Petite

Kafica - druženje 77. dio

2135 posts in this topic

Drage Moje i Dragi Moji, 

izvolite novu sobu BK kaVane, boju izabrala Zoka, a kaficu serviram ja :smile:

Evo i planinica tobleronke, da ne bude prozivki :smile:

Elvire, srećno na ispitu .

10616346_273661359498753_441493065421521

Dobar dan svima!!!!

Sanjo, hvala za LIGHT SALMON sobu, a kaficu i toblerone cu sad u slast da izgustiram!

Odoh da radim, a koncentracija mi je na nivou muve zunzare. (banghead)

Ja bila u bolnici, išla da dam krv.

Elem, ovo super dodje kao sistematski pregled, sve ti pregledaju i jos ti uzmu krv na analizu, siguran budes da si zdrav,  nahrane te nakon toga, napoje, daju ti majicu :smile: :smile:

Dok sam sjedila u kuhinji i jela, pogledam knjigu utisaka i nadjem ovo :grin: :grin:

10615585_273799249484964_758834042926340

eeee Elvire...pa jel to opet neki problem sa psima iz susjedstva?

Kod mene Izzy je uspio uvesti red i utjerati stah u kosti :shock:  onog ranije spomenutog njemačkog ovčara . To je onaj kojem su najčešće vrata dvorišta otvorena tako da  lako i slobodno po svojoj volji izlazi na cestu.

Elvire,

Ako nesto mrzim onda je to arogantnost, drskost i bezobrazluk. E dakle, vlasnik tog sarplaninca je zasluzio da bude kaznjen, sad da li od strane neke nadlezne sluzbe- komunalne policije ili inspekcije, ne znam vec sta ima u Sarajevu, ili pak od Elvira i njegovog drugara. Mislim ja bih ga najradje sam kaznio, tako da bi kapiju ne zatvarao, nego bi je zakljucavao i dodatne reze dodavao.

Elvire,

Ako nesto mrzim onda je to arogantnost, drskost i bezobrazluk. E dakle, vlasnik tog sarplaninca je zasluzio da bude kaznjen, sad da li od strane neke nadlezne sluzbe- komunalne policije ili inspekcije, ne znam vec sta ima u Sarajevu, ili pak od Elvira i njegovog drugara. Mislim ja bih ga najradje sam kaznio, tako da bi kapiju ne zatvarao, nego bi je zakljucavao i dodatne reze dodavao.

I ja.

Slazem se sa Batom i ja. Elvire, mislim da operacija "Osveta" moze da pocne! (y)

Jeste Goya opet problemi sa susjednim psima ....

I kad bi ga prijaviio ne bi nista bilo od toga..policija ne bi nista..cak ne vjerujem ni da bi dosli...jedino da sam nesto uradim.

Od sad cu morati nositi neki lanac, sipku ili nesto, opet nije pas kriv nego vlasnik ali da sam nesto imao morao bi udarati psa....prije sam nosio drveni stap ali nikad nista nema...a kad ne ponesem desi se...

Inace sa ovim covjekom nikad nisam imao problema...kao sto sam rekao pas je na lancu nikad nije ni u dvoriste pusten...vjerovatno se otkinuo :/

Elvire,

vidim da smireno razmišljaš..a ne znam što bih tih pametnije napisao nego što si i sam rekao...psa koji je izazavao takvu neugodnost ne vidim kao krivog.. Sigurno da je bio pod kontrolom ili u ograničenom prostoru  to se ne bi dogodilo ?

Također,ako  kažeš da nikad nisi imao problema sa nemarom njegovog vlasnika onda gledam  na to tvojim očima ..tj. da je zaista riječ o slučajnosti,  nesretnom slučaju ( da se pas otkinuo sa lanca ili sl) ?

Predlažem ti prije svega da porazgovaraš sa susjedom , vidiš  i  sam najbolje procjeniš kakvo je njegovo razmišljanje po tom pitanju ( npr. da li mu je žao, da li će učiniti da se opet nešto takvo ne dogodi ili sl) ?

