Skoči na sadržaj

Fotografija

Sarplaninac -------- 18 deo

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1282 odgovora na ovu temu

#301 Guest_ivan karan_*

Guest_ivan karan_*
  • Guests

Postovano 02 May 2008 01:23

Maloviću,
mi se bavimo uzgojem šarplaninca, rase koja je standardizovana nekoliko decenija.
Dritti pokušava da se bavi i standardizuje novu rasu deltari.
Rekao si da njemu daješ podršku-u njegovom radu i stavovima.
Tvoje pravo i ja to prihvatam.
Ali prihvati da je ovo foruma ljubitelja šarplaninaca.Za one druge pse je topik o nepriznatim rasama.
I praktičnoa pitanja. Pošto se zalažeš za vučje oči kod pasa(ne znam kako da nazovem tu rasu koju preferiraš), koliko pasa iz TVOG uzgoja iz prvog legla (mešanaca po tvom priznanju zbog sumnjivog porekla kujinog oca-ako se dobro sećam) ,starosti kao taj moj Meda na slici od 7 meseci, ima vučje oči?A koliko iz drugog (još ne znaš da li su "čisti" ili mešanci)? I koliko paasa koje hvališ sa Kosova ima takve oči? Ako su to tipične oči-zašto tako malo pasa kojim se diviš ima takve oči.?
Ipak , rekao bih da si pomešao sorloškog vučjeg psa i šarplaninca :lol:
I obećao si odgovor Neškoviću.
I obećao si komentar o mojim kujama.
Biće zabavno-čekam.

#302 Beli Zmaj

Beli Zmaj

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 169 postova

Postovano 02 May 2008 06:49

Al' se nalupa. Koji bre Tibetski pas, sta sanjate? Tibetski Mastif je ENGLESKA rasa. Zajednicko poreklo svih istocnih planinskih pasa? To je kao da kazete da kad vam se okoti Pudlica sa dva bradata steneta sa dignutim usima da su SVI psi srodni pa se zato slicnosti medju rasama vide, a ne da je vam je pudlicu kresnuo neki avlijaner. Price za malu decu.

Tibetanski mastif engleska rasa???? Pa ti zemljace pojma nemas a volis da solis pamet.
Evo ti link pa vidi ciji je tibetanac
http://www.fci.be/no...=en&file=group2
Ocito ne mozes da razlikujes mastifa od tibetanskog mastifa ali zato da kenjas to moze jel da?

Kad sam ovo sinu diktirao da napise zaboravio sam mu reci i da upita moderatore zbog cega su mi izbrisali odgovor Neskovicu?Zar "planinski duh" ima specijalne dozvole da vredja ostale i veca prava nego ostali ucesnici foruma?Ili novopeceni kinoloski sudija koji ovaj sajt tretira kao svoje dvoriste i slobodno maltretira ostale ucesnike svojim detinjastim idiotarijama?Niti je fer niti ima smisla dozvoljavati jednima da provociraju a druge kaznjavati kad im se suprotstave.

#303 Beli Zmaj

Beli Zmaj

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 169 postova

Postovano 02 May 2008 06:53

Ocito ne mozes da razlikujes mastifa od tibetanskog mastifa ali zato da kenjas to moze jel da?

Jeftina provokacija ili zaslepljenost sopstvenom gluposcu,sta god da stoji iza ovog komentara,smesno je.Al' ajde dobro,da se odgovori reda radi.Ne,nije da ne razlikujem Engleskog Mastifa od Tibetanskog Mastifa,kutrence moje slatko,vec isticem da je Tibetanski Mastif kao rasa STVORENA u Engleskoj.Ko iole poznaje istoriju te rase zna vrlo dobro o cemu pricam,a ko ne zna neka se raspita i izuci materiju pre nego sto drugima skace za grlo.

