Sign in to follow this  
Followers 0
NEWONE

Sarplaninac - 17 deo

1267 posts in this topic

ja stvarno ne vidim sta vi toliko ste protiv odg.vujan i odg.MIV jel mozda to ljubomara????????????/?/

Pa neče baš to tako suvo da prodje ako se nešto tamo rešilo, a da ni nismo bili pozvani!!!!

Uz dužno poštovanje Andraše, ali treba prvo da formirate taj lokalni klub.... :wink:

S druge strane ti si odgajivac iz Češke, a ovo je bilo vezano za formiranje NACIONALNOG ŠARPLANINAC KLUBA SRBIJE pa su otuda pozivani odgajivaci iz Srbije ili bar oni koji rade pod okriljem KSS i FCI. 8)

Kada je formiran klub u Češkoj, nisu pozvani bili svi odgajivaci iz Srbije, zar ne? :roll:

Pa neče baš to tako suvo da prodje

Pa i ja se nadam da neće d abude suvo. Valjda će po završenom poslu neki domaćini da organizuju neki roštilj i piće! :lol: :lol: :wink:

Pozdrav

Bojan

Ne mogu da kažem da sam neobavešten, a svedok si mi da nisam ni krio da sam čuo da se nešto sprema za nedelju. Slučajno sam sedeo sa prijateljem kad ga je Obrad nazvao i spomenuo nedelju, Surčin, Bjelicu, Čebzanovića i klub. Ne mislim da sam neki igrač kome neko treba lično molbom da se obrati i zamoli za učešće na osnivačkoj skupštini, al da me je neko i pozvao lično možda bih i došao odazvao se pozivu i učestvovao. Stekao sam tako utisak da sam slučajno prisustvovao dogovoru koji se mene ne tiče i otuda sam na forumu pokušavao da dobijem informaciju više kroz sitne provokacije. Nazalost mali broj njih je imao i tako skroman podatak do kog sam sasvim slučajno došao. U našem narodu se kaže još i to da se dobro zna gde je nezvanim gostima mesto, a toliko znatiželjan nisam da bih okušao narodnu.

Ni nadalje nije jasno šta se desilo u nedlju jel formiran klub, ili je to samo jedan u nizu pokušaja da se makne sa mrtve tačke, ili je... Ovog puta zaista sve što se pitam bukvalno i ne znam, a pitanje se recimo ne odnosi samo na tebe već na sve koji nesto znaju. Možda možemo da pomognemo akoo je negde nesto zapelo. Stvarno je glupa ova situacija gde svi nešto nagađaju, sačekuju da neko prvi iskoči, da krene da se odmotava. U toj situaciju su ljudi tom događaju, skloni da pripisuju mistične note, gde se u tajnosti kuju ko zna kave namere i planovi i sl. Stvarno ne vidim šta je teško reći otvoreno jel imamo klub ili ne. Imamo predsednika ili ne? Imamo vođu uzgoja ili ne... Kome da se javimo za članarinu i koji su uslovi za članstvo. Kad počinjemo sa akcijama u kom pravcu će se kreće odgojna politika. Kakvu vezu uspostavljamo sa KSS-om, šta očekujemo od njih i kakve obaveze imamo ... :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

evo nesto staro i legendarno

http://orlovkrs.moj-album.com/slike/323 ... 3ljqP2.jpg

merkur-duca vujanski

pozz

zlatko

Lep pas, dali ovaj pas je taj pas još živ. Volo bih, da ga vidim u živo.

LP

Cressi

ja bih volio nikad da ga ne vidim, bar ne medju sarplanincima.

a zasto ne bih voleo da ga vidis medju sarce oces rjec da merkur-duca vujanski je bio los pas ili tebe smeta sto je on sa vujanske linije ali kada je nesto lepo lepo je i to treba se priznati

pozz

zlatko

pozdrav Zlatko,

meni smeta sto je od vujanske linije :) ? o cemu pricamo mi odje? Normalno iskomentarisem psa, i odma neka zavjera se stvori od mog komentara:)

kao sto rekoh, prvi put kad je cressi( izvinjavam se ako nijesam pravilno napisao nik ) iskomentarisao sliku, nijesam ni znao koji je pas u pitanju!

Ali imam oci, pa vidim njusku, zvale, grudi,.. ( mozda je u pitanju samo slika, i prosli put se ogradih po tom pitanju, i zamolih da neko prilozi drugu i pokaze mi da grijesim, ako grijesim )

Meni licno smeta kisa koja pada trenutno u Niksicu, pa ne mogu bizina da prosetam do jednog brda$ca, kao sto planirah sinoc...

ja stvarno ne vidim sta vi toliko ste protiv odg.vujan i odg.MIV jel mozda to ljubomara????????????/?/

sad se zavjera prosirila i na MIV ? :). Ljubomora ? Polazeci od sebe, ne zelim da vjerujem da odje postoji neko ko moze biti ljubomoran zbog pasa. Na to gledam, kao kad bih bio ljubomoran na nekog jer slusa vrstu muzike koju ja ne slusam:). A od cega i koga ti polazis, samo ti znas... Ja sam odje zbog sarplaninaca, bez obzira jesu li sjedjeli u lozama po izlozbama ili ne. O linijama koje si pomenuo malo znam, jer me nicim nijesu privukle. O nekim drugim ucim i citam dosta.

over end aut

Ja vidim samo jedan problem, da se ljudi koji su to pokrenuli (mozda i osnovali) boje da ce biti docekani lose kad se predstave i kazu sta je po stvari pa ih strah reci a to moze biti samo zato jer su to verovatno isti koji su do ovoga sadasnjeg stanja Sarca doveli.

