Vladimir Sič

Cane da Presa Meridionale

Recommended Posts

Cane da Presa Meridionale je ime za staru "radnu" (obnovljenu) varijantu Napuljskog mastifa. Pre 1946 godine nije postojala nikakava razlika između Napuljskog mastifa, Cane da Presa i Cane Corsom, to su bila samo tri različna naziva za istog psa, u nekim delovima Italije nije ih delio ni naziv. Moderni Napuljski mastif je karikaturom onog originalnog, pas stvoren samo za izložbu, neupotrebljiv za rad. Ljubitelji izvornog Mastifa su napravili organizaciju, koja se trudi da nabavi iz raznih delova Italije exemplare, koji bi odgovarali standardu Napuljskog mastifa / Cane Corso / Cane da Presa a koriste i modernog Napuljskog mastifa, kako bi ponovo oživeli starog radnog molosa.

NAMENA: Odličan stražar i čuvar, koristan za vojsku i policiju, lako prilagodljiv, dobar čuvar stada i jako odan.

VELIČINA: Mužjak 65 - 75 cm. Ženka 63 - 68 cm.

TEŽINA: 45 - 70 kg.

598373_330309460378906_650537654_n.jpg

Pa vidim ja :grin: Bandog knl "Andante" ima slicne pse..  I to odlicne radne :wink:

Mislim da su ovo mnogo bolji psi od tih... Slovaci imaju zaista lepe pse, ali gledao sam videa od tih pasa, baš i neostavljaju neki utisak. Nisam našao nigde video bandoga koji čuva dvorište, bez gazde, pa ni Andante nema takav snimak... Cane da Presa Meridionale, je mašina, baš kao što je bio i stari Napuljac!

Pozdrav! :)

Kakve su im šanse da zaživi taj projekt ? Susreću li se sa kakvim problemima ? Kakvu su količinsku bazu do sad stvoriili  ?!

Edited by sambosport

Не знам да ли је тама жива.....Има ли неко на овим просторима конкретно у Србији, оваквог пса? Бавили се неко узгојем ове линије? Иначе пас са слика ми се вома допада.