Red Army

Psi za zastitu i cuvanje

1845 posts in this topic

Licno smatram da ova tema fali na forumu i odlucio sam da je pokrenem ,zamislio sam je kao kvalitetnu diskusiju na temu upotrebe pasa kao cuvara i pasa za zastitu ,da razmenimo iskustva vezano za siroki spektar pasmina koje se koriste ovde od malinoa do kavkazaca ........

Posto ovde sam zamislio da obuhvatimo sve pasmine koje se koriste za ovu namenu a koje su sve ,,dominantne ,,smatram da bi ovo imalo dobar edukativni karakter ....

Posto je bilo dosta bliskih tema a vezano za pse cuvare moja ideja je da ih objedinim u jednu temu i nadam se da ce uspeti ,ajde da podelimo iskustva postavite svoje pse ,pisite o vasem nacinu obuke i trenigu isti ,o pasminama koje su za vas najbolje .....ocekujem vas ..snimak mog psa na strani elemenat pas mix ko x pit x nop

koki&alex.........ZANIMLJIVO,ali zanima me sledece ,ovaj pas je u apsolutnoj komandi i vodljivost je stvarno vrhunska ali ja smatram da je ovo sport a mislim da postoji razlika izmedju realnih pasa i sporta ...sta mislite o tome ,koliko je ovakav nacin obuke pasa realan u stvarnoj situaciji .

Edited by Red Nousse

Hm, dobro pitanje =)

tvrdim da isti pas nece omanuti na cuvarskim sposobnostima 'u dvoristu'. Po tome je i sama rasa poznata.

Za bodigard pse mislim da moze biti realan. Na snimkuu se vidi da pas zna da ovo 'sport' i da nije uneo sebe 100% vec da iskljucivo prati vodica.

Cane Corso je svakako jedna od kompletnih rasa, rekla bih, sa jako puno prostora za rad. Ovo je samo jedna od mogucnosti na snimku.

Nisam htela da postavljam agresivnije snimke na temu rase. Mislim da nema potrebe za time.

Nasla sam jako dobar text pre neki dan, koji vredi procitati. Ako je autor istog clan foruma, bilo bi lepo da se javi.

''ZASTO BAS RADNI CANE CORSO''

https://www.facebook.com/permalink.php?id=137936199614160&story_fbid=493930930681350

Edited by koki&alex

koki&alex....slazem se ,jel drzis kane korso ....ako imas postavi neki snimak ,mene licno kod njih buni anatomski deo tacnije glava sta mislis o tome ,kakav je tu standard ....vidjao sam dosta pasa su stlu boxera 

Da, suprug i ja smo vlasnici radnog muzjaka od 15m. U naprednih pola godine jos jednog ako sve bude u redu. (clap)

Da ne dodje do zabune i sa drugim cemo biti samo odusevljeni vlasnici pomenute rase.

Nazalos nemamo snimak svog psa za sad koji bi odgovarao tvojoj temi.

Ali nije problem, napravicemo ga. :thumbup:

To mnoge buni rekla bih. Kao vlasnik, ne smem sebi da dozvolim da komentarisem 'tudj rad', mislim da je to pitanje prikladnije za odgaivace i iskusnije vlasnike. Dovoljno ti govori to sto se nismo opredelili za 'takvog'.

Cisto da potkrepim odgovor, pa zakljuci i sam:

Edited by koki&alex

IPO program i ovo ovde sto vidim je radjeno tako... IPO je sport. Najveci problem meni kod IPO programa je to sto su radnje konstantno iste, pas uvek isto radi,takodje negativna stvar je sto pas konstantno gleda u vodica.Sad je kako sam cula uvedeno da pas vise ne sme lajati na markiranta van revira.Pas je naucen na jednu celinu koja se ne menja. Meni je izuzetno interesantan RING jer nikad nije isti predmet koji pas treba da aportira,ne gleda u vodica vec prati situaciju,postoji cuvanje predmeta i to bilo kog predmeta koji sudija odredi... Svako takmicenje u ovoj disciplini nije isto... sto je jako interesantno... mislim da je mnogo interesantnije i veca je primena u realnosti...Steta sto je RING u Srbiji slabo razvijen.

E sad vidim da sam isti video stavila kao Red Nousse. Ja se izvinjavam! 

slaTe..........jednostavno tu po meni imamo dve stvari u sportu se psi ajmo reci grublje igraju realni napad odbrana je nesto drugo.....

Ja se izvinjavam ali ne razumem sta ste hteli reci... Ako mislite na totalno realnu situaciju, van bilo kakvog odela zasto smatrate da pas koji je radjen za ring ili ipo nije u mogucnosti pokazati svoje sposobnosti? Ako sam vas dobro razumela, onda postavljam i dobro pitanje...

Hteo sam reci sport je jedno a realno testiranje pasa naravno sa opremom je drugo ,...

Tu se, mislim na sport pino polaze na estetiku da to bude lepo za gledati ali meni to nije realno ,bodigard pas mora biti vodljiv a ne robotizovan da okrece ledja markeru hocu da kazem da moraju biti u skladu komande poslusnosti i ocecaj realne opsnosti.Ako posmatramo pse cuvare ocecaj realne odbrane je veci od poslusnosti aludiram na pastirce i frontalne cuvare poput ko .....

Ocekujem vas drugari .....stavljate fotose vasih pasa ,video zapise,pisite o vasem radu sa psima ......

koja su vasa misljena i iskustva vezano samo za cuvanje mastifoidni psi i pastirci ....ja prednos dajem pastircima.....

Tuncay.........kako vam se po vasem misljenju a vezano za cuvanje pastirci vs mastifoidi ...kome tu dajete prednost u rasnom smislu

Odlicni cuvari znam iz iskustva, ali ja i nemam bas visoko misljenje o njima