jasmina

Boston Terrier, Bostonski terijer,Sekcija 11, FCI 140

292 posts in this topic

E sad, da li imate neke savete oko izbora šteneta. Imao sam iskustava sa nekim drugim rasama, ali sa bostoncima ne. Na šta treba da se obrati pažnja? Čitao sam dosta luksaciji patele, kažu da su podložni tom oboljenju i da je uglavnom nasledna. Da li postoji neka šansa da se to primeti kod šteneta i da li se treba tražiti neka potvrda od odgajivača, u smislu da roditelji nisu imali to oboljenje, svako iskustvo bi značilo, jer nisu male pare koje se daju za bostonca /ali vrede/ :-)

Nemanja79 Svakako da treba da se informisete o zdravlju roditelja, kao i da zatrazite zdravstvene testove na uvid - to je vase pravo. Ako su oba roditelja zdrava, manja je mogucnost da ce stene npr. imati problem sa patelom, mada ne postoje nikakve garancije. Testovi se rade u cilju smanjenja rizika od testirane bolesti, i takve jedinke se iskljucuju iz priploda. Postoji vise stepeni luksacije patele.

Nadji na internetu simptome luksacije patele; iskusniji odgajivac moze da napipa koscicu u kolenu, ali svakako ne treba paniciti i davati pausalne procene, vec se obratiti veterinaru koji ima mogucnost dijagnostike (i eventualno je ovlascen da izda i sertifikat). Stene sa luksacijom patele ponekad sepa, ponekad mu noga "podrhtava"...itd.

Doque De Bordeaux  Pa uglavnom sam sve to pročitao /o simptomima, stepenima, lečenju.../. I sada eto, tražim baš takva mišljenja od iskusnih ljudi, kako da smanjim rizik, od nedaj Bože izbora takvog psa. Ali, koliko sam ukapirao taj rizik ne može 100 % da se isključi. A recite mi kada kažete zdravstveni testovi, da li se ti testovi odnose tj.rade specijalno za luksaciju patele, i da li ih odgajivači /mislim na one savesne/ u svakom slučaju rade? Hvala...

@Nemanja79 Da, testovi se rade specificno za luksaciju patele, i koliko je meni poznato samo jedna veterinarska ordinacija ima sertifikat. Mi, u Punk Rock Stars odgajivacnici radimo testove za patelu i kataraktu. Svakako se informisite kod Vaseg odgajivaca...to Vam je dobar pokazatelj odnosa prema sopstvenom uzgoju.

Mali Alex for Punk Rock Stars  :wink:

16746_766297446768799_538726346298123045

Edited by Dogue De Bordeaux

Cao svima,

Nadam se da sam dosla na pravo mesto za pomoc. Naime, vec par meseci istrazujem koji bi pas bio pravi za mene i dosla sam do zakljucka da je to definitivno boston terijer. Ono sto me brine jeste njihova cena sa obzirom da sam student i gde/kako bi bilo najpametnije nabaviti ga? Videla sam cene na nekim od prethodnih postova al kako je vec proslo dosta vremena od tad, a kurs se dosta promenio, znacilo bi mi kada bi mi neko dao neke novije informacije. Takodje, ako neko ima savet kako da budem sigurna da mi neko nudi zdravog psa rada sam da cujem :)

Unapred hvala

Pozdrav

Pozdrav "ginny0",pre svega nije ti ovde na ovoj temi bas neka guzva,ali ti je izbor pasmine pravi. Ej, ima ovde divnih ljudi, pa se nadam da ce ti neko vise pomoci,mislim i na odgajivace i neke vlasnike. Ja se vec godinu dana raspitujem o njima i blizu sam nabavke. Sto se tice tvog straha vezano za cenu,sve sto je receno ovde ranije na forumu, to ti je tako, da ti ne ponavljam. Bostonci jednostavno vrede svaku paru. Oni imaju strog standard vezano za njihovu boju,pisano je i o tome, procitaj...ako ti to nije bitno,mozes uzeti psa koji po tome nije idealan,sto ne znaci da ima neku drugu manu, i on se moze naci za manje novce,zasto da ne...ako ti ne treba pas izlozbenog tipa. Srecno!

Hvala Newbie. Zapravo mi zaista nije bitno da je fizicki "savrsen". Zelim ga cisto kao kucnog ljubimca i ne planiram bilo kakve izlozbe ili takmicenja tako da je jedino bitno da je zdrav i da je sto se tice karaktera to taj pas, zbog toga me je i privukao. U svakom slucaju, kao sto si rekao, nadam se da ce se neko javiti s savetima kako i gde da nabavim jednog takvog malo jeftinije nego sto su ti izlozbeni psi. Pozdrav!

Hvala Newbie. Zapravo mi zaista nije bitno da je fizicki "savrsen". Zelim ga cisto kao kucnog ljubimca i ne planiram bilo kakve izlozbe ili takmicenja tako da je jedino bitno da je zdrav i da je sto se tice karaktera to taj pas, zbog toga me je i privukao. U svakom slucaju, kao sto si rekao, nadam se da ce se neko javiti s savetima kako i gde da nabavim jednog takvog malo jeftinije nego sto su ti izlozbeni psi. Pozdrav!

