dragoljub

Srpski Pastirski Pas - Homoljac drugi deo

Recommended Posts

drugi upis na drugi deo,ljubitelji i odgajivaci ove nase stare planinske srpske rase pasa,ako zaista volite ove pse sacuvajmo ih u obliku izgledu karakteru i svim onim njihovim osobinama,nemojmo ih mesati i ukrstati sa drugim rasama pasa,jer pretopice se i za neku godinu nestati,vas puno i velika vecina nezna,imamo mali broj ali zestok materijal pasa cistih,za dalju buducu reprodukciju i za uvecanje broja ovih pasa,sacuvane su jedinke koje ce neki od nasih poznatih kinologa videti i diviti im se te jedinke nisu prikazane javnosti nema ih na snimcima slikama idt,nas srpski pastirski pas,a ziveo u gradu ili u selu ili planini kod tora,on ce uvek biti gorstak

Narode okrenuli smo drugi list neka tako bude i sa našim divnim psima da dobiju zasluženo mesto koje im pripada bez imalo skromnisti, srećno nam bilo da u tome istrajemo i sačuvamo kao samostalnu rasu pasa SPP.

U prvom delu svaka strana je zlata vredna.

Svaka čast, dobri ljudi, pratim i dalje. Ja se ne uključujem pisanjem, jer mislim isto kao većina vas.

Sa srecom drugi deo! Neka tako bude i sa rasom!

Pitanje za pocetak: dokle se stiglo sa razdvajanjem SPP i bukovine? Spremate li dopis Savezu? Neku smotru? Sta bi sa ocenjivanjem Sumadijinih pasa, ima li voljnog sudije? Sad je zgodno dok je leto, posle ce sve biti komplikovanije.

Edited by Zorica-MaliZmaj

Nešo ovaj pas nema grudi izražene koliko mogu da uočim i žvale su mu izražene što nisu odlike pastiraca slika je nejasna ali mi se čini i sapi da su mu višlje od grebena zašto nas pitaš ........

Mnogo su loše slike, pa nemože lepo da se vidi . grudi su dovoljno i široke i duboke. Nije nadograđen, odnosno linija leđa je ravna sapi su niže od grebena, ali pogrešan ugao slikanja, treba slika sa strane. Što se tiče žvala tako ispalo na slici izgleda malo otvorio usta zbog dahtanja, velike vrućine. Žao mi je što nemožete da ga vidite uživo, inpozantno deluje, ali čim bude neka bolja slika ili snimak izbacujem

Evo još jedna slika. Dali treba ovakav rep i ovako kratko uvo?

kraci srpast ili kraci podvijeni,uvo u obliku v da lezi uz obraze sto krace nije pozeljno da predje 9cm