Anastasia

Kako nauciti psa gde da vrsi nuzdu?

633 posts in this topic

kada to uradi gurni mu njusku u to i kazi fuj...moraces da budes uporan a ako ne uspe zatvori box i pusti ga u dvoriste i cekaj,kada zavrsi ti ga pohvali pa sledeci put setaj ga malo duze...Izaberi vreme za setnju jedno pola sata posle obroka...jos je mali pa ces uspeti da ga naucis...

Ja sada imam problem jer je moj pas prvih 8meseci bio u dvoristu i imao je mesto na travnjaku gde je vrsio nuzdu ali od kako sam se preselila u stan on nece da ide u tom istom dvoristu vec moramo da ga izvodimo...on ima 3 obavezne dnevne setnje...sto znaci moraces posle svakog obroka da ga izvodis u setnju...nama nije problem setnja vec zato sto gde god da krenemo van grada mi ga ostavimo kod mojih u dvoristu pa onda mora neko da ga izvodi da bi iso u vc!!!

Ej bez tog guranja njuske,pa to je odvratno a i ne pomaze.

To su veoma inteligentni psi i naucice on ne brini.

Samo mu pokazi prstom i reci sta si to uradio fuj to! ne! i naravno pocisti odmah i drzi ga zatvorenog u boxu malo.

Setaj ga sto vise,naucice.

E da zasto vecina vlasnika pasa kada zeli da psa odvikne od neke ruzne navike kao sto je vrsenje nuzde na neprikladnom mestu, gura njusku psa i vice fuj zar nebi samo samo fuj bilo dovoljno, sta ako pas misli da se tako igrate sa njim.

To guranje njuske nikako. Znam slucaj da je pas guranje njuske u izmet interpretirao da ga teras da jede izmet pa je jadan poceo da ga jede i ljudi su stvorili novi problem.

Najbolje ti je da belezis vreme kad pas vrsi duzu nuzdu i da natempiras da to vreme budete napolju. Neka bude aktivan tako da nece moci da se dugo suzdrzava a ti cekaj koliko god treba. Posle ga dobro pohvali.

Ako ga uhvatis da je to uradio u boksu, prekori ga ali nacinom na koji ga inace koris za bilo sto, tako ce brzo povezati da to nije pozeljna radnja.

Svaki put kad se pokaki u boks, sto brze to dobro operi da ne ostane miris.

Ispravka,nisam mislila da mu nagura njusku u izmet nego samo da mu priblizi glavu...kako bi mu dao do znanja i pokazao mu cemu kaze fuj...Bas se grozno osecam posle ovih vasih kritika...Pozdrav svima

Bas se grozno osecam posle ovih vasih kritika

Nema potrebe da se osecas grozno, pa tu smo da razmenjujemo misljenja. Koliko sam samo ja stvari radio pogresno ali covek uci dok je ziv. Zato samo opusteno.

Mislim da ne treba da se gura njuska zato sto je to odvratno, a, da li su vama mame gurale glavu u pelenu ili mestu gde ste pogresno izvrsili nuzdu?

Ja mislim da su pohvale i tako to resenje.

Kad se pokaki ili popiski na mestu gde ne treba, pokupi to kad nije u tvom prisustvu, da ne bi misleo da je zabavno to sto tu ceprkas, pa ce uraditi opet.

Znas kako ja radim?

Kupujem mu biskvite (za pse naravno)i dam mu ih tek kada je dobar.

Na primer ja mu kazem ustani i ukoliko on ustane ja mu dam 1 biskvit,

a ako ne ustane ja mu nedam,i tako to ponovim jos desetak puta na dan.

(ti imas nemackog ovcara kojem dnevno treba davati najvise 12 biskvita)

To ti pokusaj sa velikom nuzdom.

Kao sto se i moj odvikao tako ce se i tvoj!

Pozdrav svima.

Procitao sam pitanje kao i odgovore,dosta su simpaticni.

Nemoj kaznjavati psa ni na koji nacin zbog nuzde,pas nije covek i ne razmislja na nacin svojstven nama,kao sto rece pas ti ima 6 meseci te stoga je jos uvek stene,nagon koji je stekao u leglu ga tera da se vraca na mesto gde spava i tu vrsi nuzdu,to je potpuno normalna pojava.