#304 Beli Zmaj

Beli Zmaj

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 169 postova

Postovano 02 May 2008 07:55

Zmajevi. :mrgreen: .. Ili srpska verzija mešavine više rasa pasa

Vidite Karane,razlika izmedju Zmajara i Sarplanindzija je u tome sto Zmajari otvoreno pricaju o ubacivanju strane krvi u odredjene linije pasa zbog specificnih razloga,dok Sarplanindzije ili cute ko zaliveni ili negiraju sve sto i svako malo dete vec zna o danasnjem Sarku.Jos jedna razlika je u tome sto Zmaj kao radna rasa,sto danasnji Sarko nije,ima drugacija uzgojna pravila i uopsteno je drasticno drugacijoj situaciji od Sarplaninca.Sarko izumire kao cista rasa,a Zmaj izumire kao rasa uopste.Doci ce i taj dan kad nece biti dovoljno cistokrvnih Saraca da se rasa sacuva bez pomoci drugih rasa,mada cete tada svi koji ste i mesali i cuvali mesance biti u prednosti nad ostalima,cak cete se osecati osvecenima i opravdanima sto ste branili mesance jer ste bili nekoliko godina ispred ostalih u "spasavanju" Sarka.Sto se tice Zmaja,ja ga licno ni ne smatram za rasu posmatrajuci pitanje sa modernog kinoloskog ugla,jer za tako nesto bi trebala rasa biti daleko jednolicnija i dokumetovanija,ali kao deo naseg nasledja i ostavstine predaka Zmaj je daleko interesantnija rasa za studiju i mnogo bliza srcu ovog naroda.Za razliku od Sarka,kojeg je armija selekcijom izdvojila iz GRUPE planinskih pasa i stvorila kao rasu,Zmaj je i dan danas RASNA GRUPA koja postoji u svojoj prirodnoj razlicitosti i narodnoj selekciji.Da bi se Zmaj ozvanicio kao rasa,moralo bi se izgubiti to rasno bogatsvo u korist jednog varijeteta,ujednacenog fenotipski i genotipski,na stetu svih ostalih,a sama se pomisao na to gadi ljubitelima Zmajeva.Vidite,dragi Karane,mesalo se dosta krvi u Zmajskoj populaciji,ali iz razlicitih razloga na koje ste mozda vi navikli.Nekome se vise svidjaju Zmajevi koji su visoki i kratkodlaki,drugima malo nizi i sa dugom dlakom,nekima cisto crni,drugima crni sa palezom,trecima sa belinama i tako dalje.To nije toliko ni vazno,jer taj izbor je oduvek postojao i prirodno,pa ko sta voli.Ne,mesalo se prvenstveno jer nije bilo dovoljno primeraka u svakom lokalitetu,pa su se ponekad koristile "usluge" Nemackog Ovcara,Dobermana i jos pokoje rase,zavisno od toga kakav je izbor u kojem kraju postojao.Nazalost,Zmajeva vec par vekova ima malo i zbog raznih ratovanja i seoba nije svako imao ciste priplodnjake da nadje u svakom seocetu.Preciscavalo se normalno kao i u svakoj drugoj rasi,ali neke loze su bile vodjene licnim interesima i zbog toga neki psi lice na ono cime im je loza "obogacena" jer im odgajivacima takav tip psa odgovara.Cak ni tu nema nista lose,radni pas je radni pas i samim tim je izgled na poslednjem mestu,a ako krv Nemackog Ovcara na primer doda nesto vise dresirljivosti odredjenoj lozi,sto da ne?Vidite,to su dva razlicita pogleda na rasnost i kinolosku selekciju.Uzmite u obzir da je Zmaj,iako je stariji od vecine ostalih rasa,ostao na istom nivou na kojem je uvek i bio i na kojem je vecina ostalih rasa nekad bila,znaci radni pas koga vecinom drze ljudi kojima radni pas treba i koji postuju tradiciju svojih predaka daleko vise nego sto im je stalo do svetskih standarda i Britanske verzije pseceg rasizma koji je modernu kinologiju stvorio.Ne brinite,Zmaj ne predstavlja nikakvu konkurenciju Sarplanincu i nema nikakve zurbe da se Zmaj prizna od strane ijedne svetske kinoloske organizacije,za sad se radi samo na tome da se svest o domacoj rasi probudi u narodu i da se barem nesto uradi po pitanju spasavanja rase od potpunog izumiranja.Nije vazno sto postoji mnostvo primeraka koji su mesani sa Sarplanincem ili Nemackim Ovcarom,dok god nose Zmajsku krv u sebi i poseduju rasne odlike po pitanju najvaznije stvari,to jest karaktera,necemu vrede.Pa Rotvajler je spasen od izumiranja pocetkom dvadestetog veka tako sto su Nemci mesali gomilu rasa jer je samo JEDAN JEDINI primerak ostao ziv,i to zenka necistog porekla.Napuljski Mastif je posle drugog svetskog rasa stvoren mesanjem raznih rasa jer su SAMO DVA cista primerka bila nadjena.Dobermana je stvorio SINTER koji je imao na rapolaganju gomilu pasa lutalica u svom azilu,poboze.Cak je i Nemacki Ovcar,jedna od najpoznatijih,najvoljenijih i najrasprostranjenijih rasa na svetu svega stotinjak godina stara,takodje nastala mesanjem raznih rasa i niko nema nikakve primedbe na legitimnost te rase.Mogu da navedem jos gomilu slicnih primera,ali verujem da shvatate sta zelim reci.E sad jedna velika razlika je u tome sto je Zmaj oduvek postojao i dalje postoji i nije nicija licna izmisljotina ili necije nastojanje da rasu stvori iz nicega,vec se radi o spasavanju necega vrednog cega je malo ostalo.Pa cak i ako se koriste neciste jedinke zarad veceg dobra.Pa eno Urosevic stvara nekog Srpskog Pastirskog Psa i niko ga u tome ne sprecava niti mu trud omalovazava,cak mu i cestitaju na sve strane.Mozda jednog dana i Zmaj bude PONOVO posteno prihvacen kao deo nase realnosti,mozda cak bude i priznat,ali to su detalji,dok je trenutno najvaznije da se radi na konkretnim potezima u cilju spasavanja rasne populacije,sto dugujemo i precima i sebi.Sarplaninca iskreno volim i uvek cu ga voleti,jer ih je uz Zmajeve moja familija uvek i gajila,i zelim Sarku sve najbolje od srca,ali ako me pitate kao coveka i kao Srbina koji su mi prioriteti,odgovor je kristalno jasan i mozete predpostaviti o cemu se radi.Ne morate da se slazete ni sa cim u celoj ovoj prici,ali barem imajte nesto malo postovanja kad Zmaja pominjete,jer jedno je kad se medjusobno vredjamo i ismejavamo,a drugo je kad to cinite necemu sto je i vece i vaznije od svih nas.

