Red Army

Psi za zastitu i cuvanje

1842 posts in this topic

15 minutes ago, yowandbm said:

Upašću vam sad u diskusiju ovako na BOOM sa jednom informacijom, a inače pratim temu, tj. čitam redovno.

Moj prijatelj ima Malinou mužijaka koji je, kako on kaže, obučen za bodyguard. On se dugi niz godina bavi obezbeđenjem i kada god je moguće pas ide uz njega. Uglavnom, čovek više nema potrebe a pre svega mogućnosti da drži tog psa i hoće da ga pokloni nekome. On mi kaže da misli da ima i krvi Tervirena u sebi, ali vizualno je kao Malinoa.

E sad, tog psa bi trebao da uzme neko ko se razume u obuku pasa i kome bi ovaj pas mogao da radi posao. Eventualno da još poradi sa njim na nekim stvarima, da ga obuči kako on želi.

Trenutno nemam aktivan nalog na nekom image-host websajtu tako da mogu sliku da pošaljem samo na e-mail, ukoliko je neko zainteresovan.

Šteta je da takav pas ne radi ono za šta je obučen i da nema adekvatnih uslova za život.

Koliko je star pas da pitam druga majstore?

1 hour ago, olikan said:

Pa ni ja mog, nikad ni pomislio, ulazi ko hoce u stan, sto me malo nervira. Ali video sam neke obucene na ljude, zlo.  Ide da ubije, gadja arterije, glavu...U principu to je uglavnom upotreba kod policije i specijalnih jedinica.Pitoliki su uglavnom po Evropi zabranjeni, tako da ih zato nema vise za civilnu upotrebu. Iako ponavlja, kakve sanse ima doberman ako ja dodje u posetu sa pitom, borcem. Neka me ponavljam on cuva od pasa, ja cu sebe od ljudi. A za specijalce ima svacega. Ko kaze da amstaff ili pitoliki ne moze to biti, veze nema, ali ga je tesko kontrolisati da ne ode skroz.ne moze biti  Amerika je posebno trziste. Tamo su NO i rot i dalje na najvisoj ceni.Sa pravom. Retko ko uzima pitolike za to, ali ima ih.. Ali ih se godisnje likvidira MILION, samo u LA oko 180 000. A i znaju ljudi, imaju resurse, pare... 

Slazem se skroz,samo sam rekla da je MOJE misljenje da ne treba selekcija takvih pasa da ikada ide u tom smeru,znam ljude koji se loze na manbitere i to je jako opasno ako dodje u ruke neiskusne osobe 

Mog kazem da ne mogu da zamislim jer nije selekcija isla u tom pravcu sto se po njoj i vidi, iako ima u pedu manbitera poput Mr Indiana 

1 minute ago, Jovana Ječmenica said:

Slazem se skroz,samo sam rekla da je MOJE misljenje da ne treba selekcija takvih pasa da ikada ide u tom smeru,znam ljude koji se loze na manbitere i to je jako opasno ako dodje u ruke neiskusne osobe 

Mog kazem da ne mogu da zamislim jer nije selekcija isla u tom pravcu sto se po njoj i vidi, iako ima u pedu manbitera poput Mr Indiana 

Jasno potpuno i tacno. pp

5 minutes ago, olikan said:

Koliko je star pas da pitam druga majstore?

Sad sam se čuo sa čovekom. Otac psa je Terviren a Majka Malinoa. Malo je jači od klasične Malinoe i dlaka je malo gušća. Pas ima oko 4 godine, naviknut je na auto. Imam samo jednu sliku ako bude trebalo, ali nije baš reprezentativna. Zainteresovani neka daju e-mail na pp pa šaljem.

Just now, yowandbm said:

Sad sam se čuo sa čovekom. Otac psa je Terviren a Majka Malinoa. Malo je jači od klasične Malinoe i dlaka je malo gušća. Pas ima oko 4 godine, naviknut je na auto. Imam samo jednu sliku ako bude trebalo, ali nije baš reprezentativna. Zainteresovani neka daju e-mail na pp pa šaljem.

Znam te belgijance, Ima ga moj komsija. Poslao sam momku link na mail, pa cu ti reci.Momak je super, ne znam za godine i bas malinou, 

20 hours ago, yowandbm said:

Upašću vam sad u diskusiju ovako na BOOM sa jednom informacijom, a inače pratim temu, tj. čitam redovno.

