Sign in to follow this  
Followers 0
rade80

OŠTRODLAKI JAZAVIČAR

714 posts in this topic

Pozdrav. Ja sam novi na ovom sajtu. Prijavio sam se iskljucivo zbog ove rase pasa, koju cuvam ne tako dugo, ali uvukla mi se ispod kozhe. Posle bretonaca i nlt, nasao sam rasu koju cu cuvati do kraja zivota. Bretonce i sada volim, a nlt nikada vise. Posto dosta idem u lov, a i jamarimo, dosadilo mi je da ih krpim, sijem i lecim posle svakog susreta sa lisicom ili jazavcem. Jaze su dosta pametnije, ne stradaju kao nlt, tri su mi ostala mrtva u rupi. Cudi me da se niko nije javio u ovom topiku, pa zar smo nas dvojica jedini koji cuvaju jaze od svih vas? Ako jesmo, neznate sta ste izgubili :D

Cao svima! Ja sam jos noviji na ovom sajtu! :) I meni je tek pre 6-7 meseci jazavicar postao drazi pas od bilo kog drugog. Postao sam iz ciste znatizelje vlasnik mocne dvojke ''Chupa'' i ''Lenny''. :P Do sada sam imao kratkodlake, a od sada samo ostrodlake planiram da drzim. Uskoro cu postati lovac, nadam se, pa ce mi trebati neki zmaj za lisicu, jer me zecevi i fazani ne interesuju narocito. Poceo sam da ih vodim malo u teren i necete mi verovati, da se Chupa rastura od Zeca. Prati trag jako lepo. Mene je to iznenadilo od 6-mesecnog kuceta. Lenny je malo lenji, sto mu i ime kaze, ali se pocinje interesovati pored vrednijeg brata. :) Interesuje me, posto sam najnoviji, kako da poradim na tome da se Chupa pocne vracati na moj znak. U stanju je da ode i po kilometar daleko. Bojim se da mi ne odluta i ne izgubi se, jer neznam sta bih bez njih! Hvala unapred za dat savet!!!

Pozdrav. pa gde ste. ima toliko lepih i dobrih jazavičara a nepišete ništa. da li je neko bio na CACIB-u u Beogradu?koji su rezultati? ima li neko neki uspeh? pozdravljam vas.

<a  href=%7Boption%7Dhttp://thumb16.webshots.net/t/52/752/2/51/40/2232251400104732756RqQOZY_th.jpg' alt='2232251400104732756RqQOZY_th.jpg'>

Pozdrav za sve ljubitelje jazavicara i evo rezultata sa CACIB izlozbe iz Beograda.

Prvo mesto kd. jazavicar Margo od Beljina vl. Beljin Dragomir Beograd

Drugo mesto od. jazavicar Peppino canlungo vl. Rondini Marina Trst-Italija

Trece mesto dd. jazavicar Kragojevacki as Raudi vl. Markovic Mirko Kragujevac

Odg. grupa Margo,Monti i Micra od Beljina osvojila je trece mesto na opstu bruku od sudjenja

g-dina Tibora Gerea.

I da ne zaboravim, Monti je osvojio CAC,Micra CAC i CACIB.

Tamara,ako mi posaljes adresu,mogu ti skenirati i poslati sve prijavljene jazavicare.

Dragomir Beljin vlasnik odg. kd. jazavicara "OD BELJINA"FCI 4528

Pozdrav. Da li neko može da napiše koliko oštrodlakih jazavičara je bilo u Beogradu i koji su psi bili? Hvala unapred.

Jazavicari su izuzetni lovacki psi pa i psi za pratnju i druzenju.

Evo tu cu da ostavim link mog prijatelja i dugogodisnjeg odgaivaca na ostrodlake jazavicare od Zajacara mozda i svi ga znate samo neznate da ima sajt.

evo sajta: http://www.hadzi-lov.com/

Pozdrav od Makedonija.

pozdrav ljubitelji oštrodlakih jazavičara. evo da malo pomerim ovu stranicu. već par dana se ništa ne događa. ja držim nemačke lovne terijere a hteo sam da imam i jednu oštrodlaku jazavičarku. od jednog prijatelja sam dobio kujicu predzadnju iz legla. hteo sam samo da je imam u dvorištu. ali kako je rasla izveo sam je na izložbu da je ocenim a na istu izložbu sam vodio terijerku sa kojom sam se nadao tituli PRVAK RASE. a ispalo da mi jazavičarka taj dan donese 3 pehara. i evo slike nje sa rezultatima sa 4 izložbe od kojih sa jedne nismo imali rezultata.

