Sign in to follow this  
rade80

OŠTRODLAKI JAZAVIČAR

Recommended Posts

dcJko1gzQ4kJ3zMd.v.jpg1CSYE7ZqYWw_jPPl.v.jpg nadam se da ima još ljubitelja ove plemenite rase da mi pomognu da je što bolje predstavimo. Ovo su inače moja dva mlada psa( mužjak i ženka ).

Pozdrav. Ja sam novi na ovom sajtu. Prijavio sam se iskljucivo zbog ove rase pasa, koju cuvam ne tako dugo, ali uvukla mi se ispod kozhe. Posle bretonaca i nlt, nasao sam rasu koju cu cuvati do kraja zivota. Bretonce i sada volim, a nlt nikada vise. Posto dosta idem u lov, a i jamarimo, dosadilo mi je da ih krpim, sijem i lecim posle svakog susreta sa lisicom ili jazavcem. Jaze su dosta pametnije, ne stradaju kao nlt, tri su mi ostala mrtva u rupi. Cudi me da se niko nije javio u ovom topiku, pa zar smo nas dvojica jedini koji cuvaju jaze od svih vas? Ako jesmo, neznate sta ste izgubili :D

Dobro nam došao. I ja sam isto počeo sa nlt-om ali jazavičar je jazavičar. Ne želim da ovim omalovažavam nlt-a i dalje ga izuzetno cenim da me ne shvate ljudi pogrešno... Nadam se da će nam se javiti još odgajivača jazavičara znam da ih kod nas ima puno.

Ćao i dobro došla. Video sam tvoju tvoju ptičarku i veoma je lep pas. Tvoje ime mi je zvučalo poznato i hteo sam da te pitam da li gajiš i jazavičare ali si me preduhitrila :wink: Meni je od jazavičara ostala jedna ženkica i zove se Dona imao sam još i mužjaka ali više nije kod mene. Inače ona je poreklom od pasa Janka iz Pančeva. Njen deda je Meda (sultan) pobednik utakmice u nemačkoj itd. Sa njenim eksterijerom sam prezadovoljan sad sam malo počeo da je obučavam i u radu pa ćemo videti kako će se pokazati... na ovom linku su slike pasa koji se nalaze u njenom rodovnikuhttp://radecacak32.moj-album.com/album/10457785/ Dosta od mene zapostavili smo tvog psa sad je na tebe red da je predtaviš :wink:

Stvarno prelepa ženka odavno nisam video lepšu. Za poreklo nisi ni trebala da mi pišeš ko su otac i majka čim sam video sliku odmah sam znao. Njen brat iz legla je pokupio sve moguće titule u eksterijeru kod nas a i ima par titula u radu. Inače pod njim sam planirao da uparim moju kuju. A da i moja kuja ima u pedigreu Eddy-a i Yamu ali u poslednjem redu tako da mislim da sa Edijevi sinom bi trebalo da da dobre štence. iJWWQnzS4jMOdl9_.v.jpg A evo i slike njenog brata Darsija liče zar ne?

Evo dve slike o Tapijevom sinu, Argo, kome je Tengelic-Melleki Ali otac, najoštriji jazavičar u Mađarskoj, više puta pbednik na lisici u Bečeju. Argo takođe ima izrazitu, markantnu glavu na majku, i takođe je izvanredan svinjar. U Mađarskoj, a i kod nas je isto osvojio prvi nagradni razred na divlju svinju. On je sada kod Urbana, i ako pogledaš njegov site, na početnoj stranici kod jazavičara ima jedan video kako pronalazi ranjenu divlju svinju.

100_1406_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

100_1473_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

pozdrav

ja drzim Nemacke Lovne Terijere,moj drugar ima jednog ostrodlakog jazavicara kojeg smo vodili poslednjih nekoliko puta sa nama na jamarenje,mogu vam reci da me je pas odusevio,pustimo ga rupu on laje i javlja nam gde je divljac ali ne ulazi u borbu,tek kad mi napravimo prokop izvucemo jazavicara napolje pustimo terijera da uhvati grabljivicu i jamarenje je gotovo,sto je najvaznije psi prodju bez ikakvih povreda,interesuje me gde u Srbiji moze da se kupi dobar radni pas ili stene i kako se krecu cene stenadi ili odraslih pasa

Pozdrav za Pipena! Drago mi je da vidim da se sve više terijeraša opredeljuje da nabavi i jazavičara. Stvarno je bespotrebno pustati terijera da se konstantno bori u jami po sat a nekad i više vremena prođe dok ne prokopamo i ne izvučemo jazavca ili lisicu. Za to vreme psi budu toliko povređeni da se često desi da je za njih jamarenje završeno bar za ovu sezonu. Ovako u kombinaciji jazavičar terijer može da se ide u lov svake nedelje i to sa samo dva psa. Što se cena tiče naravno zavisi od kvaliteta štenaca najjeftiniji su oko 100 e.

u ovom momentu nemam uslova za jos jednog psa,posto ih trenutno imam sest ali u nekoj buducnosti ako se odlucim za kupovinu to ce biti ostrodlaki jazavicar,ali terijere cu imati mislim dok sam ziv

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this