Nacionalniklub srpskog ovčarskog psa šarplaninca već je formiran .Pre 5-6 godina. :!:

Predsednik je Branislav Jelovac iz Belegiša, vodja uzgoja Milan Miljković iz Pančeva, sekretar Zoran Ristić (mislim).

Ovo u Surčinu će biti drugi nacionalni klub za istu rasu. To nema nigde-sem kod nas.

Hoće li biti u istom udruženju za sve rase na nacionalnom nivou :?: ?

Hoće li biti u istoj ineternacionalnoj organizaciji?

hoće li raditi po ISTOM standardu za šarce?

Hoće li medjusobno saradjivati?

hOĆE LI IMTI ZAJEDNIČKE IZLOŽBE, RODOVNIKE ITD..?

Meni sve sluti na crno za rasu, ali mozda sam u krivom, no sve mi se cini da ce jedni u jednom pravcu, drugi u drugom i da ce biti borba oko imena Sarplaninac i tko pobedi, taj ce imati ime a druga strana ce morati ici s novim imenom i pokusajem priznanje nove rase.

A tko pobedi, ovisno il ce menjati standard ili ostaviti stari. Mozda je i bolje tako, pa svatko na svoju stranu doli da se ovako mucno pokusa imati 2 drugacije verzije rase u jednoj. Ali borba ce mislim da potraje oko imena i ko ne mora ici u novo priznanje.

Fer bi bilo da oni koji zele stari standard, ne moraju ici u priznanje nove rase a dok ovi koji zele novi standard, idu za priznanje nove rase. Ali zivot nije fer pa ce biti bitka nazalost s neizvesnim rezultatom.

Šarp,

nisi mi odgovorio-od kojih pasa potiče Vorton (bar dva kolena).

A pošto si sudija-oceni glavu tog žutog psa kojeg si postavio.

Da bi bio objektivniji-zamisli da je to moj ili Malovićev pas.

pozdrav

Gacik Vlatko je napisao:

Bojane a sta je bilo u subotu ko je to hteo da napravi nacionalni klub sarplaninaca, dali si i ti bio tamo i sta je na kraju bilo.

pz deda

Pozdrav Dedo,

Behu pozvane i Nišlije, al niko ne dodje...

Skupili se odgajivaci da traže osnivanje NACIONALNOG ŠARPLANINAC KLUBA. Bio i Delegat KSS.

Neki se pozivaju na Jugoslovenski klub, a Jugoslavije nema već 10 godina.

Mislim da je SRAMOTA da Srbija već nekoliko godina nema NACIONALNI ŠARPLANINAC KLUB pri KSS kao matična zemlja. Pa je došlo vreme da se nešto po tom pitanju i uradi, nema razloga da se više odugovlači.

Pozdrav

Bojan

E moj dedo tebe zvali, a ti sve se kao fol raspituješ šta to treba da bude u subotu-nedelju :!: :?: :

Kao prvo deda je ozbiljan covek i ja se nikad do sada nisam folirao .ja sto mislim i znam ja i kazem

Zato deda ce lepo da ti kaze ono sto zna a i svima drugima .posto to Bojan nece . Ja neznam mnogo samo znam da Nislije nisu pozvane ,a takodje i KLub iz S Palanke iako su dosad napravili 14 ,a nislije 10 specijalke.Znam i to da tu skupstinu nisu zakazali iz KSS vec neki pojedinci ,mozda je Bojan u toku pa zna ko je to zakazao ,Takodje znam i da je bio delegat g.din Trifun Mitrovic ,ali zato neznam zasto nije odrzana skupstina.

Nemogu da shvatim da su vecina odgajivaca bili u S Palanci i da niko o tome nije pricao javno . a po meni to znaci da nije cista igra . Neznam zasto Bojan to nece da objasni kad lepo sve zna i ko je bio i zasto nije odrzana skupstina Pozdrav od dedu iz Nis

Nacionalniklub srpskog ovčarskog psa šarplaninca već je formiran .Pre 5-6 godina. :!:

Predsednik je Branislav Jelovac iz Belegiša, vodja uzgoja Milan Miljković iz Pančeva, sekretar Zoran Ristić (mislim).

Ovo u Surčinu će biti drugi nacionalni klub za istu rasu. To nema nigde-sem kod nas.

Ivane,

ja nisam sekretar, a nisam čak ni među osnivačima tog Kluba.

Najnovije saznanje . U nedelju Mahmud je pozvao sve prestavnike sar. klubova da se dogovore kako i kad ce biti zakazana sednica ili skupstina da bi se ponovo aktivirao ili napravio novi nacionalni klub ljubitelja i odgajivaca sarplaninaca.