Nema na čemu....ako ti treba savet kome da se obratiš, mogu ti i tu pomoći, pošto sam stupio u kontakt sa par dobrih ljudi koji se bave ovim psima, ali neću ništa da ti sugerišem, pročitaj dobro ovaj forum, pa se možda i sama snađeš.... :-)

Trenutno imamo leglo, 3 decaka i devojcica
Evo nekoliko fotkica :)
v4t40k.png
11vtbio.png
2iacwmc.jpg

Uh,prelepi su malci..

mojime su se klinke zalepile za Mopsa,ali sam ja mnogo pre za bostonca.Koja je cena ovih novorodjenih i vazi li i za njih pravilo da je najbolje vreme za kupovinu kad su stari 2-3 meseca.

Hvala

On 7/17/2016 at 5:44 PM, Goran75 said:

Uh,prelepi su malci..

mojime su se klinke zalepile za Mopsa,ali sam ja mnogo pre za bostonca.Koja je cena ovih novorodjenih i vazi li i za njih pravilo da je najbolje vreme za kupovinu kad su stari 2-3 meseca.

Hvala

Hvala :) Drago mi je da vam se dopadaju. 
Razliku mops - bostonac ne bih kometarisala jer je to svakako stvar licnog ukusa. A definitivno je da su bostonci u prednosti sto se tice zdravlja, zivotnog veka... 
Sto se tice preuzimanja stenaca, moji odlaze u nove domove kada isprimaju vakcine, dakle 2.5 meseca najranije. 
Ako ste zainteresovani za neke blize informacije u vezi sa leglom posaljite privatnu poruku.

Pozdrav

1538lt5.jpg
140x26x.jpg

Boston Terijer slobodan za parenje! Cena 200 eura.
Dokazan u priplodu, najmanja kategorija (6.5 kg), crno bele boje bez tigrina. Odlicnog karaktera, kvadraticnog formata, ixuxetno uglovan, zdrav pas. Kashmere, T-Bo, Sunwood krvnih linija.
Punk Rock Stars odgajivacnica
Aleksandar
064/47-995-47

11937965_971053039626571_5568949560232990864_o.jpg

FREE DOG REGISTRATION AT ABKC!!!
" FREE ABKC PEDIGREE ONLY 2 MONTHS ". Whole November and Decmber is open for free registration!!
English Bulldog , French Bulldogs, American Staffordshire Terrier , Staffordshire Bull Terrier , Bull Terrier, Boston Terrier and Cane Corso !!!!

SERBIAN DOG ONLY !!!!

All interested who want to register some of those breeds at ABKC , contact me on PM or email : abkcserbia@gmail.com .

Već duže vreme razmišljam o nabavci psa. Na osnovu onoga što sam pročitao, mislim da bi boston terijer bio idealno rešenje. Već neko vreme kao osoba koja nema iskustva sa psima pratim šta sve vlasnik psa traba da ima na umu u toku procesa odrastanaj psa. Moja odluka za početak bi bila ogradica, tako da bi štene imalo dovoljno prostora. Tu bi stavio novine za svaki slučaj, ali mi je osnovna namera da štene naučim da obavlja nuždu vani. Naravno štene bi provodilo vreme i van tog prostora E sad što se tiče kasnijeg perioda nisam siguran. Koliko mogu da vidim, is SAD je krenula filozofija kako je sasvim uredu ostavljati psa i boksu jer je to njegova jazbina ... Ja sam lično protiv toga. E sada pošto radim i moja žena radim nisam siguran kakva su vaša iskustava, tj. kakavi su bostonski terijeri kada se nađu sami u kući određeno vreme. Prije bih odustao od psa nego ga ostavljao u skučenom prostoru. Sa druge strane, nisam siguran koliko sam spreman da nabavljam novi namještaj, garderobu, razne uređaje....

Želio bih čisto da čujem iskusta ljudi koji su prošli razne faze sa bostonskim terijerima. Jasno mi je da je svaki pas posebna priča i da dosta toga zavisi od vlasnika. 

Dodao bih još da je moja dilema bila između njemačkog boksera i bostonsko terijera, ali mi se činilo da je BT dosta prilagodljivi za stan, nisam siguran možda grečim.

On 15.10.2008. at 10:32, milicaana11 said:

Ko kaže da nema Bostonaca!!!! Ja imam mužijaka i ženku... donela ih iz Amerike tamo sam živela 5 godina!!!! Imamo 5 kučića za prodaju!!!!

Odakle ste vi?

On 18.7.2016. at 18:03, Annchy said:

Hvala :) Drago mi je da vam se dopadaju. 
Razliku mops - bostonac ne bih kometarisala jer je to svakako stvar licnog ukusa. A definitivno je da su bostonci u prednosti sto se tice zdravlja, zivotnog veka... 
Sto se tice preuzimanja stenaca, moji odlaze u nove domove kada isprimaju vakcine, dakle 2.5 meseca najranije. 
Ako ste zainteresovani za neke blize informacije u vezi sa leglom posaljite privatnu poruku.

Pozdrav

1538lt5.jpg
140x26x.jpg

Jel mozete da mi napisete odakle ste i da mi ostavite broj telefona?