80384656962.jpg

Добро дошли

Бити одабрани за изложбу у Јагодины. Ја немам потврду, не знам српски, тако да се телефон не зна ништа. Могу ли тражити од вас да проверите да ли је моје битцхес су усвојени ...? Имам 1 трка ноуофундланд Куја, кучка, и 1 јазавичар сзорсткоуłосы пасмине попут зеца (28,5 цм опсег). Пуно вам хвала унапред на помоћи. Имам до 1000 км, а ви не знате да ли ће се ићи без доказа ...

zabajka

www.nowofundland.net

Welcome

Be selected for the exhibition to Jagodiny. I have no confirmation, I do not know Serbian, so the phone does not know anything. Can I ask you to check if my bitches are adopted ...? I have 1 race nowofundland bitch, and 1 breed -bitch dachshund wirehaired rabbity (28.5 cm circumference). Thank you very much in advance for your help. I have to 1000 km and you do not know whether to go without proof ...

zabajka

Tamara,ako mi posaljes adresu,mogu ti skenirati i poslati sve prijavljene jazavicare.

Dragomir Beljin vlasnik odg. kd. jazavicara "OD BELJINA"FCI 4528

Hvala Dragomire, ali međuvremenu Višnja mi je već poslala :)

Baš je bilo dosta broj oštrodlakih na CACIB-u :)

Evo jedne slike iz jučerašnjeg lova. Lisac je isteran iz jedne manje trske sa dva terijera i mojom jazavičarkom.

20800679908.jpg

Dejane jeli jazavičarka iz Glišine odgajivačnice? Od kojih je roditelja? Pitam zato što sam i ja imao psa iz iste odgajivačnice,ali je uginuo u decembru.Bio je od Rikarda koji je vođen na redovne utakmice jamara u radu pod zemljom,a mama je Edijev-a ćerka koja je kod Tot-a u Kuli ,a zove se Dalia.Kako je to sledoglasan pas bio pa prosto da čovek ne poveruje koliko tera zeca ,i to sam naiđe na trag zeca kojeg sam prethodno video gde je otišao.Pozdrav.

Pozdrav Bojane :)

Ako mislimo na isti pas onda nažalost Dalia više nije živa.

Daliu je kupio Urban iz Temerina, od predhodnog vlasnika. Jadna keruša je bila potpuno preplašena, ja ne znam šta je radio predhodni gazda sa njom, ali samo da si dodirnuo slučajno sa nogom počela je da cvili zastrašeno... Boravila par nedelja kod mene u dvorištu da se oslobodi, da možemo voditi na izložbe. Pre nedavno prodata je za Hrvatsku, gde novi vlasnik drži i konje. Jedan dan sa tugom u glasu javio da konj je šutnuo nju i uginula... :(

Moja Tapi je inače iz iste kombinacije kao Dalia, od Yame i Eddyja.

Očekujemo leglo od Tapikine ćerke od Ade negde početkom leta, ako te interesuje štene.

Adine slike možeš videti tu na forumu.

Pozdrav za Tamaru.Ja sam pomenuo tu Daliu čijeg sam sina imao do pre tri meseca,a to je ćerka Eddy + yama borz boy.Znam da je i tvoja kuja iz te kombinacije ali ako se nevaram leglo mlađe.Iz ovoga legla je Darsi(ako sam u pravu)Moj pas nije uginuo na tako surov način od udarca konja,pre bi se moglo podvesti pod slatku smrt pošto je bio na medenom mesecu ,tj.odnet je da napari kuju od moga drugara pa je tu u toku boravka bacio kosku.A eto meni za utehu ostaje saznanje da se nije jadan baš patio ,nego je bio na visini zadatka,pa je ostalo tri muška šteneta u tom leglu od kojih planiram da uzmem jedno ili možda dva šteneta.Pozdrav....

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0