S postovanjem,
Rade Paskaljevic Beli

#305 Mimi

Mimi

Hero member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 2715 postova

Postovano 02 May 2008 08:47

Vidim da se ovde preko praznika prilično zakuvalo!
Hibridaši su se "pregrupisali" i krenuli u sedmu ofanzivu!
Opet čitamo gluposti o Azijatskom poreklu Šarplaninca i svih pastirskih pasa.Opet nas diletanti ubedjuju da Šarac treba da je isti Tibetanac, i što je vrhunac cinizma, to potkrepljuju izvodima iz standarda!
Opet se napadaju šiptarski članovi foruma, jer se rugaju našim "šampionima" ....
A kako da se ne rugaju, kad vide Zena Kurjanskog, Arisa sa skopskog Bačila, Ganija Korabskog i slične nakaze.....
Tu su Karan i Krš, hibrid-krstaši da se odmah "obračunaju" sa "bezbožnicima" i svima nam "protumače" standard .....
Javio se i neki neuki TV-serviser da nam objasni šta je to kontrast na Šarplanincu! Ne zna čovek da taj termin ne postoji u kinologiji, i da je belina onaj deo na telu psa koji je obojen BELOM bojom. Čovek navikao da izoštrava sliku i pojačava kontrast, pa misli da je to tako i u kinologiji.
U svetu ozbiljnih kinologa, kad neko primeti belinu na grudima psa od 30x15 cm, to se naziva objektivnost, dok se ista pojava u svetu hibrid-ulizica naziva pakost i ljubomora!
Prof. Dr. Milan Jocković je tumačio dozvoljenu belinu na grudima Šarplaninca kao uspravnu "traku" od 10x5 cm, dok je sam tvorac standarda govorio o belini koja ne sme da predje veličinu ljudske šake! A to bi bile maximalne beline, dozvoljene ali nepoželjne!
Kad neko na mešancu primeti težu konstitucisku manu, odma se javi Vitez Koja, i primeti kako neki na ODLIČNIM psima traže mane!

