Sign in to follow this  
Followers 0
obucinski

C.A.C UB 27.04.2014.

29 posts in this topic

Kinolosko drustvo "Ub" iz Uba,organizuje XIII Nacionalnu izlozbu pasa svih rasa.Izlozba ce biti odrzana na terenima Sportskog Centra kod restorana "Skolarac" (Isto gde i prosle godine). 

Sudije:

1.Slavoljub Andric-I,V i IX FCI

2.Tibor Gere-II FCI

3.Dejan Gujanicic-III i deo II FCI

4.Milic Ralic-IV,VI i VII FCI

5.Zoran Djokic-VIII FCI

Upisnina za prvog psa je 1000din a svaki naredni pas istog vlasnika 800din.Za strane izlagace 15eur-a.Uplatu izvrsiti na tekuci racun:205-25924-13 Komercijalna banka 

Adresa:KD"Ub"_Ub,Ulica Kralja Petra Oslobodioca br.10 

Telefoni za informacije:014/411-804 mob:063/83-93-624 Milan

Fax:014/411-804;email:kinoloskoub@yahoo.com

To Vam trenutno ne mogu reci,sve zavisi koliko ce biti prijavljeno pasa. :)

Da li ima sanse da se teren istretira? Krpelja je bilo mnogo...

Edited by tanjawesti

Teren je bio tretiran i prosle godine ali samo jednom,posto krpelja ima mnogo,ove godine cemo tretirati dva puta.Nadamo se da cete i ove godine biti nas gost :)

Za boxere Vam ne mogu tacno reci,sve zavisi od broja prijavljenih pasa.

Izlozba pocinje u 10h.Pse mozete uvesti kad god da dodjete,nije nikakav problem.:)

Jedna mala ispravka,upisnina za strane izlagace je 20 evra,a ne 15 kao sto sam prvobitno napisala.Izvinjavam se!::)

Dali ce biti juniorhelding ili ce kao prosle godine da bude da ima pa su na kraju usla sva deca od dve do devedeset dve godine.Unapred hvala na odgovoru

Ja sam dobila informaciju da ce se svima podeliti medalje ali i da ce se birati tri najuspesnija hendlera.

Mi smo kao kinolosko drustvo zeleli da svake godine ni jedno dete sa nase izlozbe ne ode svojoj kuci razocarano iz tog razoga i iz najbolje namere smo svima delili medalje i nikoga nismo povredIli.PostI vidim da ste vi nasu dobrotu shvatili pogresno.

Mi smo kao kinolosko drustvo zeleli da svake godine ni jedno dete sa nase izlozbe ne ode svojoj kuci razocarano iz tog razoga i iz najbolje namere smo svima delili medalje i nikoga nismo povredIli.PostI vidim da ste vi nasu dobrotu shvatili pogresno.

Izvinjavam se ali ste vi moj post shvatili pogresno.Prosle godine ste rekli da ce biti juniorheldinga i na kraju je bilo dete i pas gde je od vas vrlo lep gest sto ste svu decu obradovali medaljama.Ali juniorhelding je sasvim nesto drugo od toga,to isto mozete i ove godine uraditi obradovati svu decu,ali juniorhelding odvojiti nakon toga jer ipak to je ozbiljna disciplina gde mladi hendleri pokazuju svoje znanje.Zao mi je sto ste moj post pogresno shvatili....

Ipak mislim da ste vi kategoriju Junior Handling shvatili pogresno, tj. niste je shvatili nikako.  (doh)  Junior Handling nije zabava za decu i nema sta tu deca da budu razocarana ili ne. To je veoma ozbiljna disciplina iako se deca takmice (i u skolu idu pa ako nisu naucili dobiju 1 iako su deca, makar se i razocarali (nod) ). Ni izlozbe pasa nisu zabava za decu iako mi svi nasu decu vodimo i ukljucujemo u sve (ukoliko oni zele naravno, moja starija cerka nikad nije volela izlozbe iako obozava nase pse a mladja, Mina, takmici se i radi sa psima od svoje 12. godine). Razvlacenje male dece po ringu cesto i sa velikim psima niti je simpaticno niti je bezbedno. Moja cerka Mina takmicila se u JH od svoje 12. godine na zalost uglavnom na stranim izlozbama jer su godinama kod nas imali upravo ovakvo pogresno vidjenje JH pa je na nasim izlozbama uglavnom nisam pustala u ring. Cesto puta je i otplakala zbog toga ali ja nisam zelela niti svoje dete niti svoje patuljaste pse da dovodim u rizicnu situaciju. Nasim ljudima je bas slatko da svoje dete od 8 godina puste da se nateze sa bernadincem po ringu (ili nekim drugim velikim psom) i ubise se od slikanja, bas im je simpaticno.... ili malog bebu yorkija koga dete razlvaci i davi po ringu, i to im je simpaticno... to je samo par situacija iz prakse... onoliko puta se desilo da se deci psi potuku, onoliko puta je dete plakalo jer ga je njegov pas povukao i srusio, onoliko puta je veliki pas koga dete ne moze da kontrolise napao drugog, cesto i malog psa, onoliko puta se dete rasplakalo pa su roditelji uletali u ring i vodili oboje - i dete i psa.... Sve to mozda nekom jeste simpaticno ali to je jedna obicna farsa i veoma rizicno ponasanje ljudi koji apsolutno nisu informisani STA je Junior Handling i ZASTO uopste postoji. Cudo jedno kako smo mi nadareni da ste sto vidimo u inostranstvu i kad je dobro izoblicimo i od toga napravimo farsu i suprotnost. junior Handling jeste namenjen nasoj deci ali onoj NAUCENOJ, to su takmicenja OZBILJNA gde treba i pas i dete da imaju ZNANJE kako se ponasa u ringu. Postoje striktna pravila JH ali mi, kao i u mnogim drugim stvarima, nesto nacujemo, mrzi nas da se time zaista bavimo pa sve to onda izvrnemo i izoblicimo...

Ako vec pustate u ring decu koja nisu naucena sa psima koje ne mogu da kontrolisu (pa i ako su mali psi ali deca nisu pravi takmicari), onda bar nemojte to pogresno da nazivate JH. Te dve stvari morate odvojiti ili se za jednu opredelite. Takodje, ako organizujete JH malo se i vi sami informisite pa ni u JH nemojte mesati decu od 9 i 16 godina (npr...) vec napravite dve kategorije kako i jeste po propisu JH.

Nadam se da necete i moj post shvatiti zlonamerno, on je veoma dobronameran u nadi da ce organizatori nasih izlozbi najzad shvatiti sta je sta.

Izvinjavam se ali ste vi moj post shvatili pogresno.Prosle godine ste rekli da ce biti juniorheldinga i na kraju je bilo dete i pas gde je od vas vrlo lep gest sto ste svu decu obradovali medaljama.Ali juniorhelding je sasvim nesto drugo od toga,to isto mozete i ove godine uraditi obradovati svu decu,ali juniorhelding odvojiti nakon toga jer ipak to je ozbiljna disciplina gde mladi hendleri pokazuju svoje znanje.Zao mi je sto ste moj post pogresno shvatili....

Upravo tako. Babe i zabe ne idu zajedno.

Krajnji rok za prijave je produzen do sutra do 15h. Svi ti psi ce biti upisani u dopunu kataloga.

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0