Zapamti,pas preko izmeta i mokrace obelezava teritoriju,te posto je on mali odnosno mlad jos uvek mu se nije probudio nagon da obelezava teritoriju izvan kuce-dvorista,nemoj se sekirati kada malo poraste to ce raditi napolju pod uslovom da ga redovno izvodis u setnju i to u priblizno isto vreme,pas ima nepogresiv bioloski sat u sebi te u koliko uvek u isto vreme bude izvan boksa-u setnji tada ce tamo poceti da vrsi nuzdu jer time obavestava ostale pse da je to njgova teritorija.

Mada nevidim zasto ti smeta i da to radi u boksu,pa boks i sluzi za to,bolje u boksu nego u dvoristu.

Samo budi strpljiv sa svojim psom i bice sve u redu i izbegavaj bilo kakav vid prisile i ostrijeg kaznjavanja:DA SE BATINOM ILI SILOM STICE PAMET MAGARAC BI BIO NAJ-PAMETNIJI.

Pozdrav Jovica Zakonovic :wink:

I ja se slazem sa nekim ko je rekao; tvoj pas je mlad- skoro pa jos stene da bi ozbilno shvatao neki vid dresure.

Prvo, opusti se jos neko vreme i cisti za njim redovno, a drugo, ako ga hranis, izvodis i setas svakog dana,

i priblizno isto vreme, tvoj (iako mlad) pas bi trebalo da ima priblizno isto vreme za obavljanje svojih fizioloskih potreba.

Tako ces da ga izvodis u vreme kad bi trebalo da se pokaki, i cekaj dok to ne obavi. Vremenom ce se naviknuti da setnja

(izmedju ostalog) sluzi i za to!!!

Ja imam mali problem-kontra tvom. Od svih pasa koje imam, jedan od NKDa ima naviku,da sve svoje fizioloske potrebe

obavlja ISKLJUCIVO van boksa!!! Ti sad verovatno mislis kako je to super 8) mozda i jeste, ali zamisli kad nisi u stanju

da ga pustis iz boxa, nekad kad je njemu potrebno... On bi bio u stanju da trpi do besvesti, samo da to obavi van boxa,

meni je zao da trpi, a jasno ti je da nije ni zdravo, pa mi taj ker dodje kao veca briga, nego moja cerkica od dve godine!!

P.S. Ni jedna krajnost nije dobra... zato opusteno i srecno!!!

Kao prvo veliki pozdrav svim korisnicima ovog foruma. Moj (nazovimo ) problem je sledeci. Vlasnik sam jednog prelijepog Njemackog ovcara starosti 6 mjeseci. Veoma je inteligentan i raspolozen za rad i dresuru. Jedini probem je u tome sto ne znam kako da ga odviknem da vrsi NUZDU u boxu. Njemu to apsoluno ne smeta. Budemo u setnji i po 2 sata ali cim udje u box on izvrsi veliku nuzdu. Sta da radim da ga odviknem. Una

prijed hvala na svakom savjetu.

. Pozdrav svima.Po meni je isto bolje da pas vrsi nuzdu u boksu jer tako se moze videti ako nesto nije uredu s psom.

Mislim da ces jedino postici uspeh dobrom voljom nikako nasiljem nikakvo guranje njuske sigurno nece pomoci bolje pokusavaj nagradam i lepim ponasanjem

Pa znate kako ja imam malamuta od malo manje od 5 meseci i kad sam ga dobio kakio je i piskio po celoj kuci e jednog kad se iskakio priblizio sam mu njusku u to da vidi sta je i izdro se na njega NE i novinama bih ga udario par puta po dupetu njih to ne boli ali nemoj jako! Ostavio ga na terasu i tu mu stavio novine i onda bi tu izvrsio nuzdu i cvilio bi da ga pustim napolje sto bih i ucinio i tako par puta i naucio je za dva dana gde da vrsi nuzdu a kad bismo izasli napolje kakio je i piskio redovno po ulici i kad dodjemo do parka on trci po travi i njusi i gleda od drugih pasa tako da je vrlo brzo naucio gde treba da obavlja nuzdu,sad grebe vrata i cvili da ga izvedem da izvrsi nuzdu.

Kao prvo veliki pozdrav svim korisnicima ovog foruma. Moj (nazovimo ) problem je sledeci. Vlasnik sam jednog prelijepog Njemackog ovcara starosti 6 mjeseci. Veoma je inteligentan i raspolozen za rad i dresuru. Jedini probem je u tome sto ne znam kako da ga odviknem da vrsi NUZDU u boxu. Njemu to apsoluno ne smeta. Budemo u setnji i po 2 sata ali cim udje u box on izvrsi veliku nuzdu. Sta da radim da ga odviknem. Una

prijed hvala na svakom savjetu.