Kada su engleski kolonisti stigli na Tibet, potražili su čuvene pse koje je Marko Polo opisao visokim kao magarci sa glasom kao u lava! Ali, cvrc! našli su samo po neku džumaricu od 63-4 cm sa roll-repićima od svega 30-ak kg! Šerpasi su mali mongolski narod, retko viši od 150 cm, pa su i ovi psi za njih bili krupni! Desetak ovih pasa Englezi su odneli za Britaniju, kao poklon kraljici iz nove kolonije i od tog "materijala" na ostrvu je "stvorena" rasa Tibetski Mastif! Gornja granica je postavljena na 69 cm, jer je toliko izmeren najviši primerak dobijen ukrštanjem donesenih pasa! Kasnije su izvršene "korekcije" sa Mastifom i Njufom, pa danas nailazimo i na primerke od 75 cm!
Rasa je prijavljena i priznata kao engleska, jer na tibetu ne postoji kinološki savez niti jedan jedini kinolog!
Činjenica je da kod evropskih pastira preovladjuju psi bele boje, kao i šareni psi sa puno belina, kao i psi "vučije" boje! Te se boje ne nalaze kod tibetskih pasa, ni u vreme Marka Pola, ni dan danas!"Black and tan" varijanta je 80% svih Tibetanaca, i ujedno boja koja ne postoji kod evropskih pastira, kao ni jetreno-smedja koja se takodjer može naći na Tibetu. Kvadratičan format, rol-rep i "kockasta" glava se može naći kod mongolskih i kineskih pasa (chow-chow) ali nikad kod evropejaca! Nikad! I još jednom, nikad!
Oni koji vide u Tibetancu pretka Šarplaninca, ne samo da su kinološki dunsteri nego ne poznaju ni istoriju sopstvenog naroda. Iliri nisu bili mongoloidna rasa ljudi i sigurno da nisu "dopešačili" sa krova sveta na vrh balkana! To je teorija Germanskih istoričara koja nam je generacijama zaglupljivala narod. Bela rasa nije nastala "izbeljivanjem" žute rase, i sigurno nije došla iz Azije, tj. Indije! Iliri su bili starosedeoci na Helmskom poluostrvu (kasnije nazvanom turskim imenom Balkan). Još je Herodot pisao da Iliri i Tračani govore istim jezikom a Strabon da su Tračani najveći narod na svetu (Evropi) i da se odlično razumeju sa Sarmatskom grupom plemena (Dačani, Geti, Anti, Skiti) Svi su oni u novom veku dobili jedno zajedničko ime - Slaveni! (po završetku imena iliro-tračkih robova : Više-slav, Dobro-slav, Kruni-slav, Miro-slav i td.)
Pastirski psi su u antička prastara vremena krenuli sa svojim stadima upravo sa Balkana i kretajući se planinskim vencima Karpata, Alpa, Apenina, Pirineja naselili čitavu Evropu, ali i deo male i srednje Azije.
Ima onih koji istražuju a ima i onih koji samo "prepisuju" ono što im se stavi pod nos.
A takvima i ne vredi govoriti.

QUO VADIS ŠAROVE?

#306 Guest_ivan karan_*

Guest_ivan karan_*
  • Guests

Postovano 02 May 2008 09:27

Ja nisam išao na forume za zmajeve i deltarije da komentarišem slike i napadam te jadne pse koji su tamo postavljeni.
Pogledaj samo te izmučene životinje, izgladnele, šugave, sa ožiljcima od rana po celom telu (kao onaj crni bezrepi pas), pa će svakome biti jasno čemu služe ti psi i kako ih gazde paze.
Ali nekoliko članova tih foruma povremeno dodje na forum za šarce da ispljuje sve šampione, lepe, negovane pse, kinološki ispravne i dokazane na izložbama u lepoti čistokrvnih, stručno selekcionisanih šarplaninaca .
Ja ne negiram PRAVO da se borite za nove rase-ili da sačuvate dvorišne pse od ,kako kažete izumiranja.
Ja čak nisam pisao ni da ste u zabludi u vezi vaših nastojanja-u krajnjoj liniji svako ima pravo da se samoobmanjuje., pa i da uživa u tome.
Nisam iznenadjen što podršku imate od onih koji ne gaje šarplanince, ili su neuspeli odgajivači i izlagači u pluskvamperfektu, ili su ljubitelji deltarija-a misle da je to šarac.
Ne delim savete kako treba da izgleda deltari.Pa i kad Dritti napiše da takve oči treba da ima deltari a ne šarac-ja mu nisam protivrečio .
Većinu tih pasa ne bih držao u odgajivačnici.Ponekog bih možda stavio u voćnjak-ako bih ih dobio na poklon.Ali nisam otišao na njihov forum da im to tamo kažem.
Ne delim savete ni kakav je rasni tip zmajeva.
Svako ima svoj ukus. Ja volim šarce. I držim se standarda.
A što se tiče "ubacivanja" drugih rasa?Imate pozdrave od golubara-ljubitelja srpskog visokoletača. :lol:

