Sign in to follow this  
PEKY

Dogo Canario --- Presa Canario ---Kanarski Pas --- 2 deo

Recommended Posts

Peky, razumem ali opet vidim da i ti mislis sta bi se trebalo izmeniti u standardu tako da se moze promeniti standard ali treba se sloziti sta a do tada po standardu ili viziji
BRUNO MENE SE SVIDZA SERACH ali gde sam rekla da idem parit sa nim to jedno a drugo - ZAO MI DA NISI BIO NA MONO -- tvoje tipe bi odma promenio to ti garantujem!!!! prosle godine svi su volele woodoo XL a sad .....

????

sta ti nije jasno Danijel?

I ovdje ljudi koje poznajem pa o njima i pričam provode daleko više od 45 minuta s svojim psima radeči nešto a i koliko sam stekao utisak da če i oni koji još nemaju DC kao Vedran sasvim sigurno kao buduči vlasnici imati vremena za svoje pse .

Znači DC se svakako nebi trebao uzimati kao tovilica nego kao DC sa svim odlikama pasmine a poradi nježnijeg profila ljudi kojima odgovara da DC bude ljep na oko (ne kao DC) i sposoban da poprimi što više obilježja labradora to vodi NIČEMU.

Canario ,potpuno se slazem s vama i vasim pogledom kako na karakter tako i na funkcionalnost DC-a...tko hoce labradora neka kupi labradora...nazalost,kada krene popularizacija neke pasmine vrlo cesto dolazi do nekontroliranog uzgoja...ja se nadam da ce CC krenuti u boljem smjeru a da DC nece na taj put niti doci! :wink:

I samo bih dodao za kraj:"Sampion se ne rada,sampion se stvara!!" :D :wink:

Ja vas pratim! :wink: :lol:

Pa normalno da ti se svidja ono sto ti se svidja, samo me zanima sta je to sada aktuelno u Spaniji.

Nadam se da ces uspesti da imas i svoju liniju kao sto se nadam da ce i canario imati a onda ostali pokusati imati vase linije.

Na ovoj slici je pas kakve bih ja zelio:

mzcjVFV1buH4aOkh.jpg

Kolega Danijel , koliko vidim ti si se vec primio na Brunove pse , samo neznam sta cekas sto

ne uzimas ono vrhunsko stene sto je ostalo ? Mislim da je to izvanredna prilika koja se ne

srece svakoga dana.

Definitivno mi se svidjaju canario-vi DCi i tip koji on voli jer mi se dopadaju. Ali forum je za ucenje (barem malo) i eto volio bih videti koje linije se svidjaju Guanchos ili vama te vasim pogledima na rasu i linije. To bi bila interesantna tema, uciti o linijama, njihovim manama i vrlinama.

E pa linije nemaju niti jedan niti drugi .

Ali recimo Los Cardones su po mom misljenju veoma zasluzni za rasu .Naravno ima tu jos drugih

ali se meni svidjaju psi od njih , pa onda Barna Can Bull psi , Alacant Bull .

Sviđa mi se kako je obojan Jolin Jieho

Evo jednog jako mladog Spalato mužjaka (10 mjeseci) kojeg smo danas sreli i koji nije imao dovoljno vremena da bi ga mogli uslikati kako treba.

PZ0M0jhZ6dayzMVv.jpg

DGWH0kpaWDv7YP7h.jpg

Jola Dali znaš išta o njegovoj (Urovoj) naravi.

Što se tiče toga tko je bolji ja sam ih poredao po mom ukusu što bi značilo da se slažemo šta se URa tiče (pričamo o izgledu).

Žao mi što nigdje nemogu da nađem sliku njihove sestre Ume koja je na isti način posebna.

Najblaže rečeno jedva čekam leglo gdje če 2 najbolja od najboljih (ur i ulisses) igrati ulogu djedova.

Pozdrav

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this