Petite

Kafica - druženje 77. dio

2155 posts in this topic

Dobro jutro :)

Izvolite kaVica :) Nikad ja nisam imala neku tu egzotichnu biljchicu u saksiji....

2014-09-18 07.48.14.jpg

Večeras sam se bavila spasavanjem psa. Kad sam se vraćala kući naletim na ogromnog Nemačkog ovčara, luta. Kažu mi ljudi da su pozvali šintere, a niko ne sme da mu priđe zbog veličine. I kažu, jako smrdi. Kad sam mu prišla na 3 metra, osetila sam. A onda sam videla. Vrat mu je celom širinom i dužinom živa rana, oderotina koja smrdi. Vrhove ušiju mu je neki kreten odsekao, nestručno, najverovatnije makazama. Noge u ranama, koje se i ne vide od dlake, tek kad se priđe blizu. Pomazila ga po glavi, skinula kaiš (srećom pa ga imadoh), i tako došla sa njim kući. Usput je pojeo neku plastičnu kesu sa nečim smrdljivim (nisam uspela da mu otmem), i jedna pileća leđa.

Dok sam ga kupala, isprala sam gomilu jaja muve zunzare sa vrata. Isprala mu vrat povidonom, naprašila, dala mu antibiotik, da jede, da pije, da spava. A on jadnik dohvatio moju patiku pa je nosa po celoj kući. Pa mi priča, gurne mi je u krilo, pa uzme, ode pa se vrati. Pa kuka kad odem u dvorište. Koji kreten zločinački je to mogao da uradi ovakvom psu? Sutra ćemo veterinaru.

Ništa, oporavlja se i dalje. Rane na vratu su se osušile, kraste i dlaka otpadaju i ostaje ćelav vrat. Rana na nozi je zarasla. otpala dlaka pa se jasno vidi ceo tj pun krug od žice oko cele noge. On je svakim danom sve veseliji, jurca po dvorištu, nosi moje stare cipele svuda sa sobom... Savladali smo već nekoliko komandi, lepo sluša uz poslastice.

Imali smo i incident na samom početku, dok je još bio u svežim ranama. Naime, provukao mi se iz boxa među moje čupavce. Isprva je sve bilo ok, počeli da se upoznaju, mir, sve ok. Načas sam pomislila da će sve biti super lako, ali... Nisam videla tačno šta je bilo povod, ali je on napao malog mi Medu i to je bilo baš opasno. Iako se Meda predao, ovaj je nastavio da ga davi, tako da sam ga jedva odvojila od njega. Međutim, tokom odvajanja je ujeo moju ruku (preneta agresija), ali je istog momenta kad sam mu dreknula da me pusti, pustio ruku. Morala sam da ga uhvatim za taj njegov tada još uvek krvav vrat i da ga odvučem, ali me više nije pokušao ugristi. Dobro me je raskrvario i ugnječio, ali razumela sam njegovu reakciju, pa ok... Mali Meda blenta je u roku od 3 sekunde bio isti veseli krelac kao i uvek, što će reći da mu nije bilo ništa. Ali, svejedno, od tada ih postupno upoznajem i izigravam skretničara. U dvorištu su naizmenično. Ruka zarasla...

Sutradan posle napada sam testirala da li ima neki problem u ponašanju, pa sam mu razjapila čeljusti i gledala krajnike, te sam videla da mu se na nepcu zaglavila koska popreko. Primetila sam bila da mu strašno smrdi iz usta pre toga. Odglavila sam i izvadila kosku bez komplikacija, trpeljiv jedan pas, i posle toga nestao smrad.

Neću smeti nikada da ih ostavim nasamo u dvorištu (Mica je alfa ženka i pored sterilizacije pa znam kako bi se završilo njen pokušaj da se nametne NO, a Meda je mlad mužjak za koga isto važi, pa moram da smislim neko trajno rešenje tipa duple ograde i dvorište na 3 dela i/ili kastraciju oba faktora tj mužjaka). I da, NO je dobio ime, prvo Bole pa Đole. Na Bole nije reagovao, a na Đole iz prve, tako da je ostao Đole. I tako to biva, jedan koji ode, napravi mesto drugom koga treba spasiti sa ulice i od kretena zlostavljača...