. Pozdrav svima.Po meni je isto bolje da pas vrsi nuzdu u boksu jer tako se moze videti ako nesto nije uredu s psom.

pozdrav,

ne znam sto bi to mogao vidjeti osim dijareje,krvave stolice, ili glista..

kod dijareje nije presudno da to napravi u boxu, ako pas ima krvavu stolicu znaci da mogu biti ozbiljniji problemi, pa tako da to utjece i na ponasanje psa, sto dovodi do toga, da ne moramo "buljiti" u izmet da bi shvatili da li je pas zdrav ili ne..sto se tice glista i ostalih nametnika, ako redovito psa cistimo od parazita, onda ni za to nije potrebno da vrsi nuzdu u boxu. :D

mi imamo pse u boxevima takodjer i pravo je olaksanje kad veliku nuzdu obave na livadi...barem za mene...a mislim i za njih..jer ukoliko je obavi par sati prije nego sto bude pustena, uzivati ce u izmetu nasred boxa... :shock: ne vjerujem da hoce..

moj Rio je imao taj problem, bili bi vani po 2 h u setnji i nista..cim je usao u stan, evo ga i velika i mala nuzdica...

Koji put bi i obavio vani, pa sam ga svaki put nagradila kad bi obavio nuzdu...

"bjezalo" mu je do 6mj starosti u stanu, ali kao sto neko rece

strpljen-spasen

btw

ja sam protiv svakog kaznjavanja psa sto do adolescencije vrsi nuzdu u boxu ili stanu...

ipak je to prirodni nagon i pas najcesce trpi do one krajnje granice...

zato dajte sansu "stenetu" da poveze koncice i da dodje do toga da shvati sto i kako... :D gdje i kada!!! :D

Slažem se sa Djinom, možda to što on vrši nuždu u boksu i nije tako loše, probaj samo da ga naučis da to ne radi tamo gde treba da legne. Pretpostavljam da ćes ga nekad u tom boksu ostavljati i duže vremena, par sati, pa kao što Djina kaže nije dobro da toliko trpi, već mu je dovoljno što je zatvoren i što nisi pored njega (nemoj pogrešno da shvatiš i moj pas je sam, svi mi imamo obaveze, posao), mislim da mu ne treba još i da trpi dok ga ne pustiš iz boksa. :wink:

ako je vezan za tebe, najgora moguca kazna za nesto je to da ga ignorises neko vrijeme. ne umociti njusku, zamisli da je tebi to neko radio kad si bio mali. samo mu pokazes sta je uradio i ostrim tonom mu kazes: fuj, sram te bilo, NE TO RADITI. ili tako nesto, ali opet ne tonom da ga prepadnes, samo strogo i zatim ga zanemaris neko vrijeme. ili mozes kad ga naruzis, izvesti ga napolje, izvan boxa, tamo gdje smije obaviti nuzdu i pokazati mu ili reci: ovdje, i onda ga pomilkiti. ovcari su pametni, skontace on to.

Ignorisanjem nista neces postici mozes samo napraviti jos gore

Ignorisanjem nista neces postici mozes samo napraviti jos gore

kod mog psa pali...:)

Imam jedan problem!!! Kad izvedem Edija (labradora) u setnju nece da piski napolju nego tek kad se vrati iz setnje kuci!!! Kako da ga naucim da to radi napolju!

Hvala

Daj mu da se naloДЌe mleka, jogurta ili neЕЎto sl pre ЕЎetnje i ostani malo duЕѕe napolju. Dovoljno je jednom da oseti zadovoljstvo piЕЎkenja napolju, da prestane da se uzdrЕѕava.

Ja sam imao slicnih problema takodje sa zenkom labradora, samo sto je ona piskila u kucici. Problem sam resio tako sto sam ostajao u setnji dokle god ona ne bi izvrsila nuzdu, tako par dana i problem resen.

Pa posto ga izvedes u setnju gledaj da to bude posle obroka i ostani sa njim napolju duze bilo bi dobro i da ga odvedes na mesto gde je ranije bilo puno pasa da oseti druge mirise to pomaze

Slazem se sa svima.

Samo ga izvedi u dugu setnju,morace da piski a kada to uradi nagradi ga :D