Moj prijatelj ima Malinou mužijaka koji je, kako on kaže, obučen za bodyguard. On se dugi niz godina bavi obezbeđenjem i kada god je moguće pas ide uz njega. Uglavnom, čovek više nema potrebe a pre svega mogućnosti da drži tog psa i hoće da ga pokloni nekome. On mi kaže da misli da ima i krvi Tervirena u sebi, ali vizualno je kao Malinoa.

E sad, tog psa bi trebao da uzme neko ko se razume u obuku pasa i kome bi ovaj pas mogao da radi posao. Eventualno da još poradi sa njim na nekim stvarima, da ga obuči kako on želi.

Trenutno nemam aktivan nalog na nekom image-host websajtu tako da mogu sliku da pošaljem samo na e-mail, ukoliko je neko zainteresovan.

Šteta je da takav pas ne radi ono za šta je obučen i da nema adekvatnih uslova za život.

Lepo sto nas pratis ,ako si u stanju prestavi tog psa ovde na temi u video formi  ako mozes ,verovatno vlasnik ima neke zapise .

To je čovek koji nema mnogo dodira sa tehnikom, znači nema snimke psa. On živi povučeno van grada sa svojim životinjama. Inače je majstor biorilačkih životinja i radio je na obezbeđenju objekata. Pas je bio uvek pored njega i on kaže da radi kao zmaj. E sad kako radi, šta tačno, kako je obučavan, to sve ne bih znao jer ne znam psa toliko a sa čovekom se ne viđam tako često.

43 minutes ago, yowandbm said:

Mislim da je u pitanju jiu-jitsu.

Uvek su mi bile cudne te odbrambene vestine gde ima vise blokiranja, spininga, koistenja mog pokreta i snage. Znaju valjda zasto, a ne udarci, napad kao u karateu. Razlicite filozofije, ista zemlja.Ima sad i brazilski. Ma samo nek se vezba, i mi i psi.

Edited by olikan

yowandbm.....sve u svemu srecno mu sa psom .Kazes pratis temu ,sta imas od pasa sada?Jel te zanima tema prakticno?

Edited by Red Nousse

Mene zanima sve i svašta vezano za kinologiju. A čitanjem ovakvih tema realno stičem neka nova znanja. Generalno volim velike (azijata sam oduvek želeo) pse ali nemam uslova da ih držim jer imam dvorište od 300 kvadrata, a potrebe za čuvanjem nemam. Imam aljaskog malamuta (vidi avatar) obučenog za kućnog ljubimca (rofl) Hteli smo velikog psa sa kojim nećemo da imamo problema ako neko upadne u dvorište, komšije, deca, nepoznati. Malamut je idealan za to što nama treba. A plus ima neverovatno lep lupoidni izgled i primitivnu narav i reakcije što se meni dopada. Sa velikim pastircem ne znam da li bi ikada mogli da budemo tako opušteni što se tiče stranaca, čak i kada bi ga odmalena mazili i socijalizovali sa ama baš svima.

Edited by yowandbm

Dobro razmisljanje ,pastirac je pastirac i jeste da sa psima moze svasta ali bolje ne ako ne zelis pun sjaj .

On 6.12.2016. at 22:51, Pako31 said:

Ovaj pas,ja sam ga snimio u mraku ali vidi se ,zlo od psa!

moooćan !

On 12/7/2016 at 10:26, Red Nousse said:

Broj pitova ili terijera tipa bul ili otvorenih mixeva sa pitom je zanemarljiv procentualno u sluzbenoj upotrebi .Jovana vecinom napad pasa je rezultat vlasnika kretena a ne psa ....pa i ukrajinci oko aresa ,feniksa ne rade sa njima nesto puno ,zna se ko vlada na toj sceni .

Daleko je od zanemarljivog.Hibridi sa pitom daju vrhunske body guard pse.Recimo imas i linije pitova koji su men bajteri tj koji su agresivni na ljude.Npr Zebo i Bullyson.Zebo je iskidao dete svom vlasniku.Ne treba da se radi selekcija pitova na ljude to se slazem.A dobar pit itekako moze na coveka.A pit hibrid sa drugom rasom koj preskoci 40 kg da si ziv i zdrav sta moze coveku da napravi...