Uvijek sam prioritetno orijentiriran na  pokušaj razgovora , dogovora, mirna i razumna rješenja . Vjerujem da je to najbolji izbor

Pa ja sam shvatio da je Elvir vec odmah razgovarao sa tim covekom,te da je taj rekao-kao nece on nista itd.

Secam se jednog citaca vodomera, dosao kod mene da ocita stanje na vodomeru i sad mora da prodje kroz dvoriste da bi usao u podrum i tamo je vodomer. Ja imao 4 psa,dva opasna zatvorio u zadnje dvoriste, a hrt i mesanac Djole ostali u prednjem. Ulazi dakle covek, ja mu kazem ne boj se nista, nece oni, a on mi odgovara- mene su do sada ujedali bas ti sto nece. :grin:

u pravu si Bato za .."neće ti oni ništa"..Možda se varam ,ali mišljenja sam da mi vlasnici pasa u većem ili najvećem broju ( i sam se vidim među njima)  slučaja imamo takvu percepciju o svojim psima ? Naravno da se incidenti mogu dogoditi....za mene je u takvim (od situacije do  situacije )  stvar osobne procjene.  U svoje ime govoreći nisam sklon da tjeram mak na konac,  jednostavno me to zanma, nisam osvetoljubiv  niti pronalazim bilo kakvu satisfakciju u tome.

U ljudima nikada kao prvo nikada ne tražim zlo ili štetnu namjeru, nego prije svega dobrotu i pozitivu...u samim psima  to pronazim  na duplu ili čak xy potenciju .

Edited by goya

Jesam razgovarao sa covjekom.odmah se vratio i rekao mu..ne znm je li to gazda ali je bio tu na kapiji i kad sam ja dosao sarplaninac je bio zavezan...mislim da jeste slucajnost, da se otkinuo ali mogao je bar zatvoriti kapiju ili ga uhvatiti a ne pustiti ogromnog psa kao tele da se seta okolo bez kontrole..

Haha tako svi govore nece nista :P ljudi vise ne slusaju :P

U pravu si Elvire, uglavnom ili dosta se često tako govori.

Ali eto čisto za primjer i onaj Velikiiiiiiiiiiiiii samojed na fotkama s kojim se moj mali jorki  gotovo svakodnevno i sasvim normalno  druži,  neki doživljavaju opasnim.

Izbjegavaju njegovu pojavu i prisutnost u društvu jer je za njih dimenzijama ipak velikiiiiiiiiii , ( op.a. čitaj opasan/oštar pas ) .

Naravno da to nema veze s vezom, ali   pitanje je tko  od nas , sasvim jasno i u svakom trenutku može jasno odijeliti  svoj racionalni od iracionalnog straha ?

Dobro jutro svima :) 

Jeste Goya opet problemi sa susjednim psima ....
I kad bi ga prijaviio ne bi nista bilo od toga..policija ne bi nista..cak ne vjerujem ni da bi dosli...jedino da sam nesto uradim.
Od sad cu morati nositi neki lanac, sipku ili nesto, opet nije pas kriv nego vlasnik ali da sam nesto imao morao bi udarati psa....prije sam nosio drveni stap ali nikad nista nema...a kad ne ponesem desi se...
Inace sa ovim covjekom nikad nisam imao problema...kao sto sam rekao pas je na lancu nikad nije ni u dvoriste pusten...vjerovatno se otkinuo :/

Decenijama ja nosim jedna povodac viska za te i takve slučajeve, posebno ako vodim štene ili mladog psa, a i kad su veliki, čisto da izbjegnem konflikte. Naučila sam vitlati povodcem kao s bičem, pa najčešće ganjam karabinom po nosu.

To je jedan kratak, brz udarac i svaki, baš svaki pas se povuče. Nakon takvog jednog jedinog udarca po nosu, nijedan pas , nebitno koje je rase, veličine, vlasnički, nevlasnički nije krenuo prema meni i psu. Efikasno, ne povrijedim psa, ne mlatim, samo kratko i jasno dam do znanja da se drži na distanci. Više no jednom sam tako opaučila vodju čopora pasa lutalica (koji obično napada prvi), i kad se on povuče, odmah se svi ostali stavljaju na distancu.