#307 nesa5

nesa5

Newbie

• Members
  • 89 postova

Postovano 02 May 2008 11:03

Jeftina provokacija ili zaslepljenost sopstvenom gluposcu,sta god da stoji iza ovog komentara,smesno je.Al' ajde dobro,da se odgovori reda radi.Ne,nije da ne razlikujem Engleskog Mastifa od Tibetanskog Mastifa,kutrence moje slatko,vec isticem da je Tibetanski Mastif kao rasa STVORENA u Engleskoj.Ko iole poznaje istoriju te rase zna vrlo dobro o cemu pricam,a ko ne zna neka se raspita i izuci materiju pre nego sto drugima skace za grlo.

Svima na forumu je jasno da si neznalica ida nepoznajes osnovne postulate pastirskih pasa.
Nemoras to da dokazujes,niko ti netrazi.
Dovoljno je da cutis neko vreme i da ljudi zaborave koliko neznas. :oops:

#308 Mimi

Mimi

Hero member

• Members
  • 2715 postova

Postovano 02 May 2008 11:14

A što se tiče "ubacivanja" drugih rasa?Imate pozdrave od golubara-ljubitelja srpskog visokoletača. :lol:

E, ovo je stvarno suština stvari. Hvala, Karane što si se "otvorio" i izneo srž vaše hibrid-filosofije!
Zna se da je Srpski Visokoletač prešao 10 sati leta tek kad mu je "dodat" engleski Tipler.Danas najbolje ptice lete i po 14 h!
Ali, Karane moj pametni, znaš li ti da ta ptica nigde nije priznata kao rasa! Jer može da izgleda kako god bilo, samo da ima "kapu" i da leti visooooooko!
I znaš li ti da su se srpski golubari podelili na dva saveza, upravo zbog ubacivanja strane "krvi", jer "frizirani" Sr. Visokoletač leti mnogo duže od "starog" Srbijanca ali ima "prljav" let, razbijeni na grupice i pojedince lete "kud koji" a tako "čisto" i sleću!
Zarad "sirove " dužine leta, sve je bačeno pod noge, što je stvarano 50-ak godina!
Na isti način funkcioniše i tvja kinološka "bratija"!
Zarad sirove veličine (i težine) bačen je pod noge standard i sve što su prethodne generacije stvarale.
Svaki pas koji nema 60 kg nazivan je "lisicom" ili u naj boljem slučaju N. Ovčarem, a mutantni mešanci tipa Zen, Zelja, Zoka, Brik I, II, III ,Dedakaj. Rex, Vir, Max i ostala bulumenta "morževa" predstavljena je kao dostignuće vrhunske struke!
Važno je da se uredno citira standard .....
Pa i Solana se poziva na povelju UN-a!

Napred naši šampionaši!

#309 Mimi

Mimi

Hero member

• Members
  • 2715 postova

Postovano 02 May 2008 12:05

Jos jedna za dopunu :cry: :cry: :shock:
Postovana fotografija

Evo šta se dobije kad se Srbijancu doda "Tipler"!
Prava "Šampiončina" od 65 kg! To je "vrh brate" u ovoj našoj visoko stručnoj selekciji!
Žvalava kljusina sa "muflonskim" profilom! Pobednik "Grand festivala"! Svaka čast i sudiji i odgaivaču! S ovak,im stručnjacima i njihovim krševitim naslednicima nema nam "zime"!

QUO VADIS ŠAROVE?