On 12/7/2016 at 15:45, Jovana Ječmenica said:

Tako je vecina pitova su super dobri prema ljudima i ne podsticem selekciju za druge namene koje se odnose na agresivnost prema ljudima.

4 hours ago, Bobbi said:

moooćan !

Da.To je neka linija specijalno pravljena za body guard ,zasniva se na Jonsonu posto su krupni,ovaj pas ima oko 60kg

U Srbiji su pocetkom 90-tih bila dva brata pita Zuti i Crni Tom.Zuti tom je isao na ljude i mnogo njegovih potomaka je islo na ljude.Sin od zutog Toma je bio kod jednog mehanicara koj popravlja motore.Taj pas je coveku koj mu je usao kao stranka u dvoriste skocio na lice i odgrizao nos.To je bilo u listu Politika tih godina da su svi citali.Necu namerno da pisem imena vlasnika.Ali eto cist pit a skocio i ugrizao coveka za lice i otkinuo mu nos...Ko ne veruje nek gugla list Politika,izaslo je i u novinama to...Znam vlasnika tog psa i znam da pas nije ucen da bude cuvar ali je urodjeno cuvao svoje dvoriste i bio na lancu preko dana kad dolaze stranke a incident se dogodio kada je vlasnik pustio svog psa u ogradjenom dvoristu ne ocekujuci nikoga a covek je otvorio kapiju i usao u dvoriste i desilo se sta se desilo.

Ima dosta dobrih rasa za te namene . Tih am. buldoga ima puno varijacija. Previse, uopste im ne znam drive, brzinu, game..

Evo ovaj je lep, ali toliko mikseva da stvarnone znam kakvi suto psi.

I po cemu su bolji os npr, Prese Canario,  jako zapostavljenog u prici Dogo Argentino, koji je strahovit pas po svim karakteristikama, Bully Kute, pa i dobrog rota, da ne govorim o miksevima rasa sa pitovima kojih ima tone. Pastirci, ovcari stvarno dobri, kao i primitivne rase , ali stvarno nemaju game kao pre svega pit old school, pa i preneseno u velikoj meri na mixeve , zavisi od jedinke. Moda su trenutbo malinoa, uz standardno NO, rota itd. Gledao sam, mnogo puta pita i slicne. Pitoliki se ne forsiraju zbog zaista slabe kontrole . Meni je stacionarno cuvanje besmislica, jer se u sustini svodi na reagovanje psa na coveka. Najbolje obucen pas koga sam vide je rot, K9 vrh vrhova pas u krajnjoj fazi. Zadivljen sam kontrolom, svime, mada mi rot i uopste psi koji idu na ljude nisu bas slabost, a objasnio sam vise puta. Steta sto Xoly ne pise vise, to je najveciznalac pitova i pasa uopste, da ne govorim o nekim trenerima koji su bili, Tosakenu itd.  Резултат слика за american bulldog pictures

Edited by olikan

evo, ja trazio red nosa, rekose da nema, Xoly rece ima. Ovaj pedigre je ludilo za ce kenel. Vidite samo nasunice izabranog psa pedigre, sve se plavi, . Verovatno kosta, zvacu i recicu .Uparis to i PC i dobijes monstruma.   http://www.ironlinekennels.com/Page_44_Broodx.html

Ali kontrolu specijalne jedinice ili pojedinci  ne mogu imati kao nad malinoom, NO, rotom, nemoguce sa tolikim gamom, ne cuju jednostavno.

Pastirci i ostali su posebna prica, ali po meni pre svega prespori.

Edited by olikan

Zasto? Jednostavno. Pare. Mene ne zanima, ali neobuceni bandozi idu i 5 do 10000 uz dobru reklamu, videli ste K9 psi, kako to rade ameri, od 15 pa do 60,70 000 . Kod nas je obuka moguca, ima ljudi, ja neke znam, evo i Pako, i Vinko mi je rekao koliko on naplacuje, ali treba naci trziste. Ima ga, ali trba para za projekat.

44 minutes ago, olikan said:

Ima dosta dobrih rasa za te namene . Tih am. buldoga ima puno varijacija. Previse, uopste im ne znam drive, brzinu, game..

