jasmina

Jazavicari (Dachshund (Teckel) FCI:4-148)

Recommended Posts

Evo i ja da se pohvalim da sam dobio smesnu kobasicu, to je Djura...

Iako imamo dvoriste, gospodin uziva u kuci i ne planira da bude dvorisni pas :grin:

Cim ga uslikam postavicu slike pa da komentarisete...

Pozdrav svim vlasnicima i ljubiteljima

Obzirom da nisam veliki poznavalac ove rase, a Djura je dosao neplanirano pa se nisam unapred edukovao, ima na grebenu duz dlake u kontra smeru, jako dobro izgleda a da li je to u standardu...

Hvala unapred, pozdrav

Zdravo svima!  :smile: Zamolila bih clanove foruma da mi pomognu i preporuce gde bih mogla kupiti zenku kratkodlakog patuljastog jazavicara. Ja sam danima surfovala po internetu ali nailazim samo na jaze standarne velicine, koji su mi takodje predivni ali meni je oko zapalo za patuljastog.  :inlove:

Nije mi bitno poreklo, samo zelim prijateljicu koju cu maziti i voleti.  :smile:

Hvala unapred na odgovoru!

Hvala na odgovoru Culinovic A, gospodin Beljin trenutno nema u ponudi patuljaste jaze i ne zna kada ce ih imati. Tako da se moja potraga nastavlja.

Svaka informacija je dobrodosla!

Takodje imam jos jedno pitanje. Ukoliko bih kupila psa iz recimo Hrvatske ili Rumunije kakva je procedura da bih ga prenela preko granice? Da li moraju biti mikrocipovani i sta je sve potrebno?

Upravo sam dosao iz Milana, gde su jazavicari postali #1 rasa..Svaki treci momak-devojka pored sebe vode jazavicara, najcesce kratkodlakog. Posto je Milano prestonica mode i centar diktiranja modnih trendova uskoro ocekujem vecu popularnost jazavicara svuda po Evropi.. (nod)

Evo drugari da se pohvalim Baron Bryan of Sneyk CACIB Rijeka

15.02 CAC, r.CACIB sudija Carmen Navaro(E) 

16.02 CAC, R.CACIB sudija Stephen Wheeler ( S) 

Shvatio sam da sam "ostao" bez CACIB-a u oba dana zbog mog nacina izlaganja psa. Jednostavno moracu nauciti osnove profesionalnog hendlerskog vodjenja i izlaganja pasa

I mi imamo razloga da se pohvalimo kolegama sa foruma.  :smile:

Moj pas, Aki, proteklog vikenda polozio Ispit urodjenih osobina sa maksimalnim brojem bodova.

Sledoglasno gonjenje zeca za odlicnu ocenu, sigurnost na tragu,

volja za radom, mirnoca na pucanj.

Takodje,polozio je i specijalizovani Ispit na vodi.

Svrstao se u malobrojnu grupu kratkodlakih jaza

koji pored titula u lepoti imaju i polozen ispit u radu.

Kolega bez namere da omalovazavam i vredjam ali ispit u radu podrazumeva polozenu utakmicu u radu, a ispit urodjenih osobina i ocena eksterijera minimum dobar(3) su uslov za izlazak na tu utakmicu.

cestitam na uspehu svakako 

... ali ispit u radu podrazumeva polozenu utakmicu u radu, a ispit urodjenih osobina i ocena eksterijera minimum dobar(3) su uslov za izlazak na tu utakmicu.

Slazem se, nisam bas najjasnije napisao. Odnosilo se na "ispit u radu" u sirem smislu, tj. da je pas ispitan i u radu.

Inace, ako bismo se striktno drzali Pravilnika o strucnom radu KSS-a, onda clan 20.

(kada se govori o razredima pasa na izlozbama), tacka 7. kaze:

-"Razred ocenjenih u radu - upisuju se psi koji obavezno moraju da priloze certifikat izdat od nacionalnog saveza o polozenoj utakmici ili ispitu u radu. "

- za jazavicare - III nagradni razred na utakmici NZ ili PZ , IUO

Sto bi dalje znacilo,da se IUO jazavicara u sirem smislu (ili uzem) smatra za ispit u radu. Obzirom da je polozen IUO (kod jazavicara) dovoljan za izdavanje certifikata o polozenom Ispitu o radu.

Samim tim, ni moja prethodna izjava onda nije bila daleko od istine.

Hvala puno na cestitkama!  (thumbup)  

Pozdrav od apsolventa prava (odatle ovakav odgovor)  (sun)