Znači, neka ti bude navika da nosiš drugi povodac. Štapom iritiraš sve pse, imaj u vidu, osim toga možeš gadno da ih povrijediš, a ja izbjegavam te situacije, veći sam pobornik da nekom drugom metodom jednostavno dokažem da sam gazda.

Dobar dan!

Kafa za sve

ece9b2fecc7e15379dbe565791526647.jpg

Sanja, odlican sistem za slucaj nuzde, nikada mi to nije palo na pamet!

Sanja to i radim...imali smo drugi povodac...nosim ga od kad si mi rekla... ali je bio kod druga...a sarplaninac je izletio iznenada pa kao sto sam napisao dok je drug stigao prebacio sam Tedishu u dvoriste... a i nismo mi uvjezbani tako da pogodimo karabinom po nosu :P mozda se svaki povuce ali treba pogoditi po nosu :/

Dobra večer :)
Nismo pretjerano aktivni, ali tako to biva u ovo doba godine, valjda... 
Sviđam light salmon, smoked salmon and every other kind of salmon :D

Ja sam došla da prijavim nokte i da se malo žalim kako, umjesto da učim, ja po cijele dane čistim dvoranu. Kreće KRAV MAGA, renovirali smo dvoranu, valja to sve pripremit.
Majstori nisu bili baš pretjerano pedantni  (curse)  (curse)  (curse) 
Krećemo sa zasebnim terminima za žene i djecu, a kako moja jača polovica kaže ''čistite, žene vole da je uredno i čisto''  (granpa) 

...karate dvorani isto ne bi škodilo ribanje, ali meni ne pada na pamet da poduzimam ništa, neka se neko drugi sjeti...
i stan ribam, Ganto i ja smo sami, moji su na moru...sve radim, samo ne učim, kuku meni...... (doh) 

dosta me više. evo noTki (Zorule, čekaaaam :D ) i kaži kako je Esta, sad bi mogle alergije? :s
61275915429399078182.jpg

Prepusti ti ribanje nekom drugom :wink: greota da unistavas ruke i ovakve nokte :wink: odlicna kombinacija, svidja mi se (nod)  Ja nemam nista novo, imam one pesak sitne sljokice, kacila sam tu fotku 100 puta ... u nedelju idem na Kuminu svadbu, pa mi bas taj gel najbolje ide sa haljinom i nakitom, dakle, nokti uradjeni planski i namenski.

Za alergije me ne pitaj, ove godine smo tako opasno i ozbiljno nadrljali kao nikad do sad, usled toga sto zime nije bilo i sta su alergeni ove godine jezivo jaki, a sad sljaka i abrozija samo tako, njoj je imuni sistem usled toliko jake i duge izlozenosti poludeo i toliko nenormalno radi, da se ja bojim da ovo nece na dobro da izadje ... uglavnom, prosli smo i prolazimo jezivo, ako mi verujes ne mogu ni da pisem, muka mi je i da razmisljam o tome. Teramo dalje, pa kako god da bude.

Dan dobar, prije no što otperjam, izvolite kafica :) 

Ima i tobleronka, ne vidi se na slici, ali samo ispužite ruku :) 

Čitamo se večeras  (biker)

10616124_274852372712985_241743086141628

Maro, ako već čistiš, nadam se da imas adekvatne rukavice ;)

Ivane, hvala :kiss:

O Vesna care  (bow)  Joy-ev "Riptide" obozavam, drogiram se tom pesmom u zadnje vreme, a ovo drugo (funny) (funny) (funny) de nadje ove lude Ruje, originalni spot obozavam, a na ovo se smejem ko blesava, odgledah tri puta (funny) (funny) (funny) sve ocu da se odlucim koja mi je najludja scena, al nikako da odlucim (funny) (funny) (funny) Hit!