#310 Guest_ivan karan_*

Guest_ivan karan_*
  • Guests

Postovano 02 May 2008 12:16

Ja sam izneo stvarnosni sud- a ne vrednosni. :!:
Pročitaj pažljivo :lol:
Tj. nisam napisao da li ja to podržavam itd...
I Mimi pošto često (pored naših napisa i pasa) kritikuješ i knjige o psima:molim te , šta je RASA? kako se "stvara" i priznaje?itd..i ostalo što sam već postavljao.
I za "teoretičare" -kinološke "stručnjake" i samoproglašene veličine:
-da li je naučno dozvoljeno u neku rasu (recimo golubova, pasa..) ubaciti "krv" neke druge rase?Zašto se to radi? Koji cilj se želi time ostvariti? Da li je to već radjeno i s kojim rasama?Postoji li "recept" koji procenat krvi "sa strane " je dozvoljen?Kako se parenjima u srodstvu "iščiišćava krv"?
Kako se od pasa slične upotrebne vredosti , genotipa i fenotipa pravi više rasa?
Kako se od pasa različitog fenotipa i genotipa ( pa i standardizovanih rasa) pravi jedna rasa?
Mimi i Maloviću nemojte da se radujete-ne pitam da bih ja to radio :lol:
Pitam iz intelektualne radoznalosti :!:
A kilažu pasa ocenjuješ odokativno kao naš seoski nakupac Pišta. :lol:
I što ste se uhvatili nekih pasa koje (koliko se sećam) niko baš i nije naročito hvalio na forumu :?:
I samo ti pričaš o težini pasa.A tebi je verovatno bolji onaj "šampion" kojeg je gazda digao iznad glave (a gazda nije svetski šampion u dizanju tegova :lol: )

#311 proevski

proevski

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 909 postova

Postovano 02 May 2008 12:18

au ala ste brzi svaka cast punite stranice ko sekspir ovi moji jadni i inikakvi forumdije makdeonci od pravila i pravila da bi te udavila nemogu posteno da napune jednu 100ku avi 18 svaka cast kod nas nesmes das vredas psa nesmes da stavis vecu sliku od da je gledas sa lupom u stvari nesmes nista ako im se nesvidas a ako znas malo vise od njih i kolko vidim ovaj vas forum nije bas mnoge opametio opet parew sve i svasta i sude po ocu i stricevima :roll:

#312 Kolega

Kolega

Banovan

• Banned
  • 1085 postova

Postovano 02 May 2008 12:54

Postovana fotografija
bio sam na vlasicu pa vidjeh sarka isti ko u naseg joglija samo druge nijanse boja al ljut ko u jogli

Sto se brate ne okanes Joglija :?: Sta ti terba da cackas mecku? Sakrivas se ne smes da se predstavis, a procitan si ko Bukvar i jos ti Djavo ne da mira, pa cackoljis. Prvo reci cifru i biraj zucu ili zelenka da ti pocistim dvoriste od tih dzumara pa kod prike na Vlasic da uzmes malo UKVASE da podmesis lebac pravi da valja. Vodas po izlozbama tovnu neupotrebljivu stoku i lazes sebe i druge kao imas Sarka. Sto ga p...o nisi vezao pred ono dete u Palanci da ti ga protera par krugova kroz pletenu zicu pa da ga vratis kuci sve u froncle, nego si mene nasao kao da ti driblas. E svako li daje sebi za pravo da me uzima u usta i Mara i FUKARA.

Jedino zajednicko izmedju mene i g.Lalovica je to sto smo iz Sarajeva i sto licno poznajem covjeka.Moj jogli pobrko si loncice .
Ponuda vazi lova NIJE BITNA .kad bi se miseva bojao vodio bih macku kraj sebe.Rekao mi je Lalovic da te pozdravim i da ti se zahvalim na ovkvim rijecima sto si mu ih uputio .a sad napisi nesto meni jer se ovo odnosilo na prof.Lalovica :X
imaju li rodovnike ove tvoje skije

#313 Kolega

Kolega

Banovan

• Banned
  • 1085 postova

Postovano 02 May 2008 13:00

Postovana fotografija
Sta si se unervozio samo te gledam :?: :wink:[/quote]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A ubava sarova pa gdje ga nadje negdje ispod sijena sigurno.
koja je ovo boja gvozdeno sucmurasta

#314 Kolega

Kolega

Banovan

• Banned
  • 1085 postova

Postovano 02 May 2008 13:09

Postovana fotografija
bio sam na vlasicu pa vidjeh sarka isti ko u naseg joglija samo druge nijanse boja al ljut ko u jogli

Sto se brate ne okanes Joglija :?: Sta ti terba da cackas mecku? Sakrivas se ne smes da se predstavis, a procitan si ko Bukvar i jos ti Djavo ne da mira, pa cackoljis. Prvo reci cifru i biraj zucu ili zelenka da ti pocistim dvoriste od tih dzumara pa kod prike na Vlasic da uzmes malo UKVASE da podmesis lebac pravi da valja. Vodas po izlozbama tovnu neupotrebljivu stoku i lazes sebe i druge kao imas Sarka. Sto ga p...o nisi vezao pred ono dete u Palanci da ti ga protera par krugova kroz pletenu zicu pa da ga vratis kuci sve u froncle, nego si mene nasao kao da ti driblas. E svako li daje sebi za pravo da me uzima u usta i Mara i FUKARA.

