenutno, tvoj post ako se nekome dopadne on ga citira i poshalje ti privatnu poruku i kaze ovo je cool i vi produbite tematiku. Ti kazesh hvala brate drago mi je i ... dovoljno si elokventan da smislish ostatak. Svidjanje koje vidish samo ti, podize tebi ego i nema nikakvog smisla za ostale chlanove, forum i konstruktivnost. Pri chemu zadaje glavobolje administratorima, sve i da zanemarimo implementaciju, sa `e pogreshno sam lajkovao ajd skini taj lajk` i slichno. Da me ne shvatish pogreshno ali taj koji nece javno da ti pokaze da mu se svidja tvoje mishljenje znachi da je u drugom `klanu` >>> prochitati shta je napisala Petite.

Meni je forum super bas iz razloga sto mogu procitati razna misljena i stvoriti svoje.

Tachno tako.

Edited by Orijana

Nije to loša ideja u smislu davanja rejting poena čoveku koji postuje (ne lajkovanje samog posta). Naravno, jedan forumaš može drugom samo jednom da da rejting poen. Meni je to pomoglo recimo na jednom drugom forumu, druge tematike, da pratim postove nekih ljudi čije je pisanje bilo zaista relevantno. Oni su to označili kao "reputacioni uticaj". Mislim, nije loša stvar...

Vi ste možda osoba koja stavlja 'like' zbog teksta i to je dobro, ali imajte u vidu da  mnogi to rade samo zarad autora, jer su 'drugari'. A to vodi ka stvaranju klanova, koji i ne donose neku kvalitetnu diskusiju, nego češće vode ka diskusijama tipa 'prepucavanja'.

U svakom slučaju, ponovo ćemo razmotriti prijedlog :smile:

Slazem se, meni je to lajkovanje besmisleno, a i jeste tako da se nekakvi klanovi medjusobno lajkuju

pa onda imaju svi po milion lajkova, a mi drugi imamo samo tri pa se osecamo jadno (lmao)

Bes shale, mislim da to lajkovanje nece doprineti kvalitetu foruma. Nece ni smetati, ali meni je

to sve bas infantilno.

On 9/10/2014 at 10:54 AM, Petite said:

U svakom slučaju, ponovo ćemo razmotriti prijedlog :) 

Bravo, tacno tako.

Ja na fejsu lajkujem sve koji mene lajkuju a cak i ne citam sta su napisali.Cisto iz pristojnosti .I to stvarno zamara sa lajkovanjem.

Glupo je ne lajkovati drugara a jos gluplje je lajkovati svasta sa god ti neko ko ti je mio napise.Npr kada pisem u grupama sa po 10-15.000 clanova to lajkovanje ubija.Nekad me neko i pita sto si lajkovao ovaj ili onaj komentar kad i sam navodis druge cinjenice a meni glupo da kazem da nisam ni citao komentar nego lajkovao pisca tih redova.

A i mene lajkuju ljudi cak i kad ne razumeju sta sam hteo da kazem ili mozda ne procitaju moje postove ali eto vide da ja pisem pa ono eto red je.I tako u krug.

Gost
This topic is now closed to further replies.