Red Army

Psi za zastitu i cuvanje

Recommended Posts

12 hours ago, Red Army said:

Pa da te brani o nato pakta ....heehhehe sala druze ....

mani se ovog foruma Rede.....tebi je perspektiva i trziste u Severnoj Koreji i anti nato drzavama (police).....salim se i ja.

Nasla sam ti evo onaj krug kako se  zaista koristi prisustvo drugih pasa u obuci, sportskoj radnoj, odbrana/napad. Kad smo pricali kako je testirao Zagora onaj poslednji tvoj. 

E hvala, edukativan snimak.

Za koga se ti seminari organizuju ? Za vlasnike ? Instruktore ? Vidim da su vodiči štenaca neke devojčice .

Što se tiče pasa, onaj beli slatkiš švajcarski izgleda da je zalutao u loše društvo. Moj drugar ima odgajivačnicu belih švajcaraca , kaže da ih rukav uopšte ne zanima.

15 minutes ago, Pitagora said:

onaj beli slatkiš švajcarski izgleda da je zalutao u loše društvo.

Beli je moj covek, genije, nece covek pardon pas u radenike, sportiste, oce bude ljubimac, maza. :inlove:. Ali u pravom je drustvu, zato sto ga je ovo sportsko stenece drustvance ponelo da i on kao eto nesto malo.  Inace bi blenuo. E izmedju ostalog zato su i tu, podsticu jedni druge, zarazno je to. 

Za vlasnike koji se bave sportom.  Tako mi lici, tj. takvi se organizuju tako. I kod mene tako, nabavio si dojce, belgijsko  ovcarce, hodskog psa  i ides sa njim na poligon skolicu, kursic pa jedan po jedan ispit, nacionalni pravilnik, IPO 1, 2, 3. Neki zastanu na nekoj etapi pa ne idu dalje. Ako je pas nabavljen za tinejdzera, naravno od nekih 14, 15 godine, pre tesko, onda dete lepo ide sa svojim kucovom na kursic. Tako je pocinjala masa danasnjih najvrsnijih vrhunskih Ceha i Slovaka.  Pa idu sa 16, 17 godina vec na takmicenja u sportu. Realni rad ne, to hoce odraslog, trezvenog, razumnog coveka. 

On 10/24/2017 at 10:55, Tuncay said:

Nasla sam ti evo onaj krug kako se  zaista koristi prisustvo drugih pasa u obuci, sportskoj radnoj, odbrana/napad. Kad smo pricali kako je testirao Zagora onaj poslednji tvoj. 

Dobri psi ....stenci vrhunski nagon.Beli je za ljubimca ...mada plijen los ne mora da je drugi nagon los ....za sport i napadaca nije .

Edited by Red Army

18 minutes ago, Red Army said:

Mislim da ovo nije sportak ,kad pas ulazi u rukav to je posao ,dobro grize a 8 leta ...marker pa mogao je u kupacem da markira .

aha ! sada si otkrio majstorsku caku . Znaci dobro je kada pas ulazi u rukav ?

Ma koliko da si tajanstven , pokupicu ja dosta toga :music:.

Mladjani marker u sorcu je perspektivan.

Nema tu tajni no je praktika vise i tesko je u ovoj formi pisati oko materije .Ja sam stava da pas treba da ulazi u rukav ,odela ili sta ...da nabija a ne da vuce mada to su sitna crva ,pun ugriz se podrazmeva mada ne kod svih pasa sa tema .

Zašto Vinko?

Za velikog šnaucera mislim da je jedan od najboljih pasa koji uopšte postoji i rado bih ga imao da sam u mogućnosti. Jako davno sam počeo da se družim sa jednim od najpoznatijih odgajivača šnaucera u velikoj Jugi i još tada ih zavoleo. Kasnije živeo sa jednom damom i njenim šnaucerom i tako ih još bolje upoznao. Imaju samo pozitivne karakteristike, nisam našao negativnu. Ne govorim o nekom sportskom radu već samo o kućnom držanju i adekvatnoj dresuri. Sve shvataju od prve. Ruski terijeri su mi verovatno zbog šnaucera jako lepi pa je malo falilo da posle 37 godina provedenih sa seterima uzmem rusa, ali nisam jer ništa ne znam o njihovom poreklu i samim tim i zdravlju. Nisam imao prilike da pratim rad sa njima, deluju dosta mrtvije od šnaucera. E sada erdel! Predivan pas, ali jako tvrdoglav i težak za rad. Pametan, lukav, snažan. Ono što je zajedničko ovim rasama je stalno mokra brada (rofl)!

Veliki uticaj sou i samo sou pogleda na pse .M ada ima jako solidnih pasa i kod snaucera i erdela a pogotovo kod rusa.Manjka im rada i te selekcije iako su po definiciji radni ali stabilni psi .Moze se tu naci solidnih pasa.Mozda je glupo meriti rase ali izmedju sou no ja bi uvek dao prednost ovim rasama,anatomski u radnim merama ,rusi su relativno mlada rasa i ima ih raznih ,pse koje sam vidjao iako sou psi solidni jako ,u radnim merama ....snazne konstitucije ,sirokih prsa jako dobri i psi solidnih nagona, sNAUCERU po meni fali malo ,,punoce,,jer previse je akcenta da dlaku ,frizuru  to treba da je robustan pas kakvi su bili inace ....sve u svemu ima tu izrazito dobrih pasa .Rusi solidni ,po meni bolji su manji psi ,veliki iskacu iz radnog polja ...manji psi super...jedna zenka me je kupila bas...dobar pas .Dlaka kod rusa bi trebalo da je ostrija jer je bolja za radnog psa.Ima rusa i bas velikih nzm tu vidim uticaj njufa i ti psi iskacu iz radne sfere ....erdel je dinamican ,brz,eksplozivan pas u dobrim merama ,fizicki mozda i jaci od malino pasa ,stabilan ...sklon radu i dosta mirniji pas u odnosu na malino npr.....od ovih pasa se moze napraviti  vrhunski sport pas pa i realno upotrebljiv pas.Nemoguce je meriti ih sada sa izrazito radnom selekcijom pasa ali mogu se naci linije pasa koji su u rangu sa iskljucivo radnim linijama ovcara .

Gost
This topic is now closed to further replies.