Evo ovaj je lep, ali toliko mikseva da stvarnone znam kakvi suto psi.

I po cemu su bolji os npr, Prese Canario,  jako zapostavljenog u prici Dogo Argentino, koji je strahovit pas po svim karakteristikama, Bully Kute, pa i dobrog rota, da ne govorim o miksevima rasa sa pitovima kojih ima tone. Pastirci, ovcari stvarno dobri, kao i primitivne rase , ali stvarno nemaju game kao pre svega pit old school, pa i preneseno u velikoj meri na mixeve , zavisi od jedinke. Moda su trenutbo malinoa, uz standardno NO, rota itd. Gledao sam, mnogo puta pita i slicne. Pitoliki se ne forsiraju zbog zaista slabe kontrole . Meni je stacionarno cuvanje besmislica, jer se u sustini svodi na reagovanje psa na coveka. Najbolje obucen pas koga sam vide je rot, K9 vrh vrhova pas u krajnjoj fazi. Zadivljen sam kontrolom, svime, mada mi rot i uopste psi koji idu na ljude nisu bas slabost, a objasnio sam vise puta. Steta sto Xoly ne pise vise, to je najveciznalac pitova i pasa uopste, da ne govorim o nekim trenerima koji su bili, Tosakenu itd.  Резултат слика за american bulldog pictures

Sto se tice Gospodina koj je ovde nekad piso pod Nickom Tosaken.On ima zenku tose naj bolju medju naj boljima,takvu zenku nema niko na planeti.Njegova zenka je unuka Jokozune Hideo linije,naj jaceg psa teskasa u borbama pasa u Japanu,ciju krv ima Japanski Car.Tog coveka sada molimo da upari svoju tosu sa ovim americkim buldogom ciji sam snimak pokazao.radimo svi a ima nas mnogo na tome da on pristane da upari svoju zenku sa ovim americkim buldogom ciji sam snimak ja ovde pokazao.Poenta je u tome posto je njegova zenka tose nekontrolisano agresivna da je upari sa buldogom koj ispunjava sve komande a naj bolji je u SAJ,da dobijemo prvo leglo koje je jako i agresivno a koje ipak nekako moze da se kontrolise.Parenje ce raditi profesor sa veterinarskog fakulteta i to vestacko posto bi ta zenka tose i u teranju verovatno napala da davi ovog buldoga posto je nenormalno agresivna prema psima i teranje i pol joj nisu prepreka da napadne psa.

Ako dobijemo prvo leglo ta zenka tose i ovaj americki buldog dvoje naj boljih medju naj boljima ali za razlicite namene da uzmemo dve zenke iz legla koje trebaju da budu jake i lude ali ipak da se nekako mogu kontrolisati i da ispunjavaju komande posto ta zenka tose ne ispunjava nikakve komande i nemoguca je za bilo kakvu dresuru.

Te dve zenke parimo sa jednim psom Burbulom od coveka koj jedini u Srbiji ima vrhunske Juznoafricke burbulove uvezene iz Rusije od Rusa koji su nabavili naj bolje Juzno Africke burbulove.Znaci ideja nam je da opet vracamo snagu na ovu zenku tose ali da se ipak nekako to moze kontrolisati i dresirati.Znaci kombinovacemo naj bolja tri psa za razlicite namene,jedan ultimat za borbe pasa i dva ultimat za body guard da smire tu nenormalnu krv tose i da se dobije body guard koj moze da se dresira a da opet bude ultimativno jak.

Ja cu tu da posredujem samo posto ni jedan od tih pasa nije moj samo posto znam strance koji su zainteresovani za ovu kombinaciju i koji ce dobro da plate stenad da sve uspe od kombinacije.Na zalost necu uzeti ni jedno stene iz prvih kombinacija jer je sve u napred rezervisano posto gadjamo da udjemo u istoriju da napravimo naj bolje bandoge ikada na planeti,ali dalje za nekoliko godina uzecu i ja jedno stene iz te super kombinacije...

Znaci resili smo da nasi srpski bandozi budu naj bolji na svetu.Samo da resimo sujete Tosakena koj nece da pari svoju zenku sa psima za koje misli da su ispod njenog nivoa i imacemo naj bolje srpske bandoge na planeti da niko nece ni blizu da nam pridje!