Tebi je ovo šarac,ti si slep totalno!!! :shock: :shock: :shock:

ja sam slep a ti si glup pa ne konats

#315 Petite

Petite

Guru

• Administrators
  • 16709 postova

Postovano 02 May 2008 13:53

od svih tema, tema sharplaninac je jedina koju redovno chitam (ne ukljucujem se u diskusiju, mislim da nemam bazu da diskutujem) -
ali ljudi - svaka vam cast :D :D
imate energije stvarno :D :D :D
nekada malkice pretjerate ali generalno, stvarno ne odustajete 8)
pozdravchici za sve vas :)

#316 Beli Zmaj

Beli Zmaj

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 169 postova

Postovano 02 May 2008 14:14

Evo nesto za Milovukovica i Neskovica,posto mlogo vole 'vake.
Postovana fotografija

Postovana fotografija

Postovana fotografija

#317 Beli Zmaj

Beli Zmaj

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 169 postova

Postovano 02 May 2008 14:15

A evo nesto i za moderne Makedonce,da ne kazu kako ih niko ne ferma.

Postovana fotografija

#318 Beli Zmaj

Beli Zmaj

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 169 postova

Postovano 02 May 2008 14:17

A da ne ostanem duzan,evo nesto i za Karana i ostale koji vole neke "cike".

Postovana fotografija

#319 Beli Zmaj

Beli Zmaj

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 169 postova

Postovano 02 May 2008 14:25

Samo vas gledamo.

Postovana fotografija

#320 Guest_ivan karan_*

Guest_ivan karan_*
  • Guests

Postovano 02 May 2008 14:45

Fercera :lol:
Gde samo nadjoste toliko negativne energije :?:
Oni koji vole čistokrvne pse-kupe sebi takve, pa ih neguju, pa se ponose njima ,pa ih vode po izložbama...
Oni kojima to nije važno-nabave nekog avlijanera, ili zmaja, ili deltarija...pa ih vežu lančinom kraj gvozdenog bureta, ili stave u svinjac, pa im bace (kad se sete) napoja, pa im udele šut u dupe kad prodju kraj njih, pa ih puste u borbu, pa odu na forum za šarce i puni zavisti pljuju na čistokrvne, izložbene, negovane, lepe , rasne, poznate pse i odgajivače.
Šta ćeš- i zavist i zloba, i podlost su ljudske osobine. :evil:
Ponekad me sve to "najedi" (eto meni jeda za sutra), ponekad nasmeje, ponekad rastuži (kad vidim šta sve psima ljudi rade) :mrgreen:
Ako poželite i vi da imate divne, plemenite, decenijama kinološki selekcionisane šarplanince, koji će biti i čuvari, i ljubimci,i uspešni na izložbama-nije problem. Samo "odrešite" kesu.Za 5oo evra ću vam prodati štene od Fife i haraćete po izložbama. :lol:
Puno vam je :shock:
E , al kvalitet košta :!:
Za džabe može kod... a za 15-20 evra u kafileriji vakcinisan avlijaner ili zmaj ili deltari, a može i štene od "dokazanih" boraca kod odgajivača iz ..e :roll:
Koliko para-toliko muzike.
Zmaju i lepše od Citra je imao Ljuba.
Jel, a kako si mogao sliku "onakvih" pasa postaviti kod -sačuvaj me bože-nekih zmajeva :?:
Pa na osnovu takve fotke u kulturnim zemljama Brižit Bardo podnosi krivične prijave zbog zlostavljanja životinja. :!:
A i kod nas je zakon u proceduri :!:
A ove crne žutooke pse trebao si postaviti na odgovarajući forum-zmajeve ili...
Zalutao si :lol: na forum za šarce.