Po najnovijem saznanju, nikakav nacinalni klub ne može da se oformira jer to ne dozvoljava pravilnik KSS.

Za nedelju je pozvan stari upravni odbor kluba koji je postojao za vreme JKS , da bi se jednom zauvek rasčistilo stanje klubova. Svi šarplaninac klubovi mogu samo da rade pri nekoj kinološkoj društvu i to do daljeg. Sve svoje aktivnosti mogu da sprovode isključivo preko kin. društva koji član KSS a mora da se pridržava pravilnika KSS. Sve informacije od generalnoég sekretara KSS. Polgar Andraš

Ristiću izvini, pogrešio sam. A ogradio sam se i u prvom pisanju.

Forumaši i dalje čekam odgovore na ranije postavljena pitanja....

Godo...

M81 , pošalji mi , molim te, na pp malo više podataka o toj kuji...

pozdrav iskrenim ljubiteljima najdivnije rase...

Karane a zasto na PP. Pa nije sramota ako je od mame i tate. Neka i nama neki info. da malce prosirimo vidici!

Izgleda da se neki šarplaninski klubovi, "otimaju" kontroli, pa je potrebno da se opet stave pod "kapu".

Ako je neko jedanput stao na grabulje,desi se svakom.Ako je neko stao drugi put na grabulje, pa i to može da se desi.

Ako neko stane i treći put, ali na iste grabulje, e onda je stvarno ...p !

Izgleda da se neki šarplaninski klubovi, "otimaju" kontroli, pa je potrebno da se opet stave pod "kapu".

Najgore u svemu je Bataja sto je prva asocijacija na nagovestaj da se nesto kuva za nedelju bila bas ova koju si ti izrekao, a da sa tobom ni reci nisam progovorio na temu?

Mislis da taj gorki ukus u ustima imaju i ostali sa foruma, a i sire samo malo muckaju vodu u ustima dok im ne prodje GADNO. :?: :?: To mi na Sarski KARAKER ni malo ne nalikuje, pa valjda kakvi vlasnici takvi i psi- KALKULANTI :?: :?:

Po najnovijem saznanju, nikakav nacinalni klub ne može da se oformira jer to ne dozvoljava pravilnik KSS.

Za nedelju je pozvan stari upravni odbor kluba koji je postojao za vreme JKS , da bi se jednom zauvek rasčistilo stanje klubova. Svi šarplaninac klubovi mogu samo da rade pri nekoj kinološkoj društvu i to do daljeg. Sve svoje aktivnosti mogu da sprovode isključivo preko kin. društva koji član KSS a mora da se pridržava pravilnika KSS. Sve informacije od generalnoég sekretara KSS. Polgar Andraš

Lepo...

1. Pri kom kinološkom društvu je radio Jugoslovenski ŠARPLANINAC KLUB?

2. Pri kom kinološkom društvu radi INTERNACIONALNI ŠARPLANINAC KLUB?

3. Da li može postojati ŠARPLANINAC KLUB pri KSS kao stručno telo ili organ za vodjenje uzgojne politike ?

Hvala na odgovorima.

Pozdrav

Bojan

1.izvini ko je predsednik tog Jugoslovenskog Šarplaninac Kluba?

2.Internacionalni Klub pri društvu ?!

3.Svi savezi u pravim kinološkim zemljama su sačinjeni od Klubova,a ne da su oni njihovi organi ili stručna tela.

1.izvini ko je predsednik tog Jugoslovenskog Šarplaninac Kluba?

Bio Novak Radulović, od kada nema jugoslavije, nema ni kluba, a još manje ni predsednika !!! Koliko dobar predsednik, toliko dobar i rad tog kluba !!!

2.Internacionalni Klub pri društvu ?!

Zato i postavih ona pitanja i mene to interesuje ?

Pozdrav :shock:

Pa kaki su to tamo klubovi a mene niko ne zove :lol:

Ev sad vozbiljnije :wink:

Kud je sad taj NACIONALNI ŠARPLANINAC KLUB :?:

KO TAMO RADI I ŠTA JE DO SAD URAĐENO :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Ako si član, onda sigurno znaš,ako nisi sa kojim pravom pitaš ?

Ako si član, onda sigurno znaš,ako nisi sa kojim pravom pitaš ?

Evo nisam a možda bi lično želio biti član 8)

Izvini prika nisam ja znao da ti daješ prava na ta pitanja :oops:

Ivane, mislim da se malo zezaš kada postavljaš ova pitanja. :lol:

Mislim da dobro znaš da ovo što si pomenu radi (čitaj kinološki NE RADI) kao i svaka druga grupa gradjana ili nevladina organizacija, poput ''žene u crnom'', ''helsinški odbor za ljudska prava'', kao i sva druga udruženja sa i bez osnova za postojanje.

I NEMA AMA BAŠ NIKAKVE VEZE NI DODIRNIH TAČAKA SA BILO KOJOM KINOLOŠKOM INSTITUCIJOM (KSS i